close
تبلیغات در اینترنت
بادگیرهای چپقی جاذبه دیدنی کدام شهر است؟

وب پیک عکس بازیگران و هنرمندان

بادگیرهای چپقی جاذبه دیدنی کدام شهر است؟
امروز شنبه 04 فروردین 1397

بادگیرهای چپقی جاذبه دیدنی کدام شهر است؟


بادگیرهای چپقی جاذبه دیدنی کدام شهر است؟

بادگیر چپقی سیرجان

بادگیر از مظاهر و سمبلهای تمدن ایرانی است. بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می‌باشد که برای خانه سید علی اصغر رضوی ساخته شده است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 19700
سایت تشینه: بادگیر از مظاهر و سمبلهای تمدن ایرانی است.بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می‌باشد. که برای خانه سید علی اصغر رضوی ساخته شده است.

بادگیر چپقی

بادگیر تشکیل شده است از برجکی تقریباً مرتفع‏تر از جاهای دیگر خانه در روی بام. عموماً بادگیرها بر روی قسمتی از خانههای کویری به نام حوضخانه بنا میشدهاند. حوضخانه ایوانی کوچک بوده است که در انتهای اتاقهای تابستانی هر عمارت قرار داشته است اتاقهای تابستانی تشکیل شدهاند از اتاقهایی با ابعاد بزرگ و درهای زیاد ــ گاهی اوقات تا ۵ در ــ به دلیل جریان یافتن هوا در آنها که در انتهای آنها حوضخانه بود. حوضخانه به شکل فضای رابط میان حیاط خانه و اتاقهای تابستانی است. در میان این فضا، حوض کوچکی بود و دلیل نامگذاری این فضا نیز به علت وجود این حوض در میان این فضا بود. بادگیرها دقیقاً در بالای این حوض قرار دارند، ولی از طریق منافذی که دارند جریان هوا را به روی آب حوض هدایت میکنند.

بادگیر معمولاً چهارگوش است و در دیوارهای چهارگانهٔ آن چند سوراخ تعبیه شده‌است. درون بادگیر با تیغه‌ها و جدارهایی که از خشت یا چوب و خشت ساخته شده‌است، به چند بخش تقسیم می‌شود.

سفرنامه نویسان قرون وسطی بیشتر از بادگیرهای شهرهای کویری و گرم و خشک مانند یزد و گناباد و طبس، کرمان، بم و زاهدان نام برده‌اند کاریز و بادگیر و خانه‌های گنبدی بدون تردید از نمادهای تمدن ایرانی است هر سه کلمه بصورت معرب به زبان عربی نیز راه یافته قنات - بادجیر و بادکیر و قبه و قبعه معرب‌های فارسی کلمات فوق هستند.

بادگیر چپقی نوعی بادگیر است که به جای فضای مکعبی شکل خارجی، سازنده از ایجاد چند لوله‌ی خم دار ( زانو مانند) برای حجم خارجی بادگیر استفاده کرده است، اما کانالها و قسمتهای داخلی مانند نمونه‌های چند طرفه است این نوع بادگیر تنها در سیرجان دیده شده است.

نما سازی بادگیر خود از ویژگیهای خاصی برخوردار است و در نهایت ظرافت به وسیله‌ی آجر کاری و یا گچ بری ساخته می‌شود.

معمار آن، سید محمد شجاعی، این بادگیر را در زمان پهلوی اول با الهام از هواکش‌های کشتی ساخته است. سازنده این بنا حاج سید محمد شجاعی است که آن را در زمان پهلوی اول از روی دودکش کشتی‌ها ساخته و تلفیقی از معماری و صنعت است.گفته می‌شود سیدمهدی شجاعی اهل سیرجان در راه بازگشت از سفری که با کشتی می‌پیموده، توجه وی به خنک بودن استراحتگاه کشی جلب می‌شود که علت آن را در معماری خاص دودکشهای کشتی می‌یابد.

وی با تلفیق از این ایده به فکر ساختن بادگیری به شکل دودکش‌های کشتی در شهر خود افتاد که جهت خنک نگه داشتن داروهای منزل طبیبی مورد استفاده قرار گرفت. بادگیر با شبکه‌های هندسی منظم آن که در زیر بادگیر قرار دارد،بر روی فضاهای مستطیل شکل شمالی - شرقی قرار گرفته که هوای اطراف را با عبور از کانال‌های تهویه به درون فضاها که در واقع تابستان نشین خانه بوده،فرستاده است.هم اکنون این بادگیر به عنوان نماد شهرستان سیرجان معروف است. این اثر در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۴۶۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

بادگیر چپقی

بادگیر چپقی

بادگیر چپقی

بادگیر چپقی

بادگیر چپقی

بادگیر چپقی

بادگیر چپقی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بادگیر چپقی
نامبادگیر چپقی
کشور ایران
استاناستان کرمان
شهرستانسیرجان
اطلاعات اثر
کاربریبادگیر
دیرینگیدوره پهلوی اول
دورهٔ ساخت اثردوره پهلوی اول
اطلاعات ثبتی
شمارهٔ ثبت۶۴۶۷
تاریخ ثبت ملی۷ مهر ۱۳۸۱

بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان سیرجان) ساخته شده‌است. این بادگیر در دوران رضا شاه پهلوی توسط معماری به‌نام سید محمد شجاعی و به تقلید از دودکش‌ها و هواکش‌های کشتی‌های قدیمی ساخته شده‌است.بادگیر چپقی مربوط به دوره پهلوی اول است و در سیرجان، بلوار دکترصادقی، کوچه حاج رشید واقع شده و این اثر در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۴۶۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.[۱]

منابع

 • وثوقی رهبری، علی‌اکبر. تاریخ سیرجان. کرمان: انتشارات مرکز کرمان‌شناسی، ۱۳۷۶ خورشیدی. ISBN 964-6487-01-7.
 • پایگاه خبری-تحلیلی سیرجان‌نیوز
  «دانشنامهٔ تاریخ معماری ایران‌شهر». سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران. بازبینی‌شده در ۱۹/۵/۲۰۱۱.

  بادگیرهای چپقی در سیرجان  بادگیر چپقی,بادگیرهای چپقی سیرجان,بادگیر چپقی سیرجان

  بادگیر چپقی

   بادگیرهای چپقی در سیرجان

  سیرجان کرمان در کنار تمام جذابیت هایش، یک ویژگی منحصر به فرد دارد که در هیچ جای دیگر ایران مشابهش را نمی بینید؛ چپق هایی رو به آسمان!

   این چپق ها البته با چپق هایی که قدیمی ها دود می کردند تفاوت زیادی دارد. آنها بادگیرهایی هستند که با آجر و ملات ساخته شده اند و وظیفه شان خنک کردن خانه سید علی اصغر رضوی بوده است. 

  سرجان,عکس باگیر های چپقی,بادگیر

  بادگیرهای چپقی سیرجان

   

   او یکی از پزشکان شهرستان سیرجان در دوره پهلوی اول بوده که حالا بادگیرهای خانه اش در بلوار دکترصادقی، کوچه حاج رشید به عنوان یک میراث ملی شناخته شده و در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شماره ۶۴۶۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


  ماجرای ساخت این بادگیرهای چپقی، به کشف معمار آنها، سید مهدی شجاعی برمی گردد. او که در یک سفر دریایی متوجه تهویه خوب استراحتگاه کشتی شده بود، با کمی دقت متوجه فرم خاص دودکش های کشتی شد و نتیجه گرفت اگر آنها را در بادگیرهای خانگی استفاده کند، می تواند هوای خنک تری را به داخل خانه بکشاند.

  بادگیر چپقی,بادگیرهای چپقی سیرجان,بادگیر چپقی سیرجان

  بادگیر چپقی سیرجان


  بادگیر چپقی مانند برجک هایی هستند که روی بام خانه های کویری ساخته می شوند و در قسمتی از آن یک حوضچه قرار دارد. بادگیرها باد را به داخل هدایت می کنند و با برخورد باد به آب حوضچه، فضا خنک می شود.

  عکس باگیر های چپقی,بادگیر,بادگیرهای چپقی

  عکس باگیر های چپقی

   
  بادگیرهای چپقی اما به جای فضای مکعبی شکل خارجی، چند لوله‌ خم زانویی دارند که با شبکه های هندسی منظمی به هم مرتبطند و باد را از جهت های مختلف به خانه هدایت می کنند. البته زیبایی این بادگیرهای چپقی فقط به خاطر فرم خاص آنها نیست. بدنه خارجی لوله های بادگیر با قطعات کوچک آجرهای هندسی شش ضلعی تزئین شده و جلوه زیبایی به بنا داده است.

  بادگیر چپقی,بادگیرهای چپقی سیرجان,بادگیر چپقی سیرجان

  معماری بادگیرهای چپقی

   

  اگر دوست دارید نمونه های دیگری از بادگیرها چپوقی را ببینید، باید راهی شهرهای کویری دیگری مثل یزد، گناباد، طبس، کرمان، بم و زاهدان شوید.

  عکس باگیر های چپقی,بادگیر,بادگیرهای چپقی

  بادگیر چپقی


  بادگیرهای چپقی این شهرها از معروف ترین نمونه های معماری سنتی کویر ایران هستند و البته شکل ظاهری شان تقریبا به هم شباهت دارد. یعنی مکعب های چهارگوشی که در دیوارهای چهارگانه آنها چند سوراخ و شکاف تعبیه شده است.

  بادگیر چپقی,بادگیرهای چپقی سیرجان,بادگیر چپقی سیرجان

  بادگیرهای چپقی سیرجان


   منبع:tebyan.net

  دور دنیا با یک کلیک

  • نوروز 95 کجا بریم سفر؟
  • اولین کولر تاریخ در ایران
  • زندان اسکندر مقدونی یا مدرسه‌ای کهن؟عکس
  • آب انبار شش بادگیر یزد
  • دره راگه؛ بهشتی در قلب کویر
  • سفر به شهر تاریخی یزد

   

   

   

   

   

  بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد. که برای خانه سید علی اصغر رضوی ساخته شده است.
  بادگیر چپقی نوعی بادگیره که به جای فضای مکعبی شکل خارجی، سازنده از ایجاد چند لوله ی خم دار ( زانو مانند) برای حجم خارجی بادگیر استفاده کرده است، اما کانالها و قسمتهای داخلی مانند نمونه های چند طرفه است این نوع بادگیر تنها در سیرجان دیده شده است.
  سازنده این بنا حاج سید محمد شجاعی است که آن را در زمان پهلوی اول از روی دودکش کشتی ها ساخته و تلفیقی از معماری و صنعت است. 

   

   

  چیست؟

  بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصر به فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانه‌ی مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان سیرجان) ساخته شده است. این بادگیر در زمان رضاشاه پهلوی و به تقلید از دودکش‌ها و هواکش‌های کشتی‌های قدیمی ساخته شده است. بادگیر چپقی مانند برجک هایی هستند که روی بام خانه های کویری ساخته می شوند و در قسمتی از آن یک حوضچه قرار دارد. بادگیرها باد را به داخل هدایت می کنند و با برخورد باد به آب حوضچه، فضا خنک می شود.

   

  kafegardesh_chopoghi

   

   

  چرا برویم؟

  دیدن یک بادگیر کاملا متفاوت که از مظاهر و سمبل های تمدن ایرانی است، تجربه‌ی تازه‌ای ست که لطف خاص خود را دارد؛ بادگیر چپقی


  با کی برویم؟

  با خانواده و دوستان می‌توان از این مکان دیدنی بازدید کرد اما باید توجه داشت تماشای این بادگیر شاید برای کودکان چندان جذاب نباشد. همراه دوستان، تنهایی، دو نفره.

  کی برویم؟ چقدر طول می‌کشد؟

  در تمام ایام سال می‌توان برای بازدید رفت و مدت زمان آن حدود یک ربع ساعت است. برای بهره بردن از زیبایی بنا بهتر است در طول روز و قبل از تاریک شدن هوا به دیدن این مکان تاریخی رفت. 

   

  kafegardesh_chopoghi__1_

  کجاست؟

  شهرستان سیرجان واقع در استان کرمان، بلوار شهید چمران.

  چطور برویم؟

  با وسیله شخصی: شهر سیرجان در بلوار شهید چمران قرار دارد.
  حمل و نقل عمومی:‌ با اتوبوس از کرمان به سیرجان می‌توان رفت. سیرجان 175 کیلومتر از جنوب غرب کرمان فاصله دارد. سیرجان هم فرودگاه دارد هم ایستگاه راه آهن. قطار بندرعباس به تهران و مشهد از این شهر می‌گذرد.

   

  kafegardesh_chopoghi__2_

   

  هزینه؟

  به جز رفت و آمد هزینه‌ی خاصی در بر ندارد.

  همان حوالی؟

  قلعه سنگ سیرجان، یخدان‌های دوقلو، باغ سنگی، بنای شاه‌فیروز.

  رستوران و کافه و محل اسکان؟

  می‌توانید از هتل‌ها و مهمان‌سراهای جهانگردی در سیرجان استفاده کنید. هزینه ی اقامت برای هرشب برای یک اتاق دو تخته 80 هزار تومان است.

  تاریخچه؟

  معمار بادگیرهای چپقی سید محمد شجاعی است که آن را با الهام از هواکش‌های کشتی ساخته و تلفیقی از معماری و صنعت است. گفته می‌شود سیدمحمد شجاعی اهل سیرجان در راه بازگشت از سفری که با کشتی می‌پیموده، توجه وی به خنک بودن استراحتگاه کشی جلب می‌شود که علت آن را در معماری خاص دودکشهای کشتی می‌یابد. او با تلفیق از این ایده به فکر ساختن بادگیری به شکل دودکش‌های کشتی در شهر خود افتاد که جهت خنک نگه داشتن داروهای منزل طبیبی مورد استفاده قرار گرفت. این اثر در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۴۶۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. 

   

  kafegardesh_chopoghi__3_

   

  دیگر چه؟

  بادگیر با شبکه‌های هندسی منظم آن که در زیر بادگیر قرار دارد،بر روی فضاهای مستطیل شکل شمالی  شرقی قرار گرفته که هوای اطراف را با عبور از کانال‌های تهویه به درون فضاها که در واقع تابستان نشین خانه بوده،فرستاده است. هم اکنون این بادگیر به عنوان نماد شهرستان سیرجان معروف است.

  بادگیرهای چپقی به جای فضای مکعبی شکل خارجی بادگیرهای معمول، چند لوله‌ ی خم زانویی دارند که با شبکه های هندسی منظمی به هم مرتبطند و باد را از جهت های مختلف به خانه هدایت می کنند. البته زیبایی این بادگیرهای چپقی فقط به خاطر فرم خاص آنها نیست. بدنه ی خارجی لوله های بادگیر با قطعات کوچک آجرهای هندسی شش ضلعی هم تزئین شده است.

   

  cafeegardesh_badgir

   

  cafeegardesh_badgir__1_

   

   

  بادگیر چپقی سیرجان - برترین ها

  www.bartarinha.ir/fa/news/208817/بادگیر-چپقی-سیرجان
  ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر از مظاهر و سمبلهای تمدن ایرانی است. بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می‌باشد ...

  بادگیر چپقی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  https://fa.wikipedia.org/wiki/بادگیر_چپقی
  بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان سیرجان) ساخته ...

  بادگیرهای چپقی در سیرجان - بیتوته

  www.beytoote.com/iran/bastani/vents2-chpqy.html
  بادگیر چپقی،بادگیرهای چپقی سیرجان،بادگیر چپقی سیرجان,سیرجان،عکس باگیر های چپقی ,بادگیر، بادگیرهای چپقی,یزد، گناباد، طبس,کرمان، بم ,زاهدان، معماری ...

  بادگیر چپقی سیرجان - زیست بوم

  zistboom.com/fa/news/28627/بادگیر-چپقی-سیرجان
  ۴ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می‌باشد. که برای خانه سید علی اصغر رضوی ساخته ...

  بادگیر چپقی - سیرجان - کرمان - میراث فرهنگی - همگردی

  hamgardi.com/place/9942
  بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد. که برای خانه سید علی اصغر رضوی ساخته شده است. بادگیر ...

  بادگیر چپقی سیرجان | معرفی جاذبه های گردشگری ایران

  seeiran.ir › بادگیر چپقی سیرجان
  بناي قديمي که از آن به عنوان بادگير چپقي نام مي بريم در واقع باقيمانده يک خانة قديمي به نام خانه آقاسيدعلي اصغر رضوي است که در شهر سيرجان واقع است. اين بادگير ...

  بادگیر چپقی | معرفی جاذبه های گردشگری ایران

  seeiran.ir › استان ها و شهرها › استان کرمان › سیرجان › بادگیر چپقی
  بناي قديمي که از آن به عنوان بادگير چپقي نام مي بريم در واقع باقيمانده يک خانة قديمي به نام خانه آقاسيدعلي اصغر رضوي است که در شهر سيرجان واقع است. اين بادگير ...

  بادگیر چپقی سیرجان؛ چپقی رو به آسمان! | کافه گردش

  https://www.cafegardesh.com/.../160-بادگیر-چپقی-سیرجان-چپقی-رو-به-آسمان/
  ۲ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصر به فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانه‌ی مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک ...

  تصاوير: بادگیر چپقي سیرجان، بادگیري متفاوت - سایت ...

  www.tabnak.ir › صفحه نخست › اجتماعي
   رتبه: ۹۱% - ‏۲۴٬۴۳۹ نقد
  ۲۶ آبان ۱۳۸۸ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد.بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ...

  " مجله خبری سیرجان " - بادگیر چپقی سیرجان

  sirjann.blogfa.com/tag/بادگیر-چپقی-سیرجان
  مجله خبری سیرجان : بادگير چپقي سيرجان يكي از منحصر به فردترين بادگيرهاي ايران و جهان است كه براي خانه مرحوم دكتر سيد علي اصغر رضوي (اولين پزشك شهرستان ...

  بادگیر چپقی سیرجان - سایت گردشگری ایران

  tripyar.com/iran/گردشگری/بادگیر-چپقی-سیرجان.html
  بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان سیرجان) ساخته ...

  برپایی موزه سنگ در بادگير چپقي سيرجان - باشگاه ...

  www.yjc.ir/fa/news/4322213/برپایی-موزه-سنگ-در-بادگير-چپقي-سيرجان
  سرپرست اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان سيرجان گفت: با توجه به حضور مسافران در شهرستان سيرجان موزه سنگ در بادگير چپقي اين شهرستان ...

  بادگیر چپقی - تیشینه

  www.tishineh.com/touritem/1733/بادگیر-چپقی
  بادگیر از مظاهر و سمبلهای تمدن ایرانی است.بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می‌باشد. که برای خانه سید ...

  بادگیر چپقی سیرجان - سفرگردی

  safargardi.com/tourist/بادگیر-چپقی-سیرجان/
  ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - یکی از منحصر به فرد ترین بادگیرهای ایران و جهان بادگیر چپقی سیرجان است که در زمان رضا شاه پهلوی به دست معماری به نام سید محمد شجاعی در خانه ...

  بادگیر چپقی سیرجان - تریپ با ما

  tripbama.com/fa/جاذبه-گردشگری/کرمان/بادگیر-چپقی-سیرجان
  بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان سیرجان) ساخته ...

  بادگیر چپقی - مهرمیهن

  www.mehremihan.ir/component/tag/بادگیر%20چپقی.html
  بادگیر چپقی. ... باریک بدون حفاظ ساخته می شود ودر قسمت داخلی ساختمان به شکل یک یا دو حفره در طاقچه دیده می شود این نمونه در سیرجان و به ندرت در کرمان دیده می شود.

  گالری تصاویر بادگیر چپقی سیرجان - شهر هوشمند سیرجان

  www.esirjan.ir/sirjan/gallery/57-گالری-تصاویر-بادگیر-چپقی-سیرجان
  بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ایرانی است که برای خانه سید علی ... گفته می‌شود سیدمهدی شجاعی اهل سیرجان در راه بازگشت از سفری که با کشتی ...

  فراخوان جمع آوری عکس های قدیمی بادگیر چپقی سیرجان - ...

  sirjankhabar.com/?p=39498
  ۹ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کارگروه مرمت بادگیر چپقی سیرجان در نظر دارد به منظور حفظ و مرمت این بنای تاریخی و منحصر به فرد و همچنین تبدیل آن به مکانی گردشگری ، عکس ...

  "تالار گذرونظر" گعده - تصاوير: بادگیر چپقي سیرجان، ...

  www.gade.blogfa.com/post-594.aspx
  بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد.بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ایرانی است که برای ...

  بادگیرهای چپقی در سیرجان - راهنمای سفر و گردشگری ترمینال

  www.terminal.ir/بادگیرهای-چپقی-در-سیرجان/
  بادگیر چپقی,بادگیرهای چپقی سیرجان,بادگیر چپقی سیرجان. بادگیر چپقی. بادگیرهای چپقی در سیرجان. سیرجان کرمان در کنار تمام جذابیت هایش، یک ویژگی ...

  بادگیر چپقی؛ منحصر به فرد ترین بادگیر ایرانی - سیرجان خبر

  sirjankhabar.com/?p=34119
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی “سیرجان خبر” بادگیر برجکی است که در قدیم بر روی بام خانه ها بنا می شد و در قسمتی از آن یک حوضچه قرار داشت ...

  خبرگزاری تسنیم - بادگیر چپقی سیرجان؛ ایده‌ای دریایی ...

  www.tasnimnews.com/.../بادگیر-چپقی-سیرجان-ایده-ای-دریایی-برای-هوایی-خنک-در-د...
  ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان یکی از متفاوت‌ترین بادگیرهای جهان است که شکل و معماری‌اش این بادگیر را از سایر بادگیرهای ایران و جهان متمایزکرده است.

  گفت‌وگو با زنده یاد سید محمد شجاعی معمار بادگیر چپقی

  sirjannews.ir/videos/گفت‌وگو-با-زنده-یاد-سید-محمد-شجاعی-معم/
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شبکه استانی کرمان در سال ۱۳۸۳ گفت‌وگویی با زنده یاد سید محمد شجاعی معمار بادگیر مشهور چپقی سیرجانانجام داده است که از آرشیو سیرنا برای شما ...

  بادگیر چپقی سیرجان - هنروگردشگری

  www.arttourism.loxblog.com/post/741/بادگیر%20چپقی%20سیرجان.htm
  بادگیر چپقی سیرجان - درباره هنر وگردشگری وارتباطشان با یکدیگر.

  اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سیرجان | بادگیر چپقی

  sirjanim.ir/1394/05/11/بادگیر-چپقی/
  بادگیر چپقی. ارسال شده : مرداد ۱۱, ۱۳۹۴ / ساعت : ۹:۰۰ ق.ظ. 5. 255 بازدید | | نویسنده : نویسنده سایت | کد خبر: 51. http://sirjanim.ir/wp-content/uploads/2015/.

  بادگیرهای چپقی - صبح بخیر

  sobbekheir.com/tag/بادگیرهای-چپقی
  بادگیر چپقی بادگیرهای چپقی در سیرجان سیرجان کرمان در کنار تمام جذابیت هایش، یک ویژگی منحصر به فرد دارد که در هیچ جای دیگر ایران مشابهش را نمی بینید؛ چپق ...

  بادگیر چپقی - سیرجان - Wikimapia

  wikimapia.org/10147244/fa/بادگیر-چپقی
  بادگیر چپقی is a مکان دیدنی located in سیرجان. بادگیر چپقی - سیرجان on the map.

  بازسازی بادگیر چپقی با مشارکت شهرداری و گل‌گهر انجام خواهد ...

  sirjantitr.ir/.../313-بازسازی-بادگیر-چپقی-با-مشارکت-شهرداری-و-گل‌گهر-انجام-خواهد-...
  ۹ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری سیرجان در کارگروه تخصصی مرمت بادگیر چپقی بیان کرد؛ بازسازی بادگیر چپقی با مشارکت شهرداری و گل‌گهر ...

  بادگیرهای چپقی سیرجان +تصاویر - پرشین وی

  www.persianv.com/gardeshgari/view/010403.php
  ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیرهای چپقی, معماری بادگیرهای چپقی , مکعب های چهارگوشی , بادگیر چپقی سیرجان , بادگیرهای چپقی سیرجان , بادگیر چپقی , عکس باگیر های ...

  , بادگیر چپقی در سیرجان , بادگير از مظاهر و سمبلهاي تمدن ...

  https://tehranlux.com/news/view/بادگیر-چپقی-در-سیرجان
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگير از مظاهر و سمبلهاي تمدن ايراني است.بادگير چپقي سيرجان در کرمان تنها بادگير متفاوت نسبت به ديگر بادگيرهاي جهان از نظر معماري مي‌باشد.

  بادگیر چپقی سیرجان؛ ایده ای دریایی برای هوایی خنک در دل ...

  www.ghatreh.com/news/.../بادگیر-چپقی-سیرجان-ایده-دریایی-برای-هوایی-خنک-کوی...
  ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان یکی از متفاوت ترین بادگیرهای جهان است که شکل و معماری اش این بادگیر را از سایر بادگیرهای ایØ.

  بادگيرهاي چپقي - سيرجان

  www.mohammadkowsari.com/index.php?mact=Blog:cntnt01:print:0...
  Date: مارس 26, 2012. Title: بادگيرهاي چپقي - سيرجان. بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ایرانی است که برای خانه سید علی اصغر رضوی ساخته شده است.

  نخستین جشنواره عکس گردشگری | جشنواره های استان کرمان - ...

  kermanfestivals.ir/fa/content/نخستین-جشنواره-عکس-گردشگری
  حمام گنجعلی خان; روستای اسکر، رابر; کلوت های شهداد; مسجد گنجعلی خان; میمند; ارگ راین; بادگیر چپقی، سیرجان; باغ شاهزاده; باغ فتح آباد; پارک ملی خبر، بافت; حمام ...

  بادگيرهاي چپقي در سيرجان - هيئت محبان حضرت علي ...

  mohebanaliakbar.monoblog.ir/post-68321.html
  ۸ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگير چپقي,بادگيرهاي چپقي سيرجان,بادگير چپقي سيرجان. بادگير چپقي. بادگيرهاي چپقي در سيرجان. سيرجانكرمان در كنار تمام جذابيت هايش، ...

  بادگیر چپقی سیرجان - پایگاه خبری تحلیلی زیست بوم

  tnews.ir/news/adb743669340.html
  ۴ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد. که برای خانه سید علی اصغر رضوی ساخته ...

  بادگیر چپقی , سیرجان - کلوب

  www.cloob.com/u/nazkhatoon63/104788538/بادگیر_چپقی_,_سیرجان
  ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. بادگیر را همچنین بالای آب انبارها و دهانهٔ معدن‌ها برای تهویه می‌سازند. در خانه‌ها هوای خنک ...

  برگزاری نمایشگاه زیورآلات سنتی در بادگیر چپقی سیرجان

  www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940109000709
  ۹ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - رئیس اداره میرات فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سیرجان گفت: نمایشگاه زیورآلات سنتی در محل بادگیر چپقی سیرجان در حال برگزاری ...

  رسانه مجازی نگاه - استان کرمان - بادگیر چپقی سیرجان

  www.negahmedia.ir/media/show_video/46463
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بادگیرهای شهر کرمان از بادگیرهای دیدنی ایران محسوب می‌شوند. بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیرمتفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از ...

  بادگیر بایگانی - عطر و ادکلن

  mededu13.ir/label/بادگیر
  بادگیر چپقی. بادگیرهای چپقی در سیرجان. سیرجان کرمان در کنار تمام جذابیت هایش، یک ویژگی منحصر به فرد دارد که در هیچ جای دیگر ایران مشابهش را نمی بینید؛ ...

  نمادی از بادگیر چپقی-سیرجان،پارک ملت

  www.lenzor.com/p/RTb1V
  ۲۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ممنون... این المانشه توی پارک ملت... عکس بادگیر اصلی رو تو صفحم میتونید ببینید... #بادگیر چپقی ... یه المان از بادگیر چپقی سیرجان هم توی ...

  شاهکار معماری در بادگیر چپقی سیرجان - مرکز دانش صنعت ...

  www.hvaccenter.ir/hvac-papers/.../1464-شاهکار-معماری-در-بادگیر-چپقی-سیرجان.ht...
  ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری. بادگیر از مظاهر و سمبلهای تمدن ایرانی است.بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها ...

  بادگيرهای سيرجان - سيرجان ما....SIRJAN MAA

  sirjanmaa.persianblog.ir/post/41/
  بادگير معروف به چپقی متعلق به منزل مرحوم دکتر سيد علی اصغر مجد رضوی اين بادگير توسط معمار خوش ذوق سيرجانی ((آقای سيد محمد شجاع))با الهام از دودکشهای کشتی ...

  دانلود پلان بادگیر چپقی سیرجان - فروشگاه تجهیزات مهندسی ...

  www.alfaee.com/forum/showthread.php?tid=878
  ۹ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بادگیر چپقی بنای بادگیر چپقی از بناهای دوره پهلوی بوده و در شهرستان سیرجان قرار دارد. هر چند بنای مذکور قدمت تاریخی ندارد اما زیبایی آن به گونه ...

  بادگیر چپقی سیرجان - Architecture Photos - Photo ...

  noor.aminus3.com/image/2014-05-29.html
  ۸ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - Image of بادگیر چپقی سیرجان from the architecture photos of Amirreza Tavassoli.

  بادگیر چپقی سیرجان بادگیری منحصر به فرد - عباسعلی ...

  razavi.sabafa.com/index.php/variant-topics/80-badgir
  ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد. بادگیر چپقیاز بادگیرهای منحصر به فرد معماری ...

  بادگیر چپقی - رزرو آنلاین هتل های ایران HotelGMT.com - ...

  hotelgmt.com/blog/122/بادگیر-چپقی
  ۵ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بادگیر از مظاهر و سمبلهای تمدن ایرانی است. بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می‌باشد ...

  بادگیر چپقی سیرجان، از سمبل های تمدن ایرانی. - برق. قدرت. ...

  powercontrol.mihanblog.com/post/23340
  ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سایت تشینه: بادگیر از مظاهر و سمبلهای تمدن ایرانی است.بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر ...

  Pipe-type wind tower(info: 2nd comment)... بادگیر چپقی ...

  behrah.com/photo-show.php?pid=51962746
  بادگیر چپقی سیرجان {توضیح کامنت اول} و. Pipe-type wind ... شما میتوانید تصاویر بیشتر را بروی نقشه ماهواره ای سیرجانمشاهده نمایید. نقشه ماهواره ای سیرجان ...

  بادگیرهای چپقی برای کدام شهر است

  www.tebyan-iran.ir/t.aspx?q=بادگیرهای_چپقی_برای_کدام_شهر_است&id...
  بادگیرهای چپقی برای کدام شهر است,بادگیر چپقی یزد,یخدان های دوقلو سیرجان,یخدانهای دوقلو سیرجان,بادگیر مدرن,بادگیر یزد,بادگیرهایکرمان,لباس بادگیر,بادگیر ...

  بادگیر چپقی یزد

  www.tebyan-iran.ir/t.aspx?q=بادگیر_چپقی_یزد&id...
  بادگیر چپقی سیرجان - زیست بوم zistboom/fa/news/28627/بادگیر-چپقی-سیرجان jun 25, 2015 - بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت اباد یزد، بادگیر ...

  پارسی ها - بادگیر چپقی معروف یزد

  golshahi1381.blogfa.com/post/4
  بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد.بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ایرانی است که برای ...

  بادگیر چپقی

  www.parike.ir/بادگیر-چپقی/
  بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، بندرلنگه، قشم و سیستان از دیدنی‌ترین بادگیرهای ایران ...

  [PDF]بادگیرهای چپقی در سیرجان ماسال؛ شهری با آبشارهای خروشان

  archive.asremardom.ir/1394/04/08/8.pdf
  ۸ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ســیرجان کرمان در کنــار تمام جذابیت هایش، یــک ویژگی منحصر به. فرد دارد کــه در ... ماجرای ســاخت این بادگیرهای چپقی، به کشف معمار آنها، سید مهدی.

  بادگیر چپقی کرمان

  www.javab-soal.ir/j.aspx?q=بادگیر_چپقی_کرمان&id...
  بادگیر چپقی کرمان,بادگیر چپقی یزد,یخدانهای دوقلو سیرجان,بادگیر چپقی سیرجان,یخدان های دوقلو سیرجان,بادگیرهای سیرجان,لباس بادگیر,زانو چپقی,چپقی ماشین, ...

  Panoramio - Photo of بادگیر چپقی-- Iran--Kerman--Sirjan

  www.panoramio.com/photo/79692443
  ۷ مهر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که ... بادگیر چپقی مربوط به دوره پهلوی اول است و در سیرجان، بلوار ...

  بادگیر - مهندسی عمران و سازه

  structuraleng.blogfa.com/cat-11.aspx
  بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان سیرجان) ساخته ...

  بادگیر چپقی سیرجان - Avaxnet

  www.avaxnet.com/thread-133066.html
  ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان ...

  بادگیرهای چپقی بایگانی - آرمان شهر آناهیتا

  armanshahreanahita.ir › کرمان › سیرجان
  بایگانی دسته ی بادگیرهای چپقی. مکان شما: خانه / کرمان / سیرجان / بادگیرهای چپقی. بادگیرهای چپقی 1. بادگیرهای چپقی. آمار بازدیدکنندگان. بازدید امروز: 0; بازدید ...

  با بادگیر چپقی سیرجان آشنا شوید | ایران نیدز-نیازمندیهای ...

  iranneeds.com/fun/284-880-231927/با-بادگیر-چپقی-سیرجان-آشنا-شوید.aspx
  ۲ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر از مظاهر و سمبلهای تمدن ایرانی است. بادگیر چپقی سیرجان در کرمان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می‌باشد ...

  برج آزادي - بادگیر

  www.azadi-tower.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=7&pageid=289
  در واقع، می‌توان بادگیر را سازه‌ای سنتی براي خنک سازی ایستا و خود بخودی داخل ... یزد، بادگیر و آب انبار شهر میبد، بادگیر چپقی سیرجان، بادگیرهای بندرعباس و ...

  نشاط کوهستان - بادگیر چپقی

  neshate-koohestan.blogfa.com/post/3262
  ۲ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد. بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ...

  میراث فرهنگی سیرجان - دارستان

  darestan.blogfa.com/post-144.aspx
  ۲۴ اسفند ۱۳۸۷ ه‍.ش. - دارستان - میراث فرهنگی سیرجان - کپی از مطالب و تصاویر این تارنما ممنوع است ! ... بادگیر چپقی هم از آثار منحصر به فرد معماری در ایران است كه در ...

  WikiGOGO - بادگير معروف چپقي | Interesting, srjn

  en.wikigogo.org/en/198885/
  Badgir Chopoghi - Sirjan. Badgir-e-Chopoghi. Badgir Chopoghi - Sirjan. Pipe-type wind tower(info: 2nd comment)... بادگیر چپقی سیرجان {توضیح کامنت اول} و.

  روزنامه نیم‌نگاه | شماره ۵۱۷۶ | ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۹ آذر | صفحه ۶ | ...

  nimnegahshiraz.ir/fa/Main/Detail/6301/بادگیرهای-ایرانی؛-کولرهایی-بدون-برق
  ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر از عناصر و سمبل‌های معماری ایرانی هستند، اما امروزه در بسیاری از ... بزرگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای ...

  سیرجان - Toiran.com

  www.toiran.com/fa/city-sirjan
  شهرستان سیرجان که در غرب استان کرمان قرار دارد، دومین شهر پرجمعیت این استان ... يخدان‌های دوقلوی سيرجان که توسط خیرین قاجاری بنا شده است، بادگیر چپقی که از ...

  [PDF]دریافت فایل PDF - دکتر مرتضی فرهادی

  mortezafarhadi.ir/wp-content/uploads/2015/02/از-خودعبور-باید-کرد1.pdf
  )رئیس وقت اداره ارشاد اسالمی سیرجان( و سازنده. بادگیر چپقی نیز سخنرانی داشتند و البته فرماندار. وقت )آقای ارباب ( و دیگران نیز حضور داشتند. در. این سمینار از ...

  بادگیر چپقی | مهدی گنجوی

  www.mehdiganjavi.com/2014/11/28/بادگیر-چپقی،-سیرجان،-عکس-از-مهرناز-منص/
  بادگیر چپقی. نوامبر 28, 2014 روزنوشتسیرجان، مهرناز منصوریمهدی گنجوی. بادگیر چپقی، سیرجان، ۲۰۱۴، عکس: مهرناز منصوری. DSC_3650 ...

  هتل فدک سیرجان

  www.fadakhotel.lxb.ir/
  بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد.بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ایرانی است که برای ...

  بادگیر چپقی سیرجان :) - میکرو بلاگ طراحان وب ایران

  ume.ir/view/post:789379
  بادگیر چپقی سیرجان :). Image. 1392/06/19 - 12:50. اشتراک. Linkedin · StumbleUpon · MySpace · FriendFeed · Google Plus. ارسال دیدگاه ... امضاء: قالب ساز آنلاین ...

  Sirjan - Kerman, Iran - Around Guides

  aroundguides.com  Iran  Middle East  Asia
  Pipe-type wind tower(info: 2nd comment)... بادگیر چپقی سیرجان {توضیح کامنت اول} و after rain, clouds are coming again Sunset ...

  بادگیر (@badgir_ir) | Instagram photos and videos - Imgrum

  www.imgrum.net/user/badgir_ir/.../1031153859801481689_1986863935
  #بادگیر_31 بادگیر چپقی بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک ...

  "دشت کویر" - بادگیر های شهر یزد

  dasht-e-kavir.blogfa.com/post/1
  بادگیر از مظاهر و سمبل‌های تمدن ایرانی است دقیقاً معلوم نیست اولین بادگیر در کدام ... بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و ...

  پايگاه تحليلي خبري نسيم صبا - اخبار ایران و جهان :: معرفی ...

  www.nasimsaba.ir/news/8087.ashx
  ۶ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بناي قديمي که از آن به عنوان بادگير چپقي نام مي بريم در واقع باقيمانده يک خانة قديمي به نام خانه آقاسيدعلي اصغر رضوي است که در شهر سيرجان واقع ...

  8 - بروجرد

  boroujerd90.ir/?page=8
  بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. ... برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، بندرلنگه، ...

  بادگير چپقي - پرشین پت

  persianpet.org › ... › تالارهای محیط زیست و دوستداران محیط زیست › تاریخ › آرشیو
  ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ه‍.ش. - 1 پست - ‏1 نویسنده
  بنای قديمی که از آن به عنوان بادگير چپقی نام می بريم در واقع باقيمانده يک خانة قديمی به نام خانة آقاسيدعلی اصغر رضوی است که در شهر سيرجان واقع ...

  بادگيرها - سامانه اطلاع رسانی فرهنگ ندوشن

  nodoushan.com/1393/07/بادگيرها/
  بادگیر را همچنین بالای آب انبارها و دهانه معدن‌ها برای تهویه می‌سازند. در خانه‌ها ... بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای ...

  بنای تاریخی بادگیر بنارویه | بنار سیتی | اولین و ...

  banarcity.ir/?p=345&print=1
  بادگیر معمولاً چهارگوش است و در دیوارهای چهارگانهٔ آن چند سوراخ تعبیه شده‌است. ... بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر دولت آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و ...

  هتل فدک سیرجان روی نقشه :: نقشه هتل فدک سیرجان

  www.eghamat24.com/map/SirjanHotels/FadakHotel.html
  امام زاده احمد(ع) ( 6 دقیقه پیاده )قلعه سنگ ( 22 دقیقه با خودرو )بازار تاریخی سیرجان ( 12 دقیقه پیاده )یخدان‌های دوقلوی سیرجان ( 17 دقیقه پیاده )بادگیر چپقی ( 16 دقیقه ...

  سيرجان - پایگاه خبری تحلیلی پایا 24

  paya24.ir/fa/sirjan
  گروه کوهنوردی آرارات سیرجان موفق شد، غار طرنگ در منطقه بافت استان کرمان را بپیماید. ... بازسازی بادگیر چپقی با مشارکت شهرداری و گل‌گهر انجام خواهد شد.

  بیشتر - فرمانداری سیرجان

  sirjan.kr.ir/modules/showframework.aspx?RelFacilityId=1241...SEC...1...
  ارائه نان باکیفیت پاسخ اعتماد مردم به کارگروه آرد و نان · آغاز برنامه ملی پیشگیری از تنبلی چشم در سیرجان · کارگروه مرمت بادگیر چپقی برگزار شد · مانورهای مختلف ...

  برچسب قلیان طلایی - وبلاگ تاریخی و جغرافیایی " ارگ ایران "

  arq.blogsky.com/tag/قلیان-طلایی
  تصویر بادگیر چپقی سیرجان، تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیر های ایران و جهان از نظر معماری می باشد. بادگیر چپقی که تنها بادگیر ساخته شده بدین شکل ...

  تلنگری برای حفاظت از هویت شهر | :: هفته‌نامه پاسارگاد ...

  www.pasargadnews.com/detail/5252
  آثار تاریخی همچون بادگیر چپقی، هویت شهر سیرجان را تعریف می‌کنند و هنگامی که قسمت بیشتر خانه برای توسعه شهر تخریب شد، هویت اثر و ارزش بافت تاریخی آن ...

  2 - هم هوا

  hamhava.ir/?page=2
  بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. ... برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، بندرلنگه، ...

  پاورپوینت بررسی بادگیر در معماری ایران

  nbpsafa4-blog.feixiansi.com/page-353037.html
  ۷ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بادگیر خانه ای در محله امیر چخماق یزد بادگیر باغ دولت آباد یزد بادگیر چپقی سیرجان کرمان. بخشی از مطلب معماران محلی برای ساختن بادگیر از پشت ...

  کرمان » سیرجان » معرفی شهر سیرجان - Shahrmajazi

  shahrmajazi.com/content-86470.xhtml
  سیرجان. سیرجان شهری در جنوب غربی استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان است. ... بناي قديمي که از آن به عنوان بادگير چپقي نام مي بريم در واقع باقيمانده يک خانة ...

  [PPT]بادگير

  uploads.pptfa.com/2012/08/Windward.pptx
  تصویر : طرح اجمالی از بادگیر سه طرفه خانه فرمانده سربازخانه در ارگ بم. اوایل سده سوم میلادی ... تصویر :دهانه بادگیر چپقی سید علی اصغر رضوی در سیرجان. بادگیر دو ...

  بادگیر چپقی،از آثار منحصر به فرد معماري دوران پهلوي

  www.irannema.com/v/.../بادگیر-چپقی،از-آثار-منحصر-به-فرد-معماري-دوران-پهلوي.h...
  ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بناي قديمي که از آن به عنوان بادگير چپقي نام مي بريم در واقع باقيمانده يک خانة قديمي به نام خانه آقاسيدعلي اصغر رضوي است که در شهر سيرجان واقع ...

  بادگیر ها خنک کننده های مدرن دیروز – یاس اروند

  yanafan.com/2016/09/14/بادگیر-ها-خنک-کننده-های-مدرن-دیروز/
  ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. ... بازار برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای ...

  بادگیرهای ایران -آکا - مجله خبری فور خبر

  4khabar.ir/news/138659
  ۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آکاایران: بادگیر یکی دیگر از شاهکارهای معماری قدیم ایران است که علاوه بر ... چپقی سیرجان، یکی از منحصر به فردترین بادگیرهای ایران بادگیر.

  معماری مهری ایرانی - تاریخچه و پیدایش بادگیر ها

  honar2iran.blogfa.com/post/40
  بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ایرانی است که برای خانه سید علی اصغر رضوی در سیرجان ساخته شده است.به نوشته «سيرنا»، معمار آن، سید محمد ...

  باغ سنگی(سیرجان، استان کرمان) - گروه طبیعت گردی افرا

  afracamp.ir/باغ-سنگی/
  ۱ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - باغ سنگی در 45 كیلومتری جنوب شرقی سیرجان و در. ... در برگشت از باغ سنگی گشتی در سیرجان هم زدیم، بادگیر های چپقی سیرجان معروف هستند.

  بادگیرهایی که در سکوت به باد می رود/ داستان عجیب سرقت ...

  www.mehrnews.com/.../بادگیرهایی-که-در-سکوت-به-باد-می-رود-داستان-عجیب-سرقت...
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان. با این حال هیچ تاریخچه ای در خصوص شهر مبدع این شیوه منحصر به فرد معماری وجود ندارد اما بدون شک طبق اسناد و مدارک بار ...

  [PPT]بادگیر چهار طرفه

  www.parsmoosighi.ir/MUSIC/1392/09/23/p/badgir.ppsx
  بادگیر متشکل از کانالی عمودی است با حفره هایی در قسمت راس که باد مطلوب را به فضای داخل هدایت میکند و ... دهانه بادگیر چپقیسید علیاصغر رضوی در سیرجان.

  درباره ما - هتل عطرسيب سيرجان

  www.atresibhotel.ir/about
  شهرستان سیرجان در استان کرمان یکی از کلیدی ترین شهرستانهای کرمان برای ... از هتل عطرسيب سیرجان 3 کیلومتر)٬ بادگیر چپقی(فاصله از هتل عطرسيب سیرجان 1 ...

  بادگیرهای یزد | Ettelaat International Newspaper

  www.ettelaat.com/etint/?p=47976
  ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، بندرلنگه، قشم و سیستان از دیدنی‌ترین ...

  سیرجان، شهر خاطرات شیرین مسافران نوروزی - عصر ایران

  www.asriran.com › صفحه نخست › اجتماعی
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - به گزارش ایسنا، شهرستان سیرجان در استان کرمان یکی از کلیدی‌ترین ... می‌گوید: بادگیرهای چپقی سیرجان از دیگر جاذبه‌های گردشگری سیرجان ...

  آبان 1388 - Sirjan Pix - blogfa.com

  www.sirjan.blogfa.com/8808.aspx
  بادگیر چپقی سیرجان، تنها بادگیر متفاوت جهان. ادامه عکسها Extra pic .... click ... برگزاری مسابقات اسکیت پسران و دختران در سیرجان. ادامه عکسها ۱ · ادامه عکسها ۲.

  معرفی بادگیرهای ایران | اتاق خبر

  www.otaghnews.com/news/362038/معرفی-بادگیرهای-ایران
  ۸ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بادگیر چپقی نوع ششم بادگیر است که به‌جای فضای مکعبی شکل خارجی، ... مانند نمونه‌های چند طرفه است این نوع بادگیر تنها در سیرجان دیده شده است.

  قلم چی - سيرجان

  www.kanoon.ir/Public/CityPage.aspx?state=10&city=10002
  یکتا کاظمی · بادگیرهای چپقی سيرجان. بادگیرهای چپقی. احمدرضا شهسوارى · دفتر برنامه ریزی سيرجان. دفتر برنامه ریزی. مهدیه شریف پور قهستانی · آزاد سيرجان. آزاد. 

  عکاسی در کرمان - عکس هایی از سیرجان

  mmadadi.blogfa.com/cat-42.aspx
  عکاسی در کرمان - عکس هایی از سیرجان - photography in kerman. ... یخدان دوقلو (سیرجان). + نوشته شده در شنبه سیزدهم مهر ... بادگیرهای چپقی (سیرجان). + نوشته شده در ...

  جشن های باستانی و آیین ها و گاهشمار - نگاهی به بادگیرهای ...

  jashnhaz.blogfa.com/post/280/نگاهی-به-بادگیرهای-منحصر-بفرد-ایران-4
  ۱۶ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. - این بنای قدیمی که امروز به آن بادگیر چپقی گفته می‌شود، در واقع باقیمانده‌ی یک خانه‌ی قدیمی به نام خانه‌ی سید علی اصغر رضوی در شهر سیرجان است.

  اتاق تعاون استان کرمان-سیرجان - اتاق تعاون ایران

  www.icccoop.ir/kerman/2791/index.aspx
  سیرجان شهری در غرب استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان است. ... بازارها و کاروانسراهای سیرجان، خانه حاج رشید، عمارت صدر زاده، عمارت سعید نیا، بادگیر چپقی، یخدان ...

  سيرجان - شب بی ستاره

  www.shabe-bi-setare84.blogfa.com/post/112/سيرجان
  ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ سید علی‌اصغر رضوی ساخته شده‌است. این بادگیر در دوران ...

  جاهای دیدنی شهرستان سیرجان - کرمان ما

  kermanema.blogfa.com/category/4
  کرمان ما - جاهای دیدنی شهرستان سیرجان - راهنمای گردشگری استان کرمان - کرمان ما. ... بناي قديمي که از آن به عنوان بادگير چپقينام مي بريم در واقع باقيمانده يک خانة ...

  بادگیرها

  https://www.webgardha.com/130727/بادگیرها
  ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، بندرلنگه، قشم و سیستان از دیدنی‌ترین ...

  درس مطالعات اجتماعی - کرمان شناسی

  ejtemaei315.blogfa.com/category/10
  بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهی جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان سیرجان) ساخته شده‌است.

  سیرجان، مهد معماری و هنر - انتشارات مهروماه

  home.mehromah.ir/fun/touring-iran/4039-Sirjan,-cradle-of-art-and-architecture.html
  بادگیر چپقی مربوط به دوره پهلوی اول است و در سیرجان، بلوار دکترصادقی، کوچه حاج رشید واقع شده و این اثر در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شماره ثبت ۶۴۶۷ به‌عنوان یکی از ...

  پاورپوینت بررسی بادگیر در معماری ایران :: انجام کلیه ی ...

  nbpsafa4.blog.ir/.../پاورپوینت%20بررسی%20بادگیر%20در%20معماری%20ایران
  ۶ روز پیش - بادگیر خانه ای در محله امیر چخماق یزد بادگیر باغ دولت آباد یزد بادگیر چپقی سیرجان کرمان. بخشی از مطلب معماران محلی برای ساختن بادگیر از پشت ...

  سیرجان، شهر خاطرات شیرین مسافران نوروزی - ایسنا

  www.isna.ir/news/92122314925/سیرجان-شهر-خاطرات-شیرین-مسافران-نوروزی
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان می‌گوید: بادگیرهای چپقی سیرجان از دیگر جاذبه‌های گردشگری سیرجان هستند ...

  تور دره راگه تا روستای میمند (به جستجوی ناشناخته‌ها) | 31 ...

  dalahoo.com/trip.cfm?id=7208
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بازدید و اقامت در روستای دست کند میمند (اثر ثبت جهانی)، پیاده‌روی بخشی از دره شگفت‌انگیر راگه، باغ سنگی سیرجان، بادگیر چپقی و یخدان دوقلو ...

  سفری به قلب کویر و آشنایی با بادگیرهای تاریخی + عکس | ...

  mihanpost.com/سفری-به-قلب-کویر-و-آشنایی-با-بادگیرهای-ت/
  ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اين نمونه در سيرجان و به ندرت در كرمان ديده مي‌شود. ... بادگير چپقي نوع ششم بادگيرهاست كه به جاي فضاي مكعبي شكل خارجي، سازنده از ايجاد چند لوله ...

  1000+ images about sirjan on Pinterest | Persian, Pipes ...

  https://www.pinterest.com/khajoeiali3447/sirjan/
  ترجمه این صفحه
  Explore Ali Khajoei's board "sirjan" on Pinterest, the world's catalog of ideas. | See more ... Ali Khajoei. یخدان دوقلو سیرجان ... Ali Khajoei. بادگیر چپقی سیرجان.

  بادگیر (@badgir_ir) | Instagram photos and videos - ...

  www.online-instagram.com/user/badgir_ir/.../1021752316069249704_1986863935
  #بادگیر_31 بادگیر چپقی بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایران و جهان است که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک ...

  پایگاه خبری تحلیلی قاصدک کویر

  ghasedakekavir.ir/
  بازسازی بادگیر چپقی با مشارکت شهرداری و گل‌گهر انجام خواهد شد · پروژه گندله سازی۲ ... در نشست خبری دکتر جعفر قلیخانی؛ رییس دانشگاه آزاد سیرجان مطرح شد: ...

  دانشجویان سیرجانی دانشگاه صنعتی شیراز - سیرجان ما

  sirgan203.blogfa.com/post-11.aspx
  دانشجویان سیرجانی دانشگاه صنعتی شیراز - دوست عزیز به وب سایت ما خوش امدی. ... تصاویر. بادگیر چپقی - سیرجان. یخدانهای دوقلو - سیرجان. امامزاده علی (ع) - سیرجان ...

  هتل عطر سیب سیرجان | سفریابی

  www.safaryabi.com/هتل-عطر-سیب-سیرجان/
  شهرستان سیرجان در استان کرمان یکی از کلیدی ترین شهرستانهای کرمان برای ... سیرجان ۳ کیلومتر)٬ بادگیر چپقی (فاصله از هتل عطرسیب سیرجان ۱ کیلومتر) و باغ ...

  سیرجان - ویکی‌سفر

  https://fa.wikivoyage.org/wiki/سیرجان
  سیرجان شهری تاریخی در جنوب غربی استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان است. ... آرامگاه میر زبیر; بادگیر چپقی; بازارسیرجان; باغ سنگی; بنای شاه فیروز; خانه حاج ...

  دی ماه 92 (بخش دوم) - پرنده نگری و طبیعت گردی مسئولانه

  ecotouring.blogfa.com/post/15
  ۲ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - یزد، مهریز، انار، جوزم، شهربابک، سیرجان، حاجی آباد، کمربندی بندرعباس، میناب ... بادگیر چپقی سیرجان در سال 1381 به عنوان اثری ترکیبی از هنر و ...

  ایران رؤیای شیوخ امارات را به باد می‌دهد

  www.fardanews.com/fa/news/326850/ایران-رؤیای-شیوخ-امارات-را-به-باد-می‌دهد
  ۸ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - در حالی که شیوخ امارات در تلاش برای مصادره شاهکار معماری «بادگیرهای ... یزد به عنوان بلندترین بادگیرجهان و بادگیرهای چپقی سیرجان را به عنوان ...

  یزد - شمسه

  salam98.ir/tag/یزد/
  مجموعه: مكانهاي تاريخي ايران بادگیر چپقی بادگیرهای چپقی در سیرجان سیرجان کرمان در کنار تمام جذابیت هایش، یک ویژگی منحصر به فرد دارد که در هیچ جای دیگر ایران ...

  عشایرسیرجان،کوچندگانی در دل طبیعت - سیرجان

  ashayersirjan.blogfa.com/post/14
  سیرجان شهری تاریخی در غرب استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان است. .... یخدان های دوقلوی سیرجان; خانه حاج رشید; عمارت صدر زاده; عمارت سعید نیا; بادگیر چپقی ...

  ثبت جهانی فناوری بادگیرها توسط ایران - افکارنیوز

  www.afkarnews.ir/بخش-اجتماعی.../314297-ثبت-جهانی-فناوری-بادگیرها-توسط-ایران
  ۸ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - در حالی که شیوخ امارات در تلاش برای مصادره شاهکار معماری «بادگیرهای ... جهان و بادگیرهای چپقی سیرجان را به عنوان خلاقانه ترین بادگیرها میداند و ...

  سیرجان به بافت | جاکاو - 1001 مسیر گردشگری

  1001.jakav.com/m/iran/?event=سیرجان-به-بافت
  سایت,گردشگری,جاکاو,مسیر,کرمان,سیرجان به بافت ,مسیر سیرجان ... علی اصغر شوکت سعیدی • خانه ناظم • بادگير چپقی سيرجان • بازار سنتی سیرجان • راسته بازار ...

  گفت وگو با زنده یاد سید محمد شجاعی معمار بادگیر چپقی - ...

  aparat.rasanetv.ir/page-757466.html
  یادداشت دکتر مرتضی فرهادی درباره بزرگترین کلاژ جهان در سیرجان8 سپتامبر 2014 با این وجود این دامِ پرنیانیِ فرهنگ چهل و چند سالِ پیشِ سیرجان و شهرهای پیرامون آن ...

  مجموعه نمایشگاههای جهانی رمزنگار - بادگیر

  xexpo.blogfa.com/post/209
  بادگیر. Windward. برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. ... برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، ...

  سایت کویر و بیابانهای ایران - نمایش مرکز - شهر سیرجان

  www.persiadesert.com/fa/centers/view/89
  تپة شاه فیروز در فاصلة 14 کیلومتری جنوب شرقی سیرجان قرار دارد. ... بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ایرانی است که برای خانه سید علی اصغر ...

  مناطق دیدنی استان کرمان - پرسپید (دریچه گردشگری)

  par3epid.persianblog.ir/post/26/
  ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهرستانهای این استان پهناور عبارتند از: کرمان.رفسنجان.سیرجان.زرند. ... بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیرمتفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان ...

  سیرجان

  www.irandeserts.com/content/contentGallery/سیرجان.htm
  سیرجان. بادگیر چپقی - سیرجان. یخدانهای دوقلو - سیرجان. امامزاده علی (ع) - سیرجان.

  درباره سیرجان - منطقه ویژه اقتصادی سیرجان

  www.ssez.ir/sirjan/
  شهرستان سیرجان با 17481 کیلومتر مربع مساحت در جنوب غربی استان کرمان و در تقاطع .... علی _ باغ سنگی _ میرزبر _ شاه فیروز _ یخدان های دو قلو _ بادگیر چپقی.

  Kids Of Sirjan بچه های سیرجان (@kidsofsirjan) | Instagram ...

  www.imgrum.com/user/kidsofsirjan/1521173988/1058475537418049530_1521173988
  #بادگیرچپقی_سیرجان تاریخچه ی شکل گیری بادگیر چپقی؛ . فردی بنام سید محمد شجاعی اهل سیرجان به قصد زیارت خانه خدا به مکه می رودپس ازبجا آوردن مناسک حج در ...

  کدام‌جاذبه‌های تاریخی-فرهنگی سیرجان؟ – سنج

  www.sanj.pro/blog/1394/05/18/کدام‌جاذبه‌های-تاریخی-فرهنگی-سیرجا/
  ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - زیباترین جاذبه تاریخی-فرهنگی سیرجان کدام می باشد؟ ... برچسب هاآرامگاه میر زبیر امام زاده احمد (ع) امامزاده علی (ع) بادگیر چپقی بازارسیرجان باغ ...

  کرمان - ایران - سفرگو . . . از سفر بگو

  safargoo.com/iran/115421
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه‌فردترین بادگیرهای ایرانو جهاناست که برای خانهٔ مرحوم دکتر سید علی‌اصغر رضوی (اولین پزشک شهرستان ...

  بادگیر | آرتور معمار

  iranmemari.com/badgir/
  ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بادگیرها برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. ... بازار برزگ کرمان، بادگیر دولت آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای ...

  #سیرجان سیرجان - Tele-Wall - سرویس اشتراک تلگرام

  www.tele-wall.ir/telegram/tags/سیرجان/
  کلمات کلیدی: 47مین 3شنبه_بدون_خودرو سیرجان آسمان_آبی_زندگی_سالم ..... بادگیر چپقی سیرجان، یکی از منحصر به فردترین بادگیرهای ایران #سیرجان کرمان در ...

  نسخه چاپی - خبرگزاری دانا

  danakhabar.com/fa/print/1153134
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر معماری می باشد.بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ...

  ایرانیان در گذشته چگونه خنک میشدند؟ - روزنه

  rozanehonline.com/fa/عمومی/ایرانیان-در-گذشته-چگونه-خنک-میشدند؟.html
  ۲۰ دی ۱۳۹۰ ه‍.ش. - بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر دولت آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، لارستان، قشم و چابهار از دیدنی‌ترین بادگیرهای ...

  سیرجان – مسافر سلام

  mosafersalam.com/city/سیرجان/
  معرفی شهر سیرجان. نام(ها):. سیرجان. تعداد هتل های ثبت شده: ۱ هتل. جاذبه های گردشگری: ۰ جاذبه گردشگری. باغ سنگی. خانه شوكت سعيدي بادگیر چپقی آرامگاه شاه فیروز.

  ماهنامه اینترنتی ایران دیدار - سیرجان ، رشته ی گسسته

  irandidar.com/index.php?option=com_content&task=view&id=82
  ۵ آبان ۱۳۸۸ ه‍.ش. - چنانکه اسکندر در بازگشت از هندوستان، از قلعه سنگ (سیرجان قدیم) ..... بادگیر چپقی از بادگیرهای منحصر به فرد معماری ایرانی است که برای خانه ...

  بادگیرها - سایت علمی دانشجویان ایران

  www.daneshju.ir/forum/f612/t19421.html
  ۳ مرداد ۱۳۸۶ ه‍.ش. - او برای تحقیق و ثبت این بادگیرها به بندر لافت، بندر لنگه، پل و . ..... بازار برزگ کرمان، بادگیر دولت آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای ...

  بایگانی‌ها بادگیرها – آسان بگرد

  www.asanbegard.com/category/جاذبه-های-گردشگری/جاذبه-های-تاریخی/بادگیر/
  بناي قديمي که از آن به عنوان بادگیر چپقی نام مي بريم در واقع باقيمانده يک خانة قديمي به نام خانه آقاسيدعلي اصغر رضوي است که در شهر سيرجان واقع است. اين بادگير ...

  جاذبه توریستی - ثبت سفارش آنلاین و ارسال کارت پستال به ...

  ecard.post.ir/fa/cards/cat/129
  ارسال کارت پستال ، به سراسر ایران و جهان. قبول سفارش از هموطنان مقیم خارج از کشور.

  ایران را بگردیم... - باغ سنگی سیرجان

  beinabein.com/post-175.aspx
  به جز باغ سنگی درویش خان، آرامگاه شاه فیروز، قلعه سنگ سیرجان، یخدان دو قلوی سیرجان، بادگیر چپقی، کفه نمک سیرجان، عمارت سعید نیا، کاروانسرای پاریز، ...

  جاذبه های گردشگی سیرجان - اورداپ

  www.ordup.com/cities/3/سیرجان
  معماری سیرجان صاحب یکی از بی نظیرترین نوع بادگیرهای ایرانی به نام بادگیر چپقی است. چت اورداپ. دیدنی‌های تاریخی-فرهنگی: از جمله دیدنیهای فرهنگی و تاریخی ...

  آرش نورآقایی | سایت شخصی » آرشیو » سفری که به پایان ...

  nooraghayee.com/1388/10/arash/سفري-كه-به-پايان-نرسيد-بخش-دوم؛-از-ميمن/
  ۱۱ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. - من جزو گروه سه نفره بودم که از میمند به سیرجان رفتیم. این عکس را از جوانان سیرجان گرفته‌ام. عاشورا در سیرجان. بادگیر چپقی در داخل شهر سیرجان.

  10 مقصد توریستی برای ایران گردی - سری دوم - گردالی

  gerdali.com/10-مقصد-توریستی-برای-ایران-گردی-سری-دوم/
  بادگیر چپقی سیرجان {توضیح کامنت اول} و. یکی از عجیب ترین و با شکوه ترین بادگیر های ایران و جهان است که سازنده آن ایده ساخت این بادگیر را از هواکش های کشتی ...

  ایران رویای شیوخ امارات را به باد می‌دهد/ ثبت جهانی فناوری ...

  www.khabaronline.ir/detail/341187/society/tourism
  ۸ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - در حالی که شیوخ امارات در تلاش برای مصادره شاهکار معماری «بادگیرهای ... جهان و بادگیرهای چپقی سیرجان را به عنوان خلاقانه‌ترین بادگیرها می‌داند و ...

  اماکن دیدنی و زیارتی - شهرداری سیرجان

  sirjan.ir/city/tourism
  در کيلو متر 15 سيرجان بين راه سيرجان و قلعه ي سنگ بقعه ي علي بن محمد بن ... بناي قديمي که از آن به عنوان بادگير چپقي نام مي بريم در واقع باقيمانده يک خانه قديمي ...

  ساخت ماکت بادگیر چپقی توسط دانشجوی دانشگاه پیام نور - ...

  forum.pnu-club.com/19366-ساخت-ماکت-بادگیر-چپقی-توسط-دانشجوی-دانشگاه/
  ۱ آبان ۱۳۸۸ ه‍.ش. - ماکت بادگیر چپقی از بناهای تاریخی سیرجان توسط یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور ای.

  انجمن مورفولوژی جغرافیایی - 1

  geomorphologyforum.ir/?page=42468
  بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. ... برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، بندرلنگه، ...

  انجمن مورفولوژی جغرافیایی - 1

  geomorphologyforum.ir/?page=48614
  ۵ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. ... بازار برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای ...

  [PDF]هتل و مجموعه گردشگری سیرجان در 12 طبقه احداث خواهد شد

  www.sokhanetazeh.com/pdf/437/5.pdf
  ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیرهای چپقی نیس بلکه بادگیرهای انتقال. آب هست!( »همت و کلنگ!« )در این فیلم تعدادی از. هوادارن افشا می کنند که پروژه ی انتقال آب از.

  ی صبحگاه سراسری بسیج دانش آموزی در رابر - شبکه اطلاع ...

  armanekerman.ir/site/برگزاری-صبحگاه-سراسری-بسیج-دانش-آموزی/
  ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - فراخوان جمع آوری عکس های قدیمی بادگیر چپقی سیرجان · کشف ۵۱ کیلو تریاک در سیرجان · کارگروه مرمت بادگیر چپقی برگزار شد · امروز مدافعان حرم ...

  ماجرای باغ سنگی سیرجان را میدونی؟! - نهاد نمایندگی مقام معظم ...

  sirjan.nahad.ir/?fkeyid=&siteid=534&pageid=74966&newsview=408243
  در میان دشت های اطراف سیرجان، باغی وجود دارد که همه فصل های سال میوه دارد و وزن میوه ... قلعه سنگ سیرجان، یخدان دو قلوی سیرجان، بادگیر چپقی، کفه نمک سیرجان، عمارت ...

  کاوش در موزه - بادگیر - علمنا

  elmna.com/2015/06/11/کاوش-در-موزه-بادگیر/
  ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - این نمونه در سیرجان و به ندرت در کرمان دیده می‌شود. ... بادگیر چپقی نوع ششم بادگیرهاست که به جای فضای مکعبی شکل خارجی، سازنده از ایجاد چند لوله ...

  [عناصر معماری ایرانی]:بادگیر دانلود كتاب آموزش - باشگاه ...

  www.iran-eng.ir/showthread.php/392205-عناصر-معماری-ایرانی-بادگیر
  ۷ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر دولت آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، لارستان، قشم و چابهار از دیدنی‌ترین بادگیرهای ...

  آشنایی با تاریخچه بادگیرهای ایران - http://www.ayineh.com

  www.ayineh.com/item-705777-آشنایی%20با%20تاریخچه%20بادگیرهای%20ایران
  ۷ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بادگیر یکی دیگر از شاهکارهای معماری قدیم ایران است که علاوه بر نشان دادن هنر ... بادگیر چپقی سیرجان، یکی از منحصر به فردترین بادگیرهای ایران ...

  PHOTOS Sirjan (Kerman), VIEW IMAGES Iran 23

  www.viewphotos.org/iran/images-of-Sirjan-23.html
  ترجمه این صفحه
  Images and photos Sirjan ,Ostan-e Kerman Iran and its environment, landscapes ... بادگیر چپقی سیرجان{توضیح کامنت اول} و near Sirjan, Kerman, by author ...

  بادگیر - Wikiwand

  www.wikiwand.com/fa/بادگیر
  بادگیر اعظم بازار برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، بندرلنگه، قشم و سیستان از دیدنی‌ترین بادگیرهای ایران ...

  ط±ط¯غŒظپ

  www.esirjancity.com/sirjan/Centers/Center_Detail.aspx?p_item_id=102
  شاه فیروز, دوازده کیلومتری جنوب شرقی سیرجان - دوره سلجوقی. یخچال حاج رشید, انتهای خ ابوذر غفاری. بادگیر چپقی, کوچه حاج رشید. کاروانسرای پاریز, پاریز خیابان ...

  عکس سیرجان | سرویس عکس پایگاه خبری سیرنا

  pic.sirna.ir/tag/عکس-سیرجان/
  سیرنا: بوجان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان سیرجان است. ... سیرنا: بادگیر چپقی سیرجان تنها بادگیر متفاوت نسبت به دیگر بادگیرهای جهان از نظر ...

  رزرو هتل جهانگردی سیرجان با 6% تخفیف | پین تا پین

  https://www.pintapin.com/hotel/سیرجان/هتل-جهانگردی-504
  سیرجان دیدنی‌های زیادی دارد. از جمله معروف‌ترین آنها، قلعه سنگ، شاه فیروز، یخدان‌های دو قلو (گه ۳ کیلومتر با هم فاصله دارند)، بادگیر چپقی، باغ سنگی و ... هستند.

  [PPT]ماخذ:کتاب بادخان. ملاحظات کالبدی باد در ساختمان

  ehsanshahbeig.persiangig.com/document/Badgir.pptx
  مقدمه; تهویه طبیعی و هواکشی; بادخان ها و بادخورها; بادگیرهای خاورمیانه; بادگیر در ایران .... این نمونه در سیرجان و به ندرت در كرمان دیده می‌شود. ... بادگیر چپقی سیرجان.

  دیدنی ها ...... به روایت تصویر: September 2015

  didaniha77.blogspot.com/2015_09_01_archive.html
  ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصر به‌ فردترین بادگیرهای ایران و جهان است. زیبایی این بادگیر چپقی فقط به خاطر فرم خاص آن نیست بلکه بدنه ...

  کتاب- اصول معماری بادگیرها - فایل ناب

  archive.filenab.com/product-59019-WINDWARD.aspx
  در خانه‌ها هوای خنک از بادگیر، که نوع ابتدایی تهویهٔ مطبوع به شمار می‌رود، به اتاق‌های ... کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، ...

  13 - سر سپرده

  sarsepordeh.ir/?page=13
  بادگیر برج‌هایی هستند که برای تهویه بر بام خانه‌ها ساخته می‌شود. ... برزگ کرمان، بادگیر باغ دولت‌آباد یزد، بادگیر چپقی سیرجان و بادگیرهای بندرعباس، بندرلنگه، ...

  لدر مخابراتی

  www.wiki-daro.ir/j.aspx?q=لدر_مخابراتی&id...
  بادگیر چپقی کرمان · بادگیرهای کرمان · یخدانهای دوقلو سیرجان · یخدان های دوقلو سیرجان · بادگیر چپقی یزد · بادگیرهای چپقی برای کدام شهر است ...

  عوارض ولدیک - ویکی

  www.wiki-daro.ir/j.aspx?q=عوارض_ولدیک&id...
  بادگیر چپقی کرمان · بادگیرهای کرمان · یخدانهای دوقلو سیرجان · یخدان های دوقلو سیرجان · بادگیر چپقی یزد · بادگیرهای چپقی برای کدام شهر است ...

  لدر زیمنسی

  www.wiki-daro.ir/j.aspx?q=لدر_زیمنسی&id...
  اخبار چای~ · کانال تلگرام چای~ · فرمانداری شهرستان چای~ · بادگیر چپقی کرمان · بادگیرهای کرمان · یخدانهای دوقلو سیرجان · یخدان های دوقلو سیرجان · بادگیر چپقی یزد ...

  شهرداری قره ضیالدین

  www.wiki-daro.ir/j.aspx?q=شهرداری_قره_ضیالدین&id...
  بادگیر چپقی کرمان · یخدانهای دوقلو سیرجان · یخدان های دوقلو سیرجان · بادگیرهای چپقی برای کدام شهر است · شهرداری قره ضیالدین · شهرداری قره ضیاالدین ...

  هتل لیون استانبول سالن جلسات عکس

  توراروپا.toptravel.ir/Lion/5275-هتل-لیون-استانبول-سالن-جلسات-عکس
  ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کیش. بادگیر چپقی سیرجان. سیرجان. تفاوت‌ پروازهای بیزینس کلاس و فرست کلاس. مجله گردشگری. هتل گلوریا آنتالیا کافی شاپ 2 عکس ...

  گاوهای زندگی

  توراروپا.toptravel.ir/Counselling/4597-گاوهای-زندگی
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کانال بلیط ارزان هواپیما. بادگیر چپقی سیرجان. سیرجان. روستای کردان تهران. تهران. موزه قزوین. قزوین. هتل پریماور تفلیس منو صبحانه عکس ...

  هتل جهانگردی سیرجان - گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی

  www.ittic.com/states/hotel/id/49-هتل-جهانگردی-سیرجان.html
  شهرستان سیرجان در استان کرمان یکی از کلیدی ترین شهرستانهای کرمان برای ... از هتل جهانگردی سیرجان 3 کیلومتر)٬ بادگیر چپقی(فاصله از هتل جهانگردی سیرجان 1 ...

  رمزدوم کارت بانک تجارت

  www.kartsharji.ir/j.aspx?q=رمزدوم_کارت_بانک_تجارت&id...
  یخدانهای دوقلو سیرجان · یخدان های دوقلو سیرجان · بادگیرهای چپقی برای کدام شهر است · سایت شهرداری قره ضیاالدین · فرمانداری قره ضیاالدین · کداهنکهای مهدی احمدوند ...

   

  برای اطلاع رسانی زودتر از قرار گیری لینک ها و جواب مسابقات و دیگر اخبار عضو کانال زیر شوید

  به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

  دسته بندي: مسابقه پیامکی,
  برچسب ها : مسابقه ,

  تبلیغات

  مطالب مرتبط :

  ارسال نظر

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی

  مطالب تصادفي

  مطالب پربازديد