close
تبلیغات در اینترنت
حریره در کدام قسمت جزیره کیش قرار دارد؟

وب پیک عکس بازیگران و هنرمندان

حریره در کدام قسمت جزیره کیش قرار دارد؟
امروز چهارشنبه 01 فروردین 1397

حریره در کدام قسمت جزیره کیش قرار دارد؟


حریره در کدام قسمت جزیره کیش قرار دارد؟

 

شهر حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ ه. ق. است و در شمال جزیره کیش واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ شهریور ۱۳۷۶ با شمارهٔ ثبت ۱۸۸۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.[۱]

شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.

در شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک آثاری و ویرانه‌هایی دیده می‌شود که یادگاری از شهر باستانی، حریره‌است . زمان رونق یا دوران طلایی شهر حریره کیش از قرن چهارم تا اوایل قرن دهم هجری قمری بوده‌است . وسعت این شهر باستانی ۱۲۰ هکتار است . محوطه باستانی حریره، براساس نتایج کاوشهای باستان‌شناسی انجام شده تا امروز، از مجموعه ساحلی و خانه اعیانی، حمام، مسجد و قنات‌هایقدیمی تشکیل یافته‌است.جالب است بدانید که این شهر به نام بانویی که اسمش "حریره" و ملکه ی این شهر بوده نامگذاری شده است.

شهر تاریخی حریره جزیره کیش شهری مخروبه نشان از رونقی در قدیم

آژانس سعادت سیر

شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره قراردارد كه به احتمال بسيار قوى به دوره ساسانيان و اوايل دوره اسلامى بر مى گردد . اين بقايا در وسعتى بالغ بر سه کيلومتر مربع ، بازگو کننده اين مطلب است که روزگارى شهرى بزرگ و اباد در اين منطقه وجود داشته و جمعيت کثيرى را در خود جاى مى داده است.

http://www.kishtor.com
آن چه امروز از اين شهر بر جاى مانده حجمى از معمارى شهرى است اما کمتر و به ندرت طاق ها و پوشش ها و سقف ها سالم برجاى مانده است جز پاره اى موارد که پوشش هاى طاقى شکل سنگى از گزند تخريب در امان مانده است.بقاياى شهر حريره در امتداد ساختمانهاى بندرگاه و دفاتر آن ، قابل ديدن است. طبق نظر سازمان ميراث فرهنگى ، شهر حريره هشتصد سال قدمت دارد.    
حمام حريره کیش
حمام در ناحيه شمال غربى خانه اعيانى و با فاصله تقريبى 30 مترى از آن ، دومين بخش از محوطه حريره قرار دارد . اين بخش شامل حمامى است با صحن هاى متعدد و حصار آن با مساحتى تقريبى 500 متر مربع .    
به نظر مى رسد اين حمام در نوع خود از قديمى ترين حمام هاى ايران باشد كه طى كاوش هاى باستان شناسى كشف و شناخته شده است . بناى حمام از سنگ هاى قلوه آهكى و مرجانى و ساروج ساخته شده و داراى فضاهاى مختص از جمله گرمخانه ، محل تنظيف ، خزينه ، سربينه مى باشد .

http://www.kishtor.com
در كف گرمخانه هنگام كاوش ، قطعات سفالى ساده و لعابدار از دوره تاريخى ( ايلخانى و تيمورى ) مى باشد و دليل عمده آن وجود دو خزينه با اختلاف سطح 5/1 متر است كه خزينه قديم تر آن در لايه زيرين قرار دارد و توسط خزينه جديد بريده شده است .
قطعات سفالى ساده دوره ايلخانى كشف شده مربوط به ظروفى است كه در حمام استفاده مى شده است .
با توجه به ظرفيت محدود حمام كه يك حمام كوچك و خصوصى است و با در نظر گرفتن ديوار بيرونى سراسرى كه تا مجموعه عمارت اعيانى كه در جنوب شرقى حمام و بر فراز تپه اى بلند قرار گرفته ، امتداد يافته است به نظر مى رسد كه اين بنا حمامى خصوصى بوده و به صاحب مجموعه اعيانى تعلق داشته است .
در منتهى اليه بخش شمالى شهر حريره ، كنار ساحل بلند صخره اى و با فاصله كمى از دريا ، پستى و بلندى ها ادامه دارد ، كه بقاياى ديوارها ، چاه ها و كانال هاى آب در آن نظر بيننده را به سوى خود جلب مى كند . در ايتدا تصور مى شد كه اين آثار هيچ ارتباطى به هم ندارند و فقط مى شد حدس زد كه اين آثار قسمتى از شهر قديم حريره بوده و به نوعى با فعاليت هاى دريايى ارتباط دارند .
در مجاورت اين آثار ، و در كنار ساحل صخره اى كه تقريباً چهار تا پنج متر از سطح دريا بلندتر است و قسمتهاى زيادى از آن به مرور زمان به دريا ريخته ، تعدادى چاه و پلكانى كه راه به دريا دارد و حفر شده است . قطر دهانه چاه ها اغلب دو متر است و عمق آن تا سطح درياست .

http://www.kishtor.com
در كناره ساحل شهر حريره و در مجاورت مجموعه صنعتى ، شش چاه و يك پلكان سنگى در بيرون مجموعه و چهار چاه در داخل مجموعه كه در حين حفارى ديده شد وجود دارد .
اين چاه ها به كانال هاى زيرزمينى راه مى بايد كه دهانه آنها در مقطع ساحل صخره اى مثل دريچه اى رو به دريا باز مى شود . اين كانال هاى افقى و زيرزمينى چاه ها را در گوشه و كنار مجموعه صنعتى و جتى داخل اتاق ها و راهروها هم حتى مى توان ديد . عملكرد اين مجموعه جالب چندان مشخص نيست . ولى آنچه مسلم است ارتباط مستقيم با فعاليت هاى صيادى و صيد ماهى ، مرواريد و مرجان داشته و براى دسترسى آسان تر به دريا ساخته شده است .
در دهانه خليجى كه در سمت شرق اين مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و گوش ماهى هاى شكار شده را مى توان ديد كه نشانه ى فعاليت هاى صيادى مخصوصاً صيد مرواريد در گذشته است .
اتاق هايى با كف شيار دار حريره :
يكى از فضاهاى جالب توجه مجموعه صنعتى شهر حريره ( اتاق با كف شيار دار ) است .
اين اتاق كف كاملاً عجيب و ناشناخته اى داشته به اين معنى كه با شيب ملايم از شمال به جنوب امتداد مى يافت و كف آن به صورت در اصطلاح گرده ماهى (اصطلاح بومي) و يا بالشتك با ملاتى از نوع تركيب پودر سنگ هاى مرجانى و آهك و نوعى ساروج شكل گرفته بود .
اين ويژگى در هيچ يك از محوطه ها و تپه هاى باستانى و تاريخى و اسلامى ايران كشف و شناخته شده نيست . وقتى از چند نفر از مركز پرورش صيد مرواريد كيش در مورد اين نوع معمارى پرسيده شده ، چنين نظر دادند اين عنصر معمارى كه با شيبى ملايم به حوضچه اى كوچك با ابعاد 1×1متر يا 1×5/2 مترو عمق نيم متر ختم مى شود ، ارتباط با فعاليت هاى صيد مرواريد دارد و در سطح آنها صدف ها را خشك كرده و به آب مى بسته اند تا مرواريد هاى ريز را نيز بتوان به دست آورد .
اما اگر چنين بود مى بايست آثار و بقاياى صدف ها در سطح اين شيارها و يا در حوضچه ها باقى مانده باشد ، اما چنين نيست .
سرانجام با نظرخواهى از باستان شناسان ، آقاى رمى بوشارلا ، باستان شناس فرانسوى كه تجربه و سابقه كار ممتد در ايران و امارات متحده عربى دارد ، نظر دارد كه اين تأسيسات صرفاً جهت استحصال (حاصل)شيره خرما بوده و نمونه اى از آن در كاوش هاى وى در امارات به دست آمده است .
شايد اگر به مردم بومى جزيره كيش مراجعه مى شد ديگر فضاى اين اتاق آنقدر عجيب و ناشناخته نبود
در يكى از بازديدهايى كه توسط هيئت علمى و به راهنمايى بوميان انجام شد يكى از بوميان اظهار داشت كه تا قبل از تخريب خانه هاى ماشه ، انبارهايى با كف جوى و پشته – نظير آنچه كه هم اكنون در بخش كارگاهى شهر حريره ديده مى شود - در اغلب خانه هاى بزرگ وجود داشت و از اين انبارها براى نگهدارى خرما استفاده مى شد.
بنا به گفته بعضى ها اين خرما ها بر روى هم انياشته و فشرده مى شد و به وسيله راه هاى كوچكى به صورت راه آب شيره به طرف خمره هاى بزرگى كه در زير اين راه آبها قرار مى دادند منتقل شده و شيره خرما جمع آورى مى شد .

 

 

 

 

 


شهر 800 ساله حریره پذیرای گردشگران نوروزی

به گزارش خبرنگار مهر، شهر 800 ساله حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ ه. ق. است و در شمال جزیره کیش واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ شهریور ۱۳۷۶  به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.

در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره قرار دارد كه به احتمال بسيار قوى به دوره ساسانيان و اوايل دوره اسلامى بر مى گردد. اين بقايا در وسعتى بالغ بر سه کيلومتر مربع، بازگو کننده اين مطلب است که روزگارى شهرى بزرگ و آباد در اين منطقه وجود داشته و جمعيت کثيرى را در خود جاى مى داده است.

در شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک آثاری و ویرانه‌هایی دیده می‌شود که یادگای از شهر باستانی، حریره‌ است. زمان رونق یا دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری بوده‌است. محوطه باستانی حریره، براساس نتایج کاوشهای باستان‌شناسی انجام شده تا امروز، از مجموعه ساحلی و خانه اعیانی، حمام، مسجد و قنات‌های قدیمی تشکیل شده است.

بقاياي شهر تاریخی حريره در امتداد ساختمانهاي بندرگاه و دفاتر آن، قابل ديدن است. طبق نظر سازمان ميراث فرهنگي، شهر حريره هشتصد سال قدمت دارد. گستره پستي و بلندي‌ها و خرابه‌هاي شهر قديمي حريره حدود ۱۲۰ هكتار وسعت دارد و روزگاري شهري بزرگ و آباد در منطقه بوده است. دوران طلايي شهر حريره کيش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجري قمري بوده‌است. آن چه امروز از اين شهر بر جاي مانده حجمي از معماري شهري است. اما كمتر و به ندرت اتاق‌ها و پوشش‌ها و سقف‌هاي سالمي بر جاي مانده است جز در پاره‌اي موارد كه پوشش‌هاي تاقي شكل سنگي از گزند تخريب در امان مانده‌اند.

بندر شهر تاريخي حريره، يك شهر يك پارچه و متمركز با معماري برون‌گرا بوده و از معماري دفاعي و درون‌گراي ديگر شهرهاي تاريخي ايران در آن نشاني نيست. انتخاب اين بخش از جزيره براي ايجاد شهر حريره طبيعي‌ترين و معقول‌ترين انتخاب بوده چرا كه ساحل صخره‌اي مرتفع آن از سطح دريا تقريبا 10 متر بلندتر است و وجود سه خليج و دماغه كه نقش بندرگاه طبيعي را دارد و همچنين درياي نسبتاً آرام‌تري از ديگر كرانه‌ها و سواحل جزيره خود عامل شكل‌گيري شهر در ساحل شمالي شده است. تاكنون عمليات اكتشافي باستان‌شناسي بقاياي شهر تاريخي حريره در سه مجموعه مجزا انجام شده است.

خانه اعياني: خانه اعياني يادآور خانه‌هاي چندخانوار قديمي در داخل فلات ايران و در شهرهايي چون يزد، اصفهان و كاشان است و يكي از نمونه‌هاي قديمي مسكن جمعي در حاشيه خليج فارس محسوب مي‌شود. علاوه بر وسعت خانه و همچنين فضاهاي مختلف و متنوع آن، كاشي‌هاي ستاره‌اي شكلي كه در اين خانه به دست آمده است، همانند كاشي‌هايي است كه زينت بخش بناهاي مهم ايلخاني ايران همچون تخت سليمان و سلطانيه است. پيدايي اين مقدار كاشي كه يقيناً عنصر وارداتي به جزيره است نشان مي‌دهد كه اين عمارت به يكي از ثروتمندان كيش تعلق داشته است.

بخش كارگاهي و صنعتي: اين مجموعه درست در كنار دريا ساخته شده و داراي معماري و فضاهاي ناشناخته‌اي است. مجموعه كانال‌هاي افقي و زيرزميني و چاه‌هاي متعدد در گوشه و كنار، مجموعه‌ي بسيار جالب و نادري را تشكيل مي‌دهد كه هنوز عملكرد آن‌ها روشن نيست، اما به نظر مي‌رسد كه ارتباط مستقيم، با فعاليت‌هاي صيادي (صيد ماهي، مرواريد و مرجان) داشته و براي دسترسي آسان‌تر به دريا احداث گرديده است. شايد هم بتوان فرض كرد كه اين راهروها و كانال‌ها راه‌هاي مخفي بوده است كه در مواقع هجوم و حمله اهالي شهري مي‌توانسته‌اند به طور اضطراري از آن ها استفاده كنند.

مجموعه حمام: اين مجموعه شامل حمامي است با صحن‌هاي متعدد و حصار آن به مساحت تقريبي ۵۰۰ مترمربع. سربينه و گرمخانه و تون حمام در جنوب بخش ذكر شده قرار گرفته و توسط راهرو سرپوشيده‌اي از آن جدا شده است. دو خزينه كوچك و بزرگ در جنوب گرمخانه آخرين بخش ساختمان را تشكيل داده‌اند.

باستان شناسان معتقدند اين حمام كه شايد در نوع خود از قديمي‌ترين حمام‌هاي ايراني باشد كه طي كاوش‌هاي باستان‌شناسي كشف و شناخته شده است، و دو دوره متمايز و مجزا از هم دارد (دوره ايلخاني – دوره تيموري) با توجه به ظرفيت محدود حمام و با در نظر گرفتن ديوار بيروني سراسري كه تا مجموعه عمارت اعياني كه در جنوب شرقي حمام و به فراز تپه‌اي بلند قرار گرفته امتداد يافته است. به نظر مي‌رسد كه اين بنا حمامي خصوصي بوده و به صاحب مجموعه اعياني تعلق داشته است.

در منتهى اليه بخش شمالى شهر حريره ، كنار ساحل بلند صخره اى و با فاصله كمى از دريا ، پستى و بلندى ها ادامه دارد، كه بقاياى ديوارها ، چاه ها و كانال هاى آب در آن نظر بيننده را به سوى خود جلب مى كند . در ايتدا تصور مى شد كه اين آثار هيچ ارتباطى به هم ندارند و فقط مى شد حدس زد كه اين آثار قسمتى از شهر قديم حريره بوده و به نوعى با فعاليت هاى دريايى ارتباط دارند.

در مجاورت اين آثار، و در كنار ساحل صخره اى كه تقريباً چهار تا پنج متر از سطح دريا بلندتر است و قسمتهاى زيادى از آن به مرور زمان به دريا ريخته ، تعدادى چاه و پلكانى كه راه به دريا دارد و حفر شده است . قطر دهانه چاه ها اغلب دو متر است و عمق آن تا سطح درياست.

در كناره ساحل شهر حريره و در مجاورت مجموعه صنعتى، شش چاه و يك پلكان سنگى در بيرون مجموعه و چهار چاه در داخل مجموعه كه در حين حفارى ديده شد وجود دارد.

اين چاه ها به كانال هاى زيرزمينى راه مى بايد كه دهانه آنها در مقطع ساحل صخره اى مثل دريچه اى رو به دريا باز مى شود. اين كانال هاى افقى و زيرزمينى چاه ها را در گوشه و كنار مجموعه صنعتى و جتى داخل اتاق ها و راهروها هم حتى مى توان ديد. عملكرد اين مجموعه جالب چندان مشخص نيست. ولى آنچه مسلم است ارتباط مستقيم با فعاليت هاى صيادى و صيد ماهى، مرواريد و مرجان داشته و براى دسترسى آسان تر به دريا ساخته شده است.

در دهانه خليجى كه در سمت شرق اين مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و گوش ماهى هاى شكار شده را مى توان ديد كه نشانه ى فعاليت هاى صيادى مخصوصاً صيد مرواريد در گذشته است.
اتاق هايى با كف شيار دار حريره : يكى از فضاهاى جالب توجه مجموعه صنعتى شهر حريره ( اتاق با كف شيار دار ) است. اين اتاق كف كاملاً عجيب و ناشناخته اى داشته به اين معنى كه با شيب ملايم از شمال به جنوب امتداد مى يافت و كف آن به صورت در اصطلاح گرده ماهى (اصطلاح بومي) و يا بالشتك با ملاتى از نوع تركيب پودر سنگ هاى مرجانى و آهك و نوعى ساروج شكل گرفته بود.

اين ويژگى در هيچ يك از محوطه ها و تپه هاى باستانى و تاريخى و اسلامى ايران كشف و شناخته شده نيست. وقتى از چند نفر از مركز پرورش صيد مرواريد كيش در مورد اين نوع معمارى پرسيده شده ، چنين نظر دادند اين عنصر معمارى كه با شيبى ملايم به حوضچه اى كوچك با ابعاد 1×1متر يا 1×5/2 مترو عمق نيم متر ختم مى شود ، ارتباط با فعاليت هاى صيد مرواريد دارد و در سطح آنها صدف ها را خشك كرده و به آب مى بسته اند تا مرواريد هاى ريز را نيز بتوان به دست آورد.

اما اگر چنين بود مى بايست آثار و بقاياى صدف ها در سطح اين شيارها و يا در حوضچه ها باقى مانده باشد ، اما چنين نيست. سرانجام با نظرخواهى از باستان شناسان ، آقاى رمى بوشارلا ، باستان شناس فرانسوى كه تجربه و سابقه كار ممتد در ايران و امارات متحده عربى دارد ، نظر دارد كه اين تأسيسات صرفاً جهت استحصال (حاصل)شيره خرما بوده و نمونه اى از آن در كاوش هاى وى در امارات به دست آمده است.
شايد اگر به مردم بومى جزيره كيش مراجعه مى شد ديگر فضاى اين اتاق آنقدر عجيب و ناشناخته نبود.

در يكى از بازديدهايى كه توسط هيئت علمى و به راهنمايى بوميان انجام شد يكى از بوميان اظهار داشت كه تا قبل از تخريب خانه هاى ماشه، انبارهايى با كف جوى و پشته – نظير آنچه كه هم اكنون در بخش كارگاهى شهر حريره ديده مى شود در اغلب خانه هاى بزرگ وجود داشت و از اين انبارها براى نگهدارى خرما استفاده مى شد.

بنا به گفته بعضى ها اين خرما ها بر روى هم انياشته و فشرده مى شد و به وسيله راه هاى كوچكى به صورت راه آب شيره به طرف خمره هاى بزرگى كه در زير اين راه آبها قرار مى دادند منتقل شده و شيره خرما جمع آورى مى شد.

 

 

شهر تاریخی حریره جزیره کیش شهری مخروبه نشان از رونقی در ...

kishtor.com/11-شهر-تاریخی-حریره-جزیره-کیش-شهری-مخروبه-نشان-از-ر...
شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره قراردارد كه به ... در دهانه خليجى كه در سمتشرق اين مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و گوش ماهى هاى ...

شهر 800 ساله حریره پذیرای گردشگران نوروزی - خبرگزاری مهر ...

www.mehrnews.com/.../شهر-800-ساله-حریره-پذیرای-گردشگران-نوروز...
۹ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - است. در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره ... در دهانه خليجى كه در سمت شرق اين مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و ...

جزیره کیش - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/جزیره_کیش
شکل این جزیره بیضی‌مانند است و در ۱۲کیلومتری کرانهٔ شیبکوه جای گرفته‌است. .... جزیره کیش (Geis) بالا سمتچپ در (نقشه ایران و توران در دوره قاجاریه که توسط آدولف اشتیلر ... از جاذبه‌های تاریخی کیش می‌توان به حریره، پایاب و کاریز اشاره کرد.

موقعيت جغرافيايی جزيره کيش - kish Trade Promotion Center

www.kishtpc.com/ktpc_kish_over_view_farsi.htm
ارتفاع نسبی جزيره از سطح دريا حدود 32 متر است و مرتفع ترين نقطهء آن که در شرق ... به سوي دريا دارد در منطقه سفين ، سمت شمال غربي جزيره واقع شده و از مهمترين بناهاي ... گسترده پستي و بلنديها و خرابه‌هاي شهر قديمي حريره حدود 120 هكتار وسعت دارد.

کیش، جزیره نقره‌فام - نسخه چاپی

khordadnews.ir/print.php?id=47119
۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - جزیره کیش یکی از تفرج‌گاه های بسیار زیبای ایران است که علاوه بر ... در قسمت غربی جزیره کیش، یک کشتی عظیم‌الجثه در ساحل قرار دارد که به کشتی یونانی معروف است. ... شهر 800 ساله حریره در شمال جزیره کیش قرار دارد. این شهر ...

جزیره کیش :: شهر زیر زمینی کاریز کیش

www.hellokish.com/attractions/kariz.html
قنات کيش بيش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و آب شيرين قابل شرب ساکنان جزيره را تامين مي‌کرده است. ... شهر زير زميني کاريز در فاز يک خود به قسمت هاي مختلف از جمله غرفه هاي صنايع ... کاريز واژه فارسي قنات است و در گذشته از آن براي هدايت آبهاي زير زميني ... مي شود و از اين محل مجددا با تبديل به يک رشته، به شهر قديمي حريرهمي ريزد.

شهر تاریخی حریره کیش - دیدنی های کیش - جاذبه های بندر لنگه

www.citypedia.ir/معرفی-شهر-تاریخی-حریره-کیش/
در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره قرار دارد که به احتمال بسیار قوى به دوره ساسانیان و اوایل دوره اسلامى باز مى گردد. این بقایا در ...

16 جاذبه برتر کیش+نظرات مسافران - ایران دهکده

irandehkadeh.com/news.cfm?id=261
شهر حریره نیز یکی از مکان های دیدنی کیش است که می توانید در کیش به آنجا بروید. شهر حریره کیش مربوط به سده ۵ تا ۱۰ هجری قمری است که در قسمت شمالی جزیره قرار ...

خبرگزاری میراث فرهنگی - حریره؛ شهر باستانی در کیش

www.chn.ir/NSite/FullStory/?Id=99556
۵ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - این شهر تاریخی کنار مجموعۀ ورزشی المپیک کیش (که جایی است کاملا شناخته ... درۀ پرتغالی‌ها در قسمت شمال جزیره قرار دارد و آب‌های سطحی به سوی آن ...

((اتاق کیش)) - آشنایی با شهر حریره کیش - blogfa.com

kishroom.blogfa.com/post-5.aspx
(اتاق کیش)) - آشنایی با شهر حریره کیش - گفتمان. ... شهر حریره در شمالی ترین قسمت جزیره قرار دارد و فاصله ی آن تا مراکز اصلی اقامتی گردشگران زیاد نیست و به ...

کیش – آسوده سفر- بلیط هواپیما

asodesafar.com/راهنمای-گردشگری-خوشگذرونی/کیش/
شکل جزیره کیش بیضوی است و در فاصله 18 کیلومتری از بندر آفتاب قرار گرفته .... های شهر باستانی حریره استکه در قسمت شمال جزیره کیش قرار گرفته است.

داستان جزیره کیش - قصر آرمانی کیش

villakish.com/about-kish/kish-persiangolf
این نام ازآن جهت برگزیده شده است که وقتی بر بلندیهای اطراف جزیره می ایستادند چون ... آورده می شده است و ویرانه های باقی مانده از شهر حریره خود گواه این موضوع است. ..... وجود دارد که نشان دهنده آن است که در این قنات آب هم به صورت ساکن و هم به سمت مظهر قنات ...

آشنایی با تاریخچه جزیره کیش - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/52940
۴ خرداد ۱۳۸۷ ه‍.ش. - مشخصاتی که وی ارایه می‌دهد با مشخصات جزیره کیش انطباق دارد. به طوریکه نیارخوس می‌نویسد در این جزیره بوستان‌ها و نخلستان‌های فراوانی وجود داشته است. ... حریره در قسمت شمال جزیره نیز از عظمت جزیره کیش در آن دوران حکایت می‌کند.

آشنایی با شهر تاریخی حریره - هرمزگان - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/112362
۳ مرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - همشهری آنلاین - محمد ملاحسینی: شهر حریره با قدمت 800 ساله بازمانده شهر پیشین کیش است و در میانه کرانه شمالی جزیره قرار دارد.

ایران دهکده -سایت جامع گردشگری - جزیره کیش

irandehkadeh.blogfa.com/tag/جزیره-کیش
دومین مکان گردشگری کیش که در لیست 12 تایی ما قرار میگیرد ساحل مرجان است. ... شهر حریره کیش مربوط به سده ۵ تا ۱۰ هجری قمری است که در قسمت شمالی جزیره قرار ...

جزيره کيش - شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردي پل نصر

www.polenasr.com/ui/?file=city&operation=showCity&cityId=9
روايت است که بعد از طوفان نوح (ع) جزيره کيش اولين نقطه اي بود که سر از آب در آورد. ... در قسمت شمالي جزيره آب زيرزميني اش شيرين است. ... در جزيره کيش روستاي است بنام حريره اين روستا خالي از سکنه‌است بوميان جزيره ميگويند که حريره نام بانويي ...

شهر باستانی حریره - تیشینه

www.tishineh.com/service/item/378/شهر-باستانی-حریره
شهر حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ ه. ق. است و در شمال جزیره کیش واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ شهریور ۱۳۷۶ با شمارهٔ ثبت ۱۸۸۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت ...

زيباي هستي بخش - جزیره کیش , مروارید خلیج همیشه فارس

nazmfaragi.blogfa.com/post-6.aspx
در قسمت شمالی جزیره آب زیرزمینی اش شیرین است. ... در جزیره کیش روستای است بنام (حریره) این روستا خالی از سکنه‌است بومیان جزیره میگویند که حریره نام بانویی ...

جزیره کیش - معرفی جاذبه های گردشگری ایران

seeiran.ir/جزیره-کیش/?print=print
تنها منبع قابل اعتنا در این زمینه نوشته‌های نیارخوس دریاسالار یونانی است که در سال 325 قبل ... مشخصاتی که وی ارایه می‌دهد با مشخصات جزیره کیش انطباق دارد. ... جا مانده از شهر حریره در قسمت شمال جزیره نیز از عظمت جزیره کیش در آن دوران حکایت می‌کند.

مکانهای دیدنی کیش دیدنیهای کیش تور کیش بلیط کیش

www.gashtonline.com/مکانهای%20دیدنی%20کیش
۴ روز پیش - روستای باغو که در قسمت جنوب غربی جزیره واقع شده است ، یکی از آبادی ... شهر باستانی حریره در قسمت شمال جزیره کیش واقع شده و قدمت آن به 800 ...

خلیج فارس را بهتر بشناسیم؛ آشنایی با جاذبه های گردشگری ...

www.kojaro.com/2016/.../persian-gulf-introduction-kish-island-attractio...
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - خاک جزیره کیش دارای ساخت مرجانی است و با رنگ نقره فام در زیرآفتاب از ... در سمت غربی جزیره کشتی عظیم‌الجثه‌ای در سواحل نیلگون کیش آرام گرفته است که به .... حریره مشترک و ورودی دیگر آن در مجاورت آب انبار سنتی قرار دارد.

جاذبه های گردشگری جزیره کیش - سیتاس

ctas.ir/جاذبه-های-گردشگری-جزیره-کیش/
جزیره کیش یکی از نقاط بکر دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است . ... به هم می پیوندند و به سمت شهر حریرهمی روند که مظهر چاه قنات در شهر باستانی حریره قرار دارد.

کیش سفری - شهر باستاني حريره

www.kishsafari.ir/places/show/شهر_باستاني_حريره.html
شهر قديمي حريره، گستره اي است از پستي و بلندي هايي كه حدود 120 هكتار وسعت دارد. ... در اين شهر تاريخي، بقايايي در مركز ساحل شمالي جزيره قرار دارد كه به احتمال قوي به .... هاى صدف و گوش ماهى هاى شكار شده در دهانه ي خليج و در سمت شرق اين مجموعه است.

جزيره كيش - ايران شناسي

iranology.tebyan.net/post/35
مشخصاتي كه وي ارايه مي دهد با مشخصات جزيره كيش انطباق دارد. ... به جا مانده از شهر حريره در قسمت شمال جزيره نيز از عظمت جزيره كيش در آن دوران حكايت مي كند ... در سال 1349 جزيره كيش مورد بازديد هيات‌هاي كارشناسي ايران و آمريكا قرار گرفت و با توجه به ...

آشنایی با جاذبه های تاریخی شهر حریره کیش > پایگاه خبری ...

freena.ir/DesktopModules/DnnForge%20.../Print.aspx?...0...
شهر قدیمی حریره در کرانه های شمالی جزیره کیش حدود 120 هکتار وسعت دارد. ... پر شده در قسمت جنوبی جزیرهیافته اند که به احتمال زیاد برای حفاظت از شهر بوده است.

شهری شگفت‌انگیز در اعماق جزیره کیش - بیتوته

www.beytoote.com/iran/tafrihi/city-kish.html
او مردی است كه به گفته خودش سرمایه‌‌اش را از آن سوی آبها به این جزیره آورده است تا شهری ... می شود و از این محل دوباره با تبدیل به یك رشته، به شهر قدیمی حریره می‌ریزد. ... آب وجود دارد كه نشان‌دهنده آن است كه در این قنات آب هم به‌صورت ساكن و هم به سمت مظهر ...

دانستنی ها - اطلاعاتی درباره ی جزیره ی کیش

sina99.blogfa.com/post-42.aspx
ارتفاع وسط جزیره از اطرافش بیشتر است، اما ارتفاع اطراف کیش از سطح آب در بعضی نقاط از یک متر هم کمتر است. در قسمت شمالی جزیره آب زیرزمینی اش شیرین است. ... در جزیره کیش روستای است بنام حریره این روستا خالی از سکنه‌است بومیان جزیره ...

آناهیتاگشت » کیش » صفحه 2

i-tours.co/category/rahnama/kish/page/2/
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - پایاب , در واقع دهلیزی است که كنار دهانه چاه قنات حفر شده و با شیبی تقریبا تند و توسط پله به قسمت سطح آب قنات که در زیرزمین قرار دارد , می رسد. ... کیش بنایی با قدمت دویست سال درکهن ترین محله جزیره کیش (سفین قدیم) قرار گرفته است. ... سازمان میراث فرهنگی،قدمت شهر حریره را هشتصد سال اعلام کرده است.

جاذبه های گردشگردی کیش - دفتر خدمات مسافرتی گشت تور ...

www.gashttour.ir/city/kish.htm
جزیره زیبای کیش با قرار گرفتن در محدوده مناطق نیمه حاره ای با تابستانی گرم و آفتابی ... عمارت اعیانی، حمام ، مجموعه بندرگاه شهر تاریخی حریره و مسجد کهن آثاری است که .... یکی از زیباترین قسمت های جزیره زیبای کیش ، پارک ساحلی مرجان می باشد.

کیش, جزیره نقره فام - آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › اجتماعی › گردشگری
۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - در قسمت غربی جزیره کیش، یک کشتی عظیم‌الجثه در ساحل قرار دارد که به کشتی یونانی معروف ... شهر ۸۰۰ ساله حریره در شمال جزیره کیش قرار دارد.

کیش | مطالب |

www.jahansaree.com/fa/Content-View-93.html
در غرب جزيره يك كشتي عظيم‌الجثه در سواحل نيلگون كيش جا خوش كرده است كه به کشتی یونانی ... شهر زير زميني کاريز در فاز يک خود به قسمت هاي مختلف از جمله غرفه هاي صنايع دستي ... طبق نظر سازمان ميراث فرهنگي ، شهر حریره هشتصد سال قدمت دارد.

جزایر - Persian Gulf, Governery of BandarAbbas - خلیج ...

www.pgba.ir/islands.php
جزیره ابوموسی جزیره‌ای متعلق به ایران در خلیج فارس است. مساحت این ... از جاذبه‌های تاریخی کیش می‌توان به حریره، پایاب و کاریز اشاره کرد. حریره، نام شهر ... طول این جزیره ۲۵ و عرض آن ۴/۵ الی ۷ کیلومتر است از سمت مغرب رو به مشرق کشیده شده است.

مکانهای گردشگری کیش – خرید اینترنتی بلیط هواپیما | ...

www.rahbal.ir/مکانهای-گردشگری-کیش/
کیش دارای ۷ مسجد و حسینیه است، مسجد امیر(ع)، مسجد خاتم الانبیاء و مسجد نور از ... و رو به سوی دریا دارد در منطقه سفین ، سمت شمال غربی جزیره واقع شده و از مهمترین بناهای ... بندر شهر تاریخی حریره یک شهر یک پارچه و متمرکز با معماری برون گرا بوده و از ...

مختصری درباره شهر حریره - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/content/30708/مختصری-درباره-شهر-حریره/
ميزان بارندگى در جزيره کيش بسيار کم است به همين دليل پوشش گياهى جزيره از ... شمال غربى است، ولى در قسمت جنوبى خليج فارس باد بيشتر از سوى غرب بوده و در ...

جزیره کیش | لینک نما

linknama.ir/جزیره-کیش/
۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - شکل این جزیره بیضی‌مانند است و در ۱۲کیلومتری کرانهٔ شیبکوه جای گرفته‌است. ... جزیره کیش (Geis) بالا سمت چپ در (نقشه ایران و توران در دوره قاجاریه که توسط ... هم‌اکنون بخشی از شهر که عمارت کاخ بانوی حریره بوده مرمت شده است .

حریره، شهر باستانی جزیره کیش - روزنه

rozanehonline.com/fa/ايران.../حریره،-شهر-باستانی-جزیره-کیش.html
۲۵ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - است. در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره ... در دهانه خلیجى که در سمت شرق این مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و ...

شهر حریره - اجاره سوئیت در کیش

1kish.com/tourism-kishhttp://1kish.com/harireh-cityhttp://1kish.../148.html
شهر حریره با قدمت 800 ساله از جاذبه های کم نظیر کیش است که روزگاری بندر مهم و مرکز ... اجاره لوکس ترین سوئیت های جزیره کیش1و2 خوابه و ویلایی با ویو کامل دریا با ... آثار به جامانده از حمام حریره در فاصله کمی از خانه اعیانی قرار داشته و دارای قسمت ...

جزیره کیش، جلوه گاهی از جاذبه، تاریخ و فرهنگ

www.persian-star.org/جزیره-کیش،-جلوه-گاهی-از-جاذبه،-تاریخ-و-ف/
شهر باستانی حریره نمادی از تاریخ جزیره کیش است. ... مسیر کشتی یونانی را به سمت جنوب که ادامه دهید ممکن است گله های آهوان را ببینید، در سرشماری آذر سال 89 شمار ...

درباره کیش - سامانه خبري واطلاع رساني اينترنتي جزيره ...

www.interkish.com/block/181.html
كيش نامي باستاني و بسيار كهن است، زيرا شهري به همين نام در شرق بابل وجود ... مانده از شهر حریره در قسمتشمال جزیره نیز از عظمت جزیره کیش در آن دوران حکایت می‌کند.

تاریخچه جزیره کیش - وب سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ...

iaukish.ir/index.php?ViewTag=ReadMenu&Target=2&Id...
تنها منبع قابل اعتنا در اين زمينه نوشته هاي «نيارخوس» درياسالار يوناني است كه در ... علاوه بر اين، ويرانه هاي به جا مانده از شهر حريره در قسمت شمال جزيره نيز از عظمت ...

مناطق دیدنی کیش - iran-tejarat.com

amlak.iran-tejarat.com/cms/39_مناطق-دیدنی-کیش
۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - گذشته از جمعیت بومی طایفه ای غیر بومی به نام گودار (گودر) در قسمت جنوب شرقی ... هتل بزرگ داریوش کیش هتلی ۵ ستاره‌ در جزیره کیش است که با سرمایه‌ گذاری ..... کیش شهر تاریخی حریره و آب انبار واقع شده و دارای دو درب ورودی است.

kishlife.com :: نمايش موضوعات - کیش و تفریح

www.kishlife.com/modules.php?name=Forums&file...t=58...
در آکواریوم کیش که در ساختمان کانون هنر قرار دارد انواع مختلفی از آبزیان زیبا و ..... شهر حریره در شمالی ترین قسمت جزیره قرار دارد و فاصله ی آن تا مراکز اصلی اقامتی ...

دیدنی های جزیره کیش - اجاره ماشین در کیش

www.rentkish.com/services/دیدنی-های-جزیره-کیش
قسمت تحتانی کشتی که در آب است بر اثر برخورد امواج دریا با آن پوسیده و هر آن ممکن است ... انتخاب این بخش از جزیره برای ایجاد شهر حریره طبیعی‌ترین و معقول‌ترین ...

روزنامه فرهیختگان

www.farheekhtegan.ir/newspaper/BlockPrint/14766
یکی از تفریح‌های شناخته‌شده جزیره کیش پارک دلفین‌های آن است. ... سبب شده گردشگران زیادی این قسمت از ساحل کیش را برای ماهیگیری و غواصی انتخاب کنند. ... شهر قدیمی حریره حدود ۱۲۰ هکتار وسعت دارد و روزگاری شهری بزرگ و آباد در منطقه بوده است.

جزیــره کیـش | ناز نیوز

www.naznews.ir/post-364/
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - از جمله نقاط دیدنی جزیره کیش آکواریوم بزرگ آن است که در گوشه شرقی جزیره، با ... و دیدار از زیبایی های طبیعی این جزیره به سمت کیش عزیمت می کنند . ... گستره پستی و بلندی‌ها و خرابه‌های شهر قدیمی حریره حدود ۱۲۰ هکتار وسعت دارد.

تاریخچه کیش - سایت جامعه بازاریان و بازرگانان کیش - ...

kishmalls.com/?Page=1110966
تنها منبع قابل اعتنا در این زمینه نوشته های «نیارخوس» دریاسالار یونانی است كه در سال 325 ... مشخصاتی كه وی ارائه می‌دهد با مشخصات جزیره كیش انطباق دارد. ... به جا مانده از شهر حریره در قسمت شمال جزیره نیز از عظمت جزیره كیش در آن دوران حكایت می كند.

شهر باستانی حریره در جزیره کیش (عکس) - که

www.irannaz.com/gruel-ancient-city-of-kish-island-photo.html
در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره قرار دارد که .... در دهانه خلیجى که در سمت شرق این مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و گوش ماهى هاى ...

جزیره کیش جزیره کیش از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد. - کلوب

www.cloob.com/c/bar0bache_bandar/468406
۹ مرداد ۱۳۸۶ ه‍.ش. - در قسمت شمالی جزیره آب زیرزمینی اش شیرین است. ... آثار باستانی کیش در جزیره کیشروستای است بنام (حریره) این روستا خالی از سکنه‌است ...

تور کیش هتل مارینا | تور کیش تابستان 94 | تور کیش با ...

تور-آنتالیا-ترکیه.com/Default.asp?Action=SHOWPRODUCT&PID...
در قسمت شمالی جزیره آب زیرزمینی اش شیرین است. ... در جزیره کیش روستای است بنام حریره این روستا خالی از سکنه است بومیان جزیره میگویند که حریره نام بانویی ...

شهر تاریخی حریره جزیره کیش - بهار کیش

www.baharkish.ir/...04.../90-شهر-تاریخی-حریره-جزیره-کیش.html
شهر تاریخی حریره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره قراردارد كه به احتمال ... در دهانه خليجى كه در سمتشرق اين مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و گوش ماهى هاى ...

تاریخچه | کاریز

karizkish.com/history/
آب شیرین کاریز حاصل از بارندگی های فصلی جزیره است که از مرجانها به صورت ... سیاحتی شهر زیرزمینی کیش(کاریز). قسمت اول. کاریز همان قنات است با قدمتی ... به شهر قدیمی حریره به مظهرمیرسید که در انتهای مسیر در روی پل کشتی مشاهده خواهید کرد.

سفر به جزیره کیش - Travel to Kish Island | مسعود علامه

www.masoudallameh.com › سفر
کشتی های کوچک بوفه، یخچال، قسمت VIP و سرویس جداگانه نداشته و دارای یک راهرو کم ... یکی از مهمترین حیوانات وحشی ساکن جزیره کیش آهوی ایرانی است که در پارک آهوان ... جزیره کیش عبارتند از کاریز یا شهر زیر زمینی (قنات)، شهر باستانی حریره، ...

شهر باستاني حريره : ارک توریسم

arktourism.ir/1393/12/شهر-باستاني-حريره.html
این شهر باستانی در جزیره کیش قرار دارد. بقایای شهر حریره در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن ، قابل دیدن است. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی ، شهر حریره هشتصد ...

ساحل درختان نارگیل کیش - تور کیش

www.تورکيش.com/ساحل-درختان-نارگیل-کیش/22.../دیدنیهای-کیش
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - برای عضویت در این قسمت مدت آن 15 روز و 30 روزه است که زمان صبح آن ..... حریره یک شهر باستانی است که در شمال جزیره کیش و در نزدیکی مجموعه ...

تور کیش ویژه مهر ماه - آژانس مسافرتی و گردشگری سیف گشت ...

safegasht.com/Lasttimetoursmore.aspx?_id=23
این نام ازآن جهت برگزیده شده است که وقتی بر بلندیهای اطراف جزیره می ایستادند چون تیری ... دوران طلايي شهر حريره کيش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجري قمري بوده‌است. ... در قسمت ساحلي نيز 8 دوش صحرايي براي نمك زدايي شناگران از آب دريا ساخته شده و براي ...

جاذبه های گردشگری کیش - نمایش محتوای تولیدات ویژه - صدا و ...

kish.irib.ir/-/جاذبه-های-گردشگری-کیش
۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهر زير زميني کاريز در فاز يک خود به قسمت هاي مختلف از جمله غرفه هاي صنايع ... آب شيرين کاريز حاصل از بارندگي هاي فصلي جزيره است که از مرجانها به صورت يک .... دوران طلايي شهر حريره کيش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجري قمري بوده‌است.

معرفی جاذبه ها و مراکز تفريحي جزيره کيش - شاهین گشت

www.shahingasht.ir/جاذبه-های-گردشگری-کیش-ناریخی
۱۹ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - جزیره کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس و از توابع بخش کیش، شهرستان ... حریره، نام شهر ویرانه‌ای است خالی از سکنه و مربوط به دوران قیاصره که نام آن از ... دهليز يا نقبي است با شيب تند و تعداد زيدي پله به سمت قنات سرازير ميشود و ...

جاذبه های گردشگری منطقه آزاد کیش - پورتال تفریحی برنا

berna.ir › تازه ها
۱۵ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - کیش منطقه آزاد کیش شهر بسیار زیبا و توریستی است که هر ساله تعداد زیادی ... در قسمتغربی جزیره کیش، یک کشتی عظیم‌الجثه در ساحل قرار دارد که به کشتی یونانی معروف است. ... شهر ۸۰۰ ساله حریره در شمال جزیره کیش قرار دارد.

روزها - جزیره کیش

www.aura22.blogfa.com/post-43.aspx
۲۲ آذر ۱۳۸۶ ه‍.ش. - در قسمت شمالی جزیره آب زیرزمینی اش شیرین است. ... در جزیره کیش روستای است بنام حریره این روستا خالی از سکنه‌است بومیان جزیره میگویند که ...

سازمان میراث فرهنگی استان هرمزگان - اماکن تاریخی و جاذبه هاي ...

www.hchto.ir/index.php/widgetkit-3/slideshow-8
اين بنا شامل شبستان دو قسمت قديمي الحاقي است . بخش قديمي داراي .... در شمال جزيره کيش ، آثاري ديده مي شود که يادگاي از شهر باستاني ، حريره است . زمان رونق يا دوران ...

شهر تاریخی حریره,کیش,دیدنی های کیش,جزیره کیش-فاینداتور

https://www.findatour.co/fa/iran-tourist/kish/harire
درناحیه ی ساحلی شمال کیش خرابه های شهر تاریخی حریره قرار دارد. ... در این قسمت , اتاقی با کف شیاردار با شیب ملایم از شمال به جنوب قرار دارد که طبق نظر رمی بوشارلو ...

کیش

www.toptravel.ir/Kish
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ساحل مرجان،شهر تاریخی حریره، درخت سبز (انجیر معابد) ، دماغه (کلبه هور) و کشتی یونانی ..... مجموعه ورزشي ميرمهنا در قسمت شمال غربي جزيره قرار دارد.

کیش ، نگین تابناک خلیج همیشه فارس - بلیط چارتر

mosaferkade.com/NewsDetails-2507.html
نزدیک ترین بندر ایران به جزیره کیش ، بندر چراک است که با این جزیره 18 کیلومتر فاصله دارد . .... دارد که نشان دهنده آن است که در این قنات آب هم به صورت ساکن و هم به سمت مظهر قنات ... دوران طلایی شهر حریره کیش از سال 367 تا 912 هجری قمری بوده است.

جزیره کیش » راهنمای سفر ایران

anobanini.net/fa/637-جزیره-کیش.html
۲۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - جزیره کیش یکی از مناطق توریستی خلیج فارس و استان هرمزگان می باشد که سالانه صدها ... تفریحی زیادی همچون شهر تاریخی حریره، کشتی یونانی، ساحل تفریحی، باشگاه ورزشهای ... قسمت شمالی جزیرهدارای آب زیرزمینی شیرین است.

گردش در جزيره‌اي ديدني - JameJamOnline.ir

www1.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100857066082
۲۶ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - یعنی حریره در زمان آبادانی خود بسیار وسیع و پر جمعیت بوده است. ... به طور کلی کاریز به معنی قنات است و قنات‌های جزیره کیش با قدمت بیش از ... دره پرتغالی‌ها در قسمت شمال جزیره قرار دارد و آب‌های سطحی به سوی آن سرازیر می‌شوند.

روستانت - هرمزگان را بیشتر بشناسیم

roostanet.ir/index.aspx?siteid=3&pageid=2484
شهرستان بشاگرد نام شهرستانی است در استان هرمزگان در جنوب ایران با مساحت 9209.62 ... از آن جا که سه طرف آن را آب های آزاد احاطه کرده اند، به صورت یک شبه جزیره درآمده است. .... در شمال این کوه پر سنگلاخی و «برکه افراز» و «آودون غوچو» قرار دارد، از سمت ...... شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط ...

پایگاه خبری و تحلیلی جزیره کیش | شهر باستانی حریره ...

www.kishpress.ir/شهر-باستانی-حریره-گوشه-ای-از-تاریخ-کهن-ج/
۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - حریره. ایران سرزمینی است کهن با تاریخی پر فراز و نشیب که سبب شده است ... در دهانه خلیجى که در سمت شرق این مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و ...

شهر باستانی حریره در جزیره کیش (عکس) - بلاگ فور پیکس

www.blog4pix.ir/شهر-باستانی-حریره-در-جزیره-کیش-عکس.html
در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره قرار دارد که .... در دهانه خلیجى که در سمت شرق این مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و گوش ماهى هاى ...

جزیره کیش - نمای ایران

www.iranview.com/post/9465
۲۶ تیر ۱۳۸۶ ه‍.ش. - جزیره كیش حدود 90 كیلومتر مربع مساحت و بیضی شكل می باشد. ... ذكر می شده استعلاوه بر این ویرانة به جا مانده از شهر حریره در قسمت شمال جزیره نیز ...

خلیج فارس و جزایرآن - ایران‌بوم

www.iranboom.ir › یادگارهای فرهنگی و طبیعی › دیده‌بان خلیج فارس
خلیج فارس بازمانده گودال بزرگی است که از دوران گذشته زمین شناختی - تحت تاثیر فشار .... 1- کوه نمکى (کوه نمکدان) در قسـمت جنوب غربى جـزیره، یکی از مکان‌های دیدنی جزیره قشم است. .... بخش کیش شامل جزایر کیش، هندورابی و لاوان است. ... شهر باستانى حریره، حریره نام شهر ویرانه‌اى است خالى از سکنه و مربوط به دوران قیاصره که نام ...

حریره، شهر باستانی جزیره کیش - گروه انسانهای سبز پایگاه ...

www.gpg.ir/1393/11/28/post-445/حریره،-شهر-باستانی-جزیره-کیش
در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره قرار دارد که .... در دهانه خلیجى که در سمت شرق این مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و گوش ماهى هاى ...

[PDF]راهنمای سفر به جزیره کیش - آسمان هفتم

aseman-haftom.com/uploads/FILE.../_document_1475502987.pdf
جزیـره کیـش دارای بیـش از ۸۲۰۰ تخـت اقامتـی اسـت کـه بیشـترین تراکـم امکانـات ... شــده اســت و ویرانــه هــای باقــی مانــده از شــهر حریــره خــود گــواه ایــن موضــوع اســت ...... ســبب شــده گردشــگران زیــادی بــرای ماهیگیــری ایــن قســمت از ســاحل کیــش را.

بهترین مناطق دیدنی و تفریحی جزیره کیش + مراکز خرید ...

www.finds.ir/iran-news/Places-entertainment...Kish-Island/6962
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آکواریوم و نمایشگاه خزندگان کیش در ساختمان کانون هنر قرار دارد. ... كشتی عظیم الجثه ای در قسمت غربی ساحل جزیره کیش و در نزدیكی مجتمع غروب ... مهم گردشگری کیش شهر تاریخی حریره و آب انبار واقع شده و دارای دو درب ورودی است.

کیش - آژانس هواپیمایی نسترن

www.nastaranagencyco.ir/index.../95-2014-11-06-15-09-40
در غرب جزيره يك كشتي عظيم‌الجثه در سواحل نيلگون كيش جا خوش كرده است كه به كشتي يوناني ... شهر زير زميني کاريز در فاز يک خود به قسمت هاي مختلف از جمله غرفه هاي صنايع دستي ... طبق نظر سازمان ميراث فرهنگي ، شهر حريره هشتصد سال قدمت دارد.

کیش جلوه گاهی از جاذبه تاریخ و فرهنگ - تالار گفتگوی هم ...

forum.hammihan.com › تالارهای موضوعی › تاریخ و فرهنگ › تاریخ ایران
۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - 3پست - ‏1 نویسنده
بدیهی است جزیره کیش به علت نزدیکی به خاک سراسری ایران در جوار این .... علاوه بر این، ویرانه‌های به جا مانده از شهر حریره در قسمت شمال جزیره نیز از ...

آّژانس هواپیمایی و جهانگردی پارسا - دیدنیهای کیش

parsatravel.blogfa.com/page/kish.aspx
ارتفاع وسط جزیره از اطرافش بیشتر است، اما ارتفاع اطراف کیش از سطح آب در بعضی نقاط از یک متر هم کمتر است. در قسمت شمالی جزیره آب زیرزمینی اش شیرین است. .... حریره. قایق کف شیشه ای بازار سنتی جزیره کیشآب انبار و پایاب جزیره کیش.

حریره، شهر باستانی جزیره کیش + تصاویر - لست سکند - ...

www.shahrekhabar.com/picnews/1420437660598970
۱۵ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - است. در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره .... در دهانه خلیجى که در سمت شرق این مجموعه قرار گرفته توده هاى صدف ها و ...

جاذبه های گردشگری کیش - تورلند بلاگ

www.tourland.ir › تورلند بلاگ › آموزش
۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ارتفاع بلندترین منقطه ی جزیره ی کیش، حدود ۳۵ متر از سطح دریا است. ... از آن لذت برد حمام تاریخی کیش است که از جمله بخش های شهر قدیمی حریره کیش است. .... شهر زير زميني کاريز در فاز يک خود به قسمت هاي مختلف از جمله غرفه هاي ...

نتايج کاوش هاي باستان شناسي در شهر حريره ي کيش - راسخون

rasekhoon.net › ... › نتايج کاوش هاي باستان شناسي در شهر حريره ي کيش
۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - محوطه ي تاريخي « حريره » با وسعتي حدود صد و بيست هکتار در قسمت شمالي جزيره ي کيش و در حاشيه ي خليج فارس واقع شده است. اين محوطه در جهت ...

جزیره کیش: تفریگاه ها - دانلود آهنگ جدید

harooz.com › فتوخبر › گردشگری
۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - پاراسل و پاراگلایدر کیش, جزیره کیش,خانه مردم شناسی بومیان کیش,سایت پرندگان, سواحل ... حریره نام شهری باستانی در جزیره کیش است که تنها بقایایی از آن باقی مانده ، طبق اعلام ... پایان قسمتدوم معرفی تفریگاه های جزیره کیش.

ایرانگرد امروز؛ جزیره زیبای کیش | امروز آنلاین

www.emruzonline.com › سبک زندگی › گردشگری
۱۳ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - جزیره کیش یک خشکی کوچک در آب‌های گرم و کم عمق خلیج فارس است. ... که بیشتر آن‌ها در سمت شرق جزیره و حد فاصل میدان‌های ساحل و آبشار متمرکز هستند. ... گردشگری کیش شهر تاریخی حریره و آب انبار واقع شده و دارای دو در ورودی است.

[PDF]first page.indd

www.persiangulfstudies.com/userfiles/file/Ecosystem-Persiangulf4.pdf
1- ﻛﻮﻩ ﻧﻤﻜﻰ (ﻛﻮﻩ ﻧﻤﻜﺪﺍﻥ) ﺩﺭ ﻗﺴــﻤﺖ ﺟﻨﻮﺏ. ﻏﺮﺑــﻰ ﺟـﺰﻳﺮﻩ، ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﻣﻜﺎﻥ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﺪﻧﻲ ﺟﺰﻳﺮﻩ. ﻗﺸﻢ ﺍﺳﺖ. .... ﺁﺛﺎﺭ ﺑﺎﺳـﺘﺎﻧﻲ ﻭ ﻣﻜﺎﻥ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﺪﻧﻲ ﺟﺰﻳﺮﻩ. ﻛﻴﺶ. ﺷﻬﺮ ﺑﺎﺳــﺘﺎﻧﻰ ﺣﺮﻳﺮﻩ، ﺣﺮﻳﺮﻩ ﻧﺎﻡ ﺷﻬﺮ ﻭﻳﺮﺍﻧﻪ ﺍﻯ. ﺍﺳﺖ ﺧﺎﻟﻰ ﺍﺯ ...

دیدنیهای کیش

www.safarme.com/دیدنیهای%20کیش
 رتبه: ۴٫۲ - ‏۱۶ رأی
گسترش انواع مرجان ها و دیگر مواد آلی بر روی طاقدیس ها، گنبدهای نمکی و مواد آتشفشانی باعث تشکیل این جزیرهزیبا در خلیج فارس شده است. جزیره کیش بیضی شکل ...

سفر به کیش - بیا تا برویم

biyataberavim.persianblog.ir/tag/سفر_به_کیش
۲۶ اسفند ۱۳۸۶ ه‍.ش. - یکی از جاذبه های دیدنی جزیره دیدار از ساحل مرجانی آن است.به علت حضور .... دومی به شهر حریره و سومی به سمت محله قدیمی صفین میرود. افسانه های کهن ...

آثار باستانی و نقاط دیدنی "کیش"+جدول - باشگاه خبرنگاران ...

www.yjc.ir/fa/news/4802477/آثار-باستانی-و-نقاط-دیدنی-کیشجدول
کيش داراي جاذبه هاي طبيعي و آثار باستاني ديدني است که آشنايي با انها خالي از لطف نيست. ... بقاياي شهر تاريخي حريره حدود 120 هكتار وسعت دارد و دربخش شمالي جزيره با ... برخوردار است، دهليز يا نقبي است با شيب تند و تعداد زيدي پله به سمت قنات ...

سفرنامه‌های منتخب ایران‌گردی: یزد، تفت، مهریز، بندر عباس، ...

www.anobanini.ir/itinerary/fa/1385/10/_85.php
از آنجا که دو نقطه مهم هرمزگان یعنی جزیره کیش و جزیره قشم هر دو جزء نقاط پر بیننده در ... مهریز همانند تفت، شهر سرسبز و زیبایی است و به غیر از یک موزه مردم شناسی، مسجد .... فرصت زیادی نداشتیم و به سرعت به سمتبندر چارک (فتح ر) حرکت کردیم. ... درخت سبز، شهر باستانی حریره، آب انبار قدیمی، آکواروم و شهر زیر زمینی کیش، از ...

نیمای پاییز

nimeyepaeez.blogfa.com/
وسعت این جزیره 76 کیلومتر مربع است و پس از قشم و کیش بزرگ ‌ترین جزیره ... نفر جهت خرید و دیدار از زیبایی های طبیعی این جزیره به سمت کیش عزیمت می‌کنند. ... کشتی یونانی، درخت سبز (انجیر معابد)، شهر باستانی حریره، آکواریوم کیش و.

10 جاذبه کیش که نباید از دست دهید +قیمت هتل - مشرق

www.mashreghnews.ir/.../10-جاذبه-کیش-که-نباید-از-دست-دهید-قیمت-هت...
کیش جزیره ای در خلیج همیشه فارس یکی از مهمترین مراکز گردشگری ایرانی هاست و بسیاری از مردم سالانه از آن دیدن می کنند ولی البته بیشتر زمان خود ... شهر باستانی حریره ... باغو از ابادی های قدیمی کیش است که در جنوب غربی جزیره قرار گرفته است.

پایان نامه نقش منطقه آزاد کیش در جذب توریسم

bankmaghale.ir/پایان-نامه-نقش-منطقه-آزاد-كيش-در-جذب-تور/
جزیره کیش یکی از زیباترین جزایر مرجانی خلیج فارس است که با بیش از ۹۰ .... از شهر حریره در قسمت شمال جزیره نیز از عظمت جزیره کیش در آن دوران حکایت می‌کند.

هیوا کیش

hivakish.vistablog.ir/
در قسمت شمالی جزیره آب زیرزمینی اش شیرین است. ... در جزیره کیش روستای است بنام حریره این روستا خالی از سکنه‌است بومیان جزیره میگویند که حریره نام بانویی ...

راهنمای سفر به کیش - ir...واحد اجرایی kargoro.

kargoro.ir/post/313
جزیره کیش، یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب .... اسکله تفریحی، در مرکز جزیره زیبای کیش قرار گرفته است و عرشه ای چوبی و زیبا دارد که شما را به سمت آبهای .... حریره است که به گردشگران امکان میدهد ضمن بازدید ازبقایای شهرتاریخی حریره ساعاتی را دراین مجموعه به استراحت بگذرانند.

درباره کیش - آژانس هواپیمایی و مسافرتی آفتاب ساحل آبی

sahelabi.com/About/IRAN/KIH/CITY?ID=%20درباره%20کیش
بوستان آهوان با 2 هكتار مساحت در انتهاي خيابان فردوسي جزيره کيش قرار دارد و داراي ... در جزيره موجود مي باشد كه در حال حاضر در قسمت شمالي جزيره پذيراي مراجعين است. .... جزيره كيش بيانگر وجود شهري بزرگ و آباد در گذشته هاي دوربنام شهر حريره است .

جاذبه ها | جزیره کیش | شرکت خدمات مسافرتی زیما سفر پارس

zima.ir/highlights/جزیره-کیش
جزیره کیش با مساحت 91 کیلومتر مربع، پیرامون ساحلی 43 کیلومتر و شکل کلی تقریباً بیضی، در فاصله 18 ... سطح جزیره فاقد توپوگرافی ویژه مانند پدیده کوه و حتی تپه مرتفع است. ... شهر باستانی حریره ... ۱۴ مکان دیدنی شهر دوبی (قسمت اول) · بازدیدازاستانبول · هر آنچه که در سفر به آنتالیا به کارتان می‌آید · مدارک لازم جهت صدور ...

ایران - کیش - آژانس هواپیمایی و جهانگردی هفت اورنگ

haftorang.tours/location/کیش/
سطح جزيره فاقد توپوگرافی ويژه مانند پديده کوه و حتی تپه مرتفع است. فرودگاه بين المللی کيش در مرکز و در بخش مرتفع آن که حدود ۴۰ – ۳۵ متر ارتفاع دارد احداث شده ...

هيوا كيش

hivakish.fatablog.com/
در قسمت شمالي جزيره آب زيرزميني اش شيرين است. ... در جزيره كيش روستاي است بنام حريره اين روستا خالي از سكنه‌است بوميان جزيره ميگويند كه حريره نام بانويي ...

جاذبه های گردشگری کیش - مجله سایت نیواگهی

magazine.newagahi.ir/جاذبه-های-گردشگری-کیش/
۱ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - شهر حریره کیش مربوط به سده ۵ تا ۱۰ هجری قمری است که در قسمت شمالی جزیره قرارگرفته است و جز آثار ملی ثبت شده در ایران می باشد. این شهر ...

اونايي كه دارن ميرن كيش اول اينجا رو بخونن! - هيوا كيش - ...

hivakish.moonfa.com/post-82544.html
در قسمت شمالي جزيره آب زيرزميني اش شيرين است. ... در جزيره كيش روستاي است بنام حريره اين روستا خالي از سكنه‌است بوميان جزيره ميگويند كه حريره نام بانويي ...

تور کیش | لحظه آخری هتل کیش پاییز مهر آبان آذر 95

netkish.net/
شهر تاریخی حریره کیش .... خرید کیش است که در زمینی به مساحت حدودا 4000 مترمربع، در 5 طبقه، در قسمتشرقی جزیره کیش احداث گردیده است. ... کلبه هور کیش یکی از دیدنی های کیش است که در غرب جزیره کیش و در مکانی به نام هور واقع گردیده است.

خلیج فارس را بشناسیم - مديريت فردا

tofan171.persianblog.ir/page/33
وسعت این جزیره 76 کیلومتر مربع است و پس از قشم و کیش بزرگ ‌ترین جزیره ایران در ... کشتی یونانی، درخت سبز (انجیر معابد)، شهر باستانی حریره، آکواریوم کیش و. ... که در قسمت شرقی جزیره سیری واقع شده، در حدود 27 کیلومتر است همچنین فاصله ...

شهر زیرزمینی کیش؛ هنر حفر کاریز در ایران+تصاویر

www.fardanews.com/.../شهر-زیرزمینی-کیش-هنر-حفر-کاریز-در-ایرانت...
۷ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - احداث قنات (کاریز) در انحصار ایرانیان بوده است و با توجه به قدمت قنات در ایران می ... کجارو: قنات کیش بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را ... و از این محل مجددا با تبدیل به یک رشته، به شهر قدیمی حریره می‌ریزد. ... وجود دارد که نشان‌دهنده آن است که در این قنات آب هم به صورت ساکن و هم به سمت ...

جزیره کیش :: شهر باستانی حریره کیش

www.hellokish.com/attractions/harire.html
بقاياي شهر حريره در امتداد ساختمانهاي بندرگاه و دفاتر آن ، قابل ديدن است. طبق نظر سازمان ميراث فرهنگي ، شهر حريره هشتصد سال قدمت دارد. گستره پستي و بلندي‌ها و ...

شهر حریره - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/شهر_حریره
شهر حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ ه. ق. است و در شمال جزیره کیش واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ شهریور ۱۳۷۶ با شمارهٔ ثبت ۱۸۸۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت ...

شهر 800 ساله حریره پذیرای گردشگران نوروزی - خبرگزاری مهر ...

www.mehrnews.com/.../شهر-800-ساله-حریره-پذیرای-گردشگران-نوروز...
۹ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - کیش - خبرگزاری مهر: شهر 800 ساله حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ ه. ق. است. در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره قرار ...

تصاویر برای حریره کیشگزارش تصاویر
نتیجه تصویری برای حریره کیش
نتیجه تصویری برای حریره کیش
نتیجه تصویری برای حریره کیش
نتیجه تصویری برای حریره کیش
تصاویر بیشتر برای حریره کیش

شهر تاریخی حریره جزیره کیش شهری مخروبه نشان از رونقی در ...

kishtor.com/11-شهر-تاریخی-حریره-جزیره-کیش-شهری-مخروبه-نشان-از-ر...
توضیحات. شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره قراردارد كه به احتمال بسيار قوى به دوره ساسانيان و اوايل دوره اسلامى بر مى گردد .

شهر تاریخی حریره کیش - دیدنی های کیش - جاذبه های بندر لنگه

www.citypedia.ir/معرفی-شهر-تاریخی-حریره-کیش/
شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. این شهر با قدمت 800 ساله مربوط به سده ۵ تا ۱۰ ه.

آشنایی با شهر تاریخی حریره - هرمزگان - همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/112362
۳ مرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - همشهری آنلاین - محمد ملاحسینی: شهر حریره با قدمت 800 ساله بازمانده شهر پیشین کیشاست و در میانه کرانه شمالی جزیره قرار دارد.

کیش سفری - شهر باستاني حريره

www.kishsafari.ir/places/show/شهر_باستاني_حريره.html
شهر قديمي حريره، گستره اي است از پستي و بلندي هايي كه حدود 120 هكتار وسعت دارد. اين وسعت نشان دهنده ي اين است كه روزگاري، در اين منطقه و خرابه هاي فعلي، شهري ...

شهر 800 ساله حریره کیش - ایران دهکده

irandehkadeh.com/news.cfm?id=86
شهر 800 ساله حریره کیش در شمال جزیره کیش واقع شده است این اثر در تاریخ شهریور ۱۳۷۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده.

جاذبه هاي گردشگري شهر تاریخی حریره شهر کیش - رزرو هتل

https://www.egardesh.com/attractions/view/1088
در شمال جزیره ی کیش و در ساحل این دریای زیبا در کنار مجموعه ورزشی المپیک ویرانه هایی دیده میشود که گویای یک شهر باستانی با وسعتی حدود 120 هکتار ، مهم و پر ...

شهر تاریخی حریره کیش - آپارات

www.aparat.com/v/egWDE/شهر_تاریخی_حریره_کیش
نرگس شهر تاریخی حریره کیش شهر تاریخی حریره کیش کیش , , نرگس.

مختصری درباره شهر حریره - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/content/30708/مختصری-درباره-شهر-حریره/
جزيره کيش داراى آب و هواى گرم و مرطوب است. درجه حرارت هوا به‌طور متوسط ۲۷ درجه سانتى‌گراد است و در کمتر موردى از حداکثر ۳۲ درجه سانتى‌گراد تجاوز مى‌کند. در ماه‌هاى تير ...

تور کیش - حمام شهرتاریخی حریره کیش

تور-کيش.net/حمام-شهرتاریخی-حریره-کیش
حمام شهرتاریخی حریره تور کیش مکانهای تفریحی بهترین تورهای گردشگری جزیره کیش تور دیدنیهای جزیره کیشکامل ترین پکیج گردشگری جزیره کیش تورهای ...

فیلم / شهر تاریخی حریره کیش

film.tebyan.net/film/91979
۲ شهریور ۱۳۹۰ ه‍.ش. - گزارشی کوتاه و جذاب در معرفی شهر باستانی حریره در جزیره زیبای کیش و آشنایی با تاریخچه این شهر قدیمی و زیبا .

شهر باستانی حریره کیش - تور کیش

کيشتور.net/شهر-باستانی-حریره-کیش
۲۳ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهر باستانی حریره کیش , دیدنی های کیش , مکانهای خوب کیش , جاذبه های گردشگری کیش.

شهر حریره کیش | Kish Club

www.kishclub.com/Gallery/12/fa/شهر-حریره-کیش
شهر حریره کیش. ... شهر حریره کیش. خانه; شهر حریره کیش. دسته بندی. نوروز 94 در کیش(9) · دوچرخه سواری و اسکوتر(13) · کشتی یونانی و غروب کیش(10) · مرکز همایش ...

مکان تاریخی شهر باستانی حریره کیش - تور کیش

تورکیش-تورمشهد.com/مکان-تاریخی-شهر-باستانی-حریره-کیش/
مکان تاریخی شهر باستانی حریره کیش یکی از مکان های تاریخی و تفریحی تور ... شهر باستانی حریره که در دل غار و کوه های مختلف ساخته شده است به عنوان یکی از ...

:::Noandish.com::: عکس: شهر باستانی 1000 ساله حریره کیش

noandish.com/fa/news/8375/عکس-شهر-باستانی-1000-ساله-حریره-کیش
عکس: شهر باستانی 1000 ساله حریره کیش. شهرحریره به سدهٔ 5 تا 10 (ه. ق) برمیگردد. این شهر کهن واقع درکیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان ...

حمام شهرتاریخی حریره کیش - kishtournet.ir

www.kishtournet.ir/مراکز.../86-حمام-شهرتاریخی-حریره-کیش.html
در این موضوع ما شما را با حمام شهر قدیمی حریر واقع در کیش اشنا خواهیم کرد.حمام شهرتاریخی حریره کیش یکی از جازبه های دیدینی کیش است که اگربه جزیره کیش سفر ...

خبرگزاری میراث فرهنگی - حریره؛ شهر باستانی در کیش

www.chn.ir/NSite/FullStory/?Id=99556
۵ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - خبرگزاری میراث فرهنگی گروه میراث فرهنگی شهر تاریخی حریره یکی از شاخص‌ترین اماکن تاریخی کیش است؛ شهری 800 ساله در شمال جزیرۀ امروزی ...

شهر تاریخی حریره کیش

netkish.net/net/23/شهر-باستانی-حریره-کیش
۴ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - شهر تاریخی حریره کیش دارای نکات ارزشمند و حیرت آوری از زندگی گذشتگان این منطقه از جزيره کیش می باشهر باستانی حریره کیش و شهر حریره ...

شهر باستانی حريره در کیش - سفرهای نیلوفرانه

www.nilotour.com/شهر-باستانی-حريره-در-کیش
بقاياي شهر حريره در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر کیش ، قابل ديدن است. طبق نظر سازمان ميراث فرهنگی ، شهر حريره هشتصد سال قدمت دارد. گستره پستی و بلندیها ...

تصاویری از خرابه‌ای هزار ساله در کیش - روزنامه دنیای اقتصاد

donya-e-eqtesad.com/SiteKhan/1046783
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - برای بازدید از شهر تاریخی "حریره" در جزیره کیش نیاز به تهیه بلیت نیست و گردشگران می‌توانند از ساعت 16 تا 24 هر روز از آن دیدن کنند. نگهبان ...

شهر تاریخی حریره کیش ثبت جهانی می شود - صفحه نخست - ...

ostanha.tabnak.ir/fa/news/.../شهر-تاریخی-حریره-کیش-ثبت-جهانی-می-ش...
۱۷ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - پرونده ثبت جهانی شهر تاریخی حریره واقع در جزیره مرجانی کیش شامل بندرگاه، حمام، مسجد، قنات و خانه های اعیانی با همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد ...

شهر قدیمی حریره کیش - پایگاه تخصصی گردشگری ایران

www.irantraveller.ir › استان های ایران › استان های جنوبی › استان
۵ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بقاياي شهر حريره در امتداد ساختمانهاي بندرگاه و دفاتر آن ، قابل ديدن است. طبق نظر سازمان ميراث فرهنگي ، شهر حريره هشتصد سال قدمت دارد. گستره ...

شهر تاریخی حریره آماده پذیرایی از گردشگران کیش

www.yjc.ir/fa/.../شهر-تاریخی-حریره-آماده-پذیرایی-از-گردشگران-کیش
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: طرح هاي توسعه اي امکانات رفاهی و بازسازی فضای ویژه گردشگري در شهر تاریخی حریره كيش در حال اجرا است.

شهر باستانی حریره کیش - تور کیش

تورهاي-کیش.net/شهر-باستانی-حریره-کیش
۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - شهر باستانی حریره کیش, دیدنی های کیش, جاذبه های گردشگری کیش, مناطق تفریحی کیش, مکان های دیدنی کیش.

مجموعه حمام شهر باستانی حریره کیش - تور کیش

ticketkish.ir/مراکز.../196-مجموعه-حمام-شهر-باستانی-حریره-کیش.html
مجموعه حمام شهر باستانی حریره کیش یکی از دیدنی های جزیره کیش است که باستان شناسان معتقدند اين حمام شايد در نوع خود از قديمي ترين حمام هاي ايراني باشد كه طي ...

حمام شهر قدیمی حریره - کیش - هرمزگان - اماکن دیدنی - همگردی

hamgardi.com/place/13402
حمام شهر قدیمی حریره که تو کیش، از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایرانه. بقایای این بنای تاریخی که به «حمام شهر قدیمی حریره» معروفه، در میان آثار مکشوفه شهر ...

شهر باستانی حریره کیش - تور کیش

www.تورکيش.com/شهر-باستانی-حریره-کیش
۱۶ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شهر باستانی حریره کیش , دیدنی های کیش , جاذبه های گردشگری کیش , مناطق دیدنی کیش, مناطق تاریخی کیش , مناطق توریستی کیش.

شهر تاریخی حریره,کیش,دیدنی های کیش,جزیره کیش-فاینداتور

https://www.findatour.co/fa/iran-tourist/kish/harire
اگر با تور کیش به این جزیره زیبا سفر کردین حتما از شهر تاریخی حریره دیدن کنید .درناحیه ی ساحلی شمال کیشخرابه های شهر تاریخی حریره قرار دارد. این شهر که ...

شهر حریره - اجاره سوئیت در کیش

1kish.com/tourism-kishhttp://1kish.com/harireh-cityhttp://1kish.../148.html
شهر حریره با قدمت 800 ساله از جاذبه های کم نظیر کیش است که روزگاری بندر مهم و مرکز ارتباطی میان هند و چین با ایران و اروپا بوده و امروز بقایای آن بصورت پشته های ...

آشنایی با جاذبه های تاریخی شهر حریره کیش > پایگاه خبری ...

freena.ir/DesktopModules/DnnForge%20.../Print.aspx?...0...
شهر قدیمی حریره در کرانه های شمالی جزیره کیش حدود 120 هکتار وسعت دارد.این وسعت نشان می دهد که روزگاری شهری بزرگ و آباد در این منطقه وجود داشته و جمعیت کثیری ...

کیش تریپ، شهر تاریخی حریره

kishtrip.com/sights/harrireh/
شهر تاریخی حریره. گستره پستی و بلندی‌ها و خرابه‌های شهر قدیمی حریره حدود ۱۲۰ هكتار وسعت دارد و روزگاری شهری بزرگ و آباد در منطقه بوده است. دوران طلایی شهر حریره ...

نتايج کاوش هاي باستان شناسي در شهر حريره ي کيش - راسخون

rasekhoon.net › ... › نتايج کاوش هاي باستان شناسي در شهر حريره ي کيش
۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - محوطه ي تاريخي « حريره » با وسعتي حدود صد و بيست هکتار در قسمت شمالي جزيره ي کيش و در حاشيه ي خليج فارس واقع شده است. اين محوطه در جهت ...

مکانهاي تاریخی - هتل ارم کیش

www.kisheramhotel.com/fa/travel_services/historic_place/
مکانهای تاریخی کیش از جاذبه‌های تاریخی کیش می‌توان به حریره، پایاب و کاریز اشاره کرد. حریره، نام شهر ویرانه‌ای است خالی از سکنه و مربوط به دوران قیاصره که نام آن از ...

تور کیش - شهر باستانی حریره کیش

94kish.ir/شهر-باستانی-حریره-کیش
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - شهر باستانی حریره کیش در شمال جزیره کیش واقع شده و از توابع شهرستان بندر لنگه است و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران با وسعت 120 ...

شهر باستانی حریره کیش :: نشریه ونو

venomag.blog.ir/post/85
۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری بوده‌است. آن چه امروز از این شهر بر جای مانده حجمی از معماری شهری است. اما کمتر و به ندرت تاق‌ها و ...

تصاویر شهر تاریخی حریره در کیش - کیش یاب

www.kishyab.com › درباره کیش
۱ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و تاریخی جزیره کیش شهر باستانی حریره است.اگر قصد سفر به کیش را دارید حتما از این مکان باستانی دیدن کنید ...

تور کیش - شهر باستانی حریره کیش

www.کیش-تور.net/شهر-باستانی-حریره-کیش
شهر باستانی حریره کیش,جاذبه های گردشگری کیش, بهترین جاذبه های گردشگری کیش, مکان های گردشگری کیش, جاذبه های دیدنی و گردشگری کیش.

شهر تاریخی حریره کیش | ایران تی جی

irantg.ir/شهر-تاریخی-حریره-کیش/
۱۴ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شهر تاریخی حریره کیش شهری متعلق به دوره ساسانی که در اوایل قرن چهارم هجری رونق یافت. شهری بزرگ که گویند بر اثر زلزله نابود شد.

شهر باستانی 1000 ساله حریره کیش - تابش نیوز

tabeshnews.ir › صفحه نخست › سیاسی
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - شهر باستانی 1000 ساله حریره کیش · شهر باستاني 1000 ساله حريره كيش. برچسب ها: کیش ، جزیره ، شهر ، حریره ، تابش ...

مشاهیر جهان - شهر باستانی حریره (جزیره کیش)

mashahirejahan.mihanblog.com/post/33
در شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک آثاری و ویرانه‌هایی دیده می‌شود که یادگای از شهر باستانی، حریره‌است . زمان رونق یا دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ...

شهر تاریخی حریره کیش (عکس) - عصر ایران

www.asriran.com › صفحه نخست › اجتماعی
۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - شهر تاریخی حریره کیش (عکس). این شهر کهن واقع در کیش از توابع شهرستان بندرلنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.

ایران ما دیدنیهای جزیره کیش 2 شهر تاریخی حریره - YouTube

ویدئو برای حریره کیش▶ 2:16
https://www.youtube.com/watch?v=kb6Ng9xfins
۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بارگذاری توسطBig Bang TV
ایران ما دیدنیهای جزیره کیش 2 شهر تاریخی حریره. ... از سافاری در بیابان تا هلی کوپتر سواری بر فراز جزیره کیش - Duration: 6:38. تی وی پلاس ...

آسان کیش - جاذبه‌های گردشگری کیش - شهر تاریخی حریره

asankish.com/harireh
بقایای شهر حریره در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن ، قابل دیدن است. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی ، شهر حریره هشتصد سال قدمت دارد. گستره پستی و بلندی‌ها و ...

هرمزگان - کیش - شهر باستانی حریره

www.parsacity.com/iran.../6606-هرمزگان-کیش-شهر-باستانی-حریره.htm...
شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است. در شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک ...

سامانه خبري واطلاع رساني اينترنتي جزيره زيباي كيش ... - ...

www.interkish.com/block/185.html
بقاياي شهر باستاني حريره كيش بهترين گواه تاريخ پرافتخار اين جزيره در شمالي ترين نقطه کیش می باشد و در حاشيه دريا با مساحتي حدود ۱۲۰ هكتار قرار دارد.

حریره کیش | گردشگری

www.nicegroups.ir/tag/حریره-کیش
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - و در شمال جزیره کیش واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ شهریور ۱۳۷۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، شهر باستانی حریره واقع در بخش ...

جزیره کیش، جلوه گاهی از جاذبه، تاریخ و فرهنگ

www.persian-star.org/جزیره-کیش،-جلوه-گاهی-از-جاذبه،-تاریخ-و-ف/
شهر باستانی حریره نمادی از تاریخ جزیره کیش است. این جزیره با منابع آب شیرین در خلیج فارس، سالیان سال از این موهبت خداوندی به عنوان کالا در تجارت با دنیای ...

حمام حریره کیش - تور کیش

کيش.net/حمام-حریره-کیش
حمام حریره کیش ، شهر حریره کیش ، جاذبه های تاریخی تور کیش ، بناهای تاریخی تور ... و با فاصله تقريبى 30 مترى از آن ، دومين بخش از محوطه حريره را تشکیل می دهد .

جزیره کیش - حریره شهر 800 ساله کیش

kisheziba.blogfa.com/post-1084.aspx
حریره شهر 800 ساله کیش است که در میانه بخش شمالی جزیره قرار دارد. ... دوران طلایی شهر حریره کیش را از سال 367 تا 912 هجری قمری می دانند اما این روزها، آن چه از این شهر ...

شهر حريره کيش - LHVnews

lhvnews.com/fa/news/14852/شهر-حريره-کيش
۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - بیش از 40 هزار گردشگر، تابستان امسال از شهر تاریخی حریره جزیره کیش بازدید کردند.

موسسه جشنواره ها و مناسبتهای کیش - شهر باستاني حريره

www.tourismkish.com/TemplatePages/TemplateWebPage1.aspx?LinkID...
دوران طلايي شهر حريره كيش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجري قمري بوده است. آن چه امروز از اين شهر بر جاي مانده حجمي از معماري شهري است. اما كمتر و به ندرت تاق ها و پوشش ها و سقف ...

شهر باستانی حریره - تیشینه

www.tishineh.com/touritem/378/شهر-باستانی-حریره
ای از شهر باستانی، حریره‌است . زمان رونق یا دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری بوده‌است . وسعت این شهر باستانی ۱۲۰ هکتار است . محوط.

شهر تاریخی حریره جزیره کیش - بهار کیش

baharkish.ir/...کیش/...کیش/90-شهر-تاریخی-حریره-جزیره-کیش.html
شهر تاریخی حریره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره قراردارد كه به احتمال بسيار قوى به دوره ساسانيان و اوايل دوره اسلامى بر مى گردد . اين بقايا در وسعتى بالغ ...

شهر باستاني حريره : ارک توریسم

arktourism.ir/1393/12/شهر-باستاني-حريره.html
این شهر باستانی در جزیره کیش قرار دارد. بقایای شهر حریره در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن ، قابل دیدن است. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی ، شهر حریره هشتصد ...

شهر حریره جزیره کیش - تور کیش

کیشتور.com/شهر-حریره-جزیره-کیش
شهر حریره جزیره کیش در تاریخ یک شهریور هزار و سیصد و هفتاد و شش به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، شهر باستانی حریره واقع در بخش کیش از ...

شهر باستانی حریره کیش - تور کیش

www.93kish.ir/شهر-باستانی-حریره-کیش
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شهر باستانی حریره کیش , معرفی جاذبه های گردشگری کیش , مکانهای دیدنی کیش , جاذبه های دیدنی کیش.

كيش در آيينه تاريخ - kish Trade Promotion Center

www.kishtpc.com/Kish%20Over%20History%20farsi1.htm
از تاريخ كيش در زمان پيش از اسلام اطلاعات دقيقي در دست نيست. ... علاوه بر اين، ويرانه هاي به جا مانده از شهر حريره در قسمت شمال جزيره نيز از عظمت جزيره كيش در آن دوران ...

شهر باستانی حریره کیش - هتل داریوش کیش

www.dariushotel.net/شهر-باستانی-حریره-کیش
۱۷ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهر باستانی حریره کیش, دیدنی های کیش, اماکن دیدنی کیش, اماکن گردشگری کیش, اماکن تفریحی کیش, مکان های زیبای کیش, تفریحات کیش, ...

کیش | مطالب |

www.jahansaree.com/fa/Content-View-93.html
کیش. کشتی یونانی در غرب جزيره يك كشتي عظيم‌الجثه در سواحل نيلگون كيش جا خوش كرده است كه ... دوران طلايي شهر حریره کيش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجري قمري بوده‌است.

حریره، شهر باستانی جزیره کیش - گروه انسانهای سبز پایگاه ...

www.gpg.ir/1393/11/28/post-445/حریره،-شهر-باستانی-جزیره-کیش
در شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک آثاری و ویرانه‌هایی دیده می‌شود که یادگای از شهر باستانی، حریره‌ است. زمان رونق یا دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ...

جاذبه های توریستی کیش - kish International Exhibitions ...

www.kishfair.com/tourism.html
تپه هاي تاريخي در كرانه شمالي جزيره كيش بيانگر وجود بندري پر رفت و آمد گذشته هاي دوربنام شهر حريره است. گستره پستي و بلندي ها و خرابه هاي شهر قديمي حريره ...

معماری نیوز - شهر تاریخی حریره کیش (عکس)

memarinews.com/vdcevn8w.jh877i9bbj.html
۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - این شهر کهن واقع در کیش از توابع شهرستان بندرلنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.

شهر باستانی حریره در جزیره کیش (عکس) - بلاگ فور پیکس

www.blog4pix.ir/شهر-باستانی-حریره-در-جزیره-کیش-عکس.html
شهر 800 ساله حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ هجری قمری است. در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره قرار دارد که به احتمال بسیار زیاد به دوره ...

شهر باستانی حریره - tafarojgah - وب سایت تفرجگاه

tafarojgah.com › کیش › مکانهای دیدنی کیش
گستره پستي و بلندي‌ها و خرابه‌هاي شهر قديمي حريره حدود ۱۲۰هكتار وسعت دارد و روزگاري شهري بزرگ و آباد در منطقه بوده است. دوران طلايي شهر حريره کيش از سال ۳۶۷تا ...

شهر باستانی حریره کیش - هتلهای کیش

hotelkish.ir/شهر-باستانی-حریره-کیش
شهر باستانی حریره کیش , دیدنی های کیش , جاذبه های گردشگری کیش.

شهر باستاني حريره کیش - تور هند

mpsychology.ir/تورهای-داخلی/شهر-باستاني-حريره-کیش.html
۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شهر باستاني حريره کیش تور کیش کیش دیدنی های کیش بناهای تاریخی کیش جاذبه های گردشگری کیش.

به جزیره زیبای کیش سفر کنید - تالاب

www.talab.ir/tourism/iran/travel-kish-island.html
کیش یکی از بهترین جزیره های تفریحی در ایران میباشد کیش جزیره ای زیبا با ... در منطقه بوده، دوران طلایی شهر حریره کیش از سال 367 تا 912 هجری قمری بوده است.

گزارش تصویری و تحلیل فنی شهر باستانی حریره - ...

sinapress.ir/news/.../گزارش-تصویری-و-تحلیل-فنی-شهر-باستانی-حری...
۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک آثاری و ویرانه‌هایی دیده می‌ شود که یادگای از شهر باستانی ، حریره ‌است . عمارت اعیانی ، حمام ، مجموعه ...

آناهیتاگشت » کیش » صفحه 2

i-tours.co/category/rahnama/kish/page/2/
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آب انبار جزیره کیش ... در قدیم برای ذخیره آب در کیش از آب انبار استفاده می شده و به همین سبب در سال 1372 ... دوران طلایی شهر حریره کیش از سال […].

دیدنی های جزیره کیش - اجاره ماشین در کیش

www.rentkish.com/services/دیدنی-های-جزیره-کیش
کشتی یونانی در غرب جزیره یک کشتی عظیم‌الجثه در سواحل نیلگون کیش جا خوش کرده است که به ... دوران طلایی شهر حریره کیش از سال 367 تا 912 هجری قمری بوده‌است.

شهر باستانی حریره » راهنمای سفر ایران

anobanini.net/fa/642-شهر-باستانی-حریره.html
۲۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بسیاری از مسافرانی كه به جزیره كیش سفر می كنند؛ نمی توانند باور كنند كه این جزیره در روزگارانی بسیار دور، منطقه آبادی بوده و یكی از قطب های ...

آثار تاریخی جزیره کیش - تور کیش | اطلاعات هتل های کیش

www.jazirekish.com/دیدنیهای-کیش/آثار-تاریخی-جزیره-کیش.html
این بخش شامل اطلاعات در خصوص آثار تاریخی جزیره کیش میباشد. ... بندرگاه حریره کیشدر حاشیه ساحلی این شهر تاریخی ، بقایای معماری ، چاه ها و کانال هایی دیده می شود ...

جزيره كيش

www.iichs.org/magazine/sub.asp?id=295&theme=Orange...
جزيره كيش از نظر محيط زيست طبيعي يكي از بكرترين مناطق خليج فارس است. ... شهر باستاني حريره در جزيره كيش با قدمتي بيش از هزار سال نشان از ديرينگي اين ...

شهر باستانی حریره کیش - صفحه نخست

www.toptravel.biz/ShahreBastam_Shahrud
درباره این کانال. agancy icon صفحه اصلی کانال; icon درباره این مکان; icon موقعیت این مکان; icon تاریخچه این مکان; icon مکان های دیدنی ...

شهر قديمي حريره - کیش

kishflight.ir/tag/شهر-قديمي-حريره/
۱۰ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بقایای شهر حریره در امتداد ساختمانهای بندرگاه و دفاتر آن ، قابل دیدن است. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی ، شهر حریره هشتصد سال قدمت دارد. گستره ...

حریره، شهر باستانی جزیره کیش + تصاویر - لست سکند - ...

www.shahrekhabar.com/picnews/1420437660598970
۱۵ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهر 800 ساله حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ ه. ق. است. در شهر تاریخی حریره جزیره کیشبقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره قرار دارد که به احتمال بسیار ...

درباره کیش | معرفی جاذبه های گردشگری ایران

seeiran.ir › درباره کیش
از ساليان بسيار دور و به واسطه امنيت و آرامشى كه بر سواحل زيباى جزيره كيش حاكم است انواع .... دوران طلايي شهر حريره کيش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجري قمري بوده‌است.

شهر باستانی 1000 ساله حریره کیش

danakhabar.com/fa/news/.../شهر-باستانی-1000-ساله-حریره-کیش
۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - شهر باستانی 1000 ساله حریره کیش. شهرحریره به سدهٔ 5 تا 10 (ه. ق) برمیگردد. این شهر کهن واقع درکیش از توابع شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی ...

رزرواسیون آنلاین هتل و تور آژانس مسافرتی مهرگل » شهر کیش

mehrgol.com/cities-iran/شهر-کیش/
مرکز دیدنی آموزش پاراگلایدر کیش .... این آب‌انبار که در محل یک آب‌انبار باستانی در نزدیکی شهر باستانی حریره و مجموعه .... مرکز دیدنی شهر باستانی حریره کیش.

جاذبه های گردشگری کیش - آژانس مسافرتی الماس نشان

www.almasneshantour.com/AttractionList/43/کیش
شهر باستانی حریره در شمال جزیره کیش قرار گرفته است .مسافران و گردشگران تور کیش می توانند از جاذبه های توریستی کیش دیدن نمایند. ادامه مطلب. خانه اعیانی کیش.

شهر باستانی حريره | پیشتازان جوان ایرانیان

www.pishtazanjavan.com/هتل/شهر-باستانی-حريره/
گستره پستی و بلندی ها و خرابه‌های شهر قديمی حريره حدود ۱۲۰ هكتار وسعت دارد و روزگاری شهری بزرگ و آباد در منطقه بوده است. دوران طلايی شهر حریره کيش از سال ۳۶۷ تا ...

شهر باستانی حریره در جزیره کیش - بازی آنلاین

www.flashkhor.com › ... › گردشگری و توریسم › گردشگری ایران
۱ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شهر 800 ساله حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ هجری قمری است. در شهر تاریخی حریرهجزیره کیش بقایایى در مرکز ساحل شمالى جزیره قرار دارد که به احتمال ...

مکان های دیدنی کیش

kish-tour.com/pages/Attractions_location
مکان های دیدنی کیش: جاذبه های گردشگری کیش همراه با توضیحات و تصاویر از جمله ... شهر حریره کیش که یکی از مکان های دیدنی کیش می باشد، قدمتی حدود هشت صد سال ...

داستان جزیره کیش - قصر آرمانی کیش

villakish.com/about-kish/kish-persiangolf
در زمان اتابکان فارس اهمیت کیش به حدی بوده است که والی خلیج فارس در این جزیره ..... انتخاب این بخش از جزیره برای ایجاد شهر حریره طبیعی‌ترین و معقول‌ترین ...

نگاهی به جزیره کیش نگین «خلیج فارس» | بویر نیوز

boyernews.com/202686/نگاهی-به-جزیره-کیش-نگین-خلیج-فارس/
۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - برپا ماندن شهر باستانی حریره کیش در همان دوران، شاهدی بر این مدعاست. اهمیت مروارید کیش چنان بود که این پدیده طبیعی برگردن همسر‌امپراتور چین ...

تور کیش - شهر باستانی حریره

تورهای-کیش.net/شهر-باستانی-حریره
تور کیش،قیمت تور کیش،تور لحظه آخری کیش،تابستان 95 تور های کیش تیر مرداد ... تاكنون عمليات اكتشافي باستان‌شناسي بقاياي شهر تاريخي حريره در سه مجموعه ...

هرمزگان - کیش - شهر باستانی حریره

www.24khabar.com/news/150280/
در شمال جزیره کیش در کنار مجموعه ورزشی المپیک آثاری و ویرانه‌هایی دیده می‌شود که یادگای از شهر باستانی، حریره‌است . زمان رونق یا دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ...

کیش - آژانس هواپیمایی نسترن

www.nastaranagencyco.ir/index.../95-2014-11-06-15-09-40
جزیره کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس و از توابع بخش کیش، شهرستان بندر لنگه در استان ... دوران طلايي شهر حريره کيش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجري قمري بوده‌است.

شهر باستانی حریره در کیش - تور کیش

کيش-تور.net/شهر-باستانی-حریره-در-کیش
۵ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شهر باستانی حریره در کیش, دیدنی های کیش , جاذبه های توریستی کیش , جاذبه های تاریخی کیش.

جزیره کیش - آسان پرواز سیمرغ

easyfly24.ir/kish/
جزیره کیش با مساحت ۹۱ کیلومتر مربع، پیرامون ساحلی ۴۳ کیلومتر و شکل کلی تقریباً .... برپا ماندن شهر باستانی حریره کیش در همان دوران، شاهدی بر این مدعاست.

تور کیش 95 | قیمت تور کیش | اطلاعات سفر به کیش

تورکیش.net/
شهر باستانی حریره کیش یکی از ۷ جاذبه گردشگری معروف کیش، که در دل غار و کوه های مختلف ساخته شده به عنوان یکی از زیباترین اثار باستان شناسی دنیا شناخته ...

Persian Portal TOURISM : PPTOURISM.COM : IRAN : Kish ...

www.pptourism.com/iran/hormozgan/Kish.htm
کیش جزیره‌ای از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و یکی از .... زمان رونق یا دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری بوده‌است .

شهر 800 ساله حریره پذیرای گردشگران در کیش/هرمزگان - تاپ ...

www.toptourism.ir/شهر-800-ساله-حریره-پذیرای-گردشگران-در-کیش/
۹ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - جاذبه های ناشناخته هرمزگان شهر ۸۰۰ ساله حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ ه. ق. است. در شهر تاریخی حریره جزیره کیش بقايايى در مرکز ساحل شمالى جزيره ...

درخت سبز کیش - kishticketnet.ir

kishticketnet.ir/مراکز-تفریحی/59-درخت-سبز-کیش.html
دره پرتغالي‌ها جزیره کیش در انتهاي طولاني ترين مسير آبرفتي باستاني كيش، ... يك درب آن با ورودي جاذبه گردشگري شهر باستاني حريره مشترك و ورودي ديگر آن در ...

کیش نگین «خلیج فارس» در قاب تصویر/از سرزمین آهوان تا ...

eghtesadoma.com/.../کیش-نگین-خلیج-فارس-در-قاب-تصویراز-سرزمی...
۲۸ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - برپا ماندن شهر باستانی حریره كیش در همان دوران، شاهدی بر این مدعاست. اهمیت مروارید كیش چنان بود كه این پدیده طبیعی برگردن همسر‌امپراتور چین ...

جاذبه های گردشگری کیش

www.asemooni.com › گردشگری › ایرانگردی › استان هرمزگان
شهر حریره نیز یکی از مکان های دیدنی کیش است که می توانید در کیش به آنجا بروید. شهر حریره کیش مربوط به سده ۵ تا ۱۰ هجری قمری است که در قسمت شمالی جزیره قرار ...

برچسب دماغه کیش شهر حریره درخت سبز - خوش شانسی

omidvar.blogsky.com/tag/دماغه-کیش-شهر-حریره-درخت-سبز
برچسب‌ها: جزیره کیش، تور کیش قیمت تور هتل، هتل ارم هتل سارا هتل آرامیس، بازار ونوس بازار پردیس کیش، بازار سارینا کشتی یونانی، دماغه کیش شهر حریره درخت ...

 

برای اطلاع رسانی زودتر از قرار گیری لینک ها و جواب مسابقات و دیگر اخبار عضو کانال زیر شوید

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

دسته بندي: مسابقه پیامکی,
برچسب ها : مسابقه ,

تبلیغات

مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد