close
تبلیغات در اینترنت
در باطری خودرو از کدام اسید استفاده می شود

وب پیک عکس بازیگران و هنرمندان

در باطری خودرو از کدام اسید استفاده می شود
امروز چهارشنبه 01 فروردین 1397

در باطری خودرو از کدام اسید استفاده می شود


در باطری خودرو از کدام اسید استفاده می شود

جواب: اسید سولفوریک

اسید در باطری خورد چیست

کدام اسید در باطری خودرو است

در باطری خودرو از اسید سولفوریک استفاده می شود

 

باتری اسیدی یا باتری سربی-اسیدی گونه‌ای از باتری قابل شارژ است که در سال ۱۸۵۹ توسطفیزیکدان فرانسوی، گاستون پلانته اختراع شد. علارغم ذخیره انرژی کم نسبت به وزن و حجم آن، به دلیل هزینه پایین و عرضه زیاد در وسایل نقلیه موتوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار یک باتری ترکیبی است از مواد شمیایی، نکات التکریکی، نگهدارنده‌ها وفرم دهنده‌های مکانیکی. بطور کلی می‌توان باتری سرب اسید را متشکل از ۴ بخش کلی دانست:

الکترود یا صفحات مثبت که به آنها آند نیز گفته می‌شود. الکترونها در حین دشارژ جذب این قطب یا صفحات می‌شوند. در باتریهای سرب اسیدی ماده شیمیایی عمده تشکیل دهنده صفحات مثبت، اکسید سرب (PbO2) می‌باشد. الکترود یا صفحات منفی که به آنها کاتد نیز گفته می‌شود. الکترونها در حین دشارژ از این قطب خارج می‌شوند. ماده شیمیایی عمده تشکیل دهنده اکترودهای منفی، سرب (Pb) است. لازم بذکر است که سرب یا اکسید آن از لحاظ مکانیکی قابلیت فرم گیری مناسب ندارند و اغلب به کمک افزودن آلیاژهای مختلف و همچنین شبکه‌های نگهدارنده حالت دهی می‌شوند. ضمناً اصطلاحا آنها را مواد فعال یا Active Material نیز می‌گویند زیرا در اصل واکنش شیمیایی داخل باتری به کمک سرب و اکسید آن صورت می‌گیرد.

الکترولیت که محیط ما بین دو الکترود را پر می‌کند و در واقع بستری برای عبور شارژ بین الکترودهای مثبت و منفی را فراهم می‌آورد. در باتریهای سرب اسیدی هر دو قطب در محلولی از اسید سولفوریک (H2SO4) با غلظتی در حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد و آب (H2O) با غلظتی در حدود ۶۰ تا ۷۵ درصد، غوطه ور هستند. ترکیب آب و اسید سولفوریک باعث می‌شود که اسید سولفوریک بصورت یونیزه درآمده و به یونهای H+ و HSO4- تبدیل شود.

جداکننده و فاصله دهنده، بخش دیگر باتریهای سرب اسیدی را تشکیل می‌دهند. وظیفه اصلی آنها جداسازی و ایزوله کردن الکتریکی قطبهای مثبت و منفی از یکدیگر است. بخشی از تکنولوژی ساخت باتریهای سرب اسیدی مربوط به طراحی این ایزولاتورهای الکترومکانیکی است. در بعضی از انواع که از نظر حجم باتری محدودیتی وجود ندارد این ایزولاسیون به کمک ایجاد فاصله فیزیکی بین الکترودها ایجاد می‌شود که باعث ارزانتر شدن باتری ولی افزایش حجم آن می‌شود. انواع مختلفی از جدا کننده‌ها تا بحال ابداع شده‌اند که مرسوم ترین آنها عبارتند از:

  1. جداکننده‌های PVC که اغلب ترکیبی از آلیاژ سرب و آنتیموان می‌باشند و از نظر هدایت الکتریکی ضعیف‌ترین پاسخ را دارند.
  2. جداکننده‌های سلولزی که از هدایت الکتریکی نسبی و تخلخل مناسبی برخوردار می‌باشند.
  3. جداکننده‌های پلی اتیلنی، از استحکام مکانیکی و هدایت مناسبی برخوردار هستند و بدلیل فرم پذیری مناسب خود اغلب بصورت پاکتی الکترودهای مثبت را در بر می‌گیرند.
  4. جدا کننده‌های AGM (Absorptive Glass Mat) تقریباً به عنوان بهترین نوع جدا کننده شناخته می‌شوند و تأثیر بسزایی در برگشت‌پذیری مجدد اکسیژن آزاد شده در واکنشها به محیط شیمیایی باتریها بازی می‌کنند.
  5. جدا کننده‌های Gel تقریباً مشابه AGM می‌باشند و بطور کلی در باتریهایی که از این نوع جدا کننده‌ها استفاده می‌کند الکترولیت بصورت مایع جریان ندارد و اغلب بصورت ژلی یا خمیری شکل است.

به‌طور کلی اختلاف ولتاژ ایجاد شده به کمک یک سلول از الکترودهای مثبت و منفی در باتریهای سرب اسیدی حدود ۲ تا ۲٫۱ ولت است؛ لذا ولتاژهای بالاتر مثل ۱۲ ولت از اتصال سری چندین سری از الکترودهای مثبت و منفی تشکیل می‌شود. قطر صفحات مثبت و منفی نقش اساسی در تعیین ظرفیت باتری بازی می‌کنند. اغلب برای کاربردهای با ظرفیت معمول همچون باتریهای استارتر خودرو قطر این صفحات کمتر از ۲ میلی‌متر است. اما در کاربردهایی با قابلیت شارژ دهی طولانی قطر الکترودها به ۶ میلی‌متر نیز خواهد رسید.


 

 

 

با کودکی که باتری بلعیده، چکار کنیم؟ - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/.../با-کودکی-که-باتری-بلعیده-چکار-کنیم
۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - زمانی که کودک باتری را می بلعد اگر تا چهار ساعت، کودک به مراکز درمانی ... این باتریها علی رغم ظاهر کوچک و بی خطر خود، مانند یک بمب اسیدی هستند ...

آموزش تعمیر باطری های اسیدی - تیونینگ تاک - تالارهاي خودرو

tuningtalk.com › ... › مباحث تخصصی › مباحث تخصصی برق خودرو
۲۲ فروردین ۱۳۹۴ ه‍.ش. - خوب اگه ديگه باتري خيلي وضعش خراب شده بايد تعويض اسيد باتري کنيد ... شدن به زمین از دستم رها شد و یه ضربه معمولی خورد و دیگه کار نکرد .

باتری خودرو و روش تست - پاریزان صنعت

www.parizansanat.com › اخبار
باتری اسیدی یا باتری سربی-اسیدی گونه‌ای ازباتری قابل شارژ است که در سال1859 ... برای مثال، اتومبیل بعد از گذشت چند ساعت استارت نمی خورد آیا واقعا میتوان ...

همه چیز در مورد باتری های قابل شارژ - بانه پدیا

www.banehpedia.com/posts/buying-guide/rechargeable-bateries
۶ مرداد ۱۳۹۰ ه‍.ش. - باتری های قابل شارژ از گروه سلول های الکتروشیمیایی ذخیره کننده انرژی ... نقشی فعال داشته باشد (همانند آنچه در سلول های سرب-اسید دیده می شود). ..... آن ها كه ماركشان يكى است باترى نيم قلمى مىخورد و دو تاى ديگر كه ماركشان فرق مى كند ...

همه ی آنچه که از باتری اتومبیل باید بدانید | You Can

youc.ir › مجله › مجله چرا و چگونه؟ › خودرو
۲۳ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مایع داخل باتری را الکترولیت می نامند. الکترولیت ترکیبی از اسید سولفوریک رقیق و آب مقطر است. (اغلب ۷۰ درصد آب مقطر و ۳۰ درصد اسید ...

باطري

www.padida.ir/باطري/
در خودرو ها از باطری های سرب اسیدی قابل شارژ استفاده می شود. باطری. ۱-کلیات .... اگر الکترولیت باطری زیاد باشد این سیاهی نشانه ریزش و خورد شدن صفحات و معلق ...

مهمترین اسید ها وکاربرد آنها - . - خانه

oloom-ghorveh.blogsky.com/13
کاربرد این اسید بسیار گسترده است، از باتری اتومبیل تا صنایع بزرگ مس. ... چینی را می خورد لذا آن را در ظروفی که از مواد پلاستیک ساخته می شود نگهداری می نمایند.

پشتیبانی - Iran CSB

www.csb.ir/support/technical/cautions.html
اگر باتری در اثر بکار گیری نامناسب ترک خورد و اسید سولفوریک رقیق با پوست و یا لباس ... پس از استفاده ازباتری (و تخلیه آن) بلافاصله آنرا شارژ نمایید.

انرژي ذخيره شده و باتري ها - تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=112704
۲۶ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. - بعد از مدتی میله ی روی به طور کامل توسط اسید باتری خورده و حل می شود و بعد .... من دانش اموز کلاس سومی هستم مطالب شما خیلی به دردم خورد ممنون از شما.

آموزش حرفه وفن - باتری خودرو

herfeh1347.blogfa.com/post/33
معمولا باتریهای خودرو ها از نوع باتری های سربی- اسیدی می باشند و دلایلش این است که اولا هزینه ساخت .... اگر زمان استارت زدن طولاني باشد صفحات باتري صدمه مي خورد.

روش تشخیص عیوب باتری ماشین اسیدی پارس - اشجع باتری

www.ashjabattery.com/.../باتری.../روش-تشخیص-عیوب-باتری-ماشین-ا...
۲ روز پیش - آیا با روش های تشخیص عیوب باتری ماشین اسیدی پارس آشنایی کامل دارید؟ ... ها و صفحات سولفاته می شود و هم این که باتری ماشین استارت نمی خورد.

باتری خودرو - آموزش حرفه و فن

herfehofan.persianblog.ir/post/198/
۶ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - معمولا باتریهای خودرو ها از نوع باتری های سربی- اسیدی می باشند و دلایلش این است .... اگر زمان استارت زدن طولانی باشد صفحات باتری صدمه می خورد.

باتری نیل - تولید باطری (خشک، سرب و اسیدی) - مهمترین ...

vista.ir/.../باتری‌ها-ـ-خازن‌ها-ـ-آکومولاتورها-ـ-دستگاه‌های-شارژ-تولید-باطری-(خ...
آدرسها / شرکتها / مشاغل - باتری نیل - تولید باطری (خشک، سرب و اسیدی) ... در مسابقات MMA ارمنستان حضور دارد و به شدت کتک می خورد اما ماجرا گسترده‌تر از اینهاست ...

آشنایی با انواع باتری و وظیفه آن در خودرو چیست ؟ | آموزش و ...

abcar.ir › آموزش تعمیرات تخصصی
۱۵ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - باتری هاي خودرو ۱ باتری ها : باتری ها مولد هایی هستند که انرژی شیمیایی را تبدیل به انرژی الکتریکی میکنند. ... معمولا باتریهای خودرو ها از نوع باتری های سربی- اسیدی میباشند و دلایلش این است که اولا ... چرا ماشین گاز نمی خورد؟

به لطف شما «روژان» می‌خندد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | ...

www.mehrnews.com/news/2398200/به-لطف-شما-روژان-می-خندد
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - ... خودرو را در دهان گذاشت و گرفتار مشکلی شد که تا به امروز او را رها نکرده است،اسید باتری مانند زهر مری روژان را خورد و سبب شد دخترک در چهار سالگی ...

اخبار باتری | مجله اینترنتی باتری، سولار وتجهیزات وابسته

batterymag.gbcell.ir/category/اخبار-باتری/
MPPT کنترل شارژ سولار تا 200 وات با راندمان 95 درصد در گیتا باتری برای اولین بار در ... شارژ انواع باتریشامل لیتیوم آیون، لیتیوم پلیمر و SLA سیلد لید اسید ... حساس بودند، موضوعی که خوشبختانه در باتری های یون-لیتومی به چشم نمی خورد.

ترفندهای نگهداری و استفاده باتری | مجله اینترنتی باتری، ...

batterymag.gbcell.ir/category/ترفند-نگهداری-استفاده-باتری/
MPPT کنترل شارژ سولار تا 200 وات با راندمان 95 درصد در گیتا باتری برای اولین بار در ... شارژ انواع باتریشامل لیتیوم آیون، لیتیوم پلیمر و SLA سیلد لید اسید ... حساس بودند، موضوعی که خوشبختانه در باتری های یون-لیتومی به چشم نمی خورد.

نحوه مراقبت از باتری خودرو | تخت گاز

https://www.takhtegaz.com/blog/نحوه-مراقبت-از-باتری-خودرو
اگر باتری را بیش از حد پر کنید ، در دماهای بالا منبسط شده وممکن است اسید باتری ... استاندارد را نداشته باشد ، ممکن است با خودرویی که استارت نمی خورد لنگ بمانید .

باتری گیاه خرد کردن

www.mfifm.in/23940/باتری-گیاه-خرد-کردن/
برخی والدین وقتی کودکشان جسمی تیز می خورد، فورا به او خمیر نان می دهند، . ... در باتری‌های اسید سرب، در اجزای الکترونیکی، روکش کابل، مهمات، در شیشه‌های CTR، .

اموزش تصویری جامپ استارت کردن ماشین وقتی باتری خالی ...

car110.ir/.../اموزش-تصویری-جامپ-استارت-کردن-ماشین-وقتی-باتری-خا...
وقتی ماشین استارت نمی خورد,وقتی باطری ماشین کار نمی کند,خرابی استاتر ماشین,اموزش شارژ .... الکترولیت (آب) داخل باتری مخلوطی از اسید سولفوریک و آب است.

باتری های جدید دو دقیقه ای شارژ می شوند و بیست سال عمر می ...

digiato.com/article/2014/10/.../باتری-های-جدید-دو-دقیقه-ای-شارژ-می-شون...
۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - این باتری در سر منفی یا همان آنودشان قطعه ای از جنس گرافیت مرغوب دارند. این گرافیت با سطح گسترده ای که دارد به خوبی با اسید موجود در باتری وارد ...

چه کسانی اسید به خورد مردم می دهند ؟ - بوشهر نیوز - شهرخبر

www.shahrekhabar.com/analysis/1459246980896817
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ... سازمان استاندارد نباشد برخی تولیدکننده ها حتی حاضرند اسید به خورد مردم ... تصاویر/ زنانی که جهان را متحول کردند · شارژ باتری موبایل با شکر؟

باتری یو پی اس apc

upsonline.ir/باتری-یو-پی-اس-apc/
۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - گرفتن یک چراغ اخطار باتری apc، البته، یک نشانگر آشکار است. ... کارخانه در جهان (همه آنها در تایوان) وجود دارد که این باتری های اسید سرب قابل شارژ مهر ... اس دارید که چند باتری apc میخورد، به احتمال زیاد زمانی که بسته باتری از کار ...

کدام تولیدکننده‌ها اسید به خورد مردم می دهند ؟ / مازندمجلس - ...

mazandmajles.ir/post/.../کدام-تولیدکننده‌ها-اسید-به-خورد-مردم-می-دهند-؟.htm...
۱۰ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - پایگاه خبری مجلس مازندران مازند مجلس, کدام تولیدکننده‌ها اسید به خورد مردم ... های سازمان استاندارد نباشد برخی تولیدکننده ها حتی حاضرند اسید به خورد ...

شارژر اتوماتیک باتری های sla با محدود کننده جریان | دنیای ...

www.worldi.ir › دانش و فناوری › الکترونیک
۸ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دنیای اطلاعات: در سالهای اخیر و با ظهور باتری های Sealed Lead-acid یا سرب -اسیدی خشک که دارای ظرفیت قابل قبولی نسبت به ... شارژر اتوماتیک باتری های سرب - اسیدی با محدود کننده جریان .... کدام غذا را به همراه کدام غذا نباید خورد؟

اسید را پتروشیمی تولید می‌کند، بورس می‌فروشد - فرارو

fararu.com/fa/news/.../اسید-را-پتروشیمی-تولید-می‌کند-بورس-می‌فرو...
۴ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در اتومبیل‌ها می‌بینیم که به‌جز باتری‌های خشک از اسید استفاده می‌شود. در صنعت طلا و ... فیلم/ زد و خورد در برنامه زنده تلویزیونی · تصاویر/ دختری که ...

راهنمایی برای خرید باطری [بایگانی] - انجمن موتورسیکلت ...

persianmotor.net/archive/index.php/t-1159.html
۳۰ تیر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - نوع اول و قدیمی ترش که همون باطری های اسیدی هستن، که بعد از اینکه اسید وارد باطریشد عمرش شروع .... تریل دارم نمیدونم چیکار کنم اعصابم خورد کرده ...

تفاوت دینام وباتری حرفه و فن سوم راهنمایی - لادین

ladin.ir/other/تفاوت-دینام-وباتری-حرفه-و-فن-سوم-راهنما/
اسیدی و باتریهای سدیم گوگرد بیشترین میزان تولید ولتاژ را در هرخانه باتری را دارا می باشند اما .... اگر زمان استارت زدن طولاني باشد صفحات باتري صدمه مي خورد.

پنج نشانه از خرابی دینام :: وان کار - 1Car

1car.ir/ns-4089
۲۱ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دینام همچنین باتری را به طور کامل شارژ می‌کند و نیروی لازم برای روشن کردن خودرو را در اختیار آن می‌گذارد. .... باتری خودرو ،اسیدی بخریم یا خشک؟ .... کار میگه صدای شارژ دینامه منم میگم چرا قبلا اینجور نبود صداش اعصابم و خورد کرده.

اسید فولیک: پیشگیری از نقصهای عصبی در جنین، اسید ...

www.akairan.com/koodak/zaieman1/22727.html
اسید فولیک 1 یا 5,اسید فولیک 1,اسید فولیک برای مردان,اسید فولیک در دوران بارداری,اسید فولیک قبل از بارداری,اسید فولیک در ... تهدید جان کودکان با بلع باتری ...

خرد کردن مقالات باتری سرب

hgljx.xyz/Nov-11/خرد-کردن-مقالات-باتری-سرب/
با نگاهی به ساختمان یک باتری سرب-اسید در خواهید یافت که چرا این ... مورد نشان دهنده ... درباره ازدواج · نقش تلخ ؛ بازی شیرین(مصاحبه) · چرا ابله شكست خورد؟ » دریافت ...

چرایی خراب شدن باتری خودرو! - فرادید

faradeed.ir/fa/news/22334/چرایی-خراب-شدن-باتری-خودرو
۳۱ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - در چنین مواقعی تنها راه‌حل برای راه‌اندازی دوباره خودرو، باتری به باتری کردن است که می‌تواند ... باتری‌‌های اسیدی نیز که درونش صفحه‌های سربی وجود دارد چون به مرور زمان دچار خوردگی می‌شوند؛ .... فیلم/ زد و خورد در برنامه زنده تلویزیونی.

خبرگزاری تسنیم - چند ماه قبل از بارداری باید فولیک اسید ...

www.tasnimnews.com/Home/Single/463409
۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - چند ماه قبل از بارداری باید فولیک اسید خورد؟ ... رونمایی از ۷ نوع باتری پیشرفته نظامی توسط وزارت دفاع/ خطوط تولید باتری‌ MF و نیروگاه CHP ...

خوردنی که نباید خورد...

forum.iranvij.ir › دانشگاه و علوم کاربردی › پزشکی و سلامت
۲۰ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. - 1 پست - ‏1 نویسنده
برخی كارشناسان ادعا می‌كنند آسیبی كه از این اسید به استخوان‌ها وارد می‌شود شدیدتر از اسید باتری است. این اسیدكلسیم و سایر املاح معدنی را از بدن ...

میوه هایی که باید با پوست خورد | «اسید اورسولیک» موجود در

www.ghatreh.com/news/nn22812103/میوه-هایی-باید-پوست-خورد
۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - «اسید اورسولیک» موجود در پوست سیب از خطر بروز چاقی مفرط ... خطر کشنده بودنباتری های دکمه ای برای کودکان ... میوه هایی که باید با پوست خورد.

مناسب ترین باتری اتمی ماشین پژو 206 - ارسال 100%رايگان ...

www.battri.ir/...باتري.../74-مناسب-ترین-باتری-اتمی-ماشین-پژو-206.h...
نوع باتری: هر دو نوع اسید شارژ و سیلد را میتوان نصب کرد. ... اگر ماشین شما استارت می خورد و روشن نمی شود شاید علتش نرسیدن بنزین به موتور ماشین باشد، این موارد ...

نسل جدید باتری‌های ایرانی به نیروهای مسلح رسید/ از بی‌سیم ...

www.mashreghnews.ir/.../نسل-جدید-باتری‌های-ایرانی-به-نیروهای-مسلح-...
۲ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، باتری ها در اندازه های گوناگون به عنوان وسیله ای مهم و .... این باتری‌ها از گونه اسیدی با قابلیت شارژ مجدد بوده و بیشتر برای تامین نیرو در ..... طباطبایی:منصوریان پیشنهادم را رد کرد و به‌مشکل خورد.

فيوضات

www.ichodoc.ir/p-a/CHANGED/52/HTML/52-37.HTM
خلاصه : "استخوان" ، نقش آن در ساختن آثار هنري "آستن" "اسيدها" بررسي خواص انواع .... خارجي باشد درباطري ماشين‌ها مي‌ريزند و چنين اسيدي كه به نام اسيد باطري معروف ... شيميايي حاصل مي شود روي قسمتهاي بدون موم شيشه اثر كرده و آنها را مي خورد ، بعد از ...

مسمومیت - پرستاری 89 یزد

mahmoudsharifi71.blogfa.com/post/15
1) اسيد : اسيد هايي از قبيل هيدرو كلريك ، اسيد سولفوريك ، اسيد در مواد شويينده كاشي و سراميك ( جوهر نمك )اسيد باطري ، پاك كننده هاي لوله فاضلاب و پاك كننده هاي ...

آموزش الکترونیک از صفر: بخش دوم الکترونیک | LPCARM

www.lpcarm.ir/آموزش-الکترونیک-از-صفر-بخش-دوم-وسایل-ال/
۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - روش شارژ همه ی باتری های قابل شارژ از جمله باتری های اسیدی بعداً گفته .... سی های بکار رفته در مولتی متر می سوزد و دیگر مولتی متر به درد نمی خورد.

ویدیو های تورنادو باتری - آپارات

www.aparat.com/h.mollaeifar/تورنادو_باتری
فیلم, ویدیو های تورنادو باتری. ... نحوه تولید باتری اسیدی lead acid. 446 بازدید. -. 17 اسفند 93. این دسته ازباتری ها از فلز انتی موان درست می شود که باعث تبخیر ...

باتری سیلد اسید GP12400 - کالاپرس

www.kalapress.com/product/356297
زمانی که نه تنها هیچ نشانی از شرکت های تولید کننده ایرانی در زمینه تجهیزات و دستگاههای الکترونیکی در کشور به چشم نمی خورد بلکه بسیاری از برند های معروف جهان ...

نوشابه بخرید، اما نخورید - خبرآنلاین

www.khabaronline.ir/detail/323947/weblog/moazzen
۲ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - در واقع اسید فسفریک موجود در نوشابه باعث کنده شدن کلسیم از استخوان ها ... وقتی این تعادل بر اثر نوشیدن نوشابه گازدار حاوی اسیدفسفریک به هم می خورد، جذب کلسیم از ..... این اسید همانند اسید باتری باعث پوسیدگی دندان می شود.

مهم ترین قربانیان اسیدپاشی در ایران... (18+) - بورس نیوز

www.boursenews.ir/fa/news/.../مهم-ترین-قربانیان-اسیدپاشی-در-ایران-1...
۳۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تعداد موارد سوختگی با اسید باتری بسیار فراوان است. .... اخه این چیه ادم میبینه اعصابشخورد میشه اسید خیلی بده واقعا بده ادمو بکشن بهتر از اسیده.

اگر اسید زیاد ب باتری بریزی چ میشود - تاپیک مخصوص ...

www.modirsearch.ir/qscjscnfurdtdsnxtdcvndnsdcacyrctdyqj.html
الان جايي زنگ زديم گفتش باتري اتمي اصلا نمي سوزه و بايد توش اسيد بريزي ... روزي يك روز در ميون يا حتي بيشتر استارت مي خورد باتري خشك و اتمي مي باشد و كره ...

غلطت اسید باتری را بر چه حسبی اندازه گیری میکنند

shoggaee-ba.smartfeed2.ir/.../غلطت+اسید+باتری+را+بر+چه+حسبی+اندا...
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - برنج حاوی یک ماده قدرتمند به نام "اسکوالین و اسيد لینولئیک" است. این اسيد یک .... برگی تکان نمی خورد اما دمای هوا به شکل چشم گيري افتاده است .

@x.fun on Instagram: “در یک سمینار پزشکی شخصی ...

https://www.instagram.com/p/_pCmN-DHDn/
ترجمه این صفحه
۲ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ... موتور کرد پیستون خورد تو سینش پروانه خورد تو تخمش میل لنگ رفت تو کونش آب جوش رادیات ریخت رو خایه هاش باتری هم ترکید اسید ننشو گایید ...

از اتصال مستقیم لپ‌تاب به برق خودداری کنید - بیتوته

www.beytoote.com/computer/sundries.../electrical2-connection-lptab.ht...
... تاپ, تاچ‌پد ,لپ تاپ,ترفند لپ تاپ,نگهداری لپ تاپ,افزایش عمر باتری لپ تاپ. ... چرا که به صورت جدی بهباتری لپ‌تاپ آسیب وارد می‌شود، اما این خارج کردن باتری از ..... در واشنگتن که خاک می خورد / املاک 50 میلیون دلاری ایران چه سرنوشتی پیدا کرده ...

دانستنی های بسیار مهم در رابطه با اسید فولیک - مجله پزشکی ...

www.hidoctor.ir/14178_دانستنی-های-بسیار-مهم-در-رابطه-با-اسید-ف.html/
۸ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - تحقیقات ثابت کرده است که مادرانی که در دوران بارداری از فولیک اسید یا همان B9 استفاده کرده اند ، خطر ابتلا به این بیماری برای جنینشان کمتر ...

لیفان X60 اتوماتیک قیمت خورد +عکس - cars news - اخبار ...

carsnews.ir › اخبار
۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - خانه / اخبار / لیفان X60 اتوماتیک قیمت خورد +عکس .... انواع پژو قیمت انواع خودرو قیمت باتری قیمت باتری اسیدی قیمت باتری بلاجیو قیمت باتری ...

دانلود کتاب برق+جزوه برق+مقاله برق+پروژه - اطلاعاتی درباره ...

banielectronic.blogfa.com/post-216.aspx
همانطور که ملاحظه میگردد باتریهای سربی اسیدی و باتریهای سدیم گوگرد بیشترین میزان تولید ولتاژ را در هرخانهباتری را دارا میباشند اما تولید باتریهای سربی ...

کاهش اعتماد به نفس عاملی مهم در جهت ایجاد بیماری گرفتگی ...

www.ravanyar.com/articles/Confidence.asp
شما باید سریعا این اسید را به باطری برسانید وگرنه این اسید بدنه ظرف را اصطلاحا خواهد خورد. شما اگر در این 15 دقیقه خود را به باطری رساندید و اسید را در باطری خالی ...

گارانتی - اطلس توسعه - تامین و توزیع کننده باطری های ...

atlastz.com/fa/sales/guaranty
B- بازرسی ظاهری باطری و خودرو ( در صورت نبود خورد از برسی مراحل مربوط به خودرو ... زنی با دستگاه ولتاژ باطری به حدود صفر میرسد); تست غلظت اسید با اسید سنج .

شارژ كردن باتری ماشین | امداد باتری ایران

emdadbattery.ir/?p=3164
۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اگر زمان استارت زدن طولاني باشد به صفحات باتري صدمه مي خورد براي جلوگيري از سفيدك زدن (سولفاته كردن) قطب هاي باتري ميتوان پايه قطب ها (محل ...

تکنیک ها آموزش وحرفه وکلاس در مرور وباز خورد اجرایی وعلمی ...

echoherfe.persianblog.ir/post/3/
۲۴ تیر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - وقتی شما به سطوح فلزی دست می زنید یک لایه بسیار نازک عرق که روی دست شما وجود دارد، مانند اسید باتری عمل کرده و با سطوح مسی و آلومینیومی ...

. - شيشه - وبلاگ معجزه

alizia33.blogfa.com/cat-9.aspx
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اسید از شیشه و آمفتامین‌ها خیلی خطرناک‌تر است و حدودا ۱۰ بار مصرف آن منجر به .... گفت: دوم مرداد در محل کار مشغول به کار بودم که ناگهان تلفن همراهم زنگ خورد. .... مواد شیمیایی مانند مایع لوله‌بازکن، اسید باتری و مرگ موش به دست می‌آورند.

باتری اسیدی cs - نیاز روز

www.niazerooz.com/keys/باتری-اسیدی-cs/
١١ خرداد١٣٩٥ - باتری اسیدی cs. ... نتایج جستجو مربوط به "باتری اسیدی cs"به شرح ذیل نمایش داده می شود. ... هم اکنون آگهی خورد را به صورت رایگان ارسال نمایید.

فرق باتری اسیدی با اتمی - بلاگز فا

chartblogs.ir/search/فرق+باتری+اسیدی+با+اتمی
نتایج جستجو برای: فرق باتری اسیدی با اتمی. فرق باتری ... بررسی عمیق ساختار باتری‌های لیتیوم یونی و مقایسه‌ی آن‌‌ها با دیگر انواع باتری .... می خورد بر بام خانه

نحوه شارژ باتری سیلد اسید مخصوص یو پی اس

ویدئو برای اسید در باتری خورد
avaclip.com/.../نحوه_شارژ_باتری_سیلد_اسید_مخصو...
۱۲ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش.
Sealed lead acid battery charging - جهت مشاهده تمام ویدیو ها: http://fiammco.ir/video ... 01:47 زد و خورد شدید تو برنامه زنده تلویزیون ...

باتری lead acid - Eforosh ایفروش

www.eforosh.com/search/3474009
باتری خشک 12 ولت به,باتری lead acid,خشک 12 ولت باتری آسانسور,فروش یو پی اس UPS ... با قابلیت اتصال موازی 5-باتری سیلد اسید LEAD ACID BATTERY از . ..... پسر نمک را در قهوه ریخت و آرام خورد ، دختر با تعجب گفت قهوه شور میخوری؟

مطالب جالب علمی

www.danestane.blogfa.com/
۲۹ آذر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ایا می دانید مصرف اسید فولیک و ویتامین ب در کاهش شدت حملات میگرنی .... ایا می دانید خال هاي بدن بعضي از مارها مانند باتري خورشيدي عمل كرده و باعث ...... ایا میدانید مورچه غذایش را نمی جود بلکه ان را خورد و با اب دهانش خیس کرده و میخورد

سنگ شکن باتری سرب - خانه

www.irstonecrusher.com/new/20335.html
برای این منظور ، از روش هایی مانند خورد کردن با سنگ شکن، آسیاب ... آن سنگ سرب ... باتری سرب – اسید : این نوع باتری بیشتر در اتومبیل استفاده می شود. ... ○ سنگ ...

سنگ شکن باتری سرب - كسارة مخروطية

www.jjsales.in/09-13/سنگ-شکن-باتری-سرب/
برای این منظور ، از روش هایی مانند خورد کردن با سنگ شکن، آسیاب کردن ... ورق روی در ساختن ... همانطور که قبلاً توضیح داده شد باتری های سرب – اسیدی در حال شارژ شدن.

سامانه بازرگانی صنعتی ایران: مرجع خرید و فروش صنعتی ...

www.sanaatgar.com/frequent_search.php
... ماشين آلات توليد لوله هاي برق , خط توليد پلاستيك دسته دار , دستگاه نايلون دسته دار , اسید چرب تالو , نمايندگي انحصاري باتري جامد سرب كريستال , سیلاژ ذرت 30 ...

باتری سربی- اسیدی(lead Acid | مهندسی دانلود

www.mohandesidl.ir/post/tag/باتری-سربی-اسیدیlead-acid/
۱۹ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - Home باتری سربی- اسیدی(lead acid ... باتری ها مولد هایی هستند که انرژی شیمیایی را تبدیل به انرژی الکتریکی میکنند . .... زمینه ترجمه تخصصی به خوبی به چشم می خورد بلکه در زمینه ترجمه لغت عمومی نیز کاربرد چشم گیری دارد ...

نکات دانستنی در مورد خرید پاوربانک - تی نیوز - جستجوگر ...

tnews.ir/news/4fbd61527251.html
در چنین شرایطی فقط پاور بانک ها می توانند به داد کاربران برسند. در واقع پاور بانک ها که به نام شارژر همراه یاباطری همراه نیز خوانده می شوند مانند پریز برق د ...

مطالب قدیمی تر - دیزل پارس - بلاگ

dieselpars.blog.ir/?page=4
عملکرد آن به این گونه است که می تواند منجر به شارژ کامل باتری دیزل ژنراتور و محافظت از عدم شارژ بیش از اندازه آن و یا جوش آوردن اسید باتری دیزل ژنراتور شود. ... اگر ولتاژ باطری کمتر از ۲۰ ولت باشد دیزل اصلا استارت نمی خورد و یا چند مرتبه استارت ...

گفتگو در مورد باطري

www.phalls.com/vbulletin/printthread.php?t=46876&pp=13...12
۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. - 13پست - ‏5 نویسنده
براي افزايش سطح اسيد باتري ال90از همين آب باتريهاي معمولي ميشه ... اومد چک کرد و گفت باتری تمومه، باتریجدید گذاشتیم و استارت خورد(وقتی با ...

خرد کردن باتری سرب

duracom.in/Jul-09/خرد_کردن_باتری_سرب/
ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺻﺤﯿﺢ زﯾﺴﺖ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﺑﺎزﯾﺎﻓﺖ ﺑﺎﺗﺮﯾﻬﺎی ﺳﺮﺑﯽ اﺳـﯿﺪی ﺷـﺪه اﺳـﺖ . ﻣﻄﻠـﺐ ﺣﺎﺿـﺮ ... دو تا از آن ها كه ماركشان يكى است باترى نيم قلمى مى خورد و دو تاى ديگر كه ماركشان فرق مى.

تپش قلب های ناگهانی را جدی بگیرید - باشگاه خبرنگاران جوان

www.yjc.ir › علمی پزشکی › بهداشت و درمان
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: استفاده از باتری های ضربان ساز، ..... ضعف بی حالی مشکلات معده برگشت اسید تنگی نفس - در شانه و گردن و بعضی وقتا ...... خیلی مصرف کردم+انتی هیستامین+5 ماه پیش هم یه ضربه به قفسه سینم خورد که ...

پرسش و پاسخ های متن علوم هشتم - علوم زیباست.

olome.loxblog.com/.../پرسش%20و%20پاسخ%20های%20متن%20علوم%2...
۱۵ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - آب لیمو:اسید مایع ظرفشویی:باز شیر:باز ضعیف آب پرتقال:اسید. گفت و .... ب-ولتاژ یکباتری لیمویی را اندازه می گیریم تا بدانیم برای 2ولت نیاز به چند باتری لیمویی داریم. ...... خوب بود ولی بیشتر به درد خنگ ها وتنبل ها می خورد .

دورنا سحر | شرکت باتری دورنا سحر

www.dournasahar.com/author/dornasahar/
اگر سریع هندل زد، باتری نخوابیده و اگر آهسته هندل خورد یا اصلا هندل نخورد، احتمالا باتری .... علی‌رغم اینکه 100 سال است که از باتری‌های سرب-اسید استفاده می‌شود و ...

آیا کوکا کولا را می توان خورد/استفاده از کوکا کولا در شستن ...

shahrezanews.ir/16592/آیا-کوکا-کولا-را-می-توان-خورداستفاده-از
۲۵ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - كوكاكولا, اسید فسفریك , PH برابر2.8 ,فسفریك ,كلسیم , افزایش پوكی ... ۵٫ برای تمیز کردن فساد قطبهای باتری اتومبیل: یک قوطی کوکاکولا را ...

سوکام آریاسان | سوختگی اسیدی

www.wikipharma.me/fa/post/کمک-های-اولیه-برای-سوختگی-های-اسیدی
۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مواد اسیدی در پاک کننده توالت، اسید باتری، مایع سفید کننده، مواد ... جبرانش در این نواحی به چشم می خورد و در قسمت هایی که پوشیده است چون لباس ...

خوراکی هایی که خوردن آن پر از ضرر است

tasalamati.com/e/nRL72/
اسید فسفریک نیز که طعم تند و تیز مطلوبی سودا می دهد موجب پوکی استخوان و پوسیدگی دندان ها ... برخی کارشناسان ادعا می کنند آسیبی که از این اسید به استخوان ها وارد می شود شدیدتر از اسید باتری است. ... بهترین خوراکی که می توان به همراه غذا خورد.

باطری شارژر دیزل ژنراتور و ظایف آن چیست ؟ | الكاسر

dieselpars-blog.ir-pal.ir/page-163270.html
باطری شارژر دیزل ژنراتور با ولتاژ و جریان محدود شده و خروجی ثابت جهت شارژ باطری سرب اسید به خصوصباتری دیزل ژنراتور مناسب است. عملکرد آن به این گونه است ...

کدام تولیدکننده‌ ها اسید به خورد مردم می دهند ؟ | روایت نو

revayatno.ir/کدام-تولیدکننده‌-ها-اسید-به-خورد-مردم/
۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کدام تولیدکننده‌ ها اسید به خورد مردم می دهند ؟ کدام تولیدکننده‌ ها ... با “این ترفند ” عمرباتری آیفون خود را ۱۰۰ ساله کنید + آموزش. ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ ...

به لطف شما «روژان» می‌خندد - روزنامه جام جم

press.jamejamonline.ir/newspreview/1066133690927704936
دخترک در دو سالگی به دور از چشم پدر و مادر و در شیطنتی کودکانه باتری کوچک ... به امروز او را رها نکرده است، اسید باتری مانند زهر مری روژان را خورد و سبب شد دخترک در ...

هر ایرانی سالانه ۴۲ لیتر نوشابه می خورد - خبر روز

khabareruz.xyz/search/?q=هر+ایرانی+سالانه+۴۲+لیتر...می+خورد
کابردهای مختلف نوشابه در خانه داری_ خاصیت اسیدی نوشابه به از بین بردن زنگ زدگی باتری خودرو منجر می شود. تقریبا تمامی نوشیدنی های گازدار حاوی اسید کربنیک، ...

رقابتهای اولین ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی امروز رقم می ...

www.aftabir.com/news/article/view/2016/09/27/1448890
۴ ساعت پیش - رقابتهای اولین ایده بازار مهندسی مواد و متالورژی امروز رقم می خورد. ۶ دقیقه پیش; ۰بازدید; ۰ رای; ۰ دیدگاه .... رونمایی از گوشی هوشمند با قدرت باتری ۵ هزار میلی آمپری. ۴۶ دقیقه پیش. خبرگزاری مهر ... قربانیاناسید پاشی · گردشگری ...

تاپیک جامع باطری (ضعف،خرابی،تعویض و مشکلات مربوطه) - ...

ir206.net/viewtopic.php?t=1375&start=240
آقا این روکش محافظ مشکی رنگ رو باطری لازمه باشه یا نه. ... استارت زدن کلا خیلی نرم و بی صدا استارت خورد( صداش دفیفا شبیه این شمس الله شده بود ) ... دیدم صب ها با تک استارت روشن نمیشه به باطری که نگاه کردم دیدم اباسید ازش زده بیرون کاورش رو ...

باتری خشک سیلد اسید نارادا و انواع یو پی اس - istgah.com - ...

www.istgah.com/search/?stext=انرژي+خورشيدي&limit=30...0...
باتری های خشک سیلد اسید نارادا با گارانتی 1 سال .... هزینه ایاب و ذهاب و نصب و گارانتی الکی( زیرا پنل خورشیدی را تا نشکنید و خورد نکنید بیست سال کار می کند).

تریبون مستضعفین » فیلم: کشتار و زنده سوزاندن مسلمانان ...

www.teribon.ir/archives/.../فیلم-کشتار-و-زنده-زنده-سوزاندن-مسلمانا.ht...
۲۶ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ... ماهیت وخلق وخوی کسانی صدا وسیمای ما انها را با افتخار به خورد ما با نام ..... آتیش زدنشون توی یزد توی میدان اصلی شهر مینداختمشون توی وان اسید .

آیا Apple Watch شکست خواهد خورد؟ | ماهنامه بزرگراه رایانه

www.chmag.com/content/1470
۱۴ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - یکی از علل سنگینی آن وجود باتری لید اسید بود که بهتنهایی حدود یک کیلوگرم وزن داشت، وزنی تقریبا معادل لپتاپ کنونی Apple MacBook Air.

فرق باطری اسیدی اتمی - chartblogs آرشیو وبلاگ های ایرانی

sagacity.ir/search/فرق+باطری+اسیدی+و+اتمی/30
نتایج جستجو برای: فرق باطری اسیدی اتمی. فرق باطری ... شارژ تمامی مدل های مختلف باتری اتومبیل (خشک –اسيدي – اتمي) با آمپر های مختلف ... می خورد بر بام تهران

اطلاعات خودرو

cardata.p30tablighat.ir/
مشکلات بالا بودن سطح الکترولیت خانه های باتری. بالا بودن سطح الكتروليت در خانه هاي باتري موجب چه مشکلاتی میشود : ... 1-نشت اسيد به بيرون سله هاي باتري .... apk | Ù†Øوه دسترسی به ت٠لیس مال | حدیث خدا چه می خورد ...

طرح توجیهی تولید آب باطری-اورجینال - فروش استثنایی

gorganchto.ir/product/77869
مواد اولیه مصرفی عمده (مقدار داخلی یا خارجی) مایع باطری (مخلوط اسید سولفوریک) -600.000 لیتر ... بازي با سايپا توپ به سرم خورد و داور به اشتباه به من كارت زرد داد.

تست باتری سیلد اسید | جستجو | بلوگل

www.bloogle.ir/list/تست+کردن+باتری+سیلد+اسید.html
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - چگونگی تست باتري SLA ( باتري سيلد اسيد ) باتري سرب اسيد .... پروژه استارتخورد تا شاهد باتري‌های هیدروژنی نسل جدید برای گوشی‌های

موارد ایمنی حین کار با باتری | انجمن های تخصصی موبایل راژان

forum.razhanmobile.com › انجمن › ورزش › خودرو و رانندگی
موارد ایمنی حین کار با باتری 1) اسید سولفوریک الکترولیت باتری، بسیار خورنده است. این اسید لباس را می خوردو آن را سوراخ می کند. در صورت تماس اسید...

چه غذاهایی برای داشتن رابطه جنسی بهتر موثر تر می ... - سایت ...

www.shahrakcity.ir/?feed=rss2&cat=218
معده افرادی كه گروه خونی O دارند اسید و تمام آنزیم‌های لازم برای هضم پروتئین‌های حیوانی را به اندازه كافی تولید می‌كند. از سوی دیگر، گروه خونی O دهنده جهانی است اما فقط ...

مطالب جدیدتر - مکانیک خودرو

nasehmohajer.blogfa.com/?p=3
معمولا باتریهای خودرو ها از نوع باتری های سربی- اسیدی میباشند و دلایلش این است که اولا ...... بماند موتور با دور بالا ان را به کار می اندازد و استارت به سرعت خورد می شود.

حوادث و عجایب - اصفهان امروز

www.esfahanemrooz.ir/fa/cat/38/حوادث-و-عجایب.html
مردی که در جریان یک نزاع روی دو جوان اسید پاشیده بود، خودش را به پلیس تسلیم کرد. ...... پلنگ نر توله پلنگ را کشت و خورد (تصاویر) ...... راجپال سینگ 34 ساله ، طی سه سال گذشته 140 سکه، 150 میخ و تعدادی آجیل، پیچ و مهره و باتری را بلعیده است.

کسی که ۱۱ تا نوشابه انرژی زا خورد - خبر روز

khabareruz.ir/search/?q=کسی+که+۱۱+تا+نوشابه+انرژی+زا+خورد
کابردهای مختلف نوشابه در خانه داری_ خاصیت اسیدی نوشابه به از بین بردن زنگ زدگی باتری خودرو منجر می شود. تقریبا تمامی نوشیدنی های گازدار حاوی اسید کربنیک، ...

عیب یابی و تعمیر خودرو [آرشيو] - Page 4 - P30World ...

forum.p30world.com › ... › انجمن اتومبیل › فنی و تخصصی
۲۷ اسفند ۱۳۸۹ ه‍.ش. - 100+پست - ‏65 نویسنده
احتمالا اینجا منظورش اینه که زیادی از باتری کار کشیدی و چون موتور خاموشه به حالت ..... رادیاتور رو با اسیدمیشورن! ..... این شرایط هنگامی بوجود می آید که موتور سرد برای اولین بار استارت می خورد و یا اینکه سنسور اکسیژن خراب است.

اگر ماشین دارین این مطالب میلیونها تومن به جیبتان می ریزد : ...

www.centralclubs.com/topic-t107118.html
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. - برای کار در سیستم برق حتما سر منفی باتری رو باز کنید تا اگر اتصالی شد .... روغن ترکیبی یا همون سینثتیک , راحت نمیسوزه , اسید زیاد تولید ...

زمان مناسب برای تعویض باتری خودرو؛ اسیدی بخریم یا خشک؟

ccno.ir/news/123046
۵ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - یک باتری سربی اسیدی معمولی از تعداد صفحه ی سربی که به صورت لایه لایه ... دشمن باید بفهمد که اگر تهاجم کند، ضربه محکمی خواهد خورد/ تاکید بر ...

روژان کوچولو ، فرشته ی زیبایی که به کمک نیاز دارد - تالار ...

forum.hammihan.com › دهکده جهانی هم‌میهن › عشق و دوستی
۲ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - 7پست - ‏5 نویسنده
به گزارش عصر ایران گاردین می نویسد : روژان که 2 سال پیش با شکستن ریموت ماشین پدرش باتری آن را بلعیده بود در اثر انتشار اسید باتری مری ...

برای اطلاع رسانی زودتر از قرار گیری لینک ها و جواب مسابقات و دیگر اخبار عضو کانال زیر شوید

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

دسته بندي: مسابقه پیامکی,
برچسب ها : مسابقه ,

تبلیغات

مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد