close
تبلیغات در اینترنت
کدام استاد مکتب اصفهان و تربیت کننده هنرمندان آوازخوان اصفهانی است؟

وب پیک عکس بازیگران و هنرمندان

کدام استاد مکتب اصفهان و تربیت کننده هنرمندان آوازخوان اصفهانی است؟
امروز سه شنبه 01 خرداد 1397

کدام استاد مکتب اصفهان و تربیت کننده هنرمندان آوازخوان اصفهانی است؟


کدام شخصیت استاد مکتب اصفهان و تربیت کننده هنرمندان آوازخوان اصفهانی است؟

  جواب تاج اصفهانی

رونمایی از اثرفاخر استاد آواز اصفهانی - هنرما

موسیقی ایران

مراسم رونمایی از «آلبوم اوجی در آواز مکتب اصفهان» اثر ارزشمند استاد رضا طباطبایی شامگاه جمعه در هنرسرای خورشید برگزار شد.

به گزارش هنرما به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، آلبوم اوجی در آواز مکتب اصفهان اثر ارزشمند استاد رضا طباطبایی شامگاه جمعه با حضور تعداد بسیاری از هنرمندان و علاقه‌مندان به موسیقی سنتی و آواز مکتب اصفهان از سوی هنرسرای خورشید وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان رونمایی شد.
آلبوم “اوجی در آواز مکتب اصفهان” در سه لوح فشرده منتشر شده و هر کدام از این سی‌دی‌ها بر اساس گوشه‌های موسیقی و شاعرهای مختلف تقسیم بندی شده است. در لوح فشرده نخست این آلبوم ۱۰ قطعه وجود دارد که در دستگاه های چهارگاه، همایون و ماهور کار شده است. شعرهای این ۱۰ قطعه از سعدی، جامی، شمس مغربی، افسر بختیاری و قاسم رسا هستند.
در دومین سی‌دی این آلبوم بزرگ موسیقی مکتب اصفهان ۸ قطعه آواز ضربی وجود دارد که بر اساس شعرهای سعدی، حافظ، مولانا، باباطاهر، بیژن ترقی و قاسم رسا خوانده شده است. در سی‌دی پایانی این آلبوم ۱۲ قطعه زیبا تهیه شده است که در دستگاه‌های چهارگاه و ماهور و آوازهای افشاری و بیات ترک اجرا شده است. شعرهای قطعه‌های سی‌دی‌ پایانی این مجموعه نیز از فردوسی، حافظ، مولانا، فرصت شیرازی، حکیم صهبا و فصیح الزمان شیرازی است.
رضا طباطبایی در حاشیه مراسم رونمایی از این آلبوم، پیرامون آلبوم اوجی در آواز مکتب اصفهان اظهار داشت: همه در این دنیا می‌آیند و می‌روند ولی مهم این است که که پس از مرگ از انسان به خوبی یاد شود. زمانی که در این رشته هنری مشغول به فعالیت شدم و به پیشرفت‌هایی رسیدم، تصمیم گرفتم اثری را منتشر کنم که بعد از من نیز یاد مرا زنده نگه دارد و خوشبختانه موفق به انجام چنین فعالیتی شدم.
وی افزود: بیشتر آوازهای من که بسیار به آنها نیز علاقه دارم با “نی” نواخته می‌شود و تقریبا نی هم نفس خواننده است. هیچ نوای موسیقی مانند “نی” نمی‌تواند جواب آواهای خواننده را بازگو کند و به همین دلیل است که شخصاً علاقه‌مند به این ساز خوب هستم.
احمد هنرمند، یکی از اساتید موسیقی سنتی اصفهان با اشاره به مقام بالای هنر و هنرمندان اظهار داشت: در تمام طول تاریخ هنرمندان را همه بزرگان تکریم می‌کردند حتی در قرآن کریم و سخن ائمه اطهار(ع) نیز چنین صحبت‌هایی دیده می‌شود. اصفهان نیز دارای هنرمندان بزرگی است از جمله محمدرضا طباطبایی استاد آواز مکتب اصفهان که من به مدت ۴۰ سال است افتخار آشنایی با ایشان را دارم.
محمد ملک مسعودی، از دیگر چهره‌ها و اساتید فاخر اصفهان با اشاره به شخصیت بالای استاد طباطبایی اظهار داشت: همه هنرمندان کم و بیش دارای هنر هستند و همه هنرمندان را نیز مردم جامعه به چشم یک هنرمند نگاه می‌کنند. تفاوت نگاه مردم با هنرمندان و استاد طباطبایی در اخلاق ایشان است و رضا طباطبایی ادب رابه خوبی و در حد کمال رعایت می‌کند و این مورد را تمام افراد که با وی معاشرت دارند به خوبی متوجه هستند.
گفتنی است، در پایان این مراسم، آلبوم “اوجی در آواز مکتب اصفهان” اثر ارزشمند استاد رضا طباطبایی در هنرسرای خورشید اصفهان رونمایی شد.

احمد هنرمند، یکی از اساتید موسیقی سنتی اصفهان با اشاره به مقام بالای هنر و هنرمندان اظهار داشت: در تمام طول تاریخ هنرمندان را همه بزرگان تکریم می‌کردند حتی در قرآن کریم و سخن ائمه اطهار(ع) نیز چنین صحبت‌هایی دیده می‌شود. اصفهان نیز دارای هنرمندان بزرگی است از جمله محمدرضا طباطبایی استاد آواز مکتب اصفهان که من به مدت ۴۰ سال است افتخار محمد ملک مسعودی، از دیگر چهره‌ها و اساتید فاخر اصفهان با اشاره به شخصیت بالای استاد طباطبایی اظهار داشت: همه هنرمندان کم و بیش دارای هنر هستند و همه هنرمندان را نیز مردم جامعه به چشم یک هنرمند نگاه می‌کنند. تفاوت نگاه مردم با هنرمندان و استاد طباطبایی در اخلاق ایشان است و رضا طباطبایی ادب رابه خوبی و در حد کمال رعایت می‌کند و این مورد را گفتنی است، در پایان این مراسم، آلبوم "اوجی در آواز مکتب اصفهان" اثر ارزشمند استاد رضا طباطبایی در هنرسرای خورشید برگزار شد.

هنرسرای خورشید وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان رونمایی شد. ماهور کار شده است. شعرهای این ۱۰ قطعه از سعدی، جامی، شمس مغربی، افسر بختیاری و قاسم رسا هستند. نیز از فردوسی، حافظ، مولانا، فرصت شیرازی، حکیم صهبا و فصیح الزمان شیرازی است. به انجام چنین فعالیتی شدم. آشنایی با ایشان را دارم. تمام افراد که با وی معاشرت دارند به خوبی متوجه هستند. اصفهان رونمایی شد

 

 

موسیقی مکتب اصفهان همراه با شخصیتهای مدون است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا لطفی شنبه شب در نشست پرسش و پاسخ در مجتمع فرهنگی هنری سوره اصفهان با بیان اینکه ورود برخی تعاریف غیر هنری نمی‌توان اصفهان را فاقد مکتب دانست، ادامه داد: با این باور که ذائقه‌های مختلف مکتب‌های گوناگونی را می‌طلبد، اصفهان دارای مکتب موسیقی گرم و گیرایی است.

وی صحبت از مکتب را در واقع شخصیت‌های مدون شده جا افتاده تاریخی دانست و اظهار کرد: مکتب تمام کلیت یک هنر را با اجزا خودش و تکاملی که در این مورد است را به انجام می‌رساند و این خود یک پدیده هنری است.

استاد موسیقی ایران افزود: مکتب داشتن یعنی یک شهری تمدن تاریخی قوی داشته باشد و در فرهنگ و هنر در آن شکل اقتصادی پیدا کرده و با عبور از صافی مردم به هنرمندان بازگشته و تکرار این رفت و برگشت‌ها‌در مدت400 سال ادامه داشته است.

مکتب اصفهان و تهران 15 تفاوت دارد

وی تاکید کرد: مکتب اصفهان به عنوان مکتبی همیشه مطرح در ایران بوده است و با ذکر اختلافات می‌توان حدود 15 مورد تفاوت بین مکتب اصفهان و تهران را برشمرد.

لطفی با اشاره به موسیقی بسیار متفاوت اصفهان تصریح کرد: در متن شعرخوانی در اصفهان همیشه وزن رعایت می‌شود و تاج اصفهانی از جمله کسانی است که قدرت بالایی در بیان افعاعیل داشته و همین امر موجب تحرک بسیار در آواز خوانی می‌شود.

این بداهه‌نواز کشور، مکتب اصفهان را از جمله مکاتبی دانست که در آن گوشه‌ها به خوبی رعایت می‌شود، و اظهار داشت: در برخی نقاط از کشور زودتر از اصفهان موسیقی دستگاهی تشکیل شده است.

شعر در آواز اصفهان به خوبی تلفظ می‌شود

وی اضافه کرد: آواز در مکتب اصفهان گرم است و منجر به خواب آلودگی نمی‌شود و اصفهانی‌ها در موسیقی شایسته هستند و شعر را در آواز به وضوح تلفظ می‌کنند.

لطفی سکوت را یکی دیگر از تفاوت‌های موجود در مکتب اصفهان دانست و ادامه داد: همراهی سکوت با نفس منجر به گیرائی و انتظار و مشتاق به مجدد خواندن می‌کند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تمامی استادان از ابتدای یک درآمد تا انتهای یک دستگاه را به خوبی تدریس می‌کنند، تصریح کرد: همین امر منجر به رونق کلاس‌های موسیقی امروز شده است و با نبود آنها کلاس‌های تعطیل می‌شود و استادان باید در علوم نظری فعالیت بیشتری به خصوص در ساختارهای ردیف را از خود نشان دهند.

این استاد تار و سه تار کشور ادامه داد: این بسیار مهم است که ما ردیف مدون شده در ساز و هم در آواز داریم، به عنوان مثال تاج اصفهانی به دلیل اینکه مکتب آموزشی در اصفهان داشته، جزو تاثیرگذارترین افراد در موسیقی ایران محسوب می‌شود.

وی در ادامه درباره موسیقی غرب و تلفیق آن با موسیقی ایرانی یادآور شد: موسیقی غرب دارای متادولوژی با تجربه 400 ساله است.

 

 

 معرفی هنرمندان استان اصفهان + تصاویر   

اصفهان از دیرباز قطب فرهنگ و هنر ایران اسلامی بوده است و بزرگ‏مردان این خطه همانند خورشیدی، آسمان این مرز و بوم را روشن نموده‏ اند.

به گزارش ندای اصفهان ، اصفهان از دیرباز قطب فرهنگ و هنر ایران اسلامی بوده است و بزرگ‏مردان این خطه همانند خورشیدی، آسمان این مرز و بوم را روشن نموده‏ اند.

از جمله هنرمندان اصفهانی :

 

استاد محمود فرشچیان

(زادهٔ ۴ بهمن ۱۳۰۸ در اصفهان) نقاش بزرگ ایران است. بسیاری از آثار وی توسط وزیران امور خارجهٔ ایران (دکتر کمال خرازی و دکتر محمدجواد ظریف) به عنوان هدیه به سفرا و وزرای کشورهای خارجی اهدا شده است.

پدر فرشچیان که نماینده فرش اصفهان بود با دیدن استعداد فرزندش، وی را به کارگاه نقاشی استاد حاج میرزا آقا امامی برد. فرشچیان پس از آموزش نزد استاد امامی و بهادری و دانش‌آموختگی از مدرسه هنرهای زیبای اصفهان، برای گذراندن دوره هنرستان هنرهای زیبا به اروپا سفر کرد و چندین سال به مطالعهٔ آثار هنرمندان غربی در موزه‌ها پرداخت. بنا بر گفته وی در موزه‌های اروپا، اول کسی بود که وارد موزه می‌شد با بسته‌ای از کتاب و قلم، و در نهایت آخر از همه، خود او بود که از موزه خارج می‌شد.

Mahmoud_Farshchian

پس از بازگشت به ایران، فرشچیان کار خود را در اداره کل هنرهای زیبای تهران آغاز کرد و به مدیریت اداره ملی و استادی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزیده شد. محمود فرشچیان، هم اکنون در نیوجرسی آمریکا ساکن است و سفرهای دوره‌ای و فصلی به ایران دارد.

فیلم مستندی نیز با عنوان عشق‌پرداز به کارگردانی محمد هادی کاویانی، با حضور عزت الله انتظامی، پرویز پورحسینی و با صدای زیبا بروفه در نکوداشت او ساخته شده‌است که در آیین رونمایی کتاب پنجم استاد به نمایش در آمد.فرزندان استاد فرشچیان به نام‌های دکتر علی مراد فرشچیان و لیلا فرشچیان و فاطمه فرشچیان هستند. دکتر علی مراد فرشچیان در ایالت فلوریدا آمریکا مشغول طبابت می‌باشد و لیلا تحلیلگر رفتار در ایالت نیوجرسی ساکن است.

 

 

موزه استاد فرشچیان، کاخ سعدآباد، تهران

 

فرشچیان بنیان‌گذار مکتب خود در نقاشی ایرانی، که پایبند به شکل کلاسیک همراه با استفاده از تکنیک‌های جدید برای توسعه دامنه نقاشی ایرانی است. او به این شکل هنر زندگی جدیدی بخشید و آن را از رابطه همزیستی تاریخ با شعر و ادبیات تغذیه کرد، برای آنکه استقلالی به این هنر بدهد که قبلاً آن را نداشت. نقاشی‌های قدرتمند و نوآورانه او پویا و گسترده و پر از جنب و جوش هستند، با تلفیقی جذاب از سنتی و مدرن، که ترکیبات سبک منحصر به فرد او در نقاشی هستند. برخی از توانایی‌های او احساس فوق‌العاده خلاقیت، نقوش محرک، خلقت فضای‌های گرد، خطوط نرم و قدرتمند، و خلقت رنگ‌های مواج هستند. آثار استاد فرشچیان یک ترکیب دل‌انگیز از هر دو اصالت و نوآوری است. آثارهای او از شعر کلاسیک، ادبیات، قرآن، کتاب مقدس مسیحیان و یهودیان، و همچنین تخیل عمیق خود را پرورش یافته است.[۴] استاد فرشچیان نقش مهمی در معرفی هنر ایران به صحنه بین‌المللی هنر ایفا کرده است. او دعوت شد تا در دانشگاه‌های متعدد و مؤسسات هنری صحبت کند. شش کتاب و مقالات متعددی در مورد آثار وی منتشر شده‌است.

فرشچیان و مولانا

تابلوی «شمس و مولانا» ی فرشچیان از یکی از اشعار مولانا الهام گرفته شده است. رنگ‌های خاصی در نقاشی استفاده شده است تا ارتباط عرفانی و معنوی که بین مولوی و شمس وجود داشته را برجسته کند.

کتاب‌ها

برخی آثار

 

 

تابلو عصر عاشورا

 • «ضامن آهو»: طرحی از شمایل امام رضا
 • «پنجمین روز آفرینش»: در این تابلو همهٔ مخلوقات زمینی و آسمانی به ستایش پروردگار مشغول‌اند.
 • «عصر عاشورا»: فرشچیان در مورد نحوه طراحی این اثر می‌گوید:
«سه سال پیش از انقلاب روز عاشورا مادرم مرا نصیحت کرد و گفت: به روضه گوش کن تا چند کلمه حرف حساب بشنوی؛ و من با ایشان گفتم: من اول در اتاقم کاری دارم بعد خواهم رفت. حال عجیبی به من دست داد. وارد اتاق شدم، قلم را برداشتم و تابلوی عصر عاشورا را شروع کردم. قلم را که برداشتم تابلویی شد که الآن هست بدون هیچ تغییری». این اثر توسط او به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.
 • طراحی پنجمین ضریح حرم امام رضا
 • آخرین تابلوی او «ستایش» است که به گفته وی این تابلو برداشتی از مفهوم آیه ‘یسَبِّحُ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأرْضِ’ است.
 • آخرین و پنجمین جلد از کتاب آثار محمود فرشچیان شامل تازه‌ترین آثار این هنرمند از سوی انتشارات گویا شامل ۱۵۰ اثر نگارگری و طراحی از تازه‌ترین آثار محمود فرشچیان در ۲۵۸ صفحه رنگی با کاغذ گلاسه در سال ۱۳۸۷ منتشر شده است. ناصر میرباقری ناشر این کتاب دربارهٔ ویژگی‌های این کتاب گفته‌است که این کتاب در قطع رحلی سلطانی در ۸ رنگ، در جلدهای مختلف چرمی، گالینکور با قاب مخصوص به خود روانه بازار شده که برای اولین بار در کتاب‌های آثار فرشچیان از رنگ متالیک نیز استفاده شده است
 • آثار آسمان چهارم و شام غریبان استاد محمود فرشچیان روز یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد رونمایی شد.

گلزار اصفهانی                       

رجبعلیگلزار  فرزند ملا حسین ، متوفی ۱۳۶۶ ق از اساتید فن شعر و ادب و شاعر مشهور اصفهانی و صاحب دیوان اشعار که نام این تکیه نیز به نام ایشان و به خاطر دفن وی در این تکیه انتخاب شده است. بر روی سنگ قبرش غزلی با مطلع زیر حک شده است :

چو بلبل این همه افغان و آه از آن دارم                      که مرغ قدسم و در خاک آشیان دارم

او در خانواده‌ای روحانی به‌‌دنیا آمد. علوم عربی و ادبی را نزد پدر و دیگر اساتید فرا گرفت. گلزار از اوان جوانی شعر می‌سرود و در مجامع ادبی اصفهان به‌‌ویژه انجمن ادبی شیدا و انجمن دانشکد شرکت نمود. او از اساتید فن شعر و ادب و شاعر معروف اصفهانی و صاحب دیوان اشعار است .

Thumb

 

عبدالوهاب شهیدی

(مهر ۱۳۰۱، میمه[۱])، خواننده موسیقی سنتی ایرانی و نوازندهٔ عود است.

عبدالوهاب شهیدی در میمه اصفهان و در خانواده‌ای روحانی به دنیا آمد. او از اوایل دهه ۱۳۲۰ فعالیت هنری خود را با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد اسماعیل مهرتاش آغاز کرد.

عبدالوهاب شهیدی در سال ۱۳۳۹ با برنامه گل‌ها شروع به فعالیت و همکاری در رادیو کرد و تا سال ۱۳۵۷ در بسیاری از این برنامه‌ها شرکت کرد. وی همچنین چندین بار در برنامه‌های جشن هنر شیراز شرکت کرد و در این برنامه‌ها با استادانی چون جلیل شهناز، فرامرز پایور، اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت‌الله بدیعی، حسن ناهید و محمد اسماعیلی همکاری کرد.[۱] قطعه معروف زندگی با مطلع «زندگی بی چشم تو» از این هنرمند است. وی هم اکنون در ایران زندگی می‌کند.

Thumb (1)

 

عبدالرحیم اصفهانی

(درگذشت ۱۳۱۵ه‍. ق) شاعر و خوشنویس، هم‌عصر ناصرالدین‌شاه قاجار[۱] در سده سیزدهم هجری در اصفهان است که به «افسر» تخلص می‌کرد.

او فرزند میرزا محمدعلی مسکین، شاعر اصفهانی و پدرفتح‌الله‌خان جلالی (متوفی ۱۳۳۶ق) است که او نیز مانند پدرش شاعر و خوشنویسی اصفهانی است که از نمونه‌های خطش دیوان اشعار ظهیر فاریابی باقی مانده‌است. افسر از خوشنویسانِ بنامِ دورهٔ ظل السلطان در اصفهان بوده‌است. خطنستعلیق را شیرین می‌نوشته و شاگردان زیادی داشته‌است.[۲]

از تاریخ تولد او اطلاعی در دست نیست و تذکره‌نویسان درباره شرح‌حال او چندان ننوشته‌اند، فقط مؤلف کتاب مرآه البلدان که درباره شعرای اصفهان است، او را فرزند میرزا مسکین معرفی کرده و آورده‌است که نستعلیق را خوش می‌نوشت. لطف‌الله هنرفر نیز در کتاب خود، گنجینه‏ی آثار تاریخی اصفهان، افسر رانسخ‌نویس نیز دانسته‌است. افسر مردی آرام و درویش مسلک بود و از راه کتابت و تعلیم خط به اعیان‌زادگان شهر، معیشتی فقیرانه داشت. او بسیار شیرین و در عین حال استوار کتابت می‌کرد.[۳]

آثار

برخی آثار عبدالرحیم افسر بدین قرارند:[۳]

 1. خط و شعر و کتیبه کاشیکاری سردر تکیه محمد جعفرآباده‌ای، جنب مسجد رکن‌الملک تخت فولاداصفهان.
 2. کتیبه کاشیکاری اشعار اطراف سردر تکیه دولت اصفهان که تا مدتی قبل باقی بود و بعداً به کلی از بین رفت.
 3. نسخه‌ای از جهانگشای عطاملک جوینی، به قلم کتابت جلی عالی با رقم و تاریخ محفوظ در کتابخانهاستانبول.
 4. کتابت قصیدهای که میرزا مسکین، پدر وی، سروده‌است و او به قلم کتابت خفی نزدیک به غبار خوش، نوشته و به معتمدالدوله تقدیم کرده‌است.
 5. نسخه‌ای از گلشن راز شبستری، به قلم کتابت خفی عالی.
 6. قسمت اول روزنامه فرهنگ از یادگارهای خط اوست که در زمان حکومت ظل‌السلطان در اصفهان چاپ سنگی شد و قسمت‌های دیگرش به خط پسر او، میرزا فتح‌الله‌خان جلالی است.

 

استاد صدرالحسنی

 وی سال‏ها در مورد خطوط گذشتگان تحقیق و تفحص نموده است شناختی عمیق از اساتید این هنر داشته و با آثار خوشنویسانی که عصاره وجودشان را بر روی کاغذ به دیدگان زیبابینان هدیه کرده‏اند آشنایی کامل دارد.

در عصر ما خوشنویسان توانا بسیارند اما افراد آگاه و کارشناس در مورد آثار گذشتگان و چگونگی سبک و شیوه آنها معدود است. استاد صدر الحسنی از نادر افرادی است که با صرف وقت فراوان و مقایسه خطوط خوشنویسان گذشته اشراف کامل نسبت به سبک و شیوه استادان سلف داشته و در شناسایی خط آنها صاحب‏نظر می‏باشد.

معظّم له در نوشتن خط نستعلیق استاد بوده و آثار ایشان از ملاحت و گیرایی خاصی برخورداراست که بیشتر به‏صورت سیاه‏مشق برروی صفحه‏جلوه‏گری می‏کند.

ایشان با وجود کهولت سنّ هنوز با خط و خطاطی الفتی دیرینه دارند.

یادآور می‏شود استاد با دستگاه‏های موسیقی و علم آواز نیز آشنایی دارند

میرزا آقا امامی

از سلسله سادات امامی اصفهانی بود. جد بزرگوارش میرزا نصرالله امامی نقاش‌باشی بود که در دورهٔ ناصری ، نقاش‌باشی عصر خود بوده است. میرزا آقا پس از مدتی به تهران رفت و در مجمع‌الصنایع دولتی که زیر نظر میرزا رضی صنیع همایون اداره می‌شد ، به تحصیل پرداخت و کلیهٔ رموز و فنون علم تصویر و تذهیب را فرا گرفت. سپس رهسپار زادگاه خود شد و در آنجا ، کارگاهی در سرای سنگ‌تراشان ملک تهیه کرد و عمده آثارش را در این کارگاه مصوّر ساخت ، ولی در اواخر عمر انزوا گزید و در منزل مسکونی خود ، به خلق آثار هنری پرداخت. او در چهره‌پردازی و جانورسازی و گل و مرغ و نماسازی و طراحی نقوش قالی و کارهای روغنی و تذهیب و تشعیر و سایر شیوه‌های این فن مهارت داشته و هنرمندی ذوفنون به شمار می‌آمد. میرزاآقا در رشتهٔ تخصصی هنر سوخت که یکی از شیوه‌های بسیار دشوار تصاویر چرمی به شمار می‌آید ، استادی پیشرو بوده و احیا کنندهٔ این هنر به شمار می‌آمده و به غیر از هنر سوخت ، رد رشتهٔ قلمدان و جلدسازی در این شیوهٔ روغنی نیز دست داشته است. از شاگردان مشهور این هنرمند ، استاد حسین اسلامیان ، استاد حسین خطائی ، استاد محمود فرشچیان درخور ذکر هستند. میرزا آقا در اصفهان درگذشته است و در همان‌جا به خاک سپرده شده است. از آثار وی: یک جفت در روغنی که از شاه‌کارهای وی است ، با رقم: “میرزاآقا امامی”؛ قاب آینهٔ نفیسی که به تقلید از شیوهٔ صفویه عمل آورده. بدون رقم است؛ مینیاتور ارزنده‌ای به تقلید از آثار استاد محمدی که تصویر دو دلداه است و بدون رقم

.سید جعفر رشتیان

نزد دایى ‏هاى خود و نیز دایى مادرش به فراگیرى هنر نقاشى پرداخت. سابقه نقاشى و طراحى در خاندانش به چهارصد سال تا عصر صفوى مى ‏رسد. وى در زمینه‏ هاى مینیاتورسازى نقاشى طبیعت و معمارى سنتى نظیر طرح و اجراى مقرنس گنبدها کار کرده است. یکى از نمونه‏ هاى آثارش در زمینه‏ى معمارى سنتى، طرح و اجراى گنبد و صحن امامزاده‏اى است موسوم به آقاعلى عباس واقع در شهر نطنز که امور معمارى آن زیر نظر وى انجام پذیرفت. کار دیگر وى طراحى داخلى هتل عباسى شهر اصفهان است. اولین نمایشگاه آثار او در اصفهان شکل گرفت. آثار وى همچنین به صورت گروهى بارها در موزه ‏ى هنرهاى معاصر به نمایش درآمد. آخرین نمایشگاه وى، همزمان با دهه‏ى فجر ۱۳۶۶ بود که قالى «ثارالله» در تالار وحدت به نمایش گذاشته شد. قالى «ثارالله» اثرى است برجسته از استاد رشتیان که در حاشیه‏ ى فرش، نمایى از شهرهاى بزرگ مذهبى مسلمانان به چشم مى ‏خورد و در میان فرش، عبارت «ان الحسین مصباح الهدى و سفینه النجاه» نقش بسته است.

آثار رشتیان بسیار است، و با یک حساب سرانگشتی هنرمندی با شصت و سه سال سن نمی تواند این اندازه کار کرده باشد این جا است که نیروی عشق خود را می نمایاند.

طراحی داخلی، تزیینات، گچ بری، نجاری، حجاری، رسم بندی، آینه بری، شیشه الوان و پشت سازی به سبک زندیه و قاجاریه برای شیشه های مهمانسرای شاه عباس بزرگ (هتل عباسی).

طراحی پرده و بوم و پارچه در سبک قاجار برای هتل عباسی در نیویورک.

معماری، نقاشی، گچ بری، آیینه کاری، حجاری و معرق کاری چرم برای امامزاده آقاعلی عباس در بادرود نطنز.

مرمت کاخ گلستان.

طراحی نقشه برای مرمت سردر قدیمی کاخ هشت بهشت اصفهان.

طراحی و رنگ آمیزی فرش هفت شهر عشق در ابعاد ۶/۴ در ۷/۳ متر که هم اکنون در موزه آستان قدس رضوی نگاه داری می شود.

طراحی فرش دریای جنوب به مناسبت هشت سال دفاع مقدس برای جهاد سازندگی.

طراحی فرش ثارالله با مساحت هیجده متر مربع که در حاشیه، شهرهای مذهبی جهان و در میان فرش، چادرهای سوخته و عبارت ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه بافته شده است. این فرش بی مانند هم اکنون نزد بافنده، آقای صفدرزاده حقیقی نگاه داری می شود.

طراحی سینما رکس آبادان (سینما تاج سابق).

طراحی تئاترهای سپاهان و فردوسی.

دکور برای نمایش های مکبث، بی نوایان و تخت جمشید در آتش.

تابلوی میدان چوگان در سبک صفوی با ابعاد ۱۲ در ۵/۲ متر در تلار هلال احمر اصفهان به دستور حبیب اشراقی.

تابلوی شکارگاه در تالار رستوران مقدم که هم اکنون در منزل ایمانیه نگاه داری می شود.

تابلوی رنگ و روغن از شهادت حضرت علی اکبر (ع) که هنوز در مجموعه شخصی خانواده رشتیان قرار دارد.

ساخت ماکت مسجد شیخ لطف الله با ابعاد واقعی برای نمایشگاه آسیایی در تهاد امیر ساعی می توان به سنگاب مسی سفید شده اشاره نمود.

امیر ساعی در اولین روز بهار سال ۹۴ دار فانی را وداع گفت و در قطعه هنرمندان باغ رضوان به خاک سپرده شد.

Thumb (4)

استاد محمود دهنوی

در همن‌ماه ۱۳۰۵ هجری شمسی در شهر اصفهان قلب تپنده هنرهای صناعی ایران دیده به جهان گشود.
عشق زایدالوصف او که از ایمان و اعتقاد سرشار و عمیقش نشأت می‌گرفت، خیلی زود یعنی در هشت سالگی، او را با دنیای پر راز و رمز قلمزنی آشنا و مأنوس نمود و بدین سان او که هنوز دوران طفولیت را می گذراند در کارگاه برادران عتیقه‌چی به کار پرداخت. علاقه‌ی مفرط او به هنر قلمزنی و نقش‌آفرینی بر روی فلز آنچنان بود که دیری نپایید تا او به ایجاد کارگاه مستقلی ترغیب شود تا همراه و همگام استادانی چون حسین علاقمندان، حاج علی محمد پرورش، ذوفن و … فصل درخشانی از هنر قلمزنی را رقم زند.
استاد محمود دهنوی که طراحی را از مکتب زنده‌یاد استاد حاج مصور الملکی فرا گرفته‌بود به توصیه‌ی ایشان سال‌های متمادی نقوش بناهای تاریخی را مورد بررسی و مطالعه قرار داد. او در ضمن این تحقیقات با کسب آگاهی‌های بسیار از گنجینه‌های هنر فلزکاری ایران در ادوار هخامنشی، ساسانی، سلجوقی و صفوی و نیز مفرغ‌های لرستان، به این باور رسید که طرح‌ها و نقوش دوران مذکور سرشار از رمز و رازهایی است که باید دقایق و ظرایف آن را درک نمود. کسب اطلاع از روش‌ها و تکنیک‌های هنری این آثار در اولین گام با مثنی برداری از این مواریث به جای مانده از نظر استاد مقدمه‌ای است تا در تلاش صادقانه و مستمر امکان افزودن بر گنجینه‌های گذشته میسر و مقدور شود.
محمود دهنوی در سال ۱۳۳۴ با توصیه‌ی استاد حاج مصور الملکی در اداره‌ی کل هنرهای زیبا مشغول به کار شد و بیش ار ۲۶ سال مدیریت کارگاه قلمزنی آن مرکز را به منظور احیاء تعلیم و توسعه‌ی هنر قلمزنی برعهده‌ گرفت و طی این مدت آثار بسیار با ارزش و نفیسی را که هر کدام شاهکاری از هنر نقش‌آفرینی بر روی فلز به شمار می‌آید در عرصه‌ی هنرهای سنتی ایران به یادگار گذاشته است.
استاد محمود دهنوی پس از بازنشستگی از سمت خود در اداره‌ی کل هنرهای زیبا، به تدریس هنر قلمزنی و طراحی سهم خود دانشجویان رشته‌ی صنایع دستی را با دقایق ظرایف قلمزنی و طراحی آشنا سازد و در این رهگذر هم آثار استاد دهنوی در به موفقیت‌های شایانی دست یافت. نمایشگاه‌های متعددی در کشورهای بلژیک، تونس، مصر، هند، امارات متحده عربی، عمان، ایتالیا، انگلیس و آلمان به نمایش گذاشته‌شده که در تمامی آن‌ها با تحسین بازدیدکنندگان، آگاهان و نقادان آثار هنری روبرو گردیده‌است. ضمن آن‌که در سال ۱۳۶۸ به مناسبت روز جهانی صنایع دستی -۲۰خرداد برابر با ۱۰ ژوئن- تمبر یادبودی با استفاده از آثار استاد محمود دهنوی انتشار یافت که مورد توجه فراوانی قرار گرفت. بخشی از آثار استاد محمود دهنوی در موزه‌های هنرهای ملی ایران و نمایشگاه‌ها دائمی آثار صنایع دستی معاصر ایران نگهداری می‌شود ولی بسیاری از آثار او زینت‌بخش گنجینه‌های عمومی و شخصی در سراسر جهان است. آثار قلمزنی استاد محمود دهنوی به دلیل برخورداری از شیوه‌ی خاص او که بازآفرینی طرح‌ها و نقوش دوران گذشته‌ همراه با نوآوری و ابداع و خلاقیت است، در زمره‌ی آثار ممتاز صنایع دستی ایران محسوب می‌شود.
چنین به نظر می‌رسد که خورشید در آثار قلمزنی استاد دهنوی هرگز غروب نمی‌کند و قوچ‌ها، غزال‌ها و دیگر عناصر، سیالند. شکارچی و شکار در لحظه‌ای از تاریخ ثبت‌ شده‌اند و جاودانه گردیده‌اند. هر یک از آثار این هنرمند متواضع و مومن مروری بر تاریخ طرح‌ها و نقوش سنتی است. قلمزنی‌های او تجدید خاطره از فصلی درخشان از هنر قلمزنی و نشانگر ابداع و خلاقیتی در خور تحسین و شایسته تکریم است.

استاد حسین اسماعیلی

یکی از هنرمندان برجسته کشور در حوزه صنایع دستی  بود که در زمان حیات دست به آفرینش آثار شاخص در حوزه میناکاری زد. میناکاری و نگارگریهای حرم مطهر حضرت امام حسین (ع)، حرم مطهر حضرت عباس (ع)، حرم مطهر حضرت زینب (س) و حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از جمله آثار نفیس این هنرمند نامی است.

گفتنی است از جمله نفیس ترین آثار مرحوم حسین اسماعیلی میتوان به میناکاری و نگارگریهای حرم مطهر حضرت امام حسین (ع)، حرم مطهر حضرت عباس (ع)، حرم مطهر حضرت زینب (س) و حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) اشاره کرد.

 یکی از ارزشمندترین آثار ایشان گلدان مینایی موزه ای است که ۳ متر ارتفاع دارد و قبل از انتقال به بیمارستان مراحل تکمیلی آن را نیز نگارش نموده و “برج هنری مینا” را بر آن نام نهاده که با پیگیری اتحادیه صنایع دستی استان اصفهان برای جانمایی و فروش این اثر به برج میلاد تهران اقداماتی انجام پذیرفتهاست .

استاد حسین اسماعیلی هنرمند برتر عرصه هنرهای سنتی و صنایع دستی کشورمان روز پنج شنبه ۷ دی ماه در سن ۵۲ سالگی بر اثر سکته مغزی در بیمارستان درگذشت. پیکر مرحوم استاد حسین اسماعیلی با حضور جمع کثیری از هنرمندان، پیشکسوتان، مسئولین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسئولین اتحادیه سراسری صنایع دستی کشورو شاگردانش به سمت باغ رضوان اصفهان تشییع و در قطعه نام آوران به خاک سپرده شد.

Thumb (5)

علیرضا عباسی تبریزی

وفات ۱۰۳۸ هجری قمری، خطاط برجسته و استادخوشنویسی ایرانی بود که از طرف شاه عباس صفوی به لقب شاهنواز خان ملقب گردید. وی خط نسخ و ثلث را با استادی تمام می‌نوشت و در خط نستعلیق شیوه‌ای خاص داشت. این استاد بی‌نظیر، علاوه بر مهارت کامل در نستعلیق و ثلث در انواع خطوط نسخ و محقق و رقاع و ریحان و توقیع و تعلیق نیز استاد کامل و ماهری بوده است.

آثار

قطعه چلیپا به خط نستعلیق اثر علی‌رضا عباسی قرن یازدهم هجری، گر خامه هزارسال تحریر کند / در شرح غم فراق تقصیر کند — این قصه به کاغذ و قلم ناید راست / دل خود بر تست با تو تقریر کند

گرانبهاترین اثری که از او باقیست، قرآن بزرگ کتابخانه آستان قدس رضوی است.

کتیبههای سردر و کتیبه بزرگ کمربندی داخل گنبد مسجد شیخ لطف‌الله به خط ثلث مورخ به سال ۱۰۱۲ هجری اثر اوست کتیبه زیبای سر در تاریخی مسجد شیخ لطف‌الله به قلم علی‌رضا عباسی به‌شرح زیر است: ‹‹امر بانشاء هذا المسجد المبارک السلطان الاعظم و الخاقان الاکرم محیی مراسم آبائه الطاهرین مروج مذهب الائمه المعصومین ابوالمظفر عباس الحسینی الموسوی الصفوی بهادر خان خلد الله تعالی ملکه واجری فی بحار التأیید فلکه بمحمد و آله الطیبین الطاهرین المعصومین صلوات الله و سلامه علیه و علیهم اجمعین کتبها علی رضا العباسی ۱۰۱۲ ›› دو کتیبه کمربندی داخل مسجد شیخ لطف الله که در قسمت پائین گنبد بخط ثلث سفید بر زمینه کاشی لاجوردی معرق جلب توجه می‌کند به‌قلم علی‌رضا عباسی است. در انتهای کتیبه اول که شرح آداب ورود به مسجد از قول پیغمبر اسلام است نام خوشنویس چنین آمده است: ‹‹کتبها علی‌رضا العباسی فی ۱۰۲۵›› و در انتهای کتیبه دوم که مشتمل بر تمام آیات سوره جمعه و سوره نصر است نوشته شده: ‹‹کتبها علی‌رضا العباسی غفر الله ذنوبه››

از کتیبه‌های معروف او کتیبه سردر مسجد امام (شاه)) اصفهان به خط ثلث مورخ به سال ۱۰۲۵ هجری  را می‌توان نام برد و کتیبهچهارسوی اصفهان، هنوز باقی است و حکایت از کمال پختگی و هنرمندی قلم او دارد.

در مشهد گنبد زرین حرم علی بن موسی‌الرضا در پوشش خارجی آن که طلاکاری است، دارای کتیبه‌ای زیبا و بزرگ به خط علی‌رضا عباسی است، متن این کتیبه که در چهار ترنج و به عربی نوشته شده، حاکی از زیارت شاه عباس از حرم و تزیین آن به دستور وی به سال ۱۰۱۰-۱۰۱۶ ه‍.ق. (۹۷۸-۹۸۴ ه.ش)است. در داخل گنبد، در منتهی‌الیه چهار دیوار حرم که زیر تاق گنبد واقع شده است، سوره جمعه به خط ثلث علیرضا عباسی نوشته شده است. صندوق چوبی و قدیمی قبر مطهر دارای کتیبه‌ای به خط علیرضای عباسی است که در روی آن حک شده است: کلب آستان شاه ولایت عباس الحسینی الموسوی الصفوی تقدیم نمود سنه ۱۰۲۲ همچنین کتیبه‌های طلای درِ سابق حرم علی بن موسی‌الرضا به‌خط اوست که امروزه در موزه آستان قدس رضوینگهداری می‌شود.[۳۰] کتیبه‌های ضریح مربوط به دوره صفوی نیز به خط علی‌رضا عباسی بوده است. کتیبه طلای این ضریح که شامل تمام آیه الکرسی در شش لوحه هر یک باندازه ۱۹.۵ ×۲۵۴ سانتیمتر می‌باشد و اشعار فارسی خط نستعلیق روی هشت صفحه هر کدام به‌طول ۸۸ سانتیمتر و عرض ۳۰ سانتیمتر طلا . کتیبه خط ثلث علیرضا شامل صلوات کبیر که پائین بعضی حاشیه‌های آن‌ها ریخته شده است. شامل ابیات زیر:

بخشی از کتیبه‌های اسبق ضریح حرم علی بن موسی‌الرضا، نمونه خط نستعلیق علی‌رضا عباسی، قرن یازدهم هجری، تراب اقدام زوار هذالحرم عباس الحسینیشفیع خلق بروز جزا توانم بودسر بجای پا درون روضه‌ات عمداً نهماگر سگی ز سگان رضا توانم بود

سر بجای پا درون روضه‌ات عمداً نهم

 

زآنکه میترسم که بر بال ملائک پا نهم

در محشر اگر لطف تو خیزد بشفاعت

 

بسیار بجویند و گنهکار نیابند

شفیع خلق بروز جزا توانم بود

 

اگر سگی ز سگان رضا توانم بود

و دو لوحه بزرگ و یک لوحه کوچک خط نستعلیق شامل تاریخ به این مضمون: «امر بصیاغه المرقد الاشرف الاقدس» و روی لوحه دیگر این عبارت نوشته شده: « تراب اقدام زوار هذالحرم عباس الحسینی» . و در دو کنار این لوحه یک طرف نوشته شده: « کتبه عبد المذنب» طرف دیگر چنانکه ملاحظه می‌شود نوشته شده «علیرضا عباسی سنه ۱۰۱۱» و روی لوح کوچک دیگر تحریر یافته «عمل کلب رضا مستعلی سنه ۱۰۱۲ »

کتیبه‌های سردر بنای خواجه ربیع در مشهد هم به خط اوست.این دو کتیبه زیبا با تاریخ‌های ۱۰۲۶ و ۱۰۳۱ ه‍.ق در داخل گنبد و ساقه خارجی آن سال‌های احداث و تزیین بنا را می‌نمایاند.

یک امضاء از علیرضا عباسی نیز در کتیبه مسجد مقصود بیک اصفهان به تاریخ ۱۰۱۱ ه.ق موجود است.

از آثار خطاطی او رساله عینیه شیخ احمد غزالی به قلم علی‌رضای عباسی در مصر در کتابخانه محمد علی پاشا موجود است و همچنین رساله مرصاد العباد شیخ نجم الدین رازی که با آب طلا در روی کاغذ خانبالغ نوشته است در اسکندریه نزد یکی از اروپاییان موجود است. کتاب اسرارالنقطه امیر سید علی ابن شهاب الدین محمد همدانی را به خط نستعلیق بسیار زیبا به سبکمیر علی هروی خوشنویس معروف با قلم خفی (ریز) نوشته که در اسلامبول نزد یکی از مشایخ سلسله جلالی می‌باشد. کتاب منتخب تاریخ الجنان و منتخب کتاب روضه الریاحین از تصانیف امام عبدالله الیافی الیمینی را به دستور شاه عباس به خط ثلث، نوشته است. اغلب کتابهای خطی و قطعات و مرقعات او را به خارجه برده، زینت بخش موزه‌های خارجی و کتابخانه‌های شخصی ساخته‌اند. در قزوین کتیبه سردر عالی‌قاپو به خط علی‌رضا عباسی تبریزی است. 

Thumb (6)

رضا عباسی

مشهورترین نقاش زمان شاه عباس صفوی است. مراوده های سیاسی و بازرگانی با کشورهای اروپا، در زمان شاه عباس، موجب رواج نقاشی های ایتالیایی در بازار اصفهان شده بود. رقابت دربار صفوی با دربار هنرپرور جهانگیر پادشاه مغولی هند نیز سبب دیگری برای توجه به هنرمندان در این زمان بود. در این میان آقارضا نامی سرآمد همه هنرمندان و نقاشان اصفهان گردید. شاه عباس او را به خود منسوب کرد و از آن پس به نام رضا عباسی مشهور شد. ساختمان بناهای متعدد در زمان شاه عباس اول در اصفهان، نوعی تازه از نقاشی را به وجود آورد.

 پیش از آن در زمان شاه اسماعیل و شاه طهماسب، نقاشان بزرگ چون کمال الدین بهزاد به تصویر کردن کتاب های خطی می پرداختند. اما در این دوره نقاشی بر روی دیوارها و کشیدن تصاویر بزرگ برای تزیین بناها مرسوم گردید. رضا عباسی در فاصله این سال ها پرده های نقاشی بسیار آفرید که در آن ها به جای انبوه درباریان، تنها صورت یک یا دو آدمی زیبا نقش می شد. در این تصویرها رنگ آمیزی لباس و صورت و تزئینات و تجملات صحنه درخششی چشم گیر دارد. اما مهارت رضا عباسی، که بیشتر به نقاشی سیاه قلم تمایل داشت، در تصویر طبیعت و حالات روحی و اخلاقی مردم عادی بود.

 با انتقال پایتخت از قزوین به اصفهان در زمان شاه عباس اول در سال ۱۰۰۰ هجری قمری برابر با ۹۶۹ هجری شمسی و عزیمت هنرمندان به این شهر، در نقاشی ایران تغییر و تحول کلی پدید آمد و هنرمندان برای ارایه کارهای هنری خود فرصت و امکان بیشتری یافتند. در این دوره، نقاشی از درون صفحات کتابها و تزیین آنها بیرون آمد و به صورت تک ورق رواج یافت.بیشترین موضوعی که نقاشان این دوره به تصویر کشیده اند عبارت است از: زندگی عامه مردم و درباریان و به خصوص به تصویر کشیدن اشراف یا لباسهای فاخر و الوان. در این دوره تک چهره سازی در نقاشی رواج زیادی پیدا کرد، شاید دلیل عمده این کار آشنایی هنرمندان دوره صفوی با آثار هنرمندان ممالک اروپایی بود، به دلیل آن که این دوره در حقیقت آغاز ارتباطات نوین با جهان غرب بود، چیزی که در دوره های بیشتر بدین صورت امکان نیافته بود.

 مکتب دوره دوم صفویه با حکومت شاه عباس اول آغاز می شود که در واقع دوران نزول هنر نقاشی (نگارگری ایرانی) و نفوذ هنر اروپایی است و به پیروی از نقاشی های دیواری کلیساهای اروپا نقاشی های دیواری در کاخها و خانه های بزرگان این دوره شروع می شود. مکانهایی که در آنها نقاشی های دیواری فراوانی دیده می شود عبارتند از: عالی قاپو، چهلستون، کلیسای وانک و خانه های سوکیاس در جلفا.

سبک این دوره، چه درنقاشی دیواری و چه در نقاشی های دیگر (پارچه، کاغذ و چوب) از روی اندامهای کشیده تر افراد این دوران و تغییر شکل کلاه قزلباش قدیم، عمامه های مختلف بزرگ، زربافت و راه راه و گاه نیز کلاه فرنگی مشخص می شود. در این دوره هنرمند به مقدار زیادی از قید تصویرگری برای کتاب رها می شود و آثار خود را بر روی دیوارها نقش می کند و ظهور گسترده نقاشی دیواری مشخصه این دوران است. از این دوره تحولات عمده فرهنگی هنری به خصوص هنرنگاری ایرانی آغاز می گردد و هویت اصلی نقاشی و فرهنگ ایرانی به شدت تحت تاثیر فرهنگ اروپایی قرار می گیرد.

 به این نکته باید توجه کرد که شاه عباس دوم مشوق و مروج فرمهای نقاشی اروپایی بود و در این باب هم تلاشهایی نمود. در قرن ۱۸ میلادی، نفوذ غرب و اشکالات سیاسی درون جامعه ای ایرانی، موجب اضمحلال و غنای نقاشی ایرانی (خصوصا مینیاتور به لحاظ تاثیر تکنیک های غربی و نقاشی رنگ و روغنی) و تعدادی از هنرهای دستی (رنگ سازی، فلزکاری، کاغذسازی، جلد سازی و قالی بافی) شد که نتایج آن در سالهای بعد در دوران قاجار مشاهده گردید و حتی تا امروز هم باقی است.

 مهمترین و جالب ترین کارهای نقاشی این دوره متعلق به رضا عباسی و شاگردان اوست. وی مدت زیادی ریاست کتابخانه دربار را به عهده گرفت و روابط دوستی نسبتا عمیقی با شاه عباس داشت. ظرافت کارهای دوران جوانی رضا عباسی، یادآور و احیا کننده سنتهای متزلزل نسل قبل نقاشان صفوی در دربار شاه طهماسب بود ولی دراواخر، طرحهای او تحت تاثیر تجارب زندگی اشرافی زمان خود و گذشت عمر، لطافت خود را از دست داد و خشن شد.موضوعات او بیشتر از بین افراد طبقات پایین جامعه انتخاب شده و از طرف دیگر نفوذ و رواج نقاشی اروپایی در آثار این استاد بی تاثیر نبوده است. شاگردان زیادی نزد او تربیت یافتند که هر کدام سبک و روش وی را ادامه داده اند که مهمترین آنها عبارتند از: محمد شفیع عباسی، افضل الحسینی، محمد معین مصور، محمد علی، محمد یوسف و محمد قاسم.

Thumb (7)

لئون میناسیان،

نویسنده، پژوهشگر، کتاب‌شناس، تاریخ نگار و مترجم ایرانی سال ۱۲۹۹ در روستای ارمنی‌نشین خویگان شهرستان فریدن اصفهان در خانواده‌ای نسبتا فرهنگی به دنیا آمد.

 میناسیان بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی به اصفهان نقل مکان کرد و تا پایان عمر در محله جلفای اصفهان ماند. میناسیان در دوران جوانی نوازنده زبردست ویولن بود و دستی نیز در نقاشی داشت، اما سال‌های میانسالی و کهنسالی او بیشتر صرف تحقیق و نوشتن شد.او  مدت سی سال در مدارس ملی ارامنه جلفا به تدریس پرداخت و مدتی سرپرست افتخاری موزه ارامنه جلفا بود و مدیریت چاپخانه جلفا را نیز بر عهده داشت و پس از بازنشستگی از سال ۱۳۵۹ مسئولیت کتابخانه کلیسای وانک نیز به او واگذار شد.

میناسیان مدرک آکادمیک نداشت، اما آنچه باعث ماندگاری و پررنگ شدن نقش او در تاریخ ارامنه ایران شد، تلاش شبانه روزی‌اش برای ثبت و ضبط تاریخ قومی است که سال‌ها در ایران زندگی کردند و به گفته خودش، بعد از ارمنستان، اصفهان را وطن دوم خود می‌دانند.

شاخص‌ترین اثر میناسیان در زمینه تاریخ نگاری، کتاب “تاریخ سیصد و پنجاه ساله ارامنه فریدن” است که در سال ۱۳۶۲ از طرف انجمن ادبی گروگ ملید در بیروت به چاپ رسید.او سال‌های زیادی از عمر خود را به گردآوری و تدوین آثاری متعدد درباره فرهنگ و ادبیات ارامنه اختصاص داد. او در حدود ۹۰ کتاب درباره ارامنه و جلفا به زبان ارمنی و ۲۰ کتاب به زبان فارسی نوشت. امروزه برای اطلاع از تاریخ چاپ ارامنه در ایران، آثار او از معتبرترین منابع است. او با علاقه باورنکردنی به تاریخ نگاری صنعت چاپ ارامنه در ایران پرداخت و بیشتر دستگاه‌ها، ابزار و کلیشه‌های قدیمی چاپ را در طول این سال‌ها جمع آوری و نگهداری کرد. شاخص‌ترین اثر میناسیان در زمینه تاریخ نگاری، کتاب ” تاریخ سیصد و پنجاه ساله ارامنه فریدن ” است که در سال ۱۳۶۲ از طرف انجمن ادبی گروگ ملید در بیروت به چاپ رسید، او در این کتاب که نگارش آن ده سال به طول انجامید، موفق شد اسناد و مدارک بایگانی شده سیصد و پنجاه ساله کلیسای وانک را گردآوری و تنظیم کند.
از دیگر تالیف ها و ترجمه‌های میناسیان می‌توان به چهار کتاب از سرایندگان و نوازندگان ارامنه فریدن، صومعه‏‌های ارامنه ایران، تاریخ ارمنیان جلفای اصفهان در یکصد و چهل سال اخیر (۱۹۹۶- ۱۸۵۶)، نظر مختصری به آیین مذهبی ارامنه ارتدوکس، ارمنیان ایران، فهرست کتاب‌های خطی موزه ارامنه جلفا و چندین کتاب دیگر اشاره کرد. بیش از هزار مقاله و رساله از او در نیم قرن گذشته در نشریات و مجلات مختلف به چاپ رسیده است و در ایران، ارمنستان و آمریکا به پاس خدمات فرهنگی و علمی او بزرگداشت‌های مختلفی در طول این سال ها برگزار شده است. او در سال های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ از سوی مرکزبیوگرافی بین‌المللی کمبریج انگلستان و مرکز بیوگرافی کارولینای جنوبی آمریکا به عنوان مرد سال شناخته شد. همچنین دو مدال سورپ مسروپ و یک مدال سلطنتی از کاتولیکس خانه سیلیسی لبنان در سال ۲۰۰۰ دریافت کرده است. از آثار دیگر میناسیان می‌توان به «دو فرمان از حضرت رسول و حضرت امیرالمؤمنین»، «نظر مختصری به آیین مذهبی ارامنه ارتدوکس»، «ارمنیان ایران» و «سفری بهبیت‏المقدس» اشاره کرد. میناسیان تا آخرین روزهای زندگی خود نیز دست از تحقیق و نگارش بر نداشت و در موزه- خانه خود در محله جلفای اصفهان با ماشین تایپ قدیمی‌اش که تنها همدم و همراهش بود، روزگار گذراند. لئون میناسیان بامداد ۱۲ دی ماه ۱۳۹۱،اول ژانویه ۲۰۱۳،درسن نود و دو سالگی در اصفهان درگذشت.

Thumb (8)

حسین خواجه امیری ( ایرج )

به سال ۱۳۱۳ در شهر کاشان متولد شد ، بیش از شش سال از سنش نمی گذشت که شروع به زمزمه اشعار روز و عامیانه مردم که رایج آن زمان بود می کند . پدر بزرگ وی که از صدایی بسیار خوش برخوردار بوده ، یکی از خوانندگان به نام ناصرالدین شاه قاجار بود و هر وقت که شاه قاجار اراده می کرده باید وی برای او بخواند ولی به طوری که از شواهد و آثار بر می آید ، غیر از دربار، او خیلی مواقع برای مردم عادی نیز می خواند و در محافل شرکت می کرده و می خوانده ، پدر حسین خواجه امیری که از صدایی خوب برخوردار و از پدرش به ارث برده بود حسین را تحت تعلیم خود قرار می دهد و بسیاری از شب ها که ستاره های منطقه کویری کاشان مانند خوشه هایی از زمرد در آسمان خودنمایی می کردند و محیطی شاعرانه به وجود می آوردند ، وی را به صحرای اطراف شهر می برد و او را تشویق به خواندن با صدایی هر چه بلند می کرد . مدت ها حسین تحت تعلیم پدر این کار را ادامه داد و پس از چندی به تهران می آید و به کلاس روان شاد استاد ابوالحسن خان راه یافت ، مدت شش ماه متوالی از محضر استاد صبا کسب فیض کرد ، سپس در سال ۱۳۲۷ توسط ابراهیم خان منصوری برای شرکت در برنامه های رادیویی به رادیو دعوت شد . حسین مدت ها با این ارکستر همکاری می کند و خودش ارتشی بود ، شب های جمعه به مدت نیم ساعت در برنامه ارتش شرکت می کند و پس از مدتی در ارکستر آقای عبدالله جهان پناه شرکت و با ارکستر او همکاری کرد .

در سال ۱۳۳۶ بنا به دعوت مرحوم داود پیرنیا به برنامه گلها راه می یابد و در اولین همکاری خود با گلها، آوازی در مایه ” سه گاه ” همراه با ویولون استاد علی تجویدی می خواند و چندی بعد یکی از آهنگ های آقای مهندس همایون خرم را با همکاری جلیل شهناز و جهانگیر ملک به نام گلهای ۵۱۰ در مایه مخالف “سه گاه ” اجرا می کند و از این به بعد همکاریش با این برنامه ادامه می یابد . ایرج ، علاوه بر خواندن ، به نواختن ضرب نیز علاقه وافر دارد وضرب به خوبی می نوازد . وی معتقد است که جامعه ایران ، آواز و آهنگ های اصیل ایرانی را می خواند و همین آثار و آهنگ ها است که نمودار فرهنگ صوتی و ملی کشور بوده و توسط گذشتگان ما به طور سینه به سینه حفظ و نسل به نسل به ما منتقل شده و این میراث گرانقدر برایمان مانده و باید در حفظ و اشاعه آن سعی و کوشش وافر داشته باشیم و به موسیقی ملی و سنتی سرزمین خود خیلی بیش از این ها ارج گذاریم .

حسین خواجه امیری چون افسر ارتش بود لذا مشکلاتی برای اجرای برنامه های هنری خود از جمله نام حقیقی خود پیش روی داشت ، بدین سبب نام مستعار ( ایرج ) را برای خود برگزید . ایرج که از صدایی خوش و رسا و مطلوب برخوردار است در زمان خود به آواز ایران خدمات شایان توجهی نمود به طوری که در دور افتاده ترین قراء مملکت نیز علاقمندان فراوان پیدا کرد. بنا به نظرصاحبنظران در موسیقی ایران وی یکی از بهترینهای آواز ایران بوده که هیچوقت خاطره ی او در آواز و موسیقی سنتی ایران فراموش نخواهد شد.

Thumb (9)

جواد رستم شیرازی

در سال ۱۲۹۸ در «محله نو» اصفهان بدنیا آمد. در پنج سالگی از پدر بزرگش  قلمدان نقاشی شده‌ای را به مناسب هدیه نوروز دریافت کرد که زمینه ساز علاقه و حضور وی در دنیای هنر گشت، به طوریکه نقش‌های روی آن قلمدان نخستین الگوهای نقاشی اش گشتند. از این رو با تشویق والدینش از پنج سالگی نزد استاد «وزیرزاده» فراگیری مبانی علمی نقاشی را آغاز کرد و دو سال شاگرد ایشان بود. در این دوران صحنه‌های زنجیر زنی و روضه خوانی را به تصویر می‌کشید.  همچنین از درس استاد «تیکران» که در جلفا برگزار می‌شد، در زمینه نقاشی طبیعت استفاده نمود. دوره شش ساله ابتدایی را در دبستان علمیه و به مدت پنج سال به پایان برد. در این دوره نگاره‌ای از چهره مدیر دبیرستان، فردوسی و «لرد بادن پاول» (رییس جمعیت پیش آهنگی جهان) به تصویر کشید که مورد توجه معلمانش قرار گرفت و در سالن پیش آهنگی مدرسه نیز نصب شد. در سال ۱۳۲۲ با توجه به اینکه مقام نخست رشته  نقاشی را کسب کرده بود، به مدت شش ماه بورسیه اروپا را گرفت. در این دوران بر روی سبک نقاشی‌های در انگلستان،  فرانسه، هلند و  ایتالیا به مطالعه پرداخت و نمایشگاه‌هایی برگزار نمود. 

وی در این مدت نقشه‌های زیبایی از فرشهای اصیل انگلستان و ایران را طراحی نمود که در انگلستان بجای مانده‌است. در این سفر با حضور در موزه‌های آنجا با آثار هنرمندان چین و ژاپن نیز آشنا گشت که این تجربه تاثیر سازنده‌ای بر کارهایش داشته‌است. وی به لحاظ شخصیتی الگوی شایسته‌ای بود و در زمینه آموزش هنر نیز بلندنظرانه یافته‌هایش را به شاگردانش منتقل می‌کرد. در سالهای بازنشستگی نیز به فعالیت در زمینه طراحی، مینیاتور و آموزش ادامه داد تا در خرداد سال ۱۳۸۴ از دنیا رفت.

rostam-246x300

 

استاد محمدحسین مصورالملکی

معروف به حاج مصورالملکی طراح، نقاش، نگارگر، تذهیب کار، قلمدان ساز و شاعر بلندآوازه اصفهانی بود که در نقاشی و مینیاتور به اوج کمال رسید. وی به شیوه‌های مختلف نقاشی آشنایی کامل داشت. علاوه بر اینها، تابلوهای رنگ روغن و نقشه های بسیار زیبای فرش هم می‌ساخت. در یک خانواده هنرمند به دنیا آمد و ریشهٔ این هنر موروثی در خانوادهٔ وی تا دورهٔ صفوی دنبال می‌شود. پانزده ساله بود که جنگ بین مشروطه‌خواهان و طرفداران استبداد رخ داد و اصفهان دچار هرج و مرج و ناامنی شد. او در همین زمان پدر خود را از دست داد و ناگزیر مسئولیت خانواده را بر دوشش افتاد و کار پدر را در ساختن  قلمدان دنبال کرد تا مخارج زندگی خانواده را تأمین کند. سپس به تذهیب و نقاشی رنگ و روغن پرداخت. در ابتدای سلطنت رضاشاه از طریق روسیه، لهستان و بلژیک به پاریس رفت و مدت شش ماه درفرانسه اقامت نمود. در آنجا با پروفسور پوپ (که در این زمان مشغول نگارش کتاب معروفش دربارهٔ هنر ایران بود) و همسرش آشنا شد. پروفسور پوپ از او تقاضا نمود در تصویرسازی کتابش او را یاری دهد. مصورالملکی هم پذیرفت و هر روز ساعت‌ها به این کار اشتغال داشت. از این رو هنگام بازگشت به ایران حس می‌کرد راه خود را یافته‌است. از جاج مصورالملکی تابلوهای متعددی برجای مانده‌است اما او خود از میان همهٔ آثارش، به تابلو تخت جمشید عشق می‌ورزید. او با این تابلو در نمایشگاه جهانی بروکسل برنده شد و جایزه گرفت. از تابلوهای معروف دیگر او، صحنهٔ جنگ بین الملل دوم است که جنبهٔ جهانی دارد.
Thumb (10)

شکرالله صنیع ‏زاده

فرزند عبدالمحمود غفاریان و خدیجه بیگم است که نوه نقاش معروف دوران معاصر، عبدالحسین صنیع همایون و از نسل آقا نجف اصفهانی قلمدان ساز برجسته قاجار است. وی در ۱۵ بهمن ماه سال ۱۲۸۵ در محله‏ درب امام اصفهان به دنیا آمد. در مدرسه قدسیه اصفهان دوران ابتدایی و متوسطه را گذراند و قبل از پایان یافتن تحصیلاتش مدرسه را رها کرد و به هنر روی آورد. هنرآموزی و فراگیری نقاشی و مینیاتور را نزد پدربزرگش، عبدالحسین صنیع همایون آغاز نمود. همچنین در زمینه‌های تذهیب، مینیاتور و تشعیر نیز از وجود استاد مصورالملکی و میرزا آقا امامی بهره برد. وی در کارگاه خود بخشی را به نمایشگاه آثار هنرمندان و فروشگاه صنایع دستی اصفهان اختصاص داده بود. بدین ترتیب بود که در بین سالهای ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۵ این فروشگاه به نگارستانی اثرگذار و معروف تبدیل گشت که گردشگران داخلی و خارجی نیز از آن بازدید می‌نمودند. مجموعه این فعالیتها باعث گشت که هنر فراموش شده میناکاری نه تنها دوباره زنده شود بلکه گسترش بسیاری پیدا کند.

  وی در طول حیات خود موفق به اخذ انواع تقدیرنامه‌ها و نشان‌های داخلی و خارجی شد. دریافت دیپلم افتخار و نشان برنز در نمایشگاه بین‏المللى بروکسل و دریافت تقدیرنامه از آیت‏الله حاج سید محسن حکیم از آن جمله است. آثار ارزشمندی از این استاد برجسته باقى مانده که برخی از آنها عبارتند از تابلوهاى بزرگ و برجسته مینایى، تقویم، ساعت و بشقاب‏هاى بزرگ دیوارى،گلدان، جعبه‏ قرآن، تمثال مبارک مولاى متقیان و تمثال کودکى حضرت عیسى (ع) در آغوش حضرت مریم (ع) که از نظر نوع نقاشى و کیفیت نگارگری از بى‏ نظیرترین آثار  جهان محسوب مى ‏گردد. وی در بهمن ماه ۱۳۶۲ در  زادگاهش درگذشت.

sanizadeh2

استاد عبدالحسین صنیع همایون

در سال ۱۲۳۸ در اصفهان به دنیا آمد.  وی از برجسته ترین نقاشان و تذهیب کاران دوره  قاجار،  فرزند محمد کاظم و نوه آقا نجف اصفهانی قلمدان نگار معروف دوره قاجار است. او ابتدا از پدرش که از نقاشان برجسته بود اصول ابتدایی نقاشی را آموخت، سپس نزد میرزا آقا امامی و محمد باقر سمیرمی آموخته هایش را تکمیل نمود. وی نقاشی پرکار و صاحب سبک بود که در چهره پردازی، پرنده‌سازی، گل و مرغ، طبیعت نگاری نازک قلم بود. باوجود تاثیرهایی که از شیوه «عباس شیرازی» و «محمد ابراهیم اصفهانی» گرفته بود، سبک ویژه ای را دنبال می نمود که سبکی بین ایرانی سازی و فرنگی سازی محسوب می شود. آثار وی بیشتر قلمدان و قاب آیینه و جلد کتاب بوده است. بر روی قلمدانها چهره پردازی زنان را به زیبایی انجام می داد که طرحهای شاداب تصویر می کرد.  وی به جهت فعالیت هنری اش در زمان مظفرالدین شاه لقب «صنیع همایون» را دریافت کرد.  از آثار او میتوان به قلمدان زن لمیده و خدمه اش به امضای «عبدالحسین صنیع همایون» ساخته شده در سال ۱۲۹۸، تصویری که «جلادها زبان مردی را از کام بیرون می‌کشند» ساخته سال ۱۲۸۱،  قلمدان دختر نیمه عریان به امضای «عبدالحسین صنیع همایون» ساخته شده در سال ۱۲۸۵، تصویر رنگ و روغنی مجلس پذیرایی شاه طهماسب از همایون‌‌‌شاه با امضای «عمل کم‌ترین صنیع همایون»، پرده ای از حضرت محمد (ص) و حضرت علی (ع) و  جعبه شکلات خوری که در موزه هنرهای معاصر اصفهان نگهداری می شود.

وی در سال ۱۳۰۰  در اصفهان در گذشت.

 

 

 

 

آقا نجف اصفهانی

فرزند «بابا نقاش» است که در سال ۱۱۶۷ خورشیدی در اصفهان به دنیا آمد. وی برجسته ترین قلمدان نگار دوره اصفهان قاجار است که نقاشی چیره دست بوده است. آثار وی بیشتر قلمدان، قاب آینه و جعبه‌های آرایش زنانه نیز می ساخت که با نقش و نگارهای ویژه اش تزیین می نمود.

مهارت در طبیعت نگاری و سایه پردازی ملایم چهره هااز ویژگی های نقاشی های وی می باشد و در واقع سبک کاری او پلی میان سبک کریم خانی و سبک ناصری بود. بیشتر آثاری که از وی به جای مانده مربوط به سالهای ۱۱۹۰ تا ۱۲۳۶ خورشیدی می باشد. وی آثار ارزشمندش را با نام «یا شاه نجف» و «کمترین نجفعلی» امضا می کرده و به جهت مهارتی که در نقاشی و چهره آرایی داشت به نام «مانی زمان» معروف بوده است.

وی در زمینه خوشنویسی به ویژه خطهای رقاع و نستعلیق مهارتی استادانه داشت و شعر نیز می سرایید. در مورد زمان درگذشت وی شبهه هایی موجود است که بر اساس روایت مستندتری وی در سال ۱۲۳۶ از دنیا رفته است. محل خاکسپاری وی در زادگاهش اصفهان بوده است.

 

 

استاد میرزا هادی تجویدی

فرزند محمدعلی سلطان الکتاب اصفهانی در سال ۱۲۷۲ خورشیدی در اصفهان چشم به جهان گشود. او در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد پدرش تذهیبگر و خوشنویس بود، بابانقاش جد مادری اش از نقاشان برجسته به شمار می رفت.

برادرانش محمدکاظم و مهدی هر دو نقاش بودند. مهدی نقاش آبرنگ بود و با تخلص تائب اشعاری نیز می سرود.

هادی نزد آقامحمدابراهیم نعمت اللهی مشهور به نقاشباشی، آقا میرزااحمد و حسین حاج مصورالملکی شاگردی کرد، و با شیوه نقاشی قلمدان و جلدسازی آشنا شد.

هادی در سال ۱۲۹۵ شمسی به تهران رفت و به مکتب میرزا یحیی خان نقاشباشی پیوست و وارد صنایع مستظرفه یعنی دانشگاه هنر آن زمان که به دست کمال الملک تاسیس شده بود شد. وی در کنار نقاشی کلاسیک، طبیعت سازی، نقاشی آبرنگ و آموختن آناتومی در مکتب درویش خان به فراگرفتن موسیقی روی آورد.

در سال ۱۳۰۸ شمسی توسط حسین طاهرزاده بهزاد به عنوان نخستین استاد رشته مینیاتور در مدرسه صنایع قدیمه یعنی هنرستان عالی هنرهای ایرانی برگزیده شد.

از شاگردان تجویدی باید به محمدعلی زاویه، ابوطالب مقیمی، علی کریمی، علی مطیع و  کلارا آبکار اشاره کرد.

او بیش از چهل و شش سال در این جهان زندگی نکرد و به سال ۱۳۱۸ چشم از جهان فروبست ولی در همین عمر کوتاهش هنر نگارگری ایرانی را دوباره زنده کرد. 

وی این هنر را که پس از اواخر دوره صفوی دچار وقفه و رکود شده بود به شیوه اصیل و سبک سنتی خود بازگرداند و مکتبی نوین را پایه گذاری کرد که پژوهشگران امروز کمتر به آن اشاره می کنند.

2011_7_11_8_47_50

 

 

عباس خاتمی فرد

در سال ۱۳۲۶ در  اصفهان متولد شد. وی  یکی از اولین استادکارهای هنر خاتم اصفهان می‌باشد.خاتم از گره چینی‌های هندسی تشکیل شده‌است که استاد عباس خاتمی فرد توانسته طرح و نقشه فرش را بصورت معرق و خاتم با هم تلفیق کند.از اثار او می‌توان زیر گنبدمسجد جامع اصفهان  ومسجد شیخ لطف الله و قاب اینه طرح ترنج و قاب سیمرغ  که در جده عربستان آن را خریداری کردند را نام برد.آثار  وی را می‌توان در موزه هنرهای معاصر اصفهان و موزه شخصی مهندس اجلالی رییس خانه صنعت اصفهان یافت. استاد عباس خاتمی فرد دارای مدرک درجه یک هنری از میراث فرهنگی تهران و مدرک استاد برتر از موزه هنرهای معاصراصفهان و تهران می‌باشد.
 
 

احمد ریحان 

وی در  خرداد ماه سال  ۱۳۴۴ در اصفهان به دنیا آمد. وی عکاس و مولف است و هم اکنون در استودیو شخصی خود مشغول فعالیت در ژانرهای مختلف عکاسی است و به انگیزهٔ انتقال داده‌هایش به نسل جوان در سال ۱۳۹۰ آکادمی خود را تاسیس و مشغول آموزش هنر نورپردازی و عکاسی پرتره به علاقمندان می‌باشد. وی، کسب  رتبه اول جشنواره عکس آساهی شیمبون ژاپن و کسب مدال طلای جشنواره، کسب رتبه  اول خاورمیانه‌ای جشنواره عکس اطریش و کسب مدال طلای جشنواره (قطر – آل ثانی) ، کسب دو مدال طلا از جشنواره معتبر ادینبورگ و دریافت  کاپ افتخار بعنوان نفر برتر جشنواره عکس کالیفرنیا را در کارنامه افتخارات خود دارد.

وی عضو انجمن عکاسان آمریکا PSA، عضو انجمن عکاسان ایران و عضو دائمی دراسیون جهانی هنر عکاسی (FIAP) می‌باشد و تا کنون در چندین نمایشگاه داخلی و خارجی بصورت انفرادی و گروهی شرکت داشته‌است.

images

از جمله هنرمندان بنام عصر صفوی علیرضا عباسی بود که از آثار فراوان، زیبا و جالبی در اصفهان به جای مانده است. وی از ارکان عمده نقاشی، طراحی و خوشنویسی ثلث و نستعلیق در زمان شاه عباس اول بود. او در تبریز شاگرد ملا محمد حسین وعلاء الدین محمد تبریزی معروف به علاء بیک بود. وی از طرف شاه عباس به شاهنواز خان ملقب گردید. وی به خاطر ارادتش به شاه عباس خود را علیرضا عباسی نامید. 

کتیبه های زیبای وی در داخل و خارج مسجد یخ لطف الله از زیباترین خوشنویسی های آن زمان به شمار می رود. علاوه بر این، آثاری از وی زینت بخش ایوان ورودی مسجد اصفهان و گنبد مطهر حضرت رضا (ع) در مشهد است. 

وفات او را به سال ۱۰۴۴ ه ق نوشته اند.

 

محمد غفاری

معروف به کمال‌المُلک نقاش ایرانی (زاده ۱۲۲۷ – درگذشته ۱۳۱۹) یکی از مشهورترین و پر نفوذترین شخصیت‌های تاریخ هنر معاصر ایران به شمار می‌آید. وی در یکی از خانواده‌های هنرمند و سرشناس در کاشان چشم به جهان گشود. غفاری پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در کاشان به همراه برادر بزرگترش به تهران آمد و در دارالفنون در رشتهٔ نقاشی ادامه تحصیل داد. پس از گذشت سه سال تحصیل وی در دارالفنون، هنگامی که ناصر الدین شاه از این مدرسه بازدید می‌کرد، کار او را پسندید و وی را به دربار فراخواند.

با حضور در دربار، ابتدا لقب خان، سپس پیشخدمت مخصوص به وی داده شد و پس از چندی تاثیر آثار محمد غفاری سبب گردید تا ناصرالدین شاه خود به شاگردی وی در آید و او را در ابتدا به لقب نقاش‌باشی و سپس به لقب کمال الملک منصوب کند. در مدت حضور وی در دربار، او ۱۷۰ تابلو کشید که معروف‌ترین آن‌ها تالار آینه می‌باشد و اولین تابلوییست که آن را امضا کرده است.

پس از مرگ ناصرالدین شاه و به سلطنت رسیدن مظفر الدین شاه، کمال الملک برای ادامه تحصیل در زمینه نقاشی و زبان فرانسوی و همچنین بازدید از موزه‌ها، عازم اروپا شد. او در مدت سه سال در ایتالیا، فرانسه و مدت کوتاهی در اتریش زندگی کرد و در طی این مدت با بازدید از موزه‌های مهم شهرهای فلورانس، رم و پاریس، از آثار نقاشان برجسته‌ای چون روبنس، تیسین و رامبراند در حدود دوازده کپی نقاشی کرد.

بازگشت کمال الملک به ایران، مصادف با انقلاب مشروطه می‌شود. در این هنگام کمال الملک با انتشار مقالات و ترجمه برخی آثار ژان ژاک روسو و دیگر نویسندگان آزادی خواه فرانسه، به سهم خود با حرکت مردم، همراه می‌شود.[۱] در نهایت در اردیبهشت ۱۳۰۷ وی به روستای حسین آباد نیشابور تبعید شد و مابقی عمر خود را در آنجا گذراند. وی در سال ۱۳۱۹ در سن ۹۵ سالگی در گذشت .

Thumb (11)

ملا محسن فیض کاشانی

فیلسوف الهی وفقیه نامی ملا محسن فیض کاشانی در شمار اعاظم فقها، حکما، مفسران، مصنفان و صاحبنظران اسلامی است. وی در همان عصر خویش چنین بوده و همه او را فقیهی نامدار وحکیم برجسته و محدثی پرکار و مفسری صاحب نظر می‌دانسته، و از لحاظ ملکات نفسانی و خصال معنوی، ودوری از تعلقات جسمانی وعوارض مادی، از مردان کم نظیر، و یکی از مفاخر جهان تشیع و عالم اسلامی شمرده اند. از آن موقع تاکنون نیز دانشمندان ما او را بدین اوصاف برجسته و کمالات شایسته و مراتب فضل و دانش شناخته و شناسانده اند.

او در عصری می زیسته است که شخصیتهای بزرگ علمی و اسلامی امثال علامه نامی ملا محمد تقی مجلسی اول وفرزند نابغه‌اش ملا محمدباقر علامه مجلسی دوم مولف ”بحار الانوار“ و آقا حسین محقق خونساری، و محقق سبزواری، صاحب ”ذخیره“ در فقه و ملا عبد الرزاق لاهیجی، شیخ الاسلام قم ملا محمدطاهر قمی و شیخ حر عاملی صاحب ”وسائل الشیعه“ و ملا صالح مازندرانی مولف ”شرح اصول کافی“ و ملا خلیل قزوینی و غیره که همه از فحول فقها و محدثین، یا حکما و مراجع شیعه بودند، در اصفهان و قم و خوانسارو مشهد وقزوین ودیگر شهرها وجود داشتند، مع الوصف”فیض“ جایگاه خود را در علم و فضل و انبوه تالیف و تصنیف حفظ کرد، و غیر از علامه مجلسی شهرت وی از همه بیشتر بود، و تا امروز نیز پایگاه او محفوظ مانده است .

 

 

 

استاد كاظمي مكتب اصفهان

behtarinavaz.blogfa.com/
استاد كاظمي مكتب اصفهان - درود بر خليج فارس مرگ بر آمريكا - استاد كاظمي مكتب اصفهان.

مطالب جدیدتر - استاد كاظمي مكتب اصفهان

behtarinavaz.blogfa.com/?p=2
قبل از انقلاب متأسفانه در موسيقي ما، اشتباهات زيادي وجود داشته و چون ازدحام اساتيد بوده و رقابت در عرضه‌ي آثار بوده و آنچنان كنترلي هم صورت نمي‌گرفته پشت سرهم و ...

مطالب قدیمی‌تر - استاد كاظمي مكتب اصفهان

behtarinavaz.blogfa.com/?p=3
درشهريور ماه هزارو سيصدو سي وچهار در اصفهان به دنيا آمدم از دوران كودكي با گوش دادن به راديو چوبي هاي قديمي موسيقي زيبا و دلنشين ايراني را دنبال ميكردم !! در دلم آرزو ...

ویدیو های مکتب اصفهان - آپارات

www.aparat.com/avsinmb/مکتب_اصفهان
فیلم, ویدیو های مکتب اصفهان. ... سومین جشنواره موسیقی اصفهان-گروه اركستر مضرابی اصفهان ... اساتید مکتب اصفهان در نکوداشتاستاد سید رضا طباطبایی.

آواز سنتي - مكتب اصفهان | Facebook

https://www.facebook.com/آواز-سنتي-مكتب-اصفهان-399202726841049/
http://behtarinavaz.ir/ ... مكتب اصفهان . 95 likes. تدريس خصوصي رديف هاي آواز مكتب اصفهان روايت استاد عباس كاظمي توسط استاد حسين سركوب http://behtarinavaz.ir‎.

مرجع موسیقی - اساتید آواز ( مکتب اصفهان )

88s.blogfa.com/post-34.aspx
اساتید آواز ( مکتب اصفهان ). سید عبدالرحیم اصفهانی (۱۲۳۲ - ۱۳۱۴). سید عبدالرحیم اصفهانی: در راس استادان آواز ایرانی قرار دارد و امروزه هر چه که از آواز اصیل ایرانی می ...

استاد عباس کاظمی - صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان

www.isfahancht.ir/fa.aspx?p=49&aiuid=941b8807-b726-4e59-97c3...
شاعر و موسیقیدان بزرگ مکتب اصفهان، استاد عباس کاظمی در سال ۱۳۱۰دریکی از توابع نزدیک اصفهان دیده به دنیا گشود در کودکی پدر خود را از دست داد و تحت ...

رونمایی از اثرفاخر استاد آواز اصفهانی - هنرما

honarma.ir › غیر تولیدی › موسیقی › نقلی
۲۶ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش هنرما به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، آلبوم اوجی در آواز مکتب اصفهان اثر ارزشمند استاد رضا طباطبایی ...

ایرنا - آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد

www8.irna.ir/fa/News/82144074/
۲۱ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، در آلبوم «اوجی در آواز مکتب اصفهان» جمعی از نوازندگان اصفهانی با ساز خود صدای استاد طباطبایی را همراهی کرده اند.

آلبوم ˝اوجی در آواز مکتب اصفهان˝ رونمایی می شود - هنرآنلاین

www.honaronline.ir/Pages/News-74097.aspx
۲۳ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اصفهان:آلبوم ˝اوجی در آواز مکتب اصفهان˝ با صدای استاد سیدرضا طباطبایی روز جمعه 25 تیرماه در هنرسرای خورشید رونمایی می‌شود.

استاد طباطبایی بهترین الگو برای جامعه هنری در مکتب ...

esfahanfarhang.ir/.../استاد-طباطبایی-بهترین-الگو-برای-جامعه-هنری-در-مکتب-موسی...
۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، سعید مزدک، استاد موسیقی نصف‌جهان به مناسبت رونمایی از آلبوم اوجی در آواز مکتب ...

مکتب موسیقی اصفهان - موسیقی ایرانی

iranianmusic.blogsky.com/1387/03/06/post-2/
استاد سید عبدالرحیم اصفهانی و استاد نایب اسدالله اصفهانی. معرفی اساتید مکتب اصفهان بعد از عصر صفوی و دوره خفقان و اختناقی که توسط پادشاهان صفوی به وجود ...

استاد كاظمي

ostadkazemi.blogfa.com/
استاد عباس كاظمي. شاعر و موسيقيدان بزرگ مكتب اصفهان. در سال ۱۳۱۰دريكي از توابع نزديك اصفهان ديده به دنيا گشود در كودكي پدر خود را از دست داد و تحت سرپرستي ...

استاد مجید صادق زاده: مکتب نگارگری اصفهان در دنیا جایگاه ...

alborz.shamstoos.ir/.../استاد-مجید-صادق-زاده-مکتب-نگارگری-اصفهان-در-دنیا-جایگاه-وی...
۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - هنرمند نگارگر اصفهانی با اشاره به جایگاه اصفهان در رشته نگارگری در کشور و دنیا اظهار کرد: اصفهان به عنوان یکی از مراکز دنیا در بحث نگارگری ...

ستاره مكتب اصفهان در چهارمين شب آواز ايرانی می خوانَد

www.musicenter.ir/default.aspx?page=20218&section=newlistItem&mid...
استاد محمدتقی سعیدی مدرس و خواننده مكتب آوازی اصفهان در چهارمين شب آواز ایرانی به ... ایشان در هنر خوانندگی تحت تعلیم استادانتاج اصفهانی و مرحوم میرزا علی آقا ...

خبرگزاری ایمنا - آلبوم اوجي در آواز مكتب اصفهان رونمايي مي شود

www.imna.ir/fa/doc/news/238932/آلبوم-اوجي-آواز-مكتب-اصفهان-رونمايي-مي-شود
۲۳ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش باشگاه خبرنگاران شهر،استاد طباطبايي از اساتيد برجسته مكتب آواز اصفهان و از شاگردان استاد تاج اصفهاني است. استاد سیدرضا ...

استاد مصری پور: اصفهان در موضوع نگارگری از زمان صفویه ...

www.ghatreh.com/.../استاد-مصری-پور-اصفهان-موضوع-نگارگری-زمان-صفویه-صاحب-م...
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - هنرمند نگارگر اصفهان و داور جشنواره ملی نگارگری رضوی با بیان اینکه مکتب اصفهان از زمان صفویه در بحث نگارگری مط.

آوازخوانی استاد مکتب اصفهان در چهارمین شب آواز ایرانی - ...

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940623000802
۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد محمدتقی سعیدی ،مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان، در یکی از بخش‌های چهارمین نشست ماهانه شب آواز ایرانی، به اجرای آواز می‌پردازد. آواز این هنرمند ...

پایگاه خبری حوزه هنری - آوازخوانی ستاره مكتب اصفهان در ...

www.hhnews.ir/fa/news/.../آوازخوانی-ستاره-مكتب-اصفهان-در-چهارمین-شب-آواز-ایرانی
۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد محمدتقی سعیدی ،مدرس و خواننده مكتب آوازی اصفهان، در یكی از مهم‌ترین بخش‌های چهارمین نشست ماهانه شب آواز ایرانی، به اجرای آواز می‌پردازد. آواز این ...

آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد - ایرنا | خبر ...

khabarfarsi.com/n/17188740
۲۱ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، در آلبوم «اوجی در آواز مکتب اصفهان» جمعی از نوازندگان اصفهانی با ساز خود صدای استاد طباطبایی را همراهی کرده اند.

ستاره مكتب اصفهان در چهارمين شب آواز ايرانی می‌خواند

www.yjc.ir › فرهنگی هنری › موسیقی و هنرهای تجسمی
۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد محمدتقی سعیدی مدرس و خواننده مكتب آوازی اصفهان در چهارمين شب آواز ایرانی به اجرای آواز می‌پردازد.

لیست گوشه های آوازی ایران -مکتب اصفهان- به روایت استاد ...

www.noteahang.com › انجمن › سازهای زهی ضربه ای › سنتور
۲۸ فروردین ۱۳۸۹ ه‍.ش. - 3پست - ‏2 نویسنده
لیست گوشه های آوازی ایران آواز ها ، ردیف ها ، گوشه ها و نغمه های دستگاه های هفتگانه موسیقی ایران مکتب اصفهان ، روایت استادعباس کاظمی.

آواز مكتب اصفهان كلاس مشهد

lezgi.blogfa.com/
در سال ۱۳۸۳ به عنوان كارشناس برنامه نيستان به راديو دعوت شدم و مختصري درباره ي رديف هاي آواز مكتب اصفهان و مرحوم استادعباس كاظمي صحبت كردم كه موافق طبع گرم ...

درآمد فوق العاده زیبای امین عطایی در بیات اصفهان - در مک ...

https://www.youtube.com/watch?v=xIkUSRplBcg
۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بارگذاری توسطJavad Rezai
امین عطایی نوازنده ی تار و جانشین برحق استاد جلیل شهناز در روزگار معاصر.

دود عود - آواز اصیل ایرانی - آیا استاد طاهرزاده ، خواننده مکتب ...

www.hazin.blogfa.com/post-27.aspx
۱۳ بهمن ۱۳۸۵ ه‍.ش. - اینکه سبک استاد طاهرزاده ، در ارتباط با مکتب اصفهان است یا تهران نیاز به یک مقدمه و چند توضیح دارد . ولی قبل از آن این نکته را باید گفت که هدف ...

آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد - بازتاب 24

baztab24.com/search/?q=آلبوم+جدید+استاد+آواز+مکتب+اصفهان+منتشر+شد
تهران - ایرنا - آلبوم «اوجی در آواز مکتب اصفهان»، با صدای استاد سیدرضا طباطبایی، خواننده برجسته مکتب آوازی اصفهان منتشر شد. به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، ...

[Avaye Golpa] The Monarch Avaz in Iran - بررسی مکاتب ...

www.avayegolpa1.blogfa.com/post-78.aspx
در موسیقی آوازی ایران سه مکتب وجود دارد که عبارتند از : مکتب اصفهان ، مکتب تبریز ، مکتب تهران. البته استاد حسن کسایی در جایی نقل کرده اند که استاد صبا چنین ...

مکتب اصفهان و معرفی برخی از دستگاه ها و ردیف های آوازی - ...

sarapoem.persiangig.com/link7/maktabeesfahanvagusheha.htm
لیست گوشه های آوازی ایران. آواز ها ، ردیف ها ، گوشه ها و نغمه های دستگاه های هفتگانه موسیقی ایران. مکتب اصفهان. استاد عباس کاظمی* ...

رجز

www.rajazz.blogfa.com/
اما چند روزی بود که میخواستیم مطلبی به یاد استاد بی نظیر تار جناب استاد شهناز ... خود استاد عباس کاظمی, بهترین شاگرد کاظمی هم بوده و تمام ظرائف مکتب اصفهان ...

استاد مصری پور: اصفهان در موضوع نگارگری از زمان صفویه ...

isfahan.farhang.gov.ir/.../استاد-مصری-پور-اصفهان-در-موضوع-نگارگری-از-زمان-صف...
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - هنرمند نگارگر اصفهان و داور جشنواره ملی نگارگری رضوی با بیان اینکه مکتب اصفهان از زمان صفویه در بحث نگارگری مطرح بوده گفت: وضعیت هنر و ...

سایت خبری تحلیلی روزان - آوازخوانی استاد مکتب اصفهان در ...

www.roozannews.ir/detail/News/25766
۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - محمدتقی سعیدی، مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان، در چهارمین شب آواز ایرانی به اجرای آواز می‌پردازد. چهارمین شب آواز ایرانی شنبه 28 شهریورماه با ...

اخبار پارسیک - آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد

news.parseek.com/Url/?id=12694136
آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد. ... آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد. آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهانمنتشر شد.

خبرگزاری تسنیم - آوای خوش اصفهان از زبان نی استاد حسن ...

www.tasnimnews.com/fa/.../آوای-خوش-اصفهان-از-زبان-نی-استاد-حسن-کسائی-تصاویر
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، اگر قرار باشد چند استاد مسلم موسیقی ... نوازنده نی و سه تار و از نام‌داران موسیقی سنتی ایرانی به‌ویژه مکتب اصفهان، در 3 مهر ...

حضور استاد مکتب اصفهان در شب آواز ايراني - 9صبح

9sobh.ir/fa/news/12100/حضور-استاد-مکتب-اصفهان-در-شب-آواز-ايراني
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد محمدتقی سعیدی مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان در چهارمین شب quotation mark آواز ایرانی quotation mark به اجرای آواز می‌پردازد.

حسین عمومی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/حسین_عمومی
همزمان نیز نزد استاد محمود کریمی به آموختن ردیف آوازی مشغول شد. ... حسین عمومی خود را مدیون مکتب اصفهان می‌داند و اصولاً شیوه نی‌نوازی به طوری که نی بین دندان‌ها قرار ...

موسیقی مکتب اصفهان همراه با شخصیتهای مدون است - ...

www.mehrnews.com/news/.../موسیقی-مکتب-اصفهان-همراه-با-شخصیتهای-مدون-است
۱۸ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. - اصفهان - خبرگزاری مهر: استاد موسیقی ایران گفت: مکتب موسیقی اصفهان همراه با شخصیتهای مدون است.

شهناز قله مکتب اصفهان است - اصفهان امروز

www.esfahanemrooz.ir/fa/news/34981/شهناز-قله-مکتب-اصفهان-است.html
۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - از نظر تسلط، استاد شهناز قله مکتب اصفهان است. همانطور که استاد کسایی و استاد جلال تاج اصفهانی و ادیب و طاهرزاده و غیره. البته در اصفهان هنرمندان ...

آوازخوانی استاد مکتب اصفهان در چهارمین شب آواز ایرانی ظهر ...

khabarche.ir/خبر/3126435/آوازخوانی-استاد-مکتب-اصفهان-در-چهارمین-شب-آواز-ایرانی
۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد محمدتقی سعیدی ،مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان، در یکی از بخش‌های چهارمین نشست ماهانه شب آواز ایرانی، به اجرای آواز می‌پردازد. آواز این هنرمند ...

90 درصد هنر آموزان آواز مشکل صداسازی دارند - همشهری

hamshahrionline.ir/details/159194
۲۲ بهمن ۱۳۹۰ ه‍.ش. - گفت وگو با مسعود اميري خواننده آواز مكتب اصفهان ... آیا علاوه بر درس حضوری استاد و ردیف‌های مکتب اصفهان، از ردیف‌های دیگر هم بهره برده‌اید؟ اساتیدی ...

آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد - http://www ...

www.poparena.ir/item-38643-آلبوم%20جدید%20استاد%20آواز%20مکتب%20اصفهان...
تهران - ایرنا - آلبوم «اوجی در آواز مکتب اصفهان»، با صدای استاد سیدرضا طباطبایی، خواننده برجسته مکتب آوازی اصفهان منتشر شد.

نشست خوشنویسی اشارتی به مکتب اصفهان با حضور استاد ...

www.azizihonar.com › اخبار هنری
۳ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به گزارش سایت آثار هنرمندان ایران - عزیزی هنر ، نشست خوشنویسی (اشارتی به مکتب اصفهان) با حضوراستاد علی شیرازی در بعدازظهر روز پنج شنبه ...

[DOC]مکتب اصفهان و پیوست...تب تهران.docx - حوزه علميه امام رضا(ع)

www.hzer.ir/files/287/Document/.../3/.../12c9192fbba2491785c247ace9bed390.docx
موضوع مقاله حاضر بررسی مکتب اصفهان و پیوند آن با مکتب تهران و نقش این مکتب .... ق حوزه تدریس و تعلیم فلسفه ی ملاصدرا حدود نیم قرن در اصفهان به وجود دو استاد ...

آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد / تهران - ایرنا - ...

wwwkhabar.ir/7390167
تهران - ایرنا - آلبوم «اوجی در آواز مکتب اصفهان»، با صدای استاد سیدرضا طباطبایی، خواننده برجسته مکتب آوازی اصفهان منتشر شد.

مکتب تار نوازی اصفهان

ostad-shahnaz.persianblog.ir/
مکتب تار نوازی اصفهان. ... استاد جلیل شهناز در کنار مرحوم استاد کسایی ... ظ روز جمعه ٢ تیر ،۱۳٩۱ کلمات کلیدی: تار ، استادشهناز ، مکتب اصفهان ، موسیقی اصیل ...

25 تير ماه؛از آلبوم اوجي در آواز استاد طباطبايي کربکندی ...

cheshmeborkhar.ir/106329
۲۳ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش چشم برخوار،استاد طباطبایی از اساتید برجسته مکتب آواز اصفهان و از شاگردان استاد تاج اصفهانی است. استاد سیدرضا طباطبایی متولد ...

کدام استاد مکتب اصفهان و تربیت کننده هنرمندان آوازخوان ...

webpic.rozblog.com/کدام-استاد-مکتب-اصفهان-و-تربیت-کننده-هنرمندان-آوازخوان-اص...
۵۴ ثانیه پیش - به گزارش هنرما به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، آلبوم اوجی در آواز مکتب اصفهاناثر ارزشمند استاد رضا طباطبایی ...

سبك اصفهاني - شهرداری اصفهان

www.isfahan.ir/ShowPage.aspx?page_=form&order=show&lang...
متأسفانه از زمان شاه عباس دوم به بعد اين هنر رو به انحطاط نهاد و تا بندگي و درخشندگي خود را از دست داد و همينكه آخرين استادان اينمكتب همچون محمد يوسف و محمدقاسم از ...

آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد - پایگاه ...

www.nashrnews.org/search/?q=آلبوم+جدید+استاد+آواز+مکتب+اصفهان+منتشر...
به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، در آلبوم «اوجی در آواز مکتب اصفهان» جمعی از نوازندگان اصفهانی با ساز خود صدای استاد طباطبایی را همراهی کرده اند. استاد سیدرضا ...

گوشه «یتیمک» از ردیف استاد کسایی - فرارو

fararu.com/fa/news/197977/گوشه-یتیمک-از-ردیف-استاد-کسایی
۱۹ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مرحوم استاد حسن کسایی نوازنده نامی «نی» در سالهای پایانی عمر خود (86- 1385) ... این اختلاف یکی به دلیل تفاوت مکتب اصفهان با مکتب تهران (ردیف ...

ردیف های سازی و آوازی مکتب اصفهان /حسن منصوری بایگانی - ...

www.shap-film20.ir/tag/ردیف-های-سازی-و-آوازی-مکتب-اصفهان-حسن-م/
ردیف های سازی و آوازی مکتب اصفهان با گردآوری و اجرای حسن منصوری و به کوشش امید ... کنسرت تصویری جشن هنر شیراز /استاد شجریان و گروه مجد · سریال نابرده رنج ...

مکتب خونه | اصول برنامه نویسی C و ++C

maktabkhooneh.org/course/bazargan466
اصول برنامه نویسی C و ++C. کیارش بازرگان دانشگاه صنعتی اصفهان کارشناسی ... همچنین وی استاد مدعو در دانشگاه صنعتیاصفهان بوده است. لیست جلسات 37 جلسه.

جلال‌الدین تاج اصفهانی استاد آواز ایران - خانه - صدا و سیمای ...

isfahan.irib.ir/-/جلال‌الدین-تاج-اصفهانی-استاد-اواز-ایران
جلال‌الدین تاج اصفهانی استاد آواز ایران ... سبک و شیوه آواز خوانی تاج در « مکتب اصفهان » بود که نسبت به مکاتب دیگر به خاطر هفت اصل انتخاب شعر ، همخوانی شعر و ...

اعتقادی به مکتب اصفهان ندارم/ برای نخستین بار‌ در ایران لهجه ...

sahebnews.ir/519046/اعتقادی-به-مکتب-اصفهان-ندارم-برای-نخست.htm
۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اعتقادی به مکتب اصفهان ندارم/ برای نخستین بار‌ در ایران لهجه را وارد ... متن گفت‌وگوی تسنیم با این استادشاخص هنر نمایش اصفهان را در ادامه ...

گفتگوی آزاد/ کانون هواداران استقلال/ بررسی مکاتب آوازی و ...

tooznews.ir/module/news/961
۷ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - یکی از شاخص ترین چهره های مکتب اصفهان، زنده یاد استاد ادیب خوانساری است که به اختصار به بررسی محتوا و شکل آواز ایشان اشاره می کنم. محتوای ...

اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی - ...

javanvideo.ir/show/VlJGOVU
اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی. آواز : استاد سید رضا طباطبایی نی : استاد حسن منصوری سه تار : استادتقی سعیدی آواز: استاد علی اصغر ...

حلال تک | مکتب اصفهان در شهر سازي

halaltec.ir/?p=2260
در آن پرورانیده می شود، مکتب اصفهان در معماری و شهرسازی نیز متولد می شود. ..... رضا امام اصفهانی، استاد علی اکبر اصفهانی( معمار و مهندس مسجد شاه اصفهان  استاد محمد ...

[PDF]ز ﻣﻜﺘﺐ اﺻﻔﻬﺎن ﺗﺎ ﻣﻜﺘﺐ ﺗﻬﺮان ا: ﻋﻨﻮان ﺳﻴﺪ ﺣﺴﻴﻦ ﻧﺼﺮ : ﭘﺪ

www.icro.ir/files/document/9101/5.pdf
ﺑﻴﺸﺘﺮ اﺳﺘﺎدان ﻓﻠﺴﻔﻪ اﺳﻼﻣﻰ ﻣﻌﺎﺻﺮ اﻳﺮاﻧﻰ ﺷﺎﮔﺮدان. « ﻣﻜﺘﺐ ﺗﻬﺮان. » ﺑﻮدﻧﺪ آﻪ ﺗﺎ ﭼﻨﺪ دهﻪ ﭘﻴﺶ ﭘﺎﺑﺮﺟﺎ ﺑﻮد .... ﻣﻜﺘﺐ اﺻﻔﻬﺎن. » و ﺧﺼﻮﺻﺎً ﺣﻠﻘﻪ ﺗﺪرﻳﺲ. ﻧﻮرى ﺑﻮد . وى هﻤﺎﻧﻨﺪ اﺳﺘﺎد ﺧﻮد ﺗﻔﺎﺳﻴﺮ ﻣﺘﻌﺪدى ﺑﺮ ﺁﺛﺎر ﻣﻼﺻﺪرا و از ...

حسن منصوری

vista.ir/article/105663/حسن-منصوری
تخصص: نی ○ تحصیلات : دیپلم ○محل تولد : اصفهان ○ متولد : ۱۳۳۹ متولد ۱۳۳۹ در ... به استاد عباس کاظمی اصفهانی معرفی شد و ردیف مکتب اصفهان را تکمیل کرد .

مرجع خوشنویسان ایران - اشارتی به مکتب خوشنویسی اصفهان

irancalligraphy.com/fa/.../اشارتی%20به%20مکتب%20خوشنویسی%20اصفهان%20/
اشارتی به مکتب خوشنویسی اصفهان سخنرانی دکتر شهاب شهیدانی در نشست تخصصی ... نویسی تا خاطره کتیبه نویس بزرگ معاصراستاد فضائلی را در بر گرفته.

ایبنا - "مكتب نگارگري اصفهان" بهترين كتاب سال 85 از نگاه ...

www.ibna.ir/fa/doc/.../مكتب-نگارگري-اصفهان-بهترين-كتاب-سال-85-نگاه-مجيد-كيا...
مجيد كياني پژوهشگر موسيقي ايران و استاد شهير سنتور ضمن بيان اين ‌كه "مكتب نگارگري اصفهان" بهترين كتابي بوده كه در سال 85 خوانده، از چاپ كتاب "بررسي هنر ...

سایت کاخ موزه سعد آباد - شاهزاده خانم قوش بدست اثر استاد ...

sadmu.ir/detail/3835
این اثر در سبک مکتب اصفهان به تصویر درآمده است و زنی اشرافی را نشان می دهد که قوشی در دست دارد و ردایی نارنجی رنگ بلند به تن دارد که به نقوش خطایی و اسلیمی ...

بررسی تطبیقی تصویر زن در آثار هنرمندان مکتب اصفهان - ...

elmnet.ir/mlt/10503209
استاد راهنما: پرویز اسکندر پور خرمی ، دانشجو: مینا کاتبی ،. وزارت علوم، تحقیقات ... مطالعه تطبیقی نقوش منسوجات وفرش مکتب اصفهان(دوره صفوی). استاد راهنما: سید ...

آیین بزرگداشت استادان آواز ایران برگزار می‌شود - چاووش

www.chawosh.com › اخبار › آیین بزرگداشت استادان آواز ایران برگزار می‌شود
۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - استاد عمومی آواز را ابتدا نزد پدر و سپس در محضر استادان بزرگ آواز مکتب اصفهان، چون استادسیدجلال‌الدین تاج‌اصفهانی و استاد اسماعیل ادیب ...

جلیل شهناز در جمع اساتید مکتب اصفهان(نشسته سمت چپ) - ...

photo.wikipg.com/.../114894_جلیل+شهناز+در+جمع+اساتید+مکتب+اصفهان(نشسته+...
جلیل شهناز، در سال 1300 در اصفهان به دنیا آمد. تقریباً همه اعضای خانواده وی با موسیقی آشنایی داشتند و در رشته‌های مختلف هنر از جمله تار، سه‌تار، سنتور و کمانچه به مقام ...

روزنامه ایران_صدای آواز ایرانی تنبل شده است

www.iran-newspaper.com/Newspaper/BlockPrint/21822
۲۳ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - با آقای دکترعمومی مکتب اصفهان را کار کرده‌ام البته ایشان در تهران سکونت داشتند. در اصفهان نیز از راهنمایی‌های آقای علی اصغر شاه زیدی که استاد آواز ...

معرفی هنرمندان استان اصفهان + تصاویر - ندای اصفهان

nedaesfahan.ir/24564/معرفی-هنرمندان-استان-اصفهان.htm
۲۶ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - موزه استاد فرشچیان، کاخ سعدآباد، تهران. فرشچیان بنیان‌گذار مکتب خود در نقاشی ایرانی، که پایبند به شکل کلاسیک همراه با استفاده از تکنیک‌های ...

موسسه مکتب القرآن الکریم استان اصفهان - نام استاد تفسیر ...

www.isfmaktabq.ir/index.php/news/218-2015-10-02-20-41-55
۱۱ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - گروه حوزه های علمیه: بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان حج و زیارت، نام آیت‌الله مویدزاده معروف به مویدی قمی در لیست جان باختگان حادثه منا قرار گرفت.

سخنرانی حمیدرضا نوربخش در مورد مکاتب آوازی – گفتگوی ...

www.harmonytalk.com/id/832
۷ خرداد ۱۳۸۵ ه‍.ش. - ... که بیان می شود این اساتید در مکتب اصفهان قرار می گیرند، در صورتی که اینها ... حمید رضا نوربخش در پایان به دلیل سوالات مکرری که در مورد استاد ...

تاج اصفهانی جلال - دانشنامه جهان اسلام

rch.ac.ir/article/Details/7148
تاج‌ از نه‌ یا ده‌ سالگی‌ نزد پدر با مقدمات‌ و اصول‌ ردیف‌ آشنا شد و به‌ راهنمایی‌ او از سیدعبدالرحیم‌ اصفهانی‌، استاد برجستة‌ آواز مکتب‌ اصفهان‌، آوازخوانی‌ را فرا گرفت‌.

مستر کلاس استاد «علی اصغر شاهزیدی» برگزار می شود | ...

musiceiranian.ir/42593-masterclass.html
۱۴ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، مستر کلاس های یک روزه ی استاد «علی اصغر شاهزیدی» ، با هدف ارائه و تبیین ظرایف آوازی مکتب آواز اصفهان ...

مصاحبه با حسن ناهيد - سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

www.nlai.ir › ... › يك سند يك كتاب يك خاطره › هفته سوم آذر › مصاحبه با حسن ناهيد
دو تا برادر دارم كه يكي از آنها دكتراي رياضي دارد و استاد دانشگاه اصفهان است، يكي ... و تنها در مكتب اصفهان است كه به اصطلاح از دندان براي نواختن ني استفاده مي¬كنند.

ششمین شب از برنامه آواز ایرانی با صدای استاد طباطبایی - ...

www.parsnews.com/.../319886-ششمین-شب-از-برنامه-آواز-ایرانی-با-صدای-استاد-طبا...
۲۱ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش از پارس به نقل از جام نیوز، استاد سیدرضا طباطبایی، مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان، در ششمین شب آواز ایرانی به اجرای آواز می‌پردازد.

آثار مینیاتور خلق شده در مکتب تبریز در کاخ صاحبقرانیه

www.niavaranmu.ir/detail/1183
۵ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - آثار مینیاتور خلق شده در مکتب تبریز در کاخ صاحبقرانیه ... کاخ موزه صاحبقرانیه از هنرمندان پرورش یافتهمکتب تبریز و از شاگردان استاد بهزاد ... هنرمندان، نقاشان، نگارگران یک دوره طولانی را در مکتب خاص نقاشی اصفهان پدید آورده ...

شهرام میرجلالی | دهلچی

doholchi.com/1393/04/شهرام-میرجلالی/
در ۱۶ سالگی پس ملاقات‌هایی با استاد جلیل شهناز به موسیقی مکتب اصفهان علاقه مند می‌گردد و بعد از آن از محضر اساتید بزرگ موسیقی ایران همچون جلیل شهناز و حسن ...

مجموعه مقالات نگارگري مكتب اصفهان - فرهنگستان هنر جمهوري ...

www.honar.ac.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=213&p=4&showitem=70
نویسنده : دبير علمي گروه نگارگري مكتب اصفهان : اصغر جواني ... يكي از اين كتابهاست كه به پيشنهاد معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر و با همكاري استادان بزرگ ايراني و ...

نظرات محمدرضا لطفي درباره استاد كسايي - سایت خبری ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › هنري
 رتبه: ۸۴% - ‏۸٬۳۴۳ نقد
۲۰ دی ۱۳۹۰ ه‍.ش. - وي ادامه داد: كار بسيار سختي است تا در مقامي باشم كه آثار استاد كسايي را .... و يا مكان خاصي نيست و تاكيد مي‌كنم رديفي به نام مكتب اصفهان وجود ندارد.

یه استاد خوب برای اموزش نی در اصفهان؟ یا یکی از ...

www.cloob.com/timeline/answer_35997_966059
۲۳ شهریور ۱۳۸۷ ه‍.ش. - سلام بفرماید خودتون انتخاب بفرمایید موسیقی ایرانی / تنبور شمس - اساتید نی (مکتب اصفهان)اساتید نی (مکتب اصفهان). نایب اسدا... اصفهانی ...

استاد كاظمی موسیقی مكتب اصفهان - باز هم ماهور

behtarinavaz.mihanblog.com/post/38
۲۱ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - توجه كنید این ترانه كه ابیاتش پر از ضد و نقیض و بدون ارتباط است ، استاد بنان به چه زیبایی. اجرا كرده اند البته در ابتدای ترانه "توای گل صحرایی ...

مکتب اصفهان - پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

ganj.irandoc.ac.ir/dashboard?q=مکتب+اصفهان&topic_5=124962
بررسی تأثیر حکمت ملاصدرا در نگاره های مکتب اصفهان ... استاد راهنما: سیدرسول موسوی حاجی | استاد مشاور: سیدرحیم خوب بین خوش نظر | دانشجو: طاهره اسدی.

آواز اصفهان جانی تازه می‌گیرد | ويژه نامه هم محله - روزنامه اصفهان ...

www.isfahanziba.ir/hammahale/node/15941
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اســـــتـــاد ناصـــــر یزدخــــواســتــی هنــــرمند خوش آواز هنر اصفهان و از شاگردان نزدیک استاد تاج اصفهانی است که در بخش موسیقی سنتی ایران (مکتب ...

استاد کسایی کیست؟!+تصاویر و زندگی نامه - اصفهان

tabnakesfahan.ir/fa/news/201447/استاد-کسایی-کیستتصاویر-و-زندگی-نامه
حسن کسایی، موسیقی شناس، ردیف دان، نوازنده نی و سه تار و از نامداران موسیقی سنتی ایرانی به خصوص مکتب اصفهان، در سوم مهر ۱۳۰۷ در کوچه باغ کلم، محله بید آباد ...

[PDF]ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺧﻮﺍﻧﻰ ﺩﺭ ﻣﻜﺘﺐ ﺁﻭﺍﺯﻯ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ

www.ensani.ir/storage/Files/20120413184119-8049-220.pdf
۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ﻣﺤﻘﻘــﺎﻥ، ﻣﻜﺘــﺐ ﺁﻭﺍﺯ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﺻﻮﻟــﻰ ﻣﺒﺘﻨﻰ ﻣﻰ ﺩﺍﻧﻨﺪ ﻛﻪ ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﻳﻦ ﺁﻥ ﺍﺻﻮﻝ، « .... ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺗﺎﺝ ﺍﺻﻔﻬﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻣﻨﺎﺳﺒﺖ ﺧﻮﺍﻧﻲ ﺷﻬﺮﻩ ﺑﻮﺩ، ﺑﺎ ﺍﺑﻴﺎﺗﻲ ﺍﺯ ﺳﻌﺪﻱ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺧﻮﺍﻧﺪ ﻣﻲ ﻧﻤﺎﻳﺪ:.

نوانديشي مكتب اصفهان و آيت‌الله العظمي حاج‌رحيم ارباب گفت ...

www.meisami.net/ch18/63-71.htm
خوب به خاطر دارم كه استاد علامه مرحوم جلا‌ل‌الدين همايي, بارها به ديدن ايشان مي‌آمدند. ..... مكتب اصفهان, درحقيقت دو نحله بوده, يكيمكتب ملاصدرا كه حكمت متعاليه است و درست ...

آموزش آواز مکتب اصفهان | 98 آموزش

98amoozesh.ir/2015/07/11/آموزش_آواز_مکتب_اصفهان/
۲۰ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد كاظمي مكتب اصفهان – اينجا ايستگاه ضد تقليد در آواز اصيل ايران است! … و به استخدام آموزش وپرورش درآمد و تا سال ۱۳۶۳ به خدمت در امور ورزش ...

گفت و گو با استاد مهدی ئی در مورد قالی ایران اتحاديه فرش ...

www.persiancarpetassociation.com/Akbar_mehdiei.html
او از اساتید مسلم قالیبافی در مکتب اصفهان است. ... استاد اکبر مهدی ئی می گوید: "فرش خوب را از طرح و نقش، بافت خوب، رنگ طبیعی که گرانتر است، اندازه مناسب، و ...

اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی - ...

javanmedia.ir/.../اساتید_مکتب_اصفهان_در_نکوداشت_استاد_سید_رضا_طباطبایی
۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - آواز : استاد سید رضا طباطبایی نی : استاد حسن منصوری سه تار : استاد تقی سعیدی آواز: استاد علی اصغر شاهزیدی تنبک : استاد سجاد منصوری.

حوزه علمیه اصفهان

www.esf-hozeh.com/حوزهعلمیهاصفهان/tabid/101/.../30/Default.aspx?...
دروه اول بر اساس آنچه در تاريخ نقل گرديده نخستين دوره از ادوار حوزه علميه اصفهان به ... و حكماى بزرگ اسلام است كه در علوم حكمت و فلسفه استاد مسلم بود تولدش در اصفهان .... علوم عقلى در اين شهر شد البته ديگر شاگردان ميرداماد مكتب فلسفى را دراصفهان ...

سیر و تطور هنر خوشنویسی در مکتب اصفهان - آثارخوشنویسی ...

majid-hedayati.persianblog.ir/page/1
مجید هدایتی شاگرد حضرت استاد کیخسرو خروش و مسئول انجمن خوشنویسان ایران شعبه پاکدشت.

استاد هادی تجویدی - مای اصفهان

myisfahan.com › مکانهای دیدنی › چهره ها › استاد هادی تجویدی
۲۷ شهریور ۱۳۸۴ ه‍.ش. - استاد هادی تجویدی از ماندگار چهره های بسیار گران قدر و ارزنده هنر نگار گری ... مکتبی نوین در مینیاتور معاصر تحت عنوان "مکتب مینیاتور تهران" نام ...

مينياتور ايراني (5)

www.ichodoc.ir/p-a/CHANGED/8/HTML/8_360001.HTM
خلاصه: مکتب نقاشي تبريز، مكتب اصفهان، معرفي رضاعباسي، نقوش و طرحهاي ... بعد از اينكه پايتخت صفويه در تبريز مستقر شد استادبزرگ كمال الدين بهزاد را ...

خبرهاي سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان ؛ 23 تيرماه - ...

www.ark-news.ir/22750/خبرهاي-سازمان-فرهنگي-تفريحي-شهرداري-ا
۲۳ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - پایگاه خبری ارک:اصفهان درهنرسرای خورشید/ ** آلبوم “اوجی در آواز مکتب اصفهان” رونمایی می شود آلبوم “اوجی در آواز مکتب اصفهان” با صدای استاد ...

شالویی: مجموعه ای فرهنگی در اصفهان با نام استاد کسایی ...

www.momtaznews.com/شالویی-مجموعه-ای-فرهنگی-در-اصفهان-با-نا/
شالویی افزود: جایگاه استاد کسایی ایجاب می کند مجموعه ای فرهنگی در اصفهان به نام این ... اصفهان دارای مکتب های متعددی در آواز و نقاشی است مانند مکتب تاج در آواز و ...

مسئولان با موسیقی سنتی آشنا نیستند - روزنامه دنیای اقتصاد

donya-e-eqtesad.com/SiteKhan/1110493/
۱ روز پیش - پیش از این از استاد شیخ صراف نیز تجلیل به عمل آمد که حرکتی ارزنده و ... هنرمند: ایشان نیز یکی از استادان بزرگ نی در مکتب اصفهان هستند که ...

[Ostad Adib Khansari] - بزرگان مکتب آواز اصفهان

www.adib-khansari.ir/post/28
[Ostad Adib Khansari] - بزرگان مکتب آواز اصفهان - ... نخستین پایگاه اینترنتی استاد ادیب خوانساری. منوی اصلی. صفحه نخست · پست الکترونیک · آرشیو مطالب

آیین بزرگداشت ابراهیمی و عمومی، استادان فقید آواز برگزار ...

hodana.ir/fa/.../آیین-بزرگداشت-ابراهیمی-و-عمومی-استادان-فقید-آواز-برگزار-می-شود
۴ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - استاد عمومی آواز را ابتدا نزد پدر و سپس در محضر استادان بزرگ آواز مکتب اصفهان، همچون استاد سید جلال الدین تاج اصفهانی و استاد اسماعیل ادیب ...

به انگیزه سالروز درگذشت زنده‌یاد استاد حسن کسایی ، پایه ...

nimnegahshiraz.ir/.../به-انگیزه-سالروز-درگذشت-زنده‌یاد-استاد-حسن-کسایی-،-پایه‌گ...
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به انگیزه سالروز درگذشت زنده‌یاد استاد حسن کسایی ، پایه‌گذار مکتب نی. سید محی‌الدین ... او به واقع مکتب دار موسیقی اصفهان در تار و نی و آواز بود.

دائره المعارف اسلامی طهور - نمایش مطلب : پایه گذاران مکتب ...

www.tahoor.com/fa/article/view/19514
آقا سید رضی‌ از شاگردان‌ آخوند ملاعلی‌ نوری‌ و استادان‌ بزرگ‌ مکتب‌ اصفهان‌ و مدرس‌ حکمت‌ متعالیه‌ و عرفان‌ نظری‌ بوده‌ و سال‌ 1270 هـ.ق‌ رحلتش‌ اتفاق‌ افتاده‌ است‌. می‌ گویند آقا ...

مکتب اصفهان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=194648
۲۵ دی ۱۳۹۰ ه‍.ش. - آغاز مکتب اصفهان در نقاشی منتسب به اواخر سال 997 هـ . ... در نگاره های زیبای این نسخه میتوان شاهكارهایی از استاد كهنه كار صادقی بیك و تركیب بندی ...

روزنامه رسالت85/2/6: مکاتب فلسفي - اسلامي در ايران (مکتب ...

www.magiran.com/npview.asp?ID=1045729
۶ اردیبهشت ۱۳۸۵ ه‍.ش. - مکاتب فلسفي - اسلامي در ايران (مکتب اصفهان، مکتب شيراز و مکتب تهران) نويسنده: محسن .... اکثر آنان مولي قوام الدين کلباري را استاد اوخوانده اند.

کتاب از مکتب خانه تا دانشگاه | دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

mui.ac.ir/content/کتاب-مکتب-خانه-دانشگاه
دریافت نسخه الکترونیک کتاب از مکتب خانه تا دانشگاه. به قلم: استاد دکتر سید عباس ادیب ... ۷۳۴۶۱-۸۱۷۴۶. Isfahan University Of Medical Sciences, Isfahan, Iran ...

جشنواره موسیقی استاد شهناز تبدیل به یکی از حرفه ای ترین ...

goftemannews.com/39259/جشنواره-موسیقی-استاد-شهناز-تبدیل-به-یک.htm
۷ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ارجمند، در نشست خبری جشنواره موسیقی استاد شهناز بیان کرد: ... تجربه‌های اساتیدی چون مرحوم استاد شهنازمکتب اصفهان زنده نگه داشته شده است.

کلاس آموزش آواز سنتی - پارسا حسن دخت - آکادمی موسیقی آهنگ

www.1ahang.com/course/15/کلاس-آموزش-آواز-سنتی
آغاز فعالیت هنری از سن 10 سالگی در رشته آواز در اصفهان نزد استاد طباطبایی فراگیری اصول صداسازی ... فراگیری آواز در مکتب اصفهان نزد استاد علی اصغر شاهزیدی

آواز اصیل ایرانی - اسماعیل ادیب خوانساری

www.avazasil.com/post/33
در اصفهان به تحصیل ادامه داد و مدت دو سال هر روز به مکتب سید عبدالرحیم ،نامدارترین استاد آواز در مکتب اصفهان رفت و گوشه ها و دستگاههای مکتب آوازی اصفهان را از وی ...

جام نیوز :: JamNews - شب ششم از برنامه آواز ایرانی با صدای ...

www.jamnews.ir/detail/News/596810
۲۱ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، استاد سیدرضا طباطبایی، مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان، در ششمین شب آواز ایرانی به اجرای آواز می‌پردازد.

چاپ مطلب سِحر ساز / محمدعرفان رفیعی تاریخ انتشار ۱۳۹۵/۴/۱۵ ...

www.cgie.org.ir/popup/fa/system/contentprint/129498
۱۵ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به بهانه سومین سال درگذشت شهنواز موسیقی ایران ، استاد جلیل شهناز ... مکتب غنی اصفهان در آن روزگار با خوانندگانی چون: سید رحیم اصفهانی، حبیب ...

مکتب اقتصادي اصفهان

isfahaneconomics.ir/
پيام‌ها و پايه‌هاي اصلي مکتب اقتصادي اصفهان; مقدمه‌اي بر مباني فکري مکتب اقتصادي اصفهان; درس‌گفتارهاي دکتر دلالي اصفهاني .....استاد دکتر رحيم دلالي اصفهاني.

یادی از «خداوندگار تار» در سومین سالروز درگذشت استاد جلیل ...

sedayiran.com/.../یادی-از-خداوندگار-تار-در-سومین-سالروز-درگذشت-استاد-جلیل-شهنا...
۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مکتب غنی اصفهان در آن روزگار با خوانندگانی چون سید رحیم اصفهانی، حبیب شاطر حاجی، صدرالمحدثین، طاهرزاده، ادیب خوانساری و جلال تاج اصفهانی و ...

جهانگیر خان قشقایی - دانشنامه‌ی اسلامی

wiki.ahlolbait.com/جهانگیر_خان_قشقایی
۱ تولد; ۲ تحصیل; ۳ ورود به حوزه علمیه; ۴ تحصیل در اصفهان; ۵ هجرت به تهران; ۶ شیوه زندگی; ۷ عدم استفاده از سهم امام; ۸استادان; ۹ تدریس; ۱۰ رونق دهنده فلسفه; ۱۱ مكتب ...

ملاصدرا؛ بخشی از مکتب فلسفی اصفهان - کتاب نیوز

www.ketabnews.com/detail-26532-fa-0.html
۱۸ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. - محمدعلی مدرس‌مطلق، نویسنده کتاب «مکتب فلسفی اصفهان» در گفت‌وگو ... برخلاف مکتب میرداماد که فهم آن حتی برای استادان فلسفه نیز دشوار است.

عصر صفوی -1 - انسان شناسی و فرهنگ | انسان‌شناسی، علمی ...

anthropology.ir/article/24947
با توجه به این ویژگی‌ها، به نظر می‌رسد نگارگری مکتب اصفهان به دلیل پرداختن به ... او از خانواده‌ای هنرمند و بااستعداد و فرزند استاداصغرکاشی نقاش بود و خود نیز ...

بنیان‌گذار مکتب اصفهان - هفته نامه تعطیلات نو

www.newholidays.ir/print/4740
۳ دی ۱۳۹۰ ه‍.ش. - شیوه نقاشی: مکتب اصفهان ... وی را بنیانگذار مکتب اصفهان می‌دانند. ... ازجمله اساتید وی که در منابع نیز به آنها اشاره شده می‌توان دو استاد مشهور را نام ...

تصنیف به اصفهان رو (2) - پدر و پسر

www.pedaropesar.com/component/content/article/1-site-news/110-go-to-isfahan2
۱۰ فروردین ۱۳۹۲ ه‍.ش. - شادروان «جلال الدین تاج اصفهانی» (۱۲۸۲-۱۳۶۰) یکی از چهره‌های شاخص آواز در «مکتب اصفهان» و به‌ نظر برخی استادان موسیقی، حتی صاحب «مکتب ...

جریان‌شناسی فلسفه؛ از مکتب اصفهان تا مکتب قم - رسای ...

rasayeandisheh.ir/fa/news/1461/جریان‌شناسی-فلسفه-از-مکتب-اصفهان-تا-مکتب-قم
۱۱ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مکتب اصفهان بعد از افول مکتب شیراز رشد کرد/ آقاعلی نوری شاگردی داشت به ... به تعبیر حضرت استاد جوادی حفظه الله اگر داده‌های قرآنی را که امور ...

جلسات سه شنبه شبهای مکتب القرآن با حضور استاد مجید حاج ...

beheshty.ir/myapp/current/158
استاد مجید حاج هاشم خوانی از رزمندگان جنگ تحمیلی متولد سال ۱۳۴۱ محله لنبان اصفهان ... جلسه سه شنبه شبهای مکتب القرآن کریم مسجد لنبان اصفهان به بیش از ۳۰سال ...

استاد سعیدی اواز در اصفهان - دانلود آهنگ بیقرار

sunmag.ir/استاد+سعیدی+اواز+در+اصفهان
استاد آموزش آواز در اصفهان آموزشگاه آواز استاد كاظمي مكتب اصفهان بیوگرافی اساتید فعلی آموزشگاه - آموزشگاه موسیقی رودکیاصفهان مرجع موسیقی - اساتید آواز ...

برگزاری نشست علمی تاثیر مکتب اصفهان بر تاریخ فکری ...

news.mrud.ir/.../برگزاری-نشست-علمی-تاثیر-مکتب-اصفهان-بر-تاریخ-فکری-ایرا...
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - نشست علمی پژوهشی تاثیر مکتب اصفهان بر تاریخ فکری ایران به میزبانی ... اورس گوژکن استاد دانشگاه زوریخ سوییس در اصفهان برگزار می‌شود.

سكوت چكاوك ( بخش آخر ) - Soreie Mehr - Magazines

old.sooremehr.ir/magentry.asp?id=27
این تنها ردیف آوازی و سازی است كه به شیوۀ مكتب اصفهان اجرا شده است. روانشاد تاج به عنوان استاد برگزیده و مسلم آواز یكی از داوران اصلی و دائمی آزمون باربد نیز بود و ...

رسانه مجازی نگاه - استان اصفهان - خاتم کاری مکتب اصفهان

www.negahmedia.ir/media/show_video/52992
استان اصفهان / صنایع دستی / خاتم کاری مکتب اصفهان ... که تمامی آنها با طراحی منظمی و زیبایی از استاد حسین کاشی تراش اصفهانی طراحی شده است و چند گروه دیگر ...

استاد تقی سعیدی ولاشانی - صفحه نخست

dorcheh.ir/2014-07-15-07-38-38/2014-07-17-08-50-03
۲۶ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مردی برآمده از "مکتب اصفهان" که گوش جان ها را مسحور صدای ساز و آواز خود می کند؛ تا آنجا که استادکسایی او را صاحب سبک و شیوه ای خاص در خواندن می ...

درباره من | تارنمای رسمی "یسنا"

www.yasnaa.ir/درباره-من/
همچنین مرا نزد «استاد کسایی»، «خداوندگار نی ایران»، فرستادند و استاد کسایی نکات ارزنده ای را در زمینه ی مکتب آواز اصفهان که درون مایه ی آواز دستگاهی است، به من ...

معرفی وبررسی نقش شاگردان شیخ بهایی دراعتلای مکتب ...

rasekhoon.net/.../معرفی%20وبررسی%20نقش%20شاگردان%20شیخ%20بهایی%20در...
۲۱ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - معرفی وبررسی نقش شاگردان شیخ بهایی دراعتلای مکتب اصفهان عصر .... ماجد بحرانی از استاد جلیل القدرش یعنی شیخ بهایی که مدتی در اصفهان از ...

مکتب اصفهان در شهر سازي - راسخون

rasekhoon.net › ... › علوم فنی و مهندسی › معماری و سازه › مکتب اصفهان در شهر سازي
۲۱ بهمن ۱۳۸۹ ه‍.ش. - از حکمايي که مکتب اصفهان را در دل اين حکمت پرورانده اند، مي توان از شيخ بهاء الدين ..... 1-استاد گروه شهرسازي دانشکده ي هنرهاي زيباي دانشگاه تهران.

سرای خوشنویسان ایران: انجمن ها / مقالات / نظری اجمالی از مفهوم ...

www.gholamrezasepehri.com/sys/forum/forum_viewtopic.php?37.last
۶ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - اين شيوه هاي ارائه شده از طريق شاگردان استاد صاحب مكتب، در اصول و .... اصفهان كه بتوسط شاه عباس پايتخت برقرار مي شود، خط و خوشنويسي از هنرهاي ...

پوشش زنان در نگارگری مکتب اصفهان - خبر ایرونی

iruni.ir/search/?q=پوشش+زنان+در+نگارگری+مکتب+اصفهان
کتاب «مهر»شامل مقالات، تفکرات و پژوهش‌های استاد جمال‌پور پیرامون هنرهای گوناگون و ... کمدی انتقادی در تئاتر ایران بود که بعدها به «مکتب تئاتر اصفهان» مشهور شد.

ابوالقاسم فندرسکی - ويکی شيعه

fa.wikishia.net/view/ابوالقاسم_فندرسکی
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ابوالقاسم فِندِرسکی، معروف به میرفندرسکی (حدود۹۷۰-۱۰۵۰ق)، حکیم و دانشمند دوره صفوی و از استادان مکتب اصفهان و از معاصران میرداماد و شیخ بهائی ...

مکتب نگارگری اصفهان - موسسه فرهنگی اکو

ir.ecieco.org/news-6251.aspx
۱۸ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - آغاز مکتب اصفهان در نقاشی منتسب به اواخر سال ۹۹۷ هـ . ... در نگاره های زیبای این نسخه میتوان شاهکارهایی از استاد کهنه کار صادقی بیک نظیر زال و ...

Previous story استاد علی اکبر خان کاوه - انجمن خوشنویسان ...

anjomanke.ir/استاد-علی-اکبر-خان-کاوه/
۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - میرزا محمدرضا کلهر از استادان بزرگ این دوره بشمار است که هنر چاپ را به خدمت خوشنویسی گرفت و مکتبهنری او بر بال و پر چاپ و نشر در اقصی نقاط ...

زندگی نامه میرفندرسکی - بیتوته

www.beytoote.com/religious/bozorgan-din/mirfendereski.html
ابوالقاسم فِندِرسكي، معروف به ميرفندرسكي (ح 970-1050ق/1563-1640م)، حكيم و دانشمند دورة صفوي و از استادان بنام مكتب اصفهانپدران او از بزرگان سادات استراباد ...

دانلود آلبوم مکتب تار تبریز (یادواره استاد بیگجه خانی) از ...

beeptunes.com/album/3415583
آلبوم مکتب تار تبریز (یادواره استاد بیگجه خانی) داود آزاد در بیپ تونز، مرجع خرید و دانلود آهنگ جدید و موسیقی ایرانی و خارجی. ... آواز بیات اصفهان 1. 00:24. 499 تومان.

استاد طباطبایی خواننده اصفهان - لینک گردی

farsinow.ir/news/استاد-طباطبایی-خواننده-اصفهان
استاد سیدرضا طباطبایی، مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان و شاگرد مرحوم تاج اصفهانی در ...

نقاشی | اصفهان

isfahancity.com/نقاشی/
۱۱ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. - مکتب اصفهان از مکاتب معروف و مترقی در مینیاتور ایران است. ... معرفو‌ترین آن‌ها از آقازمان و آقاصادق و آقابابا شروع و به استاد کمال‌الملک ختم می‌شود.

شهنواز | محفل دوستداران استاد جلیل شهناز

shahnavaz.ir/
دستگاه بیات ترک تار: استاد جلیل شهناز نی : بهزاد فروهری ... مکتب غنی اصفهان در آن روزگار با خوانندگانی چون سید رحیم اصفهانی، حبیب شاطر حاجی، صدرالمحدثین، ...

سایت شخصی دکترحمیدرضا قلیچ خانی Dr. Hamidreza ...

ghelichkhani.com/news.php?extend.12.1
آموزش در محضر استادان: مظاهر مصفا، رشید عیوضی، حسین بهزادی اندوهجردی، حمید .... احوال و آثار میرعلی الکاتب سخنرانی در همایش گذر از مکتب اصفهان به هرات، هرات، ...

حوزه نیوز :پایه های قدرت مکتب شیعه در زمان امام صادق(ع ...

hawzahnews.com/detail/News/389073
۸ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - استاد حوزه علمیه اصفهان: پایه های قدرت مکتب شیعه در زمان امام صادق(ع)تقویت و تحکیم شد حجت الاسلام کتابچی گفت: تربیت شاگردان بیشمار در ...

سردیس و تمبر یادبود "استاد خبوشانی" رونمایی شد

isfahanfarhang.ir/.../سردیس-و-تمبر-یادبود-%22استاد-خبوشانی%22-رونمایی-شد
۵ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در مراسم "پاسداشت کارگاه درودگری محله علی قلی آقا" اصفهان؛ ... به بیان سخنرانی پیرامون هنر درودگری، مکتب اصفهان و هنر استاد خبوشانی پرداختند.

کتابخانه مدرسه فقاهت - دانشنامه جهان اسلام - موسسه دائرة ...

lib.eshia.ir/23019/4/3225
تبریز ، مکتب ، از مکاتب نگارگری ایران در شهر تبریز در دورة ایلخانان و ... (رابینسون ، ص 53) و مکتب نخست صفوی برای تفکیک از مکتب اصفهان (حسن ، ص 110) ... جامه ها و جنگ افزارها مغولی است و مناظر شباهت نزدیکی به آثار استادان دوره های سونگ و ...

جلیل شهناز - استادی جلیل و بی‌بدیل - ایران‌بوم

www.iranboom.ir › نام‌آوران ایرانی › بزرگان
اساسا می‌توان گفت استاد شهناز پرچم‌دار مکتب‌سازی اصفهان بوده و هستند. ... ایرانی تسلط دارند و آوازی زیبا و به قاعده هم –اساسا به سبک و سیاق مکتب اصفهان- می‌خوانند.

امین عطایی؛ نوازنده نوجوان - نشریه اینترنتی نوجوان ها

www.nojavanha.com/?p=73703&cat=366
در سن ۱۰ سالگی به محضر استاد هوشنگ ظریف راه پیدا کرد و تا سن ۱۵ سالگی ردیف موسی ... زندگی در شهر اصفهان و علاقه‌مندی به مکتب اصفهان موجب شد، امین عطایی همواره ...

سیر نقاشی ایران از زمان شاه عباس اول تا ظهور مکتب قهوه خانه | ...

www.islamicartz.com/story/6B4DaT8pocu7JFUytQQRKT9IbXCCltvVLP47Bqz7XNY
پدیدآورنده: استاد ادیب برومند 1389 .6 شهریور ... مکتب اصفهان پس از طی دوره بالندگی و رشد، هرچه به عصر پایانی صفوی نزدیک‌تر می‌شد، به انحطاط می‌پیوست و این ...

معرفی اساتید آموزشگاه - صفحه اصلی

www.faraz-music.ir/pages/teachers
ایشان از سال 1370 آواز را نزد استاد فضل‌الله شاهزمانی آغاز کرده و در سال 1374 ... و از سال 1389 تاکنون نزد استاد محمدتقی سعیدی آواز مکتب اصفهان رو فرا گرفته است.

آشنایی با مکتب اصفهان - اصفها‌ن

esfahan.persianblog.ir/post/28/
۱۳ آبان ۱۳۸۶ ه‍.ش. - از جمله شاخه هاي گوناگون هنري، ادبي و فلسفي مکتب اصفهان مي توان به ... اصفهاني، استاد محمدرضا اصفهاني، استاد يوسف بنا اصفهاني، عليرضا امامي و ...

: استادان نقاشی - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › جامعه و علوم اجتماعی › تاریخ › تاریخ ایران
این مکتب در اصفهان و در دوره شاه عباس اول و جانشینان او به وجود آمد . الف : مکتب این ... 2- تربیت او زیر نظر استاد میرک ، کتابدار ( سلطان حسین بایقرا ) بود . 3- در سال ...

کتاب مکتب اصفهان در شهرسازی: دستور زبان طراحی شالوده شهری

www.ketab.ir/modules.php?name=News&op=pirbook&bcode=1286629
کتاب مکتب اصفهان در شهرسازی: دستور زبان طراحی شالوده شهری انتشارات ... کتاب استاد عشق: نگاهی به زندگی و تلاش های پروفسور سیدمحمود حسابی پدر علم فیزیک.

هیئت مکتب الحسین اصفهان - سایت هیئت،به روزترین سایت ...

heayt.rozblog.com/tag/هیئت+مکتب+الحسین+اصفهان
استاد حسینی قمی [1] · استاد رنجبر [0] .... برای دانلود این مجلس که مورخ16آبان92در هیئت مکتب الحسین اصفهان برگزار شد،به ادامه مطلب بروید... موضوع : حمیدعلیمی ...

در اصفهان هیئت کجا برویم؟ - عقیق

aghigh.ir/fa/news/14700/در-اصفهان-هیئت-کجا-برویم
۱۷ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مراسم سوگواری شب اول محرم در هیئت رزمندگان مکتب الحسین (ع) ... برای مشاهده جدول برنامه های استاناصفهان بر روی بنر زیر کلیک کنید ... سخنرانان : استاد مسعود عالی ، دکتر ناصر نقویان ، ابراهیم بهاری ، ابوالفضل صابری اراکی ...

معرفی اساتید مکتب اصفهان – ( قسمت اول )

www.perslit.com/esfahan.mr.music.htm
۲۲ شهریور ۱۳۸۵ ه‍.ش. - شاگردان سیدرحیم عبارتند از :۱- میرزا علی قاری ۲- استاد تاج اصفهانی ۳- اسماعیل ادیب .... استاد سید رحیم اصفهانی - بنیانگذار مکتب اصفهان.

آموزشگاه آزاد موسیقی درویش خان - سروش دادیار

www.darvishkhanacademy.com/pages/view/46-سروش_دادیار.html
۳ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - او ردیف آوازی مکتب اصفهان را به سه روایت استاد کسایی، استاد کاظمی و استاد طباطبایی آموخت. اما در طول این سالها تنها به یادگیری گوشه های آوازی ...

سازمان ورزش شهرداری اصفهان - تسلیت فوت استاد سید کمال ...

www.sazmanvarzesh.ir/index.php/org.../462-تسلیت-فوت-استاد-سید-کمال-عطائی
۲۷ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - با نهایت تاثر و تالم درگذشت کهنه سوار مرشدی ایران و استاد بزرگ مکتب پهلوانی و کتاب ناطق ورزش زورخانه ای ، استاد سید کمال عطایی را به جامعه ...

کربلایی حمید رضا علیمی | هیئت مکتب الحسین اصفهان مراسم ...

raghebon.ir/.../65701-کربلایی-حمید-رضا-علیمی-%7C-هیئت-مکتب-الحسین-اصفهان...
۵ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کربلایی حمید رضا علیمی | هیئت مکتب الحسین اصفهان مراسم هفتگی ۲۲ ... پیشنهاد می شود سخنرانی استادبندانی رو دانلود کرده و گوش بفرمایید.

مکاتب ادبی فارسی از دیدگاه استاد معظم شهریار - نظریه مکتب ...

apad.persianblog.ir/tag/مکاتب_ادبی_فارسی_از_دیدگاه_استاد_معظم_شهریار
مقالات ، نقدها و یاداشت های استاد سیدعلی اصغر موسوی پیرامون مکتب شعر دینی. ... این سبک را می‌شود به سبک عراقی اصفهان، عراقی شیراز و عراقی آذربایجان، که هر کدام ...

تقویم موسیقی - آموزشگاه موسیقی آوای نـو

www.avayenomusic.com/index.php?option=com_content&view...id...
در ۱۶ سالگی پس ملاقات‌هایی با استاد جلیل شهناز به موسیقی مکتب اصفهان علاقه مند می‌گردد و بعد از آن از محضر اساتید بزرگ موسیقی ایران همچون جلیل شهناز و حسن ...

هیئت مکتب الحسین اصفهان - سایت هیئت،به روزترین سایت ...

www.heayt.ir/tag/هیئت+مکتب+الحسین+اصفهان
استاد حسینی قمی [1] · استاد رنجبر [0] .... برای دانلود این مجلس که مورخ16آبان92در هیئت مکتب الحسین اصفهان برگزار شد،به ادامه مطلب بروید... موضوع : حمیدعلیمی ...

majid.nikpey.esf (@majid_nikpey_esf) | Instagram photos ...

www.imgrum.net/user/majid_nikpey_esf/.../1306778653677500722_2287554806
1380 از راست به چپ شادروان مهندس #خلیل کسائی: نوازنده برجسته نی استاد # .... و اشنا به مکتب اصفهان و سبک قدما اقای #نوریان از ادبا و فضلا اصفهان و استاد دانشگاه ...

آیین گرامیداشت استاد ارحام صدر در اصفهان برگزار شد

www.zakernews.ir/paper/.../آیین-گرامیداشت-استاد-ارحام-صدر-در-اصفهان-برگزار-شد
۲۶ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اصفهان – ذاکرنیوز – آیین هفتمین سالروز درگذشت استاد رضا ارحام صدر بنیانگذار مکتب کمدی انتقادی در تئاتر ایران، عصر پنجشنبه در اصفهان ...

کلاس آموزش آواز در اصفهان(استاد آواز سنتی اصیل) - درج آگهی ...

www.keryaas.ir/آموزش-آواز-در-اصفهان.html
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کلاس آموزش آواز در اصفهان استاد آواز در اصفهان تدریس ردیف مکتب اصفهان به صورت حضوری غیر حضوری آنلاین صداسازی معلم خانم ها تست صدا مدرس ...

استاد علی خیری « خوشنویس /ایران/اصفهان » - آثار هنرمندان ایران

azizihonar.ir › اخبار هنری
در ادامه بطور جدی از رسم الخط استاد الاساتید «غلامحسین امیر خانی» و آثار منتشره از ایشان استفاده .... 9- انجام پژوهش و تحقیق در خصوص «خوشنویسی مکتب اصفهان»

تا دهم مهرماه؛ استاد فرشچیان میزبان «دنیای بدون ارتودن ...

theater.ir/fa/63700
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تا دهم مهرماه؛ استاد فرشچیان میزبان «دنیای بدون ارتودنسی» است ... این اثر که نمایشی در مکتب تئاتر کمدیاصفهان است، حول محور شخصیتی به‌نام ...

نظر 5 خواننده سنتی درباره جنجال اخیر شهرام ناظری - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/.../نظر-5-خواننده-سنتی-درباره-جنجال-اخیر-شهرام-ناظری
۸ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ما نمونه‌های متفاوتی از خوانندگان را می‌توانیم نام ببریم که در ورطه تقلید نیفتاده‌اند؛ مثلاً وقتی به برخی خوانندگانمکتب اصفهان همچون استاد ...

شب ششم از برنامه آواز ایرانی با صدای استاد طباطبایی - رسانه ...

jamnews.rasanetv.ir/page-582366.html
۲۱ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، استاد سیدرضا طباطبایی، مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان، در ششمین شب آواز ایرانی به اجرای آواز می‌پردازد.

مکتب اصفهان در شهر سازي - سایت علمی دانشجویان ایران

www.daneshju.ir/forum/f618/t165412.html
۴ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - مکتب اصفهان در شهر سازي نويسنده: دکتر سيدمحسن حبيبي ... 1-استاد گروه شهرسازي دانشکده ي هنرهاي زيباي دانشگاه تهران. 2-برگرفته از نشريه ي ...

نقش مکتب اصفهان در تحولات فلسفی - رویـش نیــوز

www.rooyeshnews.com/113779
۳ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - رویش نیوز، سايت خبري تحليلي اصفهان. ... نقش مکتب اصفهان در تحولات فلسفی ... بیدار شوند. گفتگو با دکتر منصوری لاریجانی استاد فلسفه ...

مائده طباطبائی نیا ( سلفژ ) - آموزشگاه هنرهای نمایشی اردیبهشت

ordibehesht-art.com/pages/view/pageid/138/lang/fa
مائده طباطبائی نیا متولدسال 1359 و دانشجوی موسیقی تهران آواز را از دوران طفولیت و نزد پدر و عمو گذرانده ( شیوه اصفهان ) مکتب اصفهان را نزد استاد علی جهاندار گذرانده ...

سيد رضي لاريجاني - اطلاعات حکمت و معرفت

www.ettelaathekmatvamarefat.com/new/index.php?option=com...id...
۱ آذر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - از اين رو «تنها در ساخت انديشگي پايه‌گزاران مكتب اصفهان و در آثار گرانبهاي ... از ميرزا عبدالجواد شيرازي در مأخذ گوناگون به عنوان استاد عرفان و ...

مشهورترین نگارگران معاصر - نوین ...مینیاتور

miniturenovin.persianblog.ir/post/3/
استاد«حسین بهزاد» مشهورترین نگارگر معاصر ... بنیان گذار مکتب مینیاتور تهران ... بنابر قول وی، استاد بهادری مشق‌هایی ازروی کاشی‌های اصفهان را برای شاگردانش ...

برگی از حکمت و فلسفه در ایران

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/4518/4522/32493
اینان, هرکدام, خود, نگارنده آثار ارزنده فلسفی و کلامی و استاد فلسفه بوده اند و به نوبه .... در این زمان بود که مکتب جدیدی از حکمت که می توان آن را مکتب فلسفی اصفهان ...

مکتب جدید اصفهان به سمت توسعه پایدار شهری می رود - پایگاه ...

www.jamalinejad.ir/Isfahan/Fa/News/275/
شهردار اصفهان گفت: مکتب جدید اصفهان به سمت توسعه پایدار شهری می رود شهردار اصفهان گفت: اصفهان می تواند به طور مجددمکتب ... دیدار شهردار اصفهان و استاد حمیدی.

به ياد استاد عباس سرمدي گلپايگاني شايد زمان زيادي نمانده ...

www.akhale.ir/show.php?page=article&id=29
وي در آخرين حضورش در فرهنگستان هنر درباره استاد احمد نيريزي و گردهمايي مكتب اصفهان صحبت كرد و بنا شد حضور م ثري در اين گردهمايي داشته باشد. اما تقدير ...

پایه های قدرت مکتب شیعه در زمان امام صادق(ع)تقویت و تحکیم ...

vareth.ir/fa/news/.../پایه-های-قدرت-مکتب-شیعه-در-زمان-امام-صادقعتقویت-و-تحکیم-...
۹ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - پایه های قدرت مکتب شیعه در زمان امام صادق(ع)تقویت و تحکیم شد ... استاد حوزه علمیه اصفهان افزود: بیشتر اصول و موارد فقهی که ما با آن روبرو و ...

دکتر سیده مرضیه طبائیان - دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان

www.khuisf.ac.ir/prof/Masters/IntPages/?action=Thesis&masterID...LaID=1
نوع همکاری : استاد راهنما کد پایان نامه : 23860202892020. :: محیط انسان¬گرا (طراحی فضای عمومی با رویکرد مکتب اصفهان) نام دانشجو : احمدرضا شیروانی رشته دانشجو : ...

راهنمای جاذبه های طبیعی و فرهنگی اصفهان - رضا عباسی ، ...

esfahanguide.ir/post/405
رضا عباسی ، مشهورترین نقاش عصر صفوی و مبدع سبک نگارگری مکتب اصفهان. ... و از طرف دیگر نفوذ و رواج نقاشی اروپایی در آثار این استاد بی تاثیر نبوده است.

به مناسبت ۲۵ خرداد سالروز مرگ استاد حسن کسایی | نظر

nazarnews.com/35148
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نظر - حسن کسایی، موسیقی شناس، نوازنده نی و سه‌تار و از نامداران موسیقی سنتی ایرانی به خصوص مکتب اصفهان، در سوم مهر ۱۳۰۷ محله بید آباد اصفهان.

موسسه فرهنگی هنری.:: نوای مهر سپاهان ::. خرید آنلاین بلیت ...

www.navayemehr.ir/index.php?target=products&product_id=42
... روشن روان ( هارمونی )احمد هنرمند(ردیف آوازی مکتب اصفهان ); مجید حسابی (تمبک) ... اجرای کنسرت پژوهشی در کتابخانه مرکزی اصفهان جهت معرفی نوازندگان سنتور از ... ایشان 83; دو نوازی سنتور و تمبک با استاد محبی در کتابخانه مرکزی شهرداری 83 ...

سایت حمید علیمی و حسین سیب سرخی

abalahrar.ir/
فایل های صوتی مراسم عاشورای 1394 در هیات مکت الحسین اصفهان با نوای استاد حاج مهدی ... فایل های صوتی مراسم عزاداری روز اول محرم 1395 هیات مکتب الحسین اصفهان به ...

بر بال سیمرغ: جستارهایی درباره شاهنامه - یافته‌های کتاب‌های Google

https://books.google.com/books?isbn=1780835612
محمود کویر - 2016 - ‏Literary Collections
در مکتب اصفهان نقاشان دیگری کار میکردند که مهمترین آنها حبیب الله مشهدی، محمد رضا ... در نگاره های زیبای این نسخه می توان شاهکارهایی از استاد کهنه کار صادقی بیک ...

شب سوم محرم – مکتب الحسین اصفهان – پایگاه دانلود مداحی ...

zakerin-esf.ir › نوع فایل › آخرین فایل های صوتی
۱۷ ساعت پیش - شب سوم محرم – مکتب الحسین اصفهان. moharam-64 · کربلایی حمیدرضا علیمی – مناجات , · کربلایی حمیدرضا علیمی – روضه (قسمت اول), · کربلایی ...

آن گاه که هنرمند اردات به مولایش را در تابلوهایش نشان می دهد - ...

qudsonline.ir/news/.../آن-گاه-که-هنرمند-اردات-به-مولایش-را-در-تابلوهایش-نشان-می-دهد
۱ روز پیش - استاد در این اثر لحظه شهادت حضرت علی اصغر(ع) را در آغوش پدر به تصویر ... عنوان اثر: «محاصره» محل نگهداری: گنجینه موزه معاصر اصفهان؛ مکتب: ...

دو آلبوم جدید با صدای «علی رستمیان» منتشر شد - هاب سیتی

https://hubcity.ir/news/114555
این آلبوم در واقع شماره دوم از مجموعه «به یاد استاد روح‌الله خالقی» است که در سال 1392 با نام ... علی رستمیان از خوانندگان برجسته موسیقی ایرانی و مکتب اصفهان است.

خبرگزاری رسا:مجالس عزاى حسینى حافظ اساس مکتب است

www.rasanews.ir/detail/News/454090/93
۱ روز پیش - استاد حوزه علمیه: مجالس عزاى حسینى حافظ اساس مکتب است. حجت الاسلام دسترنج با اشاره به اینکه گریه بر سیدالشهدا و تشكیل مجالس عزاى حسینى ...

حسینیه مجازی هیئت فدائیان حسین(ع) - | سیدرضا نریمانی

fadaeianhosein.ir/
سایت رسمی هیئت فدائیان حسین (ع) استان اصفهان,سید رضا نریمانی. ... سخنران: استاد دکتر خادمی مناجات و مرثیه خوانی: سید رضا نریمانی محل برگزاری: اتوبان چمران| ...

پارسی نیوز: آوازخوانی استاد مکتب اصفهان در چهارمین شب آواز ...

parsinews.ir/news/page/7484f0dbe8d24066e8e717d7c41b44fd
۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد محمدتقی سعیدی ،مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان، در یکی از بخش‌های چهارمین نشست ماهانه شب آواز ایرانی، به اجرای آواز می‌پردازد. آواز این هنرمند ...

اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی

www.pilisok.ir/s/اساتید+مکتب+اصفهان+در+نکوداشت+استاد+سید+رضا+طباطبایی
2 مارس 2016 ... سعید گوشه عراق بی بدیل استاد مکتب اصفهان سید رضا طباطبایی آواز زیبای مکتب اصفهان آواز سنتی,مکتب,اصفهان, سعید. ... اساتید مکتب اصفهان ...

موسسه آموزش عالی آزاد بهار

www.bahar.ac.ir/
پای سخن استاد. مصاحبه با دکتر شهبازمرادی تأثیر DBA و MBA بر روی کسب‌و‌کار و پیشرفت شغلی و اجتماعی افراد چیست؟ دراين دوره يعنـي دوره MBA ، اولین سئوال ...

دهه اول محرم ۹۱ – حمید علیمی | دانلود مستند و کلیپ و مداحی و ...

www.zahra-media.ir/دانلود-مداحی-حمید-علیمی-محرم-91/
... ۱۳۹۱ در هیات مکتب الحسین اصفهان با مداحی کربلا حمید علیمی به صورت صوتی در ... روضه خوانی مداحان مجموعه سخنرانیاستاد مومنیماه محرم صور سال ۹۱ بای دانلود قابل ...

آوازخوانی ستاره مکتب اصفهان در چهارمین شب آواز ایرانی :: ...

www.ido.ir/news/?id=306004
۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد محمدتقی سعیدی،مدرس و خواننده مکتب آوازی اصفهان، در یکی از مهم‌ترین بخش‌های چهارمین نشست ماهانه شب آواز ایرانی، به اجرای آواز می‌پردازد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

www.iauctb.ac.ir/fa/thesis/
۳۰ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - 67, مفصل بندی [راز] در هستی نگارگری ایرانی, فاطمه استاد, دانشکده هنر, نقاشى ...... 361, انسانگرایی درمکتب اصفهان با بررسی آثار رضا عباسی ...

رونمایی از اثر فاخر استاد آواز مکتب اصفهان در هنرسرای ...

www.akairan.com/havades-akhbar/imna/news2016716156797237.html
۲۶ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مراسم رونمایی از «آلبوم اوجی در آواز مکتب اصفهان» اثر ارزشمند استاد رضا طباطبایی شامگاه جمعه در هنرسرای خورشید برگزار شد.

خبرگزاری آریا - دو آلبوم جديد با صداي «علي رستميان» ...

www.aryanews.com/NewsFeed/.../دو-آلبوم-جديد-با-صداي-«علي-رستميان»-منتشر-شد
۸ ساعت پیش - در آلبوم «ماه فلک» شماری از ساخته‌های زنده‌یاد «روح‌الله خالقی» استاد بزرگ ... علی رستمیان از خوانندگان برجسته موسیقی ایرانی و مکتب اصفهان است.

آلبوم ˝اوجی در آواز مکتب اصفهان˝ رونمایی می شود - صدای قزوین

sedayeqazvin.ir/Pages/OthersNews-990476.aspx
۲۳ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - آلبوم ˝اوجی در آواز مکتب اصفهان˝ با صدای استاد سیدرضا طباطبایی روز جمعه 25 تیرماه در هنرسرای خورشید رونمایی می شود. . . . - اصفهان:آلبوم ˝اوجی در ...

تدریس خصوصی آواز (مکتب اصفهان - تهران - نیازپرداز

www.niazpardaz.com/تدریس-خصوصی-آواز-(مکتب-@200979
تدریس خصوصی آواز (مکتب اصفهان - تهران Stars. تدریس ردیفهای مرحوم استاد سیدرحیم اصفهانی مرجع بزرگ آوازخوانی استاد تاج اصفهانی و استاد ادیب خوانساری

نشست خوشنویسی اشارتی به مکتب اصفهان با حضور استاد ...

www.anjomanekhoshnevisan.ir › اخبار هنری
۳ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - به گزارش سایت آثار هنرمندان ایران - عزیزی هنر ، نشست خوشنویسی (اشارتی به مکتب اصفهان) با حضوراستاد علی شیرازی در بعدازظهر روز پنج شنبه ...

پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ - اخبار > ردیف سازی و آوازی ...

www.bao.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=189&newsview=1472
۳۰ تیر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - استاد منصوری با اشاره به لوح فشرده ردیف سازی وآوازی موسیقی مکتب اصفهان خاطرنشان کرد: در اینکه این مجموعه حرفی برای گفتن درجامعه موسیقی ...

دو آلبوم جدید با صدای «علی رستمیان» منتشر شد - فردا موزیک

fardamusic.xyz/news/96015
این آلبوم در واقع شماره دوم از مجموعه «به یاد استاد روح‌الله خالقی» است که در سال 1392 با نام ... علی رستمیان از خوانندگان برجسته موسیقی ایرانی و مکتب اصفهان است.

آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد

ugy.ir/pages.php?pid=2076197&cat...title=آلبوم...استاد...مکتب_اصفهان...
تهران - ایرنا - آلبوم «اوجی در آواز مکتب اصفهان»، با صدای استاد سیدرضا طباطبایی، خواننده برجسته مکتب آوازی اصفهان منتشر شد.

آلبوم جدید استاد آواز مکتب اصفهان منتشر شد - نگار آنلاین

www.negaronline.com/news/589761/آلبوم-جدید-استاد-آواز-مکتب-اصفهان-منتشر-شد
تهران - ایرنا - آلبوم «اوجی در آواز مکتب اصفهان»، با صدای استاد سیدرضا طباطبایی، خواننده برجسته مکتب آوازی اصفهان منتشر شد.

اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی - ...

videokade.ir/clip/VlJGOVU
اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی. آواز : استاد سید رضا طباطبایی نی : استاد حسن منصوری سه تار : استادتقی سعیدی آواز: استاد علی اصغر ...

تبلور فلسفه شیعی، ویژگی مکتب فلسفی اصفهان است/ ...

iqna.ir/.../تبلور-فلسفه-شیعی-ویژگی-مکتب-فلسفی-اصفهان-است-فلسفه-نشانه...
۶ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - گروه اندیشه: استاد فلسفه دانشگاه اصفهان گفت: ویژگی‌های مکتب اصفهان، تبلور فلسفه شیعی در آن است، در واقع هستی‌شناسی که یکی از موضوعات ...

اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی - ...

mahtube.com/.../اساتید_مکتب_اصفهان_در_نکوداشت_استاد_سید_رضا_طباطبایی
۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - آواز : استاد سید رضا طباطبایی نی : استاد حسن منصوری سه تار : استاد تقی سعیدی آواز: استاد علی اصغر شاهزیدی تنبک : استاد سجاد منصوری.

تعریف مکتب و اجرای مکتب (سخنرانی زنده یاد استاد دکتر ...

www.noormags.ir/.../تعریف-مکتب-و-اجرای-مکتب-(سخنرانی-زنده-یاد-استاد-دکتر-حس...
حسین عمومی ; مجله: مقام موسیقایی ; شهریور 1384 - شماره 41 ;

اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی - ...

farsclip.ir/clip/VlJGOVU
آواز : استاد سید رضا طباطبایی نی : استاد حسن منصوری سه تار : استاد تقی سعیدی آواز: استاد علی اصغر شاهزیدی تنبک ...

اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی

avaclip.com/video/.../اساتید_مکتب_اصفهان_در_نکوداشت_استاد_سید_رضا_طباطبا...
۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - آواز : استاد سید رضا طباطبایی نی : استاد حسن منصوری سه تار : استاد تقی سعیدی آواز: استاد علی اصغر شاهزیدی تنبک : استاد سجاد منصوری.

اساتید مکتب اصفهان در نکوداشت استاد سید رضا طباطبایی - ...

tvvideo.ir/clip/VlJGOVU
آواز : استاد سید رضا طباطبایی نی : استاد حسن منصوری سه تار : استاد تقی سعیدی آواز: استاد علی اصغر شاهزیدی تنبک ...

مکتب اصفهان، آخرین جلوه‌گری شرق در برابر انقلاب صنعتی - ...

betanews.ir › فرهنگی و هنری › ایمنا
۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مکتب اصفهان، آخرین جلوه‌گری شرق در برابر انقلاب صنعتی به گزارش خبرنگار ایمنا، در این نشست پروفسور «اورس گوژکن» استاد کرسی زبان ...

آرمان پذیری خانواده مکتب فاطمی س اخلاق عرفان - خبر روز

khabareruz.xyz/search/?q=آرمان+پذیری+خانواده+مکتب+فاطمی+س+اخلاق+عرفان
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، علی‌اصغر میرباقری فرد - استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاهاصفهان - در جلسه «دمی با عارف ...

آوازخوانی ستاره مکتب اصفهان در چهارمین شب آواز ایرانی - ...

donyaekhabar.com/.../آوازخوانی+ستاره+مکتب+اصفهان+در+چهارمین+شب+آواز+ایرانی
۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - این هنرمند در خوانندگی تحت تعلیم استادان بزرگی چون تاج اصفهانی و مرحوم میرزا علی آقا ... آوازخوانیاستاد مکتب اصفهان در چهارمین شب آواز ایرانی.

نشست مطبوعاتي گردهمايي مکتب اصفهان برگزار شد - روزنامه ...

afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=8650
۱۵ آذر ۱۳۸۵ ه‍.ش. - دکتر نامورمطلق دبيرکل گردهمايي مکتب اصفهان در اين نشست گفت: ... در اين برنامه هم نوايي استاد کياني واستاد طلايي را خواهيم داشت و نيز پرده ...

روزنامه نسل فردا

esfahan.nasle-farda.ir/newspaper/BlockPrint/9686
رونمایی از آلبوم موسیقی «اوجی در آواز مکتب اصفهان» که از سوی استاد رضا طباطبایی،ملقب به تاج ثانی صورت گرفت، بهانه‌ای شده تا اساتید موسیقی سنتی نصف‌جهان ...

ردیف سازی و آوازی مکتب اصفهان آماده انتشار است - موسیقی ...

www.persianartmusic.com/index.php/.../5094-radif-sazi-avazi-esfahan-published-tir8...
... به آرزوهای خود رسیده و مایه خرسندی بسیار است که "ردیف سازی و آوازی مکتب اصفهان" که حاصل تجربه ۳۰ ساله استاد حسن منصوری است مبتنی برتحقیق و پژوهش است.

آواز زیبای مکتب اصفهان - ویدیو فیلم - سرزه

www.serze.com › دیدنی ها › کلیپ های فیلم › آواز زیبای مکتب اصفهان – ویدیو فیلم
۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - برای دانلود فیلم اینجا کلیک کنید گوشه عراق بی بدیل استاد مکتب اصفهان سید رضا طباطبایی ********************* انتخاب ویدیو توسط: پوران ذ.

تجدید چاپ مجموعه ردیف سازی و آوازی مکتب اصفهان - حوزه هنری ...

www.artesfahan.ir/PrintListItem.aspx?id=46774
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - دکتر امید قبادی افزود: چاپ اول این مجموعه ارزشمند که با تلاش استاد حسن منصوری(نوازنده نی) گردآوری شده بود در سال 1389 توسط واحد موسیقی حوزه ...

خبرخوان تازه‌یاب | آلبوم ˝اوجی در آواز مکتب اصفهان˝ رونمایی می شود

www.tazeyab.com/news/.../آلبوم-˝اوجی-در-آواز-مکتب-اصفهان˝-رونمایی-می-شود
۲۳ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - به گزارش هنرآنلاین،مدیر هنرسرای خورشید با اعلام این خبر به ایسنا گفت: استاد طباطبایی از اساتید برجسته مکتبآوازی اصفهان و از شاگردان استاد ...

سازمان بسیج دانشجویی - صفحه اصلی

www.bso.ir/
مکتب امام برگرفته از مکتب عاشوراست/ دشمنان به دنبال پایان انقلابی‌گری مردم ایران در انتخابات 96 هستند. کیخا گفت: نگاه به آرمانهای انقلاب لازمه کار انقلابی است ...

چرا امام حسین(علیه السلام) با علم به شهادتشان به کربلا رفتند؟

www.bestofday.ir/reader/text/201610081140036366
۳۵ ثانیه پیش - کدام استاد مکتب اصفهان و تربیت کننده هنرمندان آوازخوان اصفهانی است؟ 0. چرا امام حسین(علیه السلام) با علم به شهادتشان به کربلا رفتند؟ 0 ...

نقاشی‌هایی از تشنگی فرات و گهواره‌ خونین را ببینید ...

www.learning-mag.ir › اخبار
۱ روز پیش - استاد در این اثر لحظه شهادت حضرت علی اصغر(ع) را در آغوش پدر به تصویر ... عنوان اثر: «محاصره» محل نگهداری: گنجینه موزه معاصر اصفهان؛ مکتب: ...

دو آلبوم جدید با صدای «علی رستمیان» منتشر شد | کلینتون

clinton.ir/دو-آلبوم-جدید-با-صدای-علی-رستمیان-منت/
۱ ساعت پیش - در آلبوم «ماه فلک» شماری از ساخته‌های زنده‌یاد «روح‌الله خالقی» استاد بزرگ ... علی رستمیان از خوانندگان برجسته موسیقی ایرانی و مکتب اصفهان است.

کلاس آموزشی آواز و تصنیف خوانی **تخفیف ویژه دانش جویی ...

heyevent.com/event/bwtrpwbyaphica/
از سال 1380 افتخار شاگردی استاد بزرگ آواز، استاد علی اصغر شاه‌زیدی را پیدا کرد که همچنان نیز ادامه دارد. بدین . ... John Molson School of Business. Tuesday, 11 ...

مرجع دانلود کتاب - فهرست کامل کتاب ها

readbook.ir/static-1.html
تعداد بازدیدها : 6892; دانلود کتاب ترجمه قرآن کریم - استاد خرمشاهی تعداد بازدیدها ... تعداد بازدیدها : 4869; دانلود کتاب نقاشی هایاستاد مرتضی کاتوزیان تعداد بازدیدها ...

شماره تلفن مرکز تحقیقات معلمان اصفهان | جستجو در وبلاگها | ...

weblog24.site/list/شماره-تلفن-مرکز-تحقیقات-معلمان-اصفهان.html
نتایج جستجوی عبارت شماره تلفن مرکز تحقیقات معلمان اصفهان از بین کلیه اطلاعات و ... استاد دانشگاه اصفهان تاریخ محلی آسیب شناسی سخنرانی کارگاه آموزشی دارند. .... مکتب اصفهان4- افسانه زکی برام خانۀ تئاتر سینمای اصفهان5- امیر افغان مرکز ...

دو آلبوم جدید با صدای «علی رستمیان» منتشر شد

www.parset.com/News/449484.htm
۸ ساعت پیش - در آلبوم «ماه فلک» شماری از ساخته‌های زنده‌یاد «روح‌الله خالقی» استاد بزرگ ... علی رستمیان از خوانندگان برجسته موسیقی ایرانی و مکتب اصفهان است.

دعانویس تهران 09362283897 ، دعانویس شیراز 09362283897 ...

qwert8.lineblog.ir/
دعانویس تهران 09362283897 ، دعانویس شیراز 09362283897 ، دعانویس اصفهان ... شماره دعانویس تضمینی 09362283897 ، شماره استاد علوم غریبه 09362283897 ..... 09362283897 ، باطل ، معرفي ، آموزش و اثبات علوم غريبه ، از ديدگاه مكتب علوم دروني ...

کانال دانلود مداحی عباس محرم 95 :: کانال و گروه تلگرام

group-channel.blog.ir/1395/07/16/کانال-دانلود-مداحی-عباس-محرم-95
۱۴ ساعت پیش - حاج محمد رضا طاهری-شب سوم محرم ۱۳۹۵ هیئت مکتب الزهرا (س) تهران. .... عوت از حمید علیمی فدائیان حسیناصفهان فدائیان حسین اصفهان محرم 95 فدائیان ... در این مراسم استاد محمد علی مجاهدی، عباس براتی پور ، هادی جانفدا ، فاطمه بیرامی ...

آلبوم مداحی‌های شب پنجم محرم الحرام 1438 + صوت - همه جو

hamejoo.ir › فرهنگ و هنر
۲۲ ساعت پیش - صوت مداحی حاج محمدرضا طاهری، شب پنجم محرم در هیئت مکتب الزهرا سلام الله ... بخش عمده‌ای از عکس‌ها از شهرهای تهران، اصفهان و خرمشهر در این نمایشگاه ... در نگارخانه «استاد میرمیران» خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.

خون امام حسین شجره پژمرده اسلام را طراوت بخشید ** استاد اخلاق ...

www.linkjoo.ir/?page=matn&code=linkjoo560653442134155
۲ روز پیش - استاد اخلاق حوزه علمیه تأکید کرد: مکتب امام حسین(ع) مکتب ایثار و فداکاری است؛ البته این فداکاری عادی نیست و باید انسان فنای فی الله شود و مال ...

شماره 665 ماهنامه درس‌هایی از مکتب اسلام منتشر شد

monitor.shafaqna.com/FA/IR/6545763
امام(ره) به «هیئت» روح سیاسی داد/ مداحی معجزه است، کار ما نیست/ بدون استاد ... درخشش دانشگاه پیام نور اصفهان در مسابقات بین المللی کمیکار استرالیا .... مکتب.

یا کربلا – حمید علیمی – علیمی –حمیدرضا علیمی – هیئت ...

yakarbala.com/
دهه اول محرم. سخنران : حجت الاسلام و المسلمین. ذکر مناجات و مداحی : کربلایی حمید رضا علیمی. زمان : ده اول محرم ساعت 20. مکان : اصفهان - خیابان میر - پرچم هیئت ...

کدام استاد مکتب اصفهان و تربیت کننده هنرمندان آوازخوان ...

webpic.rozblog.com/کدام-استاد-مکتب-اصفهان-و-تربیت-کننده-هنرمندان-آوازخوان-اص...
۱ دقیقه پیش - کدام شخصیت استاد مکتب اصفهان و تربیت کننده هنرمندان آوازخوان اصفهانی است؟رونمایی از اثرفاخر استاد آواز اصفهانی- هنرما مراسم رونمایی از ...

ترانه‌شناسی محمد اصفهانی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/ترانه‌شناسی_محمد_اصفهانی
آلبوم شِکوه با صدای «محمد اصفهانی» ۹ دی ماه سال ۱۳۹۳، توسط شرکت «هنر اول» منتشر شد. این آلبوم با محوریت هشت سال دفاع مقدس تولید و منتشر شده است که حاوی دو ...

(تصاویر) تشییع همایون خرم؛ آوازخوانی شجریان، قربانی و ...

fararu.com/fa/.../تصاویر-تشییع-همایون-خرم-آوازخوانی-شجریان-قربانی-و-اصفهانی
۱ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - (تصاویر) تشییع همایون خرم؛ آوازخوانی شجریان، قربانی و اصفهانی ... هنرمند آواز خواندند و خرم با سنج و دمام همشهری‌های بوشهری‌اش به قطعه هنرمندان بدرقه شد. .... را ميگيرد اميدواريم جايگزين اين بزرگان را بتوتنيم تربيت كنيم توسط اساتيد باقي مانده! ... چون بین تشییع کنندگان استاد شجریان تشریف داشتن واسه همین.

عصر پر از شعر و ترانه «افشین یدالهی» در رشت برگزار شد | ...

www.musicema.com/node/251913
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در جریان یک مراسم رسمی و با حضور هنرمندان سرشناس. «محمد شعبانی» به عنوان .... آفتاب مهربانی | محمداصفهانی، شهرام حسن‌زاده. از کرخه تا راین | مجید ...

فریدون آسرایی: هیچکس با حضور در آکادمی، خواننده نمی‌شود | ...

www.musicema.com/node/261925
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فریدون آسرایی هنگام معرفی تهیه کننده کنسرت‌اش با لحنی طنز آلود و به شوخی ... او معتقد است همان طور که فقط تمرین و استعداد نمی‌تواند به تنهایی به شناساندن شخصیت یک هنرمند در حوزه ..... آفتاب مهربانی | محمد اصفهانی، شهرام حسن‌زاده.

نود و سومین نشست «عصر شعر و ترانه» برگزار می‌شود | سایت ...

www.musicema.com/node/236600
۳ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - محمد اصفهانی: آن عکس و آن ماجرا یک اتفاق ناخواسته بود .... در نشست خبری هنرمندان ایرانی شرکت‌کننده در شصتمین بی ینال ونیز عنوان شد؛. مدیر هنری ...

جستجوی نتایج - هنرمندان - صدا و سیمای اصفهان

isfahan.irib.ir/هنرمندان?...
سید علی نقی اصفهانی آل محمد دیباج محمد دیباج فرزند امام جعفر صادق علیه السلام و جد مرحوم فیض الاسلام است. ... در اثر تربیتپدرش که آقا اسداله نام داشت و یکی از مداحان بود به اشعاری که دیگران ... استاد سید احمد مراتب دره التاج آواز خوان مذهبی اصفهان ... رسما در رادیو اصفهان به عنوان هنرپیشه، گوینده، تهیه کننده، گزارشگر، کارگردان و ...

ذائقه جوانان را درست تربیت کنیم - روناش

rounash.com/?p=18167
۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ه‍.ش. - دیروزی که برنامه گلها و هنرمندان کم‌نظیر و مخاطبان علاقه‌مندش بهترین ... که هم امیدوار کننده است و هم سندی است بر متقن و اصیل بودن کار آن خواننده. ... اصفهانی شاگردی داشته و از جمله سید‌حسین طاهرزاده که هنرمندان بزرگی را به جامعه هنری تحویل داد. ... آن ارتباط برقرار می‌کنند و اگر یک آوازخوان کلاسیک ایرانی مورد استقبال ...

از اشک‌های شیلا خداداد تا آوازخوانی اصفهانی+تصاویر - ناز وب

www.nazweb.ir/11302-sheila-tears-to-the-god-given-singing-esfahani-pictures.html
از اشک‌های شیلا خداداد تا آوازخوانی اصفهانی+تصاویر. مجموعه : هنرمندان ایرانی و خارجی · از اشک‌های شیلا خداداد تا ... قوی ترین لاغر کننده های جهان (عکس) · آموزش تصویری ...

تنظیم کننده‌ هایی که خواننده شدند - بیتوته

www.beytoote.com › اخبار › اخبار فرهنگی و هنری
تنظیم کننده‌ بهروز صفاریان پدرام کشتکار شادمهر عقیلی خواننده اخبار,اخبار فرهنگی و هنری,اخبار بازیگران,اخبار هنرمندان. ... همکاری با «شادمهر عقیلی»، «محمد اصفهانی»، «فریدون آسرایی»، «قاسم افشار»، «علی لهراسبی»، «محمد علیزاده» و «احسان خواجه‌امیری» و. ..... سرگرمی کودکان · تعلیم و تربیت · خلاقیت در کودکان · بیماری های شایع ...

مشهورترین چهره هایی که ممنوع التصویر شدند + عکس - نیک ...

www.niksalehi.com/oghat/archives/184867.php
۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. - یک مجری – تهیه کننده آرام، منطقی و معقول که تحولی در برنامه های سیما به .... نیاید، تا اینکه در افطاری اخیر برخی از هنرمندان با رییس جمهوری از علت ...

تاج اصفهانی؛ هنرمندی بصیر و نکته یاب - پارسینه

www.parsine.com/fa/news/271342/تاج-اصفهانی-هنرمندی-بصیر-و-نکته-یاب
۳ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - جلال تاج اصفهانی هنرمندی بصیر و نکته یاب بود که در موسیقی به علم وعمل ... به شمار می رفت و در واقع نخستین مدرسۀ جلال، دامان تربیت این پدر بود.

گل های آواز ایران

iraj-khodaie-avaz1.blogfa.com/
همچنین مزدک قهرمانی تهیه کننده این برنامه اعلام نمودند به زودی و پس از ماه مبارک رمضان ... های شجریان در خصوص ایرج بود و ایشان صدای ایرج را در تاریخ آوازخوانی، متر و معیار ... ایرج را باید مردمی ترین هنرمند موسیقی کلاسیک ایرانی در عرصه آواز دانست. ..... برای تعلیم تربیت صدا به کلاس های سلفژ آقای هوشنگ بهشتی میرفتم و بعد ها به ...

استاد هنرمند - استاد كاظمي مكتب اصفهان

behtarinavaz.blogfa.com/1389/07
پنجشنبه13آذر93 سي وسومين سالگرد استادتاج اصفهاني ... استاد احمد هنرمند در سال ۱۳۱۳ درخانواده اي هنرمند در اصفهان پا به عرصه وجود گذاشت وي پس از به اتمام رساندن تحصيلات مقدماتي در دانشسراي تربيت بدني به ادامه تحصيل ... در تهران آغاز کرد و نخستین خواننده زنی بود که در برنامه گل‌ها به آوازخوانی پرداخت. ... پاسخگو و هماهنگ كننده ي

زندگی نامه تقی ظهوری.سوگلی سینما بازیگر .دوبله .آواز خوان ...

nema2012.blogfa.com/?p=4
زندگی نامه هنرمندان وتاریخ موسیقی وسینما - ... سید رحیم اصفهانی، حبیب شاطر حاجی، نایب اسدالله (و غیرمستقیم: طاهرزاده) بود. ....آواز خوان .کارگردان.نویسنده .تهیه کننده. بازیگرمرد ایرانی. زندگی نامه هنرمندان ایران نام کارگردانان. ... مطیعی فارغ‌التحصیل رشتهٔتربیت بدنی دانش‌سرای عالی تهران است و قبل از آن که به سینما راه یابد،.

مصاحبه با روزنامه ایران پیرامون موسیقی آوازی ایران در تاریخ ...

paksirat.com/7--.html
۱۶ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - موسيقي امري شنيداري است و ديداري نيست، موسيقي بيان كننده چيزي نيست .... يعني هنرمندي كه در يك مكتب از نظر هنري و فرهنگي تربيت شده و داشته‌هايش را ... در موسيقي آواز ايراني نيز هنرمندي به نام سيد‌رحيم اصفهاني شاگردي داشته و ... جوانان با آن ارتباط برقرار مي‌كنند و اگر يك آوازخوان كلاسيك ايراني مورد استقبال ...

IRANSEDA Network-گنجینه-نواهائی از آواز بیات ترک به ...

www.iranseda.ir/FullDetails/?g=354989
۳۰ خرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. - تعلیم و تربیت · جوانان · حوادث · خانواده · روستا · زنان · زندگی روزمره ... قبل از خود نظیر تاج اصفهانی و ادیب خوانساری را می‌پسندید و هنر آوازخوانی ... مکتبی که زنده‌یاد استاد جلال تاج اصفهانی و فرمانفرمای آن بود. ... پی بردن به اینکه چه خواننده هنرمند و ارزنده‌ای پیش رو قرار گرفته است. ... تنظیم کننده گنجینه:علي جعفري.

مجله خبری روز - که

www.irannaz.com/news_cats_19.html
خودکشی ناراحت کننده پسر 11 ساله در مدرسه (عکس) · مرگ دردناک زن 28 ساله مقابل چشمان شوهرش (عکس) · قتل وحشتناک بازیگر مرد 41 ساله در خانه مجری تلویزیون (عکس).

مصاحبه استاد اكبر گلپايگاني در مورد زنده ياد استاد تاج ...

weblog24.xyz/weblog/avayegolpa1/1217859
استاد جلال تاج اصفهانی بدون شک یکی از معدود خوانندگان صاحب سبک تاریخ ... دارد و تاج اصفهانی از جمله هنرمندانی بود که خصوصیات اصلی یک آواز خوان تمام عیار را ... توافق ژنو، رئيس جمهور حقوق هسته مذاکره کننده جريان اصولگرايي برگزاری مجمع فوق ... های فرهنگی تربیتی به عنوان مکمل برنامه های مدارس نقش مهمی در تربیت غیر رسمی ...

از علیرضا عصار و محمد اصفهانی تا مانی رهنما ؛ حال و روز ۶ ...

www.akairan.com/biography/superstar/news2015116785320819.html
محمد اصفهانی جزو خوانندگان است که در اجراهای ارگانی بسیاری حاضر می شود. ... این ترانه را محمدعلی شیرازی سروده، آهنگ سازش اکبر آزاد و تنظیم کننده آن بهروز صفاریان ...

نگاهی به پیشرفت آواز در ایران - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/213318/نگاهی-به-پیشرفت-آواز-در-ایران
این فرد لزوماً خود خواننده ای خوش صدا نیست؛ اما می تواند به تربیت شاگردان و هنرجویان ... كه گویی آهوی سردركمندم)، «آواز همایون» با صدای تاج اصفهانی و شعر سعدی (از تو با ... در بخش آوازخوانی نیز یكباره با وقوع انقلاب، گسستی تاریخی میان خوانندگاننسل .... پیشكسوت موقع داوری در مورد كار دو شركت كننده جوان به نكته بدیعی اشاره كرد.

رسانه مجازی نگاه - استاد سید احمد مراتب دره التاج آواز خوان ...

www.negahmedia.ir/mob/media/show_pic/82950
۲۶ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد سید احمد مراتب دره التاج آواز خوان مذهبی اصفهان ... بهترین شاگرد استاد بزرگ آواز «جلال تاج اصفهانی» است؛ به همین دلیل او را ... که از خوانندگان خوش‌صدا و مسلط به ردیف‌های آوازی بود، تربیت مرا به عهده .... ارسال کننده: شبکه اصفهان.

ســـــلاطـــین آواز ایـــــرانی

www.sardroud.blogfa.com/
شعر:نشاط اصفهانی : در ... عارفانه و عاشقانه - روایت کننده خبر - شناخت هستی - شرح و توصیف - سکوت و آرامش. دارای چهار متعلّقه : .... کشش کوتاه + چه تربیت شنوم یا چه مصلحت بینم ... ج_ گستره صدای مناسب بحدی که آوازخوان حق آواز را ادا کرده باشد.

روزنامهء هموطن سلام - پاییزان موسیقی - print_edition

www.hamvatansalam.com/print36375.html
از دیگر فعالیت‌های این هنرمند می‌توان به ساخت موسیقی برای فیلم‌های بی‌شماری اشاره ... با مهارت "کمانچه" و "سه تار" نیز می‌نواخت و شاگردان بسیاری را نیز تربیت کرده بود. ... داد؛ اما به عنوان تنظیم کننده و آهنگساز در سازمان صدا و سیما مشغول فعالیت بود. ... متولد شد و بعدها از محضر اساتیدی چون "تاج اصفهانی" و "ادیب خوانساری" بهره برد.

خوانندگان - Avaz Center

avazcenter.com/هنرمندان/خوانندگان
... ایران نام برده می‌شود و همراهی کننده متن‌های آوازی است که با این موسیقی عجین شده است ... یونس دردشتی از خوانندگان کلیمی ایرانی می باشد که در سال ۱۲۸۸ در اصفهان متولد .... وارد دانشسرای عالی تربیت معلم گردیدودر رشته زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد ... وی مدتی آواز و گوشه‌های موسیقی ایران را نزد استاد تاج اصفهانی و ادیب خوانساری ...

zaum/fa_50K.txt at master · zacharydenton/zaum · GitHub

https://github.com/zacharydenton/zaum/blob/master/public/data/.../fa/fa_50K.txt
کننده 26234. نظامي 26209 .... تربيت 15606 .... هنرمندان 11453 ...... اصفهاني 888 ...... آوازخوان 53. سازبندی 53. میسور 53. مسجدالحرام 53. پرهیاهو 53. خاستگاههای 53.

زمستان پرخبر و پرکار - وب سايت رسمي محمد اصفهاني

mohammadesfahani.com/default.aspx?NewsID=ce68fc12-09cf-4330-849a...2
۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - البته خوب نيست که مثلا يه خواننده يا هنرمندي قبل از اينکه در برنامه اي .... مثل آقاي چاوشي يا يگانه که هم خواننده و هم تنظيم کننده اهنگ هاي خودشون ...

نظر استاد بنان درباره استاد شجریان در 34 سال پیش | موسیقی ...

musiceiranian.ir/63070-banan-16.html
۱۵ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - مصاحبه کننده سپس نظر او را درباره اینکه این روزها می‌گویند شجریان، بنان آینده است، پرسید. .... همچنین نباید استاد ادیب خوانساری و استاد جلال تاج اصفهانی و استاد ... خودم اواز میخونیم -در ایران اواز خوان زیاد هست و حتی بعضی حرفه ای مثل پدرم ولی .... بزرگانی برای هنرمندان معاصر راهگشا و سبب تربیت ذهن شنده می شود.

تحریر - مرجع موسیقی کلاسیک پارسی - blogfa.com

www.tahrir.blogfa.com/author-tahrir.aspx?p=2
«كسايي» مدتي آواز و گوشه‌هاي موسيقي ايران را نزد استاد «تاج اصفهاني» و «اديب ..... به پورسانت هاي خيره کننده برسد يا مثلاً تصوير او به رونق فروش کالايي کمک کند. ..... هم لازم مي دانم اشاره کنم که براي تربيت يک هنرمند آوازخوان ، وجود و حضور يک معلم ...

بیوگرافی استاد علیرضا افتخاری - هنرمندان ماندگار ایران ...

freidonkenar.persianblog.ir/post/8/
۱۱ مهر ۱۳۸۷ ه‍.ش. - اما وقتی در 14 سالگی نزد استاد تاج اصفهانی ؛ افتخار شاگردی نصیبشان شد ... زیادی برای تلاوت قرآن قرآنتربیت کردکه از جمله خود اینجانب است. ... چون تصنیف خواندن را دوست نداشتم و دون شان آواز خوان می دانستم ، بسیار جدی گفتم ابدا. ... خوانده بودم به اقای داود پیرنیا (مسئول و تهیه کننده ان زمان برنامه گلها ) معرفی ...

هفته سوم مرداد ۱۳۹۰ - کرمانشاه و بیوگرافی - blogfa.com

mehdi-snm.blogfa.com/90053.aspx
"ابي" آوازخواني ست مردمي که از دل مردم ايران زاده شده است. ... گوگوش از دوران خردسالی در رادیو و تلویزیون هنرمندی می کرد. ... همچون تاج اصفهانی و حسن کسائی آشنا شود و در کلاس های آواز و موسیقی ایشان شرکت کند. ... شاعر, تنظیم کننده و خواننده ای ست که در بین عموم به عنوان خواننده و برای خواص به عنوان ...... دانشجویان علوم تربیتی اشکنان

سبک شناسی

farabisoft.com/Pages/FarabiSchool/StylisticsDetails.aspx?lang=fa&PID=2&SID...
خوانندگان بزرگ موسیقی ایران چنین باور داشتند که تصنیف خوانی اصولاً کار زنان است. ... موسیو لومر شاگردان زیادی تربیت کرد و به همه آن ها خط نت موسیقی یاد داد تا آهنگ های ... در شهرهای بزرگ غالباً مضامین عاشقانه، سرگرم کننده و گاه بسیار بی ارزش داشت. .... یکی از ویژگی های آوازخوانان عصر قاجار و دوره پهلوی، آشنایی شان به موسیقی ...

رسوایی در آکادمی گوگوش - پایگاه خبری تحلیلی هراز نیوز

haraznews.com › عمومی
۴ آبان ۱۳۹۰ ه‍.ش. - اگر آکادمی درست بود میزاشت خود شرکت کننده ها اهنگشونو انتخواب کنند بعد ...... هنرمندی مثل خانم گوگوش که جهانی اورو می شناسند. .... چهارم اینکه یادتون باشه مردم خودشون می دونن چی خوبه و چی بده شما لازم نیست کسی رو تربیت کنید. ...... F's'rahaخیلی ازت ممنونم که جوابمو دادی وخیلی خیلی از لهجه ی اصفهانی هاخوشم میاد ...

پاسخ خانواده پاشایی به دکتر اباذری - خبرآنلاین

www.khabaronline.ir/detail/391360/culture/music
۱ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - ... با بزرگ جلوه دادن بعضی از هنرمندان و ورزشکاران از جامعه سیاست زدایی کند. ... بنیامین درباره زندگی وآوازخوانی اش می گوید/ ماجرای ازدواج مخفیانه او چه بود؟ .... مرتضی پاشایی هیچ ،آیا درست است که ایشان به تمامی شرکت کنندگان در مراسم این مرحوم توهین نمودند ..... دقيقاً شاگرد همون استادى، با همون ميزان شعور و تربيت.

آلبوم«خروش»تازه ترین اثرمجید درخشانی باصدای مجتبی ...

tnews.ir/news/b3aa70263051.html
آرتنا: منصور جهانی مراسم رونمایی آلبوم «خروش» تازه ترین اثر مجید درخشانی با صدای مجتبی عسگری و به تهیه کنندگی دکتر مجید پازوکی در ساعت 15 روز جمعه 19 ...

لزوم حمایت بیشتر دولت از هنرمندان احساس می شود - صبح قزوین

sobheqazvin.ir/news/8075-newscontent
۲۴ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - به همین بهانه با مرتضی اصغری، آواز خوان توانای ایران در گفت و گویی ... موسیقی نواحی سحرانگیز و فسونگر نائی اصفهانی (سلطان سازهای بادی جهان) ...

معرفی خوانندگان - موسیقی ایرانی

mohammadhossein.tebyan.net/default.aspx?TopicID=198
وی در پاسخ به این سئوال که گویا وضعیت فروش آخرین آلبومش راضی کننده ..... تاج همیشه از آواز مرحوم آسید عبذالرحیم اصفهانی و مرحوم میرزا حسین ساعت ساز با .... نمود و شاگردان زیادی برای تلاوت قرآن قرآن تربیت کردکه از جمله خود اینجانب است. ... چون تصنیف خواندن را دوست نداشتم و دون شان آواز خوان می دانستم ، بسیار جدی گفتم ابدا.

عبدالرسول دری اصفهانی چهره بانکی تیم مذاکره کننده به - خانه

khazesh.ir/search/عبدالرسول+دری+اصفهانی+چهره+بانکی+تیم+مذاکره+کننده+به+
عبدالرسول دری اصفهانی، مسئول امور بانکی تیم مذاکره‌کننده ... است دری اصفهانی به . ... چه کسی دری اصفهانی را وارد تیم مذاکرهکننده کرد؟ - … چه کسی دری اصفهانی را ...

منوچهر همایون پور - بروجــرد ســرزمین فــرزانگان

boroujerdiha.mihanblog.com/post/176
۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - وب سایت تربیت بدنی بروجرد ... علمی کاربردی تعاونی تولید کنندگان بروجرد ... گوش دادن مدوام به صفحات آوازخوانانی نظیر طاهرزاده، تاج اصفهانی، ادیب خوانساری، رضا قلی ... همایون پور شاید رندترین آواز خوان موسیقی سده اخیر است. .... همایون پور به جرأت از معدود خوانندگان سده اخیر است که این چنین به ضربی خوانی و ...

goftannagin - آوازه خوان

goftannagin.persianblog.ir/pages/24/
۱۳ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - امروز ۱۳ آذرماه، سالگرد درگذشت «جلال تاج اصفهانی» هنرمندی ست که به ... و تاج اصفهانی از جمله هنرمندانی بود که خصوصیات اصلی یک آواز خوان تمام ... به وسیله خود آقای خورشیدفر تربیت شده اند چراکه استاد هنرستان های ... برای اینکه یک ساز ملودیک نیست و ساز همراهی کننده است و ریتم ارکستر را خیلی خوب نگه می دارد.

رادیوکلخورانradio kəlxoran - آثارسلطان الذاکرین استاد حاج ...

radiokalkhoran.blogfa.com/page/007
كه از اين دست مي توان به اذان ابوالحسن دماوندي، يكي از خوانندگان اواخر قاجاريه اشاره ... پس ازدماوندي حدود ۱۵ سال بعد، تاجاصفهاني خواننده مكتب اصفهان، اذاني را دربيات ترك ... است اين خواننده نيز همانند ديگر آوازخوانان موسيقي ايراني به اذان گويي دردستگاه هاي ... به همین دلیل به جای آن که شاگردان بسیاری را در حوزه ی آواز تربیت کند، مقلدان ...

جملات جالب - بیوگرافی خوانندگان

www.patoghkaraj.blogfa.com/category/6
جملات جالب - بیوگرافی خوانندگان - جملات جالب . ... معین در سن ۱۸ سالگی نزد اساتید آواز آن زمان همچون تاج اصفهانی و حسن کسایی به یادگیری گوشه‌ها و .... در سال ۱۳۵۷ و برپایی نظام جمهوری اسلامی، موسیقی پاپ و آوازخوانی زنان در محافل عمومی ممنوع اعلام شد. ... این اجرا با پیش خوانی "بابک سعیدی" و هم خوانی شرکت کنندگان مسابقه همراه بود.

سایت دانلود موزیک | رخ کده ، دانلود با لینک مستقیم - Part 61

rokhkade.ir/tag/سایت-دانلود-موزیک/page/61
ترانه سرا: علی بحرینی / اهنگ ساز: پیمان سوری / تنظیم کننده: فرهاد فرهادی ... سعید پورسعید اصفهانی در ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۵ در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. ..... تربیت و پرورش یافت و از سن نوجوانی فراگیری نت و سلفژ را آغاز کرد و زیر نظر استاد پورتراب در ... کرد وی پس از ویگن دومین هنرمند آوازخوان مقیم لس آنجلس می بود.

موسیقی -آهنگ شکوه - خواننده علی سیار - دانلود کلیپ

video8.ir/4723/موسیقی-آهنگ-شکوه-خواننده-علی-سیار.html
۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - موسیقی -آهنگ شکوه - خواننده علی سیار - نماهنگ ?شکوه پدافند? با صدای حامد زمانی - موسیقی – باشگاه ترانه و ...En cache20 آوريل 2015 ... نماهنگ ...

شاد باشید - بنـــان؛صدایی مخملین که بیست سال و سه روز است ...

shad-bashid.blogfa.com/post-154.aspx
روز امور تربیتی و تربیت اسلامی چهارشنبه: هشتم اسفند،یازدهم صفر،بیست و هشت فوریه/روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان. ... همچنين هنرمندان بزرگی مانند "جليل شهناز" و" حسن کسايی "که اصفهانی بودند در سفرهايی که به تهران داشتند، در ... هشتم اسفند ماه امسال درست بيست سال از مرگ "غلامحسين بنان" آواز خوان بزرگ ايران می گذرد.

حضرت امام رضا(ع) - حسینیه چهارده معصوم

www.14-masoum.com/category/عترت/اهل-بیت/حضرت-امام-رضاع/
پس از شنیدن جواب ناامید کننده از پزشکان، صدیقه امید خود را از دست داد و همه چیز برای ...... در مزاج درختان و سبزه ها نیست بلکه بدن آدمى نیز تحت تأثیر و تربیت آنها است. ...... اجرا و قلمزنی توسط مرحوم استاد هنرمند حاج محمد تقی ذو فن اصفهانی انجام گرفت. ...... در حالى که آنها حتى از ذکر داستان هایى مربوط به آوازخوان ها، رقاصه ها و حتى قطاع ...

راهنمای حل جدول – حرف الف – بینک

bink.ir/راهنمای-حل-جدول-حرف-الف/
آباد کننده = عامر .... آلبوم محمد اصفهانی = حسرت ، برکت ، تنها ماندم ، برات ، ماه غریبستان ، نون و دلقک ... آمپول منبسط کننده رگها = میلرینون ... آواز خوان = مغنی ، مترنم .... اثر تربیتی ژان ژاک روسو = امیل ..... از خوانندگان موسیقی پاپ = محمدزارع از خواهران ...

زنده در یاد - blogfa.com

daryad.blogfa.com/author-daryad.aspx?p=14
۱۹ شهریور ۱۳۸۷ ه‍.ش. - من بنام کمترین بنده هنر و هنرمندان ، برگ سبزی را ارمغان تو ساختیم وبا دلی .... پس از دماوندي حدود 15 سال بعد، تاج اصفهاني خواننده مكتب اصفهان،اذاني را در ... اين خواننده نيز همانند ديگر آوازخوانان موسيقي ايراني به اذان‌گويي در ..... پس قيمت بالاي بليت براي يک برگزار کننده کنسرت يک امتياز مثبت محسوب نمي شود.

برخی هنرمندان با انتشار اولین آلبوم،زن‌شان را طلاق می‌دهند - ...

www.bultannews.com › صفحه نخست › سیاسی
... معماری و ساختار شهری · فرهنگ مقاومت · تربیت اسلامی · فرهنگ عمومی · گوناگون ... برخی هنرمندان با انتشار اولین آلبوم،زن‌شان را طلاق می‌دهند ... من برای اینکه بتوانم کار را درست انجام دهم و آوازی که می خوانم برایم تا اندازه ای راضی کننده باشد زحمت زیادی کشیدم. از سال 49 تا 60 که در خدمت استاد «تاج اصفهانی» بودم، ایشان با تکیه کلام های ...

ادامه مطلب... - قول و غزل در ساز و سخن - blogfa.com

momtazvahed.blogfa.com/post/51
پس از کسب این موفقیت بزرگ، همکاری او با هنرمندان و خوانندگان معروف آن روزگار آغاز شد. ... اثری است مشترک با ویولن او که با نی حسن کسایی و آواز تاج اصفهانی همراه است. ... (4) پازوکی تنظیم آهنگ را عنصر مهمی در پرداخت ملودی دانسته و تنظیم کننده از ... اکبرگلپایگانی آوازخوان پیشکسوت و یکی از چهار خواننده گل های جاویدان در مورد ...

استادان موسیقی ایران - نظرگاه

nazarghah.persianblog.ir/page/19
آوازخوانی را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. ... در همین سال به همراه گروهی از هنرمندان چون محمدرضا لطفی، ناصر فرهنگ‌فر، حسین علیزاده، جلال ... وی شیوه‌های آوازی اقبال السلطان، تاج اصفهانی، میرزا ظلی، ادیب خوانساری، قوامی و بنان را روی .... و خرک و نیز مالشها و پنجه کاریهای مسحور کننده و کلا" طمائنینه انتقال فراوان احساسی داده بود.

پرشین خودرو | خواننده هایی که کم کم فراموش می شوند

www.persiankhodro.com/show_news/59269/خواننده-هایی-که-کم-کم-فراموش-می-شوند
۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اگرچه محافظه کاری و دست به عصا بودن محسن رجب پور (تهیه کننده) باعث شد ... آیا باید بنیامین را در فهرست تمام شده ها قرار دادیم یا این هنرمند باهوش می .... خشایار اعتمادی – علیرضا عصار – قاسم افشار – حسین زمان – محمداصفهانی – حامی و مانی رهنما ... اشتباه رایج والدین در تربیت فرزندان · ممنوعیت جهانی تجارت کاسکو ...

سایت خبری تک نواز - یادی از نام و خاطره هنرمندان موسیقی ...

taknavaznews.com/news/item/2570-درگذشتگان-سال-94
«مهران قاضی اصفهانی»؛ موسیقیدان جوان اصفهانی دار فانی را وداع گفت ... مراسم دیدار «محمود صالحی» رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با هنرمندان در باغ‌ موزه تهران برگزار شد .... او معلمی بود که علاوه بر آموزش و تربیت دانش آموزان، نیم قرن از عمر خود صرف .... از سال 1375 تا 1380، به مدت پنج سال به عنوان سردبیر و تهیه کننده برنامه ...

خبرگزاری تسنیم - در بزم‌های شبانه دربار چه می‌گذشت؟ / ماجرای ...

www.tasnimnews.com/.../در-بزم-های-شبانه-دربار-چه-می-گذشت-ماجرای-سفر-شاه-و-فر...
۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. - فی‌المثل سپهبد حجت معاون نخست‌وزیر و سرپرست سازمان تربیت بدنی بود اما یک حکم ... بود که گذران شبانه در کاخ اختصاصی توأم با یک برنامه سرگرم کننده نباشد. ... از جمله کسان دیگری که دعوت می‌شد عبدالکریم اصفهانی بود که در رادیو ادای ... خوانندگان روز بود و از موسیقی اصیل ایرانی خبری نبود و هنرمندان معروف و ...

جام نيوز - فرهنگی

www.jamnews.ir/service/cultural?0&PageNum=22
۵ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - پرستویی، پروفسور حسابی و حکایتی زیبا از تربیت فرزند +عکس ... آوازخوان پیاده در سیاست، به‌دنبال راه بازگشت +عکس ... رویه عکس در دولت/ "هنرمند ارزشی و غیرارزشی نداریم" دروغی بیش نیست ... قاسم زارع از نقش خود در فیلم کمدی دفاع مقدسی «چهار اصفهانی در بغداد» صحبت کرد و گفت که این فیلم کمدی ...

تگ های مطالب » سایت رسمی حسن ریوندی Hasan Reyvandi

hasanreyvandi.ir/tags/
... ی گلخانهبرنامه،برنامه‌هایبرنخوردبرندهبرپیچیدبرگزاربرگزار کننده برنامه های طنزبرگزار کننده جشن هابرگزار کننده مراسم عقدبرگزارکننده مراسماتبرگزار کننده ...

جسی نورمن، سوپرانوی با عظمت – گفتگوی هارمونیک ...

www.harmonytalk.com/id/1349
۱۷ مهر ۱۳۸۶ ه‍.ش. - نورمن یکی از شگفت انگیزترین خواننده های اپرا و تکخوان است و یکی از بهترین اجرا کنندگان آواز در موسیقی کلاسیک است. او یک سوپرانوی ...

وبلاگ علی حسین عزیزی

alihosein-azizi.blogfa.com/1392/11?p=3
روزنامه «گاردین» پس از انجام پژوهشی گسترده، فهرست برترین هنرمندان جهان قبل و بعد از .... سروده و ارزشمندترین اشعارش مضامین انتقادی، اجتماعی، احساسی و تربیتی دارند. .... مراسم ختم همسر بنیامین؛ از اشک‌های شیلا خداداد تا آوازخوانی اصفهانی + تصاویر ..... زندان از طریق تلفن با ملاقت کننده خود گفتگو می کند اما تلفن که ناشیانه روی ...

بیوگرافی بهمن علاءالدین - فامیلهای بلدی و وابسته مقیم ...

mavadat.blogfa.com/post-38.aspx
۲۹ فروردین ۱۳۹۱ ه‍.ش. - ... نیکو برخوردار و در تادیب و تربیت فرزندان خود بسیار کوشا و مراقب بود. ... پور"، نوازنده برجسته سنتور و رهبر وقت ارکستر اهواز و تنظیم کننده توانمند ..... آذر"،"صیف"و"شجریان" از اندک خوانندگان "آواز خوان" ایران قرار گرفته" (11) ...

مطالب جدیدتر - هنرمندان

honarmandan009.blogfa.com/1392/05?p=2
هنرمندان - ... یک اصفهانی در نیویورک (۱۳۵۱) ..... احمدلو درباره نوع طراحی پوسترها و بیلبوردهای این فیلم، ایده آن را متوجه تهیهكننده فیلم دانست و اظهارداشت: هدف ... كه با توجه به مشكلات فراواني كه داشت توانست سه فرزند خويش را به‌خوبي تربيت كند. .... شروع فعالیت سینمایی با بازی در فیلم گربه آوازخوان (کامبوزیا پرتوی) در سال ١٣٦٩.

معرفی هنرمندان و خوانندگان ترکیه

www.yashartr.blogfa.com/
معرفی هنرمندان و خوانندگان ترکیه - سایت تخصصی معرفی و فروش آثار هنرمندان ترکیه. ... (ایرج)، علیرضا افتخاری، محمد اصفهانی، حمیرا، گوگوش، آغاسی و یا جمال وفایی. ...... پخش كننده رايت شده و روي دي وي دي ها داراي لوگوي فروشگاه trmarket ميباشند. 3. ... او نیز از طرف دولت تربیت شده و در کارهای عملیاتی فردی خبره و کار کشته است.

بزرگترین وبلاگ بیوگرافی بازیگران و خوانندگان - صفحه 47

biography2015.madblog.ir/page/47
۲ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به عنوان یک هنرمند تک، لواتو اولین آلبوم خودرا با نام «فراموش نکن» در ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۸ عرضه نمود. ... او در مجموعه هفتم مسابقهی آوازخوانی ایکس فاکتور و مجموعه نهم امریکن آیدل .... و علا قه ی اصلی اش، یعنی والیبال به تحصیل دررشته ی تربیت بدنی پرداخت. .... بهترین دریافت کننده در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۱

آواز ایشان اصفهانی موسیقی اکبر استاد اکبر گلپایگانی ...

weblog24.info/.../آواز-ایشان-اصفهانی-موسیقی-اکبر-استاد-اکبر-گلپایگانی-هنرمند...
استاد جلال تاج اصفهاني بدون شک یکی از معدود خوانندگان صاحب سبک تاریخ .... و آنچه امروز به نام موسيقي کلاسیک ايران نام برده می‌شود و همراهی کننده متن‌های آوازی است که .... خبرگزاری آریا- «اکبر گلپايگاني» آوازخوان سال های دور مناجات خوانی را .... استاد نریمان شاگردان زیادی تربیت کرد که بسیاری از آنها از نوازندگان معتبر این ساز م

موز یکال هنری ساحل ( موسیقی ) - شرح کوتاهی از : زندگینامه ی ...

musavi54.blogfa.com/post-5.aspx
چون تصنیف خواندن را دوست نداشتم و دون شان آواز خوان می دانستم ، بسیار جدی ... نوار که در " سه گاه " خوانده بودم به اقای داود پیرنیا (مسئول و تهیه کننده ان زمان برنامه گلها ) ...

آواز ایشان اصفهانی موسیقی اکبر استاد اکبر گلپایگانی ...

weblog24.click/.../آواز-ایشان-اصفهانی-موسیقی-اکبر-استاد-اکبر-گلپایگانی-هنرمند...
آواز ایشان اصفهانی موسیقی اکبر استاد اکبر گلپایگانی هنرمند بزرگ برای ... ايران نام برده می‌شود همراهی کننده متن‌های آوازی است که با این موسيقي عجین شده است سنتی .... به جای تقلید، مطالعه کنند خبرگزاری آریا- «اکبر گلپايگاني» آوازخوان سال های دور ... استاد نریمان شاگردان زیادی تربیت کرد که بسیاری از آنها از نوازندگان معتبر ...

مرداد 1386 - پرویز یاحقی

www.parvizyahaghi.blogfa.com/8605.aspx
۱۱ مرداد ۱۳۸۶ ه‍.ش. - ولی بدبختانه با تمام شرائطی که در ایران وجود داره بویژه برای هنرمند یکی دوتا از .... مورد توجه داوود پیرنیا، تهیه کننده برنامه گلها در رادیو ایران قرار گرفت که برنامه ... موسیقی سنتی ایران صداها به دو بخش تقسیم می‌شوند: آوازخوانان و تصنیف‌خوانان. .... قسمتی از اشعار ( ترجیح بند هاتف اصفهانی ) دکلمه شده را می نویسم :.

احیای آثار قدیمی اصفهان در ارکستر بزرگ نقش جهان

www.esfahanfarhang.ir/.../احیای-آثار-قدیمی-اصفهان-در-ارکستر-بزرگ-نقش-جهان
۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ثبت نام دومین دوره تربیت مربی "سلامت جنسی" در خانه کودک ... در بخش دوم برنامه که به آوازخوانیاستاد حسام الدین سراج اختصاص ... از علاقه‌مندان و هنردوستان اصفهانی در مراسم حضور یافتند همچنین هوشنگ حریرچیان نیز در این برنامه حضور یافت. ... زندگینامه خوانندگان برنامه از عوامل تهیه کننده ارکستر نیز تقدیر کرد.

نوا و سکوت - صفحه 5 - انجمن استقلالی

www.esteghlali.com › ... › گفتگوی آزاد و آرشیو › دانش ها و اطلاعات عمومی › موسیقی
۱۲ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. - 10پست - ‏1 نویسنده
دکتر «محمد اصفهانی» از معدود خوانندگان موسیقی پاپ سالهای اخیر است که در کارنامه ... سیر بیماری ایشان به گونه ای غافلگیر کنندههمه را در حیرت فرو برد. ..... تدریس، حاکی از آن است که هدف این بوده تا تکنواز یا آوازخوان تربیت شود.

آرشیو موسیقی ملی ایران ( آواز سنتی ) - شناخت فیزیک صدا و ...

www.iranvocals.blogfa.com/post-1542.aspx
محمد علی : مطلب پیش رو در موارد شناخت صدا های حنجره + آنچه كه آواز خوان بايستي بداند وعمل ... خوانندگان مسلط و ماهر از اينگونه تغنّي بسيار كم استفاده مي كنند. ... و اجرا نمودن قسمتي از آواز بصورت ضربي، صرف خارج شدن از حالت يكنواختي و كسل كننده.... ولي بصورت غير اصولي و تربيت نشده در اكثر افراد (قريب به اتفاق) وجود دارد و كمتر ...

بیشتر بشناسیم (هنرمندان موسیقی و شعر ایران ) [آرشیو] - ...

www.daneshju.ir/forum/sitemap/t-13640.html
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ ه‍.ش. - 12پست - ‏2 نویسنده
اين هنرمند فرهيخته موسيقي را درشيراز نزد استاد مشير معظم افشار آغاز كرد و ... هنري خود علاوه بر تربيت شاگردان زياد، دهها تصنيف از خود به جاي گذاشت. ... ترانه های معروفی را كه استاد تاج اصفهانی خواند و بسیار معروف شد و روی .... چون تصنیف خواندن را دوست نداشتم و دون شان آواز خوان می دانستم ، بسیار جدی گفتم ابدا.

سایت رسمی جلیل سجاد | مقالات

www.jalilsajad.com/مقالات/
۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تکنیک آواز عبارت است از تسلط بر فن آوازخوانی و در مورد هنرمند آوازخوان به .... دستگاه همایون فضایی شاهانه خلق می‌کند و بیان کننده شکوه و گریه عشقی ... و بهترین روش های آموزشی برای تربیت هنرجوی خود بهره گیرند، به مطالعه و تحقیق ..... از فراغ و نوستالژى سخن مى گوید (به اصفهان رو – خواننده استاد تاج اصفهانی ).

آذر ۱۳۹۲ - موسیقی پروازی است به فرازستان معنا

ostad1319.blogfa.com/9209.aspx
عده‌ای از هنرمندان برگشتند ولی روح من آزرده شده بود و حالا به تربیت شاگردان مشغولم ... توکل بود ومن با بهره گرفتن از تخصص چندین ساله‌ام در آوازخوانی استفاده کردم. .... استاد جلال تاج اصفهانی در این روز چهره در نقاب خاک کشیدند و جامعه موسیقی را تنها گذاشتند ..... او تنظیم کننده آهنگ‌های علی اکبر شیدا، عارف قزوینی، رکن الدین مختاری و ...

تونل زمان ®Official (@toonel_zaman) | Instagram photos ...

www.imgrum.net/user/toonel_zaman/.../1245147928358166142_1142436670
عکسی جالب و قدیمی از استاد جهانبخش پازوکی (آهنگساز، تنظیم کننده و ترانه سرا ... نظام جمهوری اسلامی، موسیقی پاپ و آوازخوانیزنان در محافل عمومی ممنوع اعلام شد. با وجود آن‌که اکثر هنرمندان ایرانی، مهاجرت از ایران را انتخاب کردند؛ گوگوش که به هنگام وقوع ... را در رشته فلسفه و امور تربیتی از دانشکده ادبیات #دانشگاه اصفهان دریافت نمود.

موسیقی دفاع مقدس - رویدادهای موسیقی پاپ ایرانی

music2002.persianblog.ir/tag/موسیقی_دفاع_مقدس
"مهربان بابای من" عنوان یکی دیگر از قطعات "گروه سرود امور تربیتی آباده" است که در دهه 60 .... بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ، اداره کل استان همدان تهیه کننده آلبوم ...... با صدای علیرضا عصار ، فریدون آسرایی ، مهرزاد اصفهان پور ، محمد اصفهانی، مهدی ...... آوازخوان هوره و مور، محمد رضا فتاحی شاعر انقلابی و همچنین 70 نفر از هنرمندان ...

***موســــــیقی سنــــــتــی*** - زندگینامه

mrezamweb.blogfa.com/category/4/زندگینامه
از سال1321 صدای غلامحسین بنان، همراه با همکاری عده یی از هنرمندان دیگر از رادیو ... و جدش نیز از هنرمندان زمان بودند و شاگردان زیادی در کشور ما تربیت کرده اند. ..... چون تصنیف خواندن را دوست نداشتم و دون شان آواز خوان می دانستم ، بسیار جدی گفتم ابدا. ... که در " سه گاه " خوانده بودم به اقای داود پیرنیا (مسئول و تهیه کننده ان زمان برنامه گلها ) ...

اشعار و متون ادبی زیبا - نسخه قابل چاپ - تالار کافه کلاسیک

cafeclassic4.ir/printthread.php?tid=80
۲۳ آبان ۱۳۸۹ ه‍.ش. - چکامه ای زیبا از حضرت مولانا که هنرمند عزیز جناب آقای سراج هم دلنشین اجراش کردن . ...... سروده ای زیبا از (( صفای اصفهانی )) که نشانه هایی از لطافت طبع ایشان در آن ...... آسمان دگر بار دلتنگ پرنده هاست و سحرتداعی کننده ی نغمه ی پر شور گنجشک ها! ...... از باده مرا توبه چــــــه میفرمایی روحیست که او تربیت شخص کند.

[PDF]دریافت فایل - خانه موسیقی ایران

www.iranhmusic.ir/uploads/File_fa_6D62552_4_F78FC1FA.pdf
ارزش گزاری صورت گرفته و پاســخ روشن و قانع كننده ای برای. بانيان برنامه هایی كه ... بخصــوص هنرمندان خانم بود كه نمی دانســتيم نام حقيقی آنها. چيست. همچنين برخی ...

بیوگرافی بهادر عبدی با تصاویر - بازتاب 24

baztab24.com/news/384048/بیوگرافی+بهادر+عبدی+با+تصاویر
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مجموعه : بیوگرافی هنرمندان ایرانی و خارجی. ... + عکس قوی ترین لاغر کننده های جهان (عکس)آموزش تصویری ساخت عروسکی که حرف می زند! ... از مورچه ها از اشک‌های شیلا خداداد تا آوازخوانی اصفهانی+تصاویر جالبترین کنسرو تهیه شده برای سال نو میلادی! .... 273 برنامه در هفته تربیت بدنی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود ...

حکم شعر - ویکی فقه

wikifeqh.ir/حکم_شعر
۲۰.۱ - روایات دلالت کننده بر کراهت داشتن شعر حق ..... مرد و گاهی خوانندگان زن ، به طور گروهی، شعر می‌خوانده‌اند، مانند:قصّه دختران بنی النجار. ... می‌داند، اما شعر و شاعران دارای تعهد و رسالت انسانی تربیتی را استثنا می‌کند. ... بنابراین، نباید تصور کرد که این روایت دلیل ممنوعیت اصل شعر است و (حُداء) آوازخوانی در حال سفر از آن استثنا شده ...

بهانه ئی برای گریستن - پرشین بلاگ

waheb.persianblog.ir/page/62
ر – برای پیشبرد اهداف این حرکت ملی ، از سوی اشتراک کننده گان موافق .... اما با آنکه امیدواری آن وجود دارد که آوازخوانان ما هنگام زنده گی شان به شهرت رسیده و آثار شان مورد ... زیرا تاکنون کمترین کاوشی برای ارزش دهی آفریده های هنرمندان ما انجام یافته است. ...... مانند: طالب آملی، کلیم ، صائب ، غنی کشمیری ، هاتف اصفهانی ناظم هروی ودیگران.

ادبيات - Hamshahri Newspaper

www.hamshahrionline.ir/hamnews/1384/840506/world/litew.htm
۶ مرداد ۱۳۸۴ ه‍.ش. - ... از بيم آنكه مهر پدري مانع از سختگيري در تربيت يك كلاسيك كار برجسته شود ..... يك از كنسرواتوارها و دانشگاههاي موسيقي هنرمند نامداري تربيت نشده و هرچه هست ... كه سخن از آواز و آوازخواني است و آواز و كلام در موسيقي شرق، عنصر اصلي و ركن ... گروه هم باشد تقريبا بيان كننده وزن آن گروه است گرچه استاد سرآهنگ بزرگ و ...

برچسب ها - امیری - باشگاه خبرنگاران جوان

www.yjc.ir/fa/tag/256/امیری
کننده شاخص اصلی تئاتر کرمانشاه نیست امیری افتتاح تئاتر شهر... رقم واقعی فاصله ... تربیت دختران در "صبح و امید" ... دعوت 12اصفهانی به مسابقات درون اردویی انتخابی تیم ملی کاراته مردان ... هنرمندان آوازخوان امیری و طالبا می خوانند و نوازندگان با.

آواز محمد اصفهانی در مدح پیامبر(ص)+دانلود – جديدترين اخبار ...

www.momtaznews.com/آواز-محمد-اصفهانی-در-مدح-پیامبرصدانلو/
هنرمندان اصفهانی توهین به پبامبر اسلام (ص) را محکوم کردند با خلق آثار هنری: هنر > تجسمی- هنرمندان اصفهانی روز جمعه ۱۴ مهر در گردهمایی بزرگی در باغ غدیر اصفهان با ...

هنرمند به انگلیسی | سایت تفریحی فان کده

funkade.top/post/هنرمند-به-انگلیسی/
هنرمند یا هنرور شخصی است که به آفرینش آثار هنری می پردازد و یا در هرشاخه ای از فعالیت های. دانلود آلبومهای محمد اصفهانیآلبومهای جدید و قدیم محمد اصفهانی محمد اصفهانی ...

مرکز اسناد انقلاب اسلامی - گزارش كامل اختتامیه جشنواره جام‌جم‌

www.irdc.ir/fa/content/26762/default.aspx
۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. - وی ضمن تشكر و قدردانی از تمامی هنرمندان، برنامه‌سازان ‌و تمام كسانی كه در .... از هر زمان دیگر در میان تهیه كنندگان، نویسندگان، كارگردانان، بازیگران، مجریان، ... جام جم همچنین از محمد گلریز و محمد اصفهانی، دو خواننده مطرح كشور تقدیر شد. ... با عبور از میان حضار با آوازخوانی به روی سن آمد و خطاب به رییس صداوسیما گفت: آقای ...

Ata Omidvar - بیاد دوست عزیزم محمدرضالطفی برای سایت... | ...

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10205554219110904&id...
از شاگردان خوب میرزا حسین قلی و از دوستان عارف و سایر هنرمندان بوده و ... رفتم - و بین همه شرکت کنندگان از شهرستان های استان هشت اول شدم و به همراه سایر هنرمندان به .... که متخلص به دودانگ بود چون تصنیف خوان و صدای دودانگی داشت شده آواز خوان شده، در .... علی رضا افتخاری خواننده اصفهانی که با همسر و بچه اش تازه از اصفهان آمده بود و می ...

فرهنگ شریف به‌سوی خانه ابدی بدرقه شد

www.navayefars.com/content/9769
۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - ... از وی توضیح خواست که پاسخ‌ها قانع کننده نبود؛ هر چند نامبرده ضمن عذرخواهى تصریح ... این مراسم صبح روز شنبه 20 شهریورماه با حضور هنرمندان موسیقی، نماینده ... در پایان با آوازخوانی قاسم رفعتی خواننده بنام موسیقی ایران، رضایی همسر ... سیامک بنایی، پوری بنایی، سعید ثابت، محمد اصفهانی، عبدالحسین مختاباد، ...

آهنگ های منتخب استاد غلامحسین بنان - صبح بخیر

sobbekheir.com/tag/آهنگ-های-منتخب-استاد-غلامحسین-بنان
هنر واقعی، آگاهیی های عمیق، شوق و شور و عشق که لازمه زندگی هر هنرمند است، همه را با هم داشت. ... اخبار فرهنگی - تصویری از آوازخوانی دختر شجریان اخبار فرهنگی - تدبیر .... ادب و هنر نظیر استاد جلال الدین همایی، استاد تاج اصفهانی، استاد حسن کسایی و . ... ( تو دوبی زندگی میکنه ) اهنگ ساز و تنظیم کننده کارهاش : محسن صادقی نام شاگرد ...

وبلاگ شخصی فرهاد داودوندی - مطالب بهمن 1393

www.farhad90.ir/post/archive/1393/11/page/11
کسب رتبه اول کارشناسی تربیت بدنی آموزش و پرورش بروجرد در لرستان ..... محمد اصفهانی جزو خوانندگان است که در اجراهای ارگانی بسیاری حاضر می شود. ... این ترانه را محمدعلی شیرازی سروده، آهنگ سازش اکبر آزاد و تنظیم کننده آن بهروز صفاریان بود.

صدای شش دانگ چیست ؟ - نت آهنگ

www.noteahang.com › انجمن › آواز و خوانندگان › آواز کلاسیک ایرانی
۴ بهمن ۱۳۸۶ ه‍.ش. - 16پست - ‏8 نویسنده
صدای خوانندگان اعم از خواننده ی زن و یا مرد، به طور معمول هر یک وسعت خاصی دارد و .... البته مرحله نهايي ششدانگ خواني آنست كه در دانگ ششم، آوازخوان از عهده تحويل .... بعضی افراد از دوران کودکی صدای خوشی دارند که اگر آن صدا را تربیت کنند و ... ابی ، معین ، امید ، محمد اصفهانی و. ..... امیدوارم این توضیحات کمک کننده باشد.

اخبار هنرمندان بایگانی - صفحه 16 از 256 - بهترین ها

mededu13.ir/label/اخبار-هنرمندان/page/16
متاسفانه سرمایه گذار فیلم به طور بسیار ناعادلانه و ناراحت کننده ای با فیلم رخورد .... خشایار اعتمادی – علیرضا عصار – قاسم افشار – حسین زمان – محمد اصفهانی – حامی و مانی رهنما همه آنها دست کم موسیقی را به صورت آکادمیک دنبال می کردند یا خودشان آوازخوان..... تست روانشناسی · تصاویر جذاب و دیدنی · تعلیم و تربیت · تغذیه سالم · تغذیه ...

بازیگران بایگانی - صفحه 16 از 218 - بهترین ها

mededu13.ir/label/بازیگران/page/16
حتی در مورد بهداد سلیمی که واقعا ناراحت کننده بود نیز، او باید بشتر از این روی ..... خشایار اعتمادی – علیرضا عصار – قاسم افشار – حسین زمان – محمد اصفهانی – حامی و مانی رهنما همه آنها دست کم موسیقی را به صورت آکادمیک دنبال می کردند یا خودشان آوازخوان..... تست روانشناسی · تصاویر جذاب و دیدنی · تعلیم و تربیت · تغذیه سالم · تغذیه ...

27 خرداد سالروز درگذشت جلیل شهناز ، پنجه طلای تار ایران - ...

almahdi-aj.ir/post/2555/27-خرداد-سالروز-درگذشت-جلیل-شهناز-،-پنجه-طلای-تار-ایران
سال پنجم (فرهنگی -مذهبی - تربیتی-ادبی) ... بى راه نیست اگر بگوئیم نام «تار» و نام «شهناز» در دل اهل موسیقى، تداعى كننده مستقیم یكدیگرند. .... جلیل شهناز پنجه طلایی تار، و بداهه‌نوازی استاد، آخرین هنرمند بزرگ از خاندان هنرمند شهناز است. ... برگزار شده بود به طنز با آن لهجه شیرین اصفهانی گفتند: برادر بنده كه به استاد شنونده(!) ...

یادداشتهای مسعود در رابطه با تنبک - ضرب MASOUD B.B. ...

zarb68.blogsky.com/
توضیح آنکه خوانندگان دو گونه بودند، یکی آوازخوانان که بر پایه ردیف موسیقی اصیل ... تا اوایل این سده اساسا" تنبک به همراهی کنندهترکیبهای ریتمیک مانند تصنیف و ... که به خیال خود برای درک موسیقی اصیل تربیت شده بودند، اما کم کم از خوانندگان و .... وی شیوه‌های آوازی اقبال السلطان، تاج اصفهانی، میرزا ظلی، ادیب خوانساری، قوامی و ...

موسیقی ایرانی بدون ایرج و گلپا یعنی این !! - خسرو روضه ...

www.narazi.blogsky.com/1386/06/19/post-29/
مسئله قابل توجه که دانستن آن برای همه الزامی است اینست که آوازخوانان طراز اول و مطرح کشور در چه سطحی ... مورد در مقایسه با آوازهای ( گلپا ، ایرج ، اقبال السلطان - ظلی - قمرالملوک وزیری - تاج اصفهانی - دردشتی و. ... دمت درست داداش تحریر تصنعی شجریان خسته کننده است. .... از هنرمندان خوب این گروه بعضی از آثار ایرج,نخست , افتخاری و.

موسیقی - پرشین بلاگ

mahmoodava.persianblog.ir/1389/10/
۲۸ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. - اصفهانی، محمد : از خوانندگان معاصر موسیقی سنتی و پاپ ایرانی ... خسروی، سیروان (زادهٔ ۱۳۶۱)، خواننده سبک راک، تنظیم کننده، صدابردار و ناظر ضبط ..... موسیقی تأثیر مهمی در تربیت موسیقی‌دانان و نوازندگان پس از انقلاب گذاشت.

دانلود آهنگ جدید شاهرخ به نام آرامش - ملودی فارس

www.melodyfars.ir/43221/download-new-song-by-shahrokh-aramesh/
ترانه سرا: میثم بخشی / اهنگ ساز و تنظیم کننده: محمد کلاسی بهار ... تربیت و پرورش یافت و از سن نوجوانی فراگیری نت و سلفژ را آغاز کرد و زیر نظر استاد پورتراب در هنرستان ملی ... کرد وی پس از ویگن دومین هنرمند آوازخوان مقیم لس آنجلس می بود. .... محسن چاوشی · محسن نامجو · محسن یاحقی · محسن یگانه · محمد اصفهانی · محمد بیباک · محمد ...

موسیقی سنتی ایران - موسيقي

rezashakouri.persianblog.ir/post/5/
۱۱ آذر ۱۳۸۷ ه‍.ش. - صفحات دوره اول هنرمندان ایرانی که پیش از انقلاب مشروطه ایران در تهران ضبط گردید ... خان قزوینی ، بحرالعلوم اصفهانی ، جناب دماوندی ، آقا غفار ، آقا حسین تعزیه خوان شاهی .... حاج غلامرضا قیطانچیان آوازخوان برجسته مکتب تبریز ... در لحن آوازی ایشان کاملا" مشهور بود که از راویان مبرز و ایفا کنندگان به حق و صحیح ، و از ...

اصول خوانندگی - آموزش جامع سلفژ و خوانندگی پاپ - قسمت اول - ...

giturist.loxblog.com/cat/6/0/خوانندگی%20پاپ.htm
ارادتمند همه شما دوستان هنرمند - گیتاریست برای دانلود به ادامه مطلب بروید. ... سلام خدمت یكایك سروران و هنرمندان گرامی سایت گیتاریست ، اگه اجازه بدین یك گله كوچك ...

تاريخ شفاهي - تاریخ شفاهی

oral-history.ir/print.php?page=article&id=440
محمد مهاجر، نویسنده، سردبیر، تهیه کننده و گزارشگر رادیو، تهیه کننده و مهین نثری ... عبدالعلی وزیری آوازخوان، عموزاده و شاگرد مکتب کلنل علینقی خان وزیری، سخنان خود را از ... همراه با این خاطرات آواز رضاقلی خان و فلوت اکبرخان از هنرمندان بسیار قدیمی در ... برای تربیت گوینده در زمان کنونی و کاستن از اغلاط گفتاری، سخن گفته است.

پاورپوینت مکتب اصفهان - شهرسازی آنلاین

www.shahrsazionline.com/26206/پاورپوینت-مکتب-اصفهان/
مطالعه بخش هایی از پاورپوینت فوق: رمز فایل: www.shahrsazionline.com دانلود پاورپوینت مکتب اصفهان.

 

برای اطلاع رسانی زودتر از قرار گیری لینک ها و جواب مسابقات و دیگر اخبار عضو کانال زیر شوید

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

دسته بندي: مسابقه پیامکی,
برچسب ها : مسابقه ,

تبلیغات

مطالب مرتبط :

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی