غذاها یی که دیابتی ها باید بخورند و غذاهایی که دیابتی ها باید از خوردن آن پرهیز کنند.

از نقطه نظر سلامت ،خوردن امر بسیار مهمی محسوب می شود. مهمترین نگرانی در کنترل دیابت کنترل میزان قند خون فرد در محدودۀ طبیعی است، به این منظور فرد دیابتی باید از خوردن برخی از غذاها پرهیز کند و برخی دیگر را که برای کنترل دیابت مفید هستند، مصرف کند.

افرد مبتلا به دیابت باید تلاش کنند که در محدودۀ وزن سلامت باقی بمانند و رژیمی را تبعیت کنند که موارد زیر در آن رعایت شده باشد.

٭کم چرب

٭کم قند

٭کم نمک

٭حداقل 5 وعده میوه و سبزی تازه

٭غذاهایی که حاوی کربوهیدرات های نشاسته ای است در آن زیاد باشد نظیر نان وبرنج. بطور کلی غذایی وجود ندارد که دیابتی ها کلاً از خوردن آن منع شده باشند و نیازی به حذف کامل شکر و مواد شیرین نیست . اما افراد مبتلا به دیابت باید سعی کنند که از غذاهایی که دارای مقدار زیادی قند و چربی هستند، بمقدار کم مصرف کنند. بنابراین اگربه دیابت مبتلا هستید شما می توانید یک بار در ماه به خودتان اجازۀ خوردن کیک یا بیسکویت را بدهید.

خوردن چه غذاهایی برای افراد دیابتی مفید است. 

بیماران دیابتی باید مقادیر زیادی میوه و سبزیجات حاوی فیبر زیاد مصرف کنند. مصرف این نوع غذاها نیاز به انسولین  را در بدن کاهش می دهد و دلیلش اینست که این غذاها قند را بتدریج به سلولهای بدن تحویل می دهند. رژیم های حاوی فیبر بالا دارای مقدار کروم بالاتری هستند که این مادۀ معدنی برای درمان دیابت بسیار مفید است. بهمین علت مصرف سبزیجات، پیاز، سیر، زنجبیل، تربچۀ قرمز، اسفناج، کلم برگ، خیار، هویج، گوجه فرنگی، کلم و کدوی سبز برای درمان دیابت بسیار مفید هستند.

ماش  و لوبیای قرمز تازه و موز نرسیدۀ پخته مواردی هستند که خوردن آنها به بیماران دیابتی توصیه می شود.

دانه های شنبلیله که در آب خیس خورده باشد برای بیماران دیابتی مناسب است در مورد میوه ها توصیه می شود که از میوه هایی نظیر میوۀ گوآوا( guava میوه ای از هندوستان که نام دیگر آن زیتون جنوبی است) ، تمشک، انجیر(تازه کم شیرین)، میوۀ کیوی، سیب، مرکبات، آب انار استفاده کنند. بهتر است این میوه ها را بخشی از  وعدۀ صبحانه خود قرار دهید. از آنجائیکه آب میوه دارای فروکتوز (قند میوه) بیشتری است، باعث می شود قندخون شما سریعتر افزایش یابد. بنابراین بهتراست افراد دیابتی آب میوه را همراه با وعدۀ اصلی غذایشان مصرف کنند و بیش از یک لیوان کوچک در روز آب میوه ننوشند.

چند توصیۀ مهم

٭ اگر می خواهید مادۀ شیرینی بخورید به جای شکر ازخرما یا عسل ( به مقدار خیلی جزئی) استفاده کنید.

٭ از برنج قهوه ای به جای برنج سفید استفاده کنید چنانچه از دانه های جوانه زده استفاده می کنید مجاز بخوردن مقدار کمی از آن هستید.

٭روغنهایی نظیر روغن زیتون و روغن بادام زمینی برای افراد دیابتی مفید است، اما باز هم به مقدار مجاز توصیه شدۀ آن توجه کنید.

٭مقدار زیادی آب بنوشید (روزانه 8 تا 10 لیوان).

٭یک بار در هفته ماهی یا غذاهای دریای برای تأمین اسیدهای چرب امگا 3 مصرف کنید.

ادویه هایی نظیر فلفل سیاه، فلفل تند قرمز، خردل و مواد گیاهی و ادویۀ خوراکی را در غذاهایتان استفاده کنید.

سبزیجات خام را به مقدار زیاد مصرف کنید مصرف سبزیجات پخته باعث افزایش سریع قندخون می گردد.

لبنیات بدون چربی مصرف کنید مثل شیر بدون چربی، ماست و پنیر بدون چربی، ماست ساده و از خوردن پنیرها لور (   Cottage cheese) بپرهیزید زیرا مقدار زیادی کربوهیدرات دارد.

برخی از گیاهان و سبزیجات بصورت گیاهان دارویی برای افراد دیابتی تجویز می شود نظیر هندوانۀ ابوجهل Bitter melon و کدوی تلخ Bitter Groud که حتماً باید با مشورت پزشک معالج خود از این گونه داروهای گیاهی استفاده کنید.

چه نوع غذاهایی را نباید افراد دیابتی مصرف کنند؟

٭افراد دیابتی باید گلاً از غذاهای فرآوری شده، شکر سفید، آرد سفید، غذاهایی که محتوی تغذیه ای پائینی دارند(Junk food مثل پفک و...) صرفنظر کنند. از خوردن شیرینجات،گلوگز، قندمیوه(فروکتوز)، کیک، بستنی، شکلات، نوشابه های غیر الکلی ،خامه و غذاهای سرخ شده بپرهیزند.

٭از خوردن هر غذایی که مادۀ نگهدارنده یا مقدار زیادی نمک دارد، بپرهیزند.

٭از مصرف سیگار و نوشیدنی الکلی بپرهیزند.

٭از امتحان کردن بستنی ،شکلات و سایر موادی که بروی آنها نوشته شده است بدون شکر بپرهیزند.

٭غذاهایی که از آردسفید، آرد جو،آرد ذرت، برنج سفید تهیه شده اند و از نان ،شیرینی،کیک، بیسکویت و پای میوه جات بپرهیزند.

٭از خوردن زیاد سبزیجات نشاسته ای نظیر سیب زمینی، چغندر، هویج و نخود و لوبیا بپرهیزند.

٭از محصولات لبنی تغلیظ شده مثل ماست چکیده ،پنیر لور و کشک استفاده نکنید.

٭میوه هایی نظیر موز، انبه، انگور، توت فرنگی، کرمهای میوه و خرما بپرهیزید.

٭از خوردن غذاهای بسته بندی شده نظیر فست فودها، چیپس، غذاهای آمادۀ طبخ ،غذاهای اسنک بپرهیزید.

٭از خوردن آب میوه ها به علت داشتن مقدار زیادتری کربوهیدرات نسبت به میوه های تازه بپرهیزید و از طرف دیگر آب میوه به علت نداشتن فیبرهای غذایی ارزش کمتری نسبت به میوۀ تازه دارد.

چند توصیۀ ضروری درمورد خوردن شام در بیرون از منزل:

٭ از سفارش غذاهایی که کلمۀ مگ، بزرگ، دوبل، جاینت،کومبو، چامبو پسوند آنها است، صرفنظر کنید چون حجم بیشتری دارند و کالری بیشتری به بدن شما می رسانند.

 ٭ غذاهایی که بصورت کباب شده یا بخارپز طبخ شده اند را سفارش دهید.

٭به جای نوشیدنیهایی نظیر کولا یا آب میوه های مصنوعی یا چای سرد یا نوشیدنیهای داری شکر از آّب یا نوشیدنیهایی بدون کالری سفارش دهید.

٭از سس های سالاد نظیر مایونز بپرهیزید بجای آن سالاد خود را با فلفل ، گوجه و پیاز طعم دار کنید.

٭از سس های چرب یا غذاهای حاوی پودر سوخاری و سیب زمینی سفارش ندهید.

٭یک یا دو قاچ پیتزای نازک با سبزیجات اضافه تر سفارش دهید از سفارش پنیر بیشتر بپرهیزید زیرا به شما کالری ،چربی و سدیم بیشتری می دهد.

٭همیشه برای دسر از یک کاسۀ کوچک ماست سادۀ بدون چربی استفاده کنید یا یک ظرف کوچک سالاد میوۀ تازه سفارش دهید.

٭همیشه مقدار غذایی را که سفارش می دهید بر اساس مقدار مجازی که می توانید بخورید (portionsize) منطبق کنید مثلاً درمورد ساندویج نصف یک ساندویج بزرگ را بخورید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت:                                                                                                  

                                                    

آشنایی با مواد غذایی ضد دیابت

آشنایی با مواد غذایی ضد دیابت

زندگی > تغذیه - همشهری آنلاین:
دیابت یک بیماری جدی است که سالانه زندگی میلیون‌ها انسان را در سرتاسر دنیا به خطر می‌اندازد. با این حال باید بدانید که با رعایت اصولی ساده می‌شود قند خون را کنترل کرد و از خطر این بیماری تلخ در امان ماند.

اگر به طور ژنتیکی دچار این بیماری نیستید و یا این‌که هنوز مبتلا نشده‌اید می‌توانید با انتخاب مواد غذایی سالم و متنوع خودتان و خانواده‌تان را از این بیماری دور کنید. با ما همراه باشید تا با مواد غذایی مناسب ضددیابت آشنایتان کنیم.

سیر را یک دل سیر بخورید

همین جا به شما توصیه می‌کنیم که به همه‌ی غذاهایتان سیر بزنید. این ماده‌ی غذایی مفید و پرخاصیت به کبد کمک می‌کند تا میزان قند خون را تنظیم کند و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را نیز از شما دور می‌کند. اگر از سیر کوبیده شده استفاده می‌کنید حتما بیست دقیقه قبل از مصرف آن‌را بکوبید تا ترکیبات گوگردی و موثر آن به خوبی آزاد شود.

آووکادو را مهمان آشپزخانه تان کنید

آووکادو حاوی چربی‌های اشباع نشده‌ی مونو هست که برای بدن انسان بسیار مفید است. این میوه‌ی پرخاصیت هضم غذا را کند کرده و باعث کنترل افزایش قند موجود در خون می‌شود.

لیموترش و مرکبات دیگر

لیموترش و مرکبات دیگر حاوی میزان زیادی فیبر و انواع ویتامین‌ها هستند که می‌توانند شما را از گزند دیابت دور کنند. البته به شرطی که مرکبات را به صورت میوه‌ی درسته میل کنید نه آب میوه.

جو دوسر، جو و غلات دیگر

به طور کلی غلات سرشار از فیبر هستند که روند هضم غذا و سرعت جذب قند را نیز کند می‌کند. از مصرف غلات کامل و جو غافل نشوید تا قند خون تان بالا نزند.

سبزیجات سبز برگ دار

کلم برگ، کاهو، اسفناج و غیره. تمام این سبزیجات حاوی میزان قابل توجهی آهن و آنتی‌اکسیدان‌های قوی است که سرعت هضم غذا را آهسته کرده و اجازه نمی‌دهند که قند خون با سرعت زیاد بالا برود.

سبزیجات غیر نشاسته‌ای

گوجه فرنگی، آرتیشو، قارچ، بروکلی، هویج، فلفل دلمه‌ای و غیره. این سبزیجات سرشار از مواد مغذی و فیبرهای غذایی است که هر کدام به شیوه‌ای به کنترل قند خون کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم تا جایی که می‌توانید از این سبزیجات مفید مصرف کنید.

تخم‌مرغ بخورید ولی زیاده‌روی نکنید

با وجود اینکه تخم مرغ یک ماده‌ی غذایی فوق‌العاده است اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد. به خاطر اینکه می‌تواند باعث افزایش چربی خون شود به‌خصوص نیمرو که با روغن تهیه می شود. البته اگر تخم مرغ را آب‌پز کنید و یا با روغن خیلی کم نیمرو کنید خیلی زود سیرتان می کند. تخم مرغ آب‌پز یک میان‌وعده‌ی کامل و خوب است که می‌توان به راحتی حمل کرد.

حبوبات همیشه و همه جا

دنیای حبوبات دنیای رنگارنگ و متنوعی است. این مواد غذایی سالم سرشار از فیبرها و پروتئین‌ها هستند. می‌توانید از این منابع پروتئینی مناسب به جای پروتئین حیوانی استفاده کنید و بدون دریافت چربی از مواد مغذی آن استفاده کنید. فیبرهای موجود در آن چربی و قند خون تان را تنظیم خواهد کرد.

گوشت قرمز بخورید ولی به اندازه

میزان پروتئین موجود در گوشت قرمز خیلی بالاست به همین دلیل بعد از خوردن گوشت کاملا سیر می‌شوید و بین وعده‌های غذایی گرسنگی به سراغتان نمی‌آید. بهتر است به سراغ گوشت‌های کم‌چرب مانند گوشت گاو کم‌چرب، گوشت گوساله، سینه‌ی مرغ و بوقلمون بروید.

آجیل‌ها یک دنیا طعم و لذت

تمام دانه‌های روغنی مانند تخمه کدو، کنجد، بذر کتان، تخمه‌ی آفتاب گردان، شاهدانه و تمام دانه‌های حاضر در ظرف آجیل حاوی میزان قابل‌توجهی چربی‌های مفید، پروتئین و فیبرهای غذایی هستند. توصیه می‌کنیم این مواد غذایی را به صورت میان‌وعده و یا در داخل سالاد و غذاهای دیگر میل کنید. ترکیبات داخل این مواد غذایی اگر به اندازه مصرف شوند شما را از قندی شدن نجات می‌دهند.

توت‌ها و میوه‌های ریز

هر نوع توت و میوه‌ی ریزی که می‌بینید را خریداری کرده و میل کنید چون باک آنتی‌اکسیدان تان را پر می‌کنند. میوه‌های ریز مانند بلوبری یا زغال‌اخته و غیره با ترشح انسولین باعث کاهش میزان قند خون می‌شوند. از هر فرصتی برای مصرف این میوه‌ها استفاده کنید.
به طور کلی غلات سرشار از فیبر هستند که روند هضم غذا و سرعت جذب قند را نیز کند می‌کند. از مصرف غلات کامل و جو غافل نشوید تا قند خون تان بالا نزند

سیب همان میوه‌ی بهشتی

در هر فصلی سیب وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی از خواص آن بهره‌مند شوید. سیب به راحتی گرسنگی را برطرف می‌کند و کالری زیادی به بدن نمی‌رساند. از طرف دیگر منبع فوق‌العاده‌ی فیبرهای غذایی است که چربی و قند خون را تنظیم می‌کنند.

محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی

شیر، ماست و انواع پنیرهای تازه منبع اصلی کلسیم و پروتئین‌ها هستند. با این حال توصیه می‌کنیم از مصرف زیاد و دائمی پنیرهای چرب، خامه و غیره بپرهیزید.

ماهی: بفرمایید امگا3 های قهرمان

خوردن ماهی آن هم هفته‌ای حداقل یک مرتبه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را به میزان 40 درصد کاهش می‌دهد. حتما می‌دانید که بیماری‌های قلبی یکی از عوارض دیابت است.

روغن زیتون: تاج سر همه‌ی روغن‌ها

احتمالا روغن زیتون بهترین چربی روی کره ی زمین است. روغن‌های دیگر نیز مزایای خود را دارند اما این روغن کمک می‌کند تا حالت مقاومت به انسولین به وجود نیاید. در نتیجه از این روغن به عنوان روغن اصلی تمام غذاهایتان استفاده کنید.

کره‌ی بادام‌زمینی طبیعی

کره‌های صنعتی سرشار از قند و نمک هستند و باید از مصرف آن‌ها پرهیز کرد. اما کره‌ی بادام زمینی طبیعی باعث می‌شود که ساعت‌ها سیر بمانید و به سراغ مواد غذایی به خصوص شیرینی‌ها نروید. البته خودتان هم می‌توانید در منزل این کره را تهیه کنید. کافیست گشتی در اینترنت بزنید و طرز تهیه‌ی آن‌را را یاد بگیرید. خیلی ساده است فقط با فشردن این دانه‌ها می‌توانید به کره‌ی کرم‌دار آن دست پیدا کنید.

سیب‌زمینی شیرین

سیب‌زمینی شیرین نسبت به سیب‌زمینی‌های معمولی ارجحیت دارند به خاطر این که حاوی فیبر و مواد مغذی بیشتری هستند. این سبزیجات باعث کاهش سرعت روند هضم غذا می‌شوند و نمی‌گذارند قند خون با سرعت بالا برود.

مواد غذایی دیگر

علاوه بر مواردی که ذکر شد شکلات سیاه، زردچوبه، دارچین، دانه‌ی کینوا نیز برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تلخ موثرند. بهتر است که مواد غذایی متنوع و سالم را در الویت قرار دهید. از چربی‌های حیوانی، قندهای تصفیه شده و محصولات غذایی صنعتی و آماده دوری کنید. وزن خود را کنترل کنید و از ورزش منظم غافل نشوید.

منبع: تبیان

 

   

 

دیابت - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/دیابت
رفتن به ۱۲ طول عمر بیماران دیابتی - طول عمر بیماران دیابتی[ویرایش]. بنیاد بین المللی دیابت آماری ارائه کرده است که براساس آن این بیماری خاموش در هر شش ...
داروهای ضد دیابت · ‏دیابت نوع ۲ · ‏کتواسیدوز دیابتی · ‏دیابت نوع یک

دیابت، درمان دیابت و کنترل قند خون، علائم دیابت، ...

www.akairan.com/health/bimari-behdasht/dybt.html
تاثیرگذاری قند خون بر روی بیماران دیابتی در گرما و سرما،چطور؟ ارتباط دیابت نوع دو با ... فواید پرتقال در پیشگیری از بیماری های قلبی و دیابت · همه چیز درباره ...

بيماري ديابت قند خون بالا | Nestlé Iran - نستله

https://www.nestle.ir/fa/nhw/articles/مقاله-7
بيماري قند يا ديابت يكي از شايعترين بيماري‌هاي متابوليكي است. علامت مشخصه آن ميزان قند خون بالاي 120 ميلي‌گرم در دسي ليتر در حالت ناشتا است.

گیاهان مفید برای بیماران دیابتی - بیتوته

www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/vegetable-diabetes.html
دیابت درمان دیابت علائم دیابت بیماران دیابتی امروزه دیابت یکی از شایع ترین بیماری ها در جهان است که نیمی از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند. به گزارش.

چگونه بفهمیم دیابت داریم؟ - عصر ایران

www.asriran.com/fa/news/268715/چگونه-بفهمیم-دیابت-داریم
دیابت نوع 2 به آهستگی ایجاد شده و علائم کمتری نیز ایجاد می کند. معمولا هنگام تشخیص دیابت نوع 2، بطور متوسط 5 سال از ابتلا به این بیماری می گذرد. در شروع، ...

دیابت

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=166125
6 علامت ابتلا به دیابت در بچه ها; همیشه این تصور وجود دارد که بیماری دیابت مخصوص بزرگسالان است و به دلیل رژیم غذایی و سبک زندگی نادرست بروز می کند.

علائم بیماری قند و راههای کاهش آن - نمناک

namnak.com/علائم-بیماری-قند.p10726
 رتبه: ۴٫۶ - ‏۶۲۷ نقد
علائم بیماری قند با توجه به دیابت نوع اول و دوم کمی متفاوت هستند اما دلایل ابتلا و راههای کاهش قندخون در هر دو نوع تقریبا یکسان هستند که به طور کلی در مورد علائم و ...

بیماری دیابت, درمان دیابت, علل دیابت - Body Tune Up

www.btuneup.com/fa/index.php?option=com_content&view...
امروز دیابت تبدیل به یک بیماری گسترده در سراسر دنیا شده و میلیون ها نفر به آن مبتلا هستند. طبق آخرین آمار در آمریکا از هر 4 نفر بالای سن 60 سال یک نفر به این ...

بهترین روش کنترل و درمان بیماری دیابت - سایت خبری ...

www.tabnak.ir › صفحه نخست › اجتماعي
۶ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - یک فوق تخصص غدد گفت: بهترین درمان برای بیماران دیابتی تزریق انسولین است چون این روش بهتر از هر داروی دیگری باعث کنترل و درمان بیماری ...

بیماری دیابت شایع ‌ترین بیماری مزمن و غیر واگیر در جهان/ 10 ...

www.mehrnews.com/.../بیماری-دیابت-شایع-ترین-بیماری-مزمن-و-غیر-...
۵ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - رشت - خبرگزاری مهر: دیابت شایع ‌ترین بیماری مزمن و غیر واگیر در جهان است این بیماریزمانی به ‌وجود می ‌آید که بدن توان کافی برای تولید انسولین ...

دانستنی هایی از مرض قند(دیابت)

www.hawzah.net/fa/Magazine/View/.../دانستنی-هایی-از-مرض-قند(دیابت...
1- پیشینه خانوادگی. 2- چاقی. 3- سن بیش از 45 سال. 4- برخی گروههای قومی (آمریکاییهای آفریقایی تبار، امریکاییهای اسپانیایینژاد). 5- بیماری قند دوران بارداری یا ...

توصيه هاي غذايي در بيماري ديابت :: - بيمارستان امام خميني ...

alih.lums.ac.ir/index.php?module=web_directory&wd_id=2340
هدف اصلي از رژيم درماني در بيماران ديابتي، استفاده از موادغذايي به صورت متعادل است. اصولاً رژيم غذايي اي كه توسط كارشناسان و متخصصان تغذيه براي افراد ديابتي ...

مجله دیابت - همشهری

hamshahrionline.ir/details/16217
۵ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. - همشهری آنلاین: دیابت یا بیماری قند هنگامی بوجود می‌آید که هورمون انسولین - عامل تنظیم‌کننده قند خون - یا به اندازه کافی در بدن تولید نمی‌شود یا ...

علائم و عوارض بیماری دیابت (قند خون بالا) - فوق تخصص غدد ...

drgholampour.ir/علائم-و-عوارض-بیماری-دیابت-قند-خون-بالا/
علت، علایم و نشانه های بالا بودن قند خون (بیماری دیابت یا مرض قند) و روشهای پیشگیری از عوارض دیابت.

دیابت یا بیماری قند چیست

behsite.ir/content/articles/diabet/1800/
اگر به بیماری دیابت یا مرض قند مبتلا هستید Ù بدنتان نمی تواند انسولین کافی بسازد ویا نمی تواند انسولین ساخته شده را خوب مصرف کند بنابراین،گلوکز درخون ...

مصرف دارچین از بیماری دیابت (قند خون) جلوگیری میکند. - ...

fa.parsiteb.com › بیماریها
 رتبه: ۵ - ‏۱ رأی
به گزارش ايسنا ، به نقل از پايگاه اينترنتي رويترز ، در اين مطالعه بيماران ديابتي كه به مدت 40 روز ، روزانه يك گرم دارچين به رژيم غذايي معمولي خود افزودند ، ميزان قند ...

دیابت, قند خون, درمان دیابت, بیماری دیابت, انسولین

drnasirzadeh.com/بیماری‌ها/دیابت
دیابت, قند خون, درمان دیابت, بیماری دیابت, انسولین, علائم دیابت, آزمایش دیابت و قند, دیابت نوع 2 راه های پیشگیری و درمان دیابت برنامه غذایی برای دیابت.

عوارض بيماری ديابت كدامند؟ : سایت پزشکان بدون مرز

www.pezeshk.us/?p=30725
۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. - عوارض ديابت را مي توان به دو نوع “عوارض زودرس” و “عوارض ديررس” تقسيم نمود. عوارض زودرس : عوارض زودرس ديابت شامل موارد زير هستند:.

مراقبت پرستاری - بیماری دیابت

nttahery.blogfa.com/post-33.aspx
در برآورد و تخمینی كه در سال 1985 انجام شده است مشاهده شده كه 30 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به بیماری دیابت بودند. اما امروزه حدود 194 میلیون نفر به بیماری ...

بیماری دیابت | مجله پزشکی دکتر سلام

www.hidoctor.ir/tag/بیماری-دیابت/
بیماران دیابتی بیشتر از دیگران در معرض خطر بیماری های دهان و دندان قرار دارند بیماری‌های لثه در این افراد بیشتر دیده می شود و بهتر است بیشتر مراقب سلامت و ...

دیابت نوع 2 چیست؟ دلایل، علایم و پیشگیری از دیابت نوع دو ...

rastineh.ir › سلامتی › سلامت عمومی
۴ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دیابت نوع 2 یا دیابت بزرگسالان یکی از بیماری های شایع می‌باشد. از عوامل ابتلا به دیابت نوع 2 چربی، کم تحرکی و فشار خون می‌باشد.

بیماری دیابت (مرض قند): علائم، عوارض، درمان و کنترل - دیابت

doctormanshadi.ir/بیماری-دیابت-مرض-قند-علائم،-عوارض،/
در کلينيک فوق تخصصي دکتر منشادي، از يک برنامه منحصربه‌فرد شامل روش‌هاي درماني چندگانه براي درمان بيمارانمبتلا به ديابت و عوارض مربوط به آن استفاده مي‌شود.

اطلاعات مهم درباره بیماری دیابت - رژیم

pezeshkin.ir/اطلاعات-مهم-درباره-بیماری-دیابت/
۲۶ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. - دیابت یکی از شایع ترین بیماری های غدد است و سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که در حدود ۱۲۰ – ۱۴۰ میلیون نفر از مردم در سرتاسر جهان مبتلا به ...

هشدار: علایم اولیه دیابت را بشناسید - صفحه نخست

khordadnews.ir/news/26720
۲۴ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - به گزارش پایگاه اینترنتی «هلث لاین»، برخی از علائم اولیه بیماری دیابت که می‌تواند نسبت به تشخیص به موقع و درمان آن موثر باشد، شامل موارد ذیل ...

اطلاعات بیماری دیابت

namazi.sums.ac.ir/root/peyk-e-salamat/dia/diab.html
نام بیماری : دیابت – مرض قند –قند خون بالا. تعریف : دیابت یک بیماری مزمن محسوب می شود در این بیماریمیزان قند خون به خاطر اختلال در تولید انسولین وترشح آن ویا ...

تعریف بیماری دیابت (بیماری قند) - دکتر حسن کرباسی ...

drkarbasi32.blogsky.com/1393/07/01/post.../بیماری-دیابت-بیماری-قند-
۱ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تعریف بیماری دیابت (بیماری قند). مرض قند یا دیابت به بیماری گفته می شود که قند خون بالاتر از حد نرمال باشد. اقسام دیابت: نوع 1: معمولاً در اثر ...

: دیابت قندی - دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › ... › علوم پزشکی (طب) › پزشکی › بیماریها
دیابت قندی (Diabetes Mellitus) نوعی بیماری است که در اثر افزایش غلظت گلوکز خون ایجاد می‌گردد که این افزایش گلوکز در اثر نبود انسولین در خون یا نقصان ...

دیابت، بیماری خاموش - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/239535/دیابت،-بیماری-خاموش
دیابت، بیماری خاموش صدها میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند و سالانه بیش از سه میلیون بیمار نیز براثر این عارضه جان خود را از دست می دهند.همچنین انجمن دیابت ...

برچسب ها - بیماری دیابت

www.fardanews.com/fa/tag/1/بیماری%20دیابت
باشگاه خبرنگاران بیماری دیابت سالانه باعث مرگ میلیون ها انسان... در سراسر جهان می شود این بیماری در افراد باعث... ابتلا به بیماری هایی چون بالا رفتن فشار خون ...

علائم اولیه بیماری دیابت را بشناسید - افکارنیوز

www.afkarnews.ir/بخش.../558338-علائم-اولیه-بیماری-دیابت-را-بشناس...
۱۶ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تغییر در ذائقه و ظاهر فیزیکی می تواند زنگ خطرابتلا به بیماری دیابت در شما باشد.

درمان دیابت | متخصص داخلی | متخصص غدد | دکتر مهران زمان زاده

drzamanzadeh.com › بیماری دیابت
رفتن به علائم بیماری کلیه در بیماران دیابتی - امروزه روش های نوینی برای درمان قطعی و یا نسبی دیابت ارائه شده است ، که برخی از آن ها با روش های جراحی ...

آنچه در مورد بیماری دیابت باید بدانید | شفاجو

shafajoo.com/content/blog/723/آنچه-در-مورد-بیماری-دیابت-باید-بدانید
۲۲ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بیماری دیابت دو نوع اصلی دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 دارد. دیابت بارداری نیز از دیگر انواع دیابت است. در این مقاله به علل و علائم دیابت و همچنین ...

نگاهی گذرا به بیماری دیابت(مرض قند) - خانه

health.fums.ac.ir › آرشیو دانستنی سلامت
انواع دیابت: به طور کلی دیابت به چهار گروه دیابت نوع ۱، دیابت نوع ۲، دیابت حاملگی و دیابت به علل متفرقه تقسیم‌بندی می‌شود. در دیابت نوع۱ که ۱۵- ۱۰ درصد کل ...

[PDF]دﯾﺎﺑﺖ و ﺑﯿﻤﺎری ﮐﻠﯿﻪ زﻣﺎن ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮای اﻗﺪام - وزارت بهداشت

www.behdasht.gov.ir/includes/gotodown.jsp?id=46
دﯾﺎﺑﺖ و ﺑﯿﻤﺎری ﮐﻠﯿﻪ. : زﻣﺎن ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮای اﻗﺪام. ﻓﺪراﺳﯿﻮن ﺟﻬﺎﻧﯽ دﯾﺎﺑﺖ. اﻧﺠﻤﻦ ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﻧﻔﺮوﻟﻮژی. ﻣﺘﺮﺟﻢ. : دﮐﺘﺮ ﺷﻬﯿﻦ ﯾﺎراﺣﻤﺪی. وزارت ﺑﻬﺪاﺷﺖ، درﻣﺎن و آﻣﻮزش ﭘﺰﺷﮑﯽ. ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺳﻼﻣﺖ. ﻣﺮﮐﺰ. ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﯿﻤﺎری ﻫﺎ.

زخم پای دیابتی چگونه ایجاد میشود. بیماری قند یا دیابت ...

www.iranorthoped.ir/.../زخم-پای-دیابتی-چگونه-ایجاد-میشود-بیماری-قند...
علت زخم پا چیست، دیابت و مرض قند چگونه موجب زخم پا میشوند، بیماری قند، درمان زخم پا در دیابت، زخم مزمن پا در بیماری قند، سیاه شدن پا در دیابت، سیاه شدن انگشتان ...

همه چیـز در مورد بیماری دیابـت - تکناز

www.taknaz.net/news_detail_33143.html
همه چیـز در مورد بیماری دیابـت چه خوب است که این بیماری را درست بشناسیم، آنرا جدی بگیریم و با پیشگیری های بموقع، نگذاریم تا خودمان و دی همه چیـز.

دیابت - دستگاه تصفیه آب

www.water27680.com/بیماریها/دیابت
پیش بینی می شود تا سال 2015 حدود 366 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شوند. در حال حاضر درکشور ایران بیش از 7 میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند .این بیماری ...

کنترل و جلوگیری از عوارض عصبی بیماری دیابت - پزشک ...

www.pezeshkonline.ir/.../کنترل-و-جلوگیری-از-عوارض-عصبی-بیماری-...
کنترل و جلوگیری از عوارض عصبی بیماری دیابت. به عوارض عصبی نوزوباتی گویند که بیشتر اعصاب محیطی بدن را درگیر میسازد و به صورت بیحسی، سوزن سوزن ...

دیابت و ارتباط آن با بیماری‌های قلبی - متخصص قلب و عروق

drgalb.ir/دیابت-و-ارتباط-آن-با-بیماری‌های-قلبی/
ارتباط دیابت نوع 1و2 با بیماری‌های قلبی و راه‌های کنترل دیابت شامل تغذیه مناسب، ورزش و کنترل قند خون برای کاهش احتمال بروز مشکلات و بیماری‌های قلبی.

مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش - دیابت ، بیماری ...

sbmu.ac.ir/?siteid=90&pageid=7262
ابتلا به دیابت شما را در معرض خطر بیماری قلبی و سکته مغزی قرار می دهد . اگر میزان قند خون ، فشار خون و کلسترول خون خود را نزدیک به مقادیر توصیه شده نگه دارید ...

بیماری دیابت و انواع آن | عصرعلم

www.asreelm.com/diabet/
۱۰ دی ۱۳۸۸ ه‍.ش. - دیابت یک سندرم می باشد و لفظ بیماری برای آن صحیح نمی باشد ولی با توجه به اینکه این اشتباه در بین مردم مصطلح شده است و برای راحتی درک این ...

مهم ترين نشانه هاي ابتلا به ديابت - بیماری - مراقبت - سلامت ...

www.salamatnews.com › مراقبت › بیماری
۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سلامت نیوز: امروزه راجع به بيماري ديابت صحبت هاي زيادي شنيده مي شود و دليل آن هم شيوع بالاي اين بيماري است. با اين حال اكثر مردم شناخت دقيقي در ...

Diabetes Virtual Clinic

emri.tums.ac.ir/pages/mainPage.asp?I=S4M6P1C156
۱۸ دی ۱۳۹۰ ه‍.ش. - باورهای غلط درباره بیماری دیابت. *آيا ديابت از فردي به فرد ديگر سرايت مي كند ؟ خير- با وجود اين كه تا كنون دليل اصلي بیماری كشف نشده است اما ...

شناخت و پیشگیری بیماری دیابت

pavehhosp.kums.ac.ir/fa/news/.../شناخت-و-پیشگیری-بیماری-دیابت
۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - اهمیت بیماری: این بیماری چهارمین بیماری در جهان است که منجر به مرگ می شود. ضمناً هر 10 ثانیه 2 نفر به این بیماری مبتلا و 1 نفر به علت عوارض آن در ...

بیماری دیابت سگ ها | لوسی پت

www.losipet.net/بیماری-دیابت-سگ-ها.html
دلیل بیماری دیابت سگ ها سگ ها یی که دارای بیماری دیابت هستند علایمی از ضعف ، تشنگی مفرط ، کاهش سریع وزن ، بیحالی و گاهی دردهای شکمی را از خود نشان می دهند .

با بیماری قند یا دیابت بیشتر آشنا شویم [بخش دوم] - دیجیاتو

digiato.com/article/.../با-بیماری-قند-یا-دیابت-بیشتر-آشنا-شویم-2/
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - شب گذشته در مورد دیابت یا بیماری قند برای تان گفتیم. دو هورمون در تنظیم قند خون، سوخت اصلی سلول های بدن نقش دارند که هر دو توسط غدد درون ریز ...

ضرورت جدی گرفتن بیماری دیابت در کشور - خبرگزاری صدا ...

www.iribnews.ir/fa/news/.../ضرورت-جدی-گرفتن-بیماری-دیابت-در-کش...
دکتر سیاری گفت: 75 درصد بار بیماری و60 تا 70 درصد مرگ و میرها بر اثر بیمارهای غیرواگیر مانند دیابت، سرطان، قلبی و عروقی، آسم و بیماریهای تنفسی است و در ...

درمان قطعي و معجزه آساي بيماري ديابت با گیاه بامیه... - روزنامه ...

www.asrenow.com/.../درمان-قطعي-و-معجزه-آساي-بيماري-ديابت-با-گیاه-...
یکی ازمشکلات گسترده مردم جهان، ابتلا به بیماری دیابت است که روز به‌روز به آمار آن افزوده می‌شود.ازمهم‌ترین علل افزایش آمار ابتلا به دیابت ، تغذیه غلط و نداشتن ...

آپارات - درمان بیماری دیابت

www.aparat.com/result/درمان_بیماری_دیابت
درمان بیماری دیابت تنها با یک تزریق - گجت نیوز. گجت نیوز. 342 بازدید ... درمان بیماری دیابت وابسته به انسولین(3)-دکتر قنبرزاده. سلامت مدیا. 2,846 بازدید. 3:52 ...

تغذیه بیماران دیابتی - ریحانه ی هستی

mnursing89.blogfa.com/post/2
ریحانه ی هستی - تغذیه بیماران دیابتی - نکات اموزشی برای زندگی سالم تر - ریحانه ی هستی.

دیابت و اطلاعات عمومی بیماری - دیابت و راه های درمان

diabet2.persianblog.ir/tag/دیابت_و_اطلاعات_عمومی_بیماری
مهمترین علائم مر بوط به بیماری های قلبی ( آگاهی برای افراد دیابتی ) ... در صورتی که بیمار مبتلا به دیابت که تحت درمان با انسولین و یا قرص های پایین آورنده قند ...

بیماران دیابتی و مراقبت از پا - انجمن علمی ارتوز و پروتز ایران

www.isaop.ir/find.php?item=1.73.52.fa
پا در بیماران دیابتی به سرعت دچار مشکل می شود، بنابراین تشخیص مشکلات و درمان به موقع آنها بسیار با اهمیت است. تنها از این طریق است که می توان از قطع پا ممانعت ...

عوارض زودرس بیماری دیابت - مجله پزشکی آسان طب

asanteb.com/16455/عوارض-زودرس-بیماری-دیابت.html
۴ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بیماری قند و یا به عبارت دیگر دیابت ، بیماری مزمنی است که در نتیجه اختلال در تولید و عملکرد انسولین در بدن به وجود می آ‌ید.

جلوگیری از بالا رفتن قند خون و بیماری دیابت - دوستی ها

www.doustiha.ir/1392/.../جلوگیری-از-بالا-رفتن-قند-خون-و-دیابت.html
چه غذاهایی با بیماری دیابت ضدیّت دارند؟ معرفی 20 ماده غذایی مفید برای مقابله با بالا رفتن قند خون اگر خدای ناکرده به دیابت مبتلا هستید و یا حتی نزدی.

انواع ديابت - انجمن دیابت ایران

ids.org.ir/index.php/fa/explore/layouts/diabets123
طبقه‌بندي ديابت 1- ديابت نوع 1 2- ديابت نوع 2 3- ديابت حاملگي 4- ديابت همراه با بيماري‌هاي ديگر 1- ديابت نوع 1 يك فرد زماني مبتلا به اين نوع ديابت مي‌شود كه ...

آشنایی کامل با دیابت نوع 1 و تاثیر در ازدواج و بارداری و ...

www.bisms.ir › پزشکی و سلامت
 رتبه: ۵ - ‏۲۱ رأی
دیابت نوع 1 که زمانی به نام های دیابت نوجوانان و دیابت وابسته به انسولین نیز معروف بود، بیماری مزمنی است که وقتی پانکراس (لوزالمعده) میزان کمی انسولین(هورمونی ...

Fars News Agency : علائم افزایش قند خون و روش‌های درمان دیابت

www.farsnews.com/printable.php?nn=13930624000229
۲۴ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. - حقایقی درباره دیابت نوع یک علائم افزایش قند خون و روش‌های درمان دیابت دیابت بیماری است که به علت نقص در تولید انسولین توسط پانکراس در بدن ...

علائم ديابت چيست ؟ | دکتر منصور ریسمانچیان - پزشک عمومی

www.rismanchian.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=4670
علائم ديابت چيست ؟ مراحل اوليه بيماري ممكن است هيچ علامتي نداشته باشيد ولي علائم اوليه بيمار شامل: 1- تشنگي مفرط 2- گرسنگي مفرط 3- ادرار زياد و مكرر 4- زخم يا ...

معجزه آب قلیایی جدیدترین روش کنترل دیابت - سلامت قرن جدید

centurykangenwater.com/fa-diabetes.htm
ديابت يکي از علل اصلي مرگ و مير در جهان است . پيش بيني مي شود تا سال 2025 حدود 300 ميليون نفر به اينبيماري مبتلا شوند . درحال حاضردرکشور ايران بيش از 5 ...

diabetes-care - کلینیک دیابت تابان | کلینیک دیابت ...

tabanclinic.ir/diabetes-care/
پیشگیری، تشخیص و درمان دیابت بر اساس جدیدترین پروتکل های درمانی انجمن ملی دیابت آمریکا, با حضور ... نوشته شده توسط; کلینیک فوق تخصصی دیابت تابان ...

بیماری دیابت چند نوع است - لادین

ladin.ir/other/بیماری-دیابت-چند-نوع-است/
چند نوع دیابت داریم؟ چهار نوع اصلی دیابت وجود دارد:دیابت نوع یک(۱)،دیابت نوع دو(۲)دیابت حاملگیودیابت ثانویه که بدنبال بیماری های دیگر بروز می کند. افرادی

درمان قطعی دیابت میسر شد - آفتاب

aftabnews.ir/vdcb00b80rhb8ap.uiur.html
۲۴ آذر ۱۳۸۹ ه‍.ش. - دیابت یا مرض قند بر اثر نقص در ترشح یا نبود هورمون انسولین ایجاد می‌شود. ... در مراحل اولیه ابتلا به بیماری دیابت نوع دوم می‌توان با مصرف قرص، ...

دیابت بیماری ماندگار زندگی؛ دیابت نوع دو شایع ترین نوع ...

www.yjc.ir/.../دیابت-بیماری-ماندگار-زندگی-دیابت-نوع-دو-شایع-ترین-...
دیابت یک بیماری مزمن است که جنبه های مختلفی دارد و بسیاری از ابعاد زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و همه اندام های فرد مبتلا را ممکن است درگیر خود کند که یکی از ...

چند راه ساده برای پیشگیری از دیابت (23 آبان روز جهانی ...

erfanhospital.ir/fa/prevent-diabetes/
وقتی راجع به پیشگیری از بیماری دیابت سخن به میان می‌آید منظور پیشگیری از دیابت نوع دو است که شایع‌تر بوده و با تغییر اندکی در شیوه زندگی، قابل اجتناب ...

تغذيه در ديابت ( مرض قند)

www.iranblood.org/persian/taghizieh/diabet.htm
تغذيه در ديابت ( مرض قند). دکتر گوگاني. متخصص بيماريهاي غدد متزشحه داخلي. در اين بيماري افزايش قند خون دربيمار همراه دفع قند در ادرار بوده ، عوارض مختلف ايجاد ...

فوق تخصص غدد و متابوليسم کودکان | علائم و عوارض دیابت | ...

drmanshadi.ir/علائم-و-عوارض-دیابت/
در سیر بیماری دیابت کلیه‌ها طوری آسیب می‌بینند که قادر به تصفیه کامل خون نیستند. بنابر‌این مواد زاید در بدن تجمع پیدا می‌کنند و در صورت عدم درمان کلیه‌ها به سمت ...

افسردگی و دیابت

diabetestma.org/view/افسردگی%20و%20دیابت/39.html
مراقبت از دیابت، برای بیمار، تنش روانی زیادی ایجاد می کند. تنش روانی می تواند فرد را مستعد افسردگی کند. با ظهور عوارض دیابت، فرد احساس درماندگی و ناکامی می ...

درمانهای جدید برای بیماری دیابت در بلژیک و فرانسه - ...

fa.euronews.com › دانش › دانش و فن
۱۶ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - اما وقتی سلولهای لوزالمعده که به «سلولهای بتا» معروف هستند، کار خود را بدرستی انجام ندهند، این تعادل بر هم می خورد و با فرد به بیماری دیابت مبتلا ...

کنترل بیماری دیابت با دستگاه‌های مایکروویو - کلیک

click.ir/1395/02/19/controlling-diabetes-with-microwave-device/
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - محققان معتقدند افراد مبتلا به بیماری دیابت با اندازه گیری غیر تهاجمی قند خون خود می‌توانند زندگی آسان‌تری را تجربه نمایند. به گزارش کلیک، ...

الف - بهترین روش کنترل و درمان بیماری دیابت

alef.ir/vdcivqarzt1au52.cbct.html?206481
۶ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - یک فوق تخصص غدد گفت: بهترین درمان برای بیماران دیابتی تزریق انسولین است چون این روش بهتر از هر داروی دیگری باعث کنترل و درمان بیماری ...

مرجع اطلاعاتی بیماری ها - مطالب ابر دیابت

disease.mihanblog.com/post/tag/دیابت
دیابت جزء بیماری های متابولیکی در بدن است. به طور کلی دیابت به این مفهوم است که قند موجود در مواد غذایی که شخص می خورد، جذب سلول های بدنش نمی شود و در خون باقی ...

دیابت دوران بارداری به سراغ چه مادرانی می‌آید؟/ این بیماری در 4 ...

mehrkhane.com › صفحه نخست › بهداشت و سلامت
۱۵ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - وی ادامه داد: این بیماری معمولاً بعد از هفته 28 بارداری در فرد ‌ایجاد می ‌شود و این افراد ممکن است قبل از بارداری نشانه ‌‌ای از دیابت نداشته باشند و بعد از ...

خوراکی های مفید برای بیماری دیابت(2) - رژیم درمانی نوین

www.novindiet.com/article/خوراکی-های-مفید-برای-بیماری-دیابت2
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ه‍.ش. - خوراکی های مفید برای بیماری دیابت(2) لاغری,کاهش وزن,چاقی,تغذیه,رژیم لاغری,رژیم درمانی,رژیم غذایی,دیابت,تغذیه حاملگی,تغذیه شیردهی,متخصص ...

علایم مشکوک در بیماری دیابت؟ - روزنامه دنیای اقتصاد

donya-e-eqtesad.com/SiteKhan/1093383
۴ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - این متخصص تغذیه عنوان کرد: مهم ترین علایمی که در مبتلایان به بیماری پری دیابت(پیشدیابت) مشاهده می شود، افزایش تشنگی ، تکرر ادرار به ...

بيماري ديابت

asp.irteb.com/article/completeArticle.aspx?id=106
ديابت بيماري است كه بدن قادر به توليد يا استفاده مناسب و ذخيره گلوكز (نوعي قند) نيست. در اين حالت ميزان گلوكز در جريان خون باقي مانده و در نتيجه قند خون بيشتر ...

با بیماری دیابت آشنا شویم - خبرگزاری دانشجو

www.snn.ir/detail/News/500959/150
۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - درمان قطعی برای دیابت، این بیماری مزمن وجود ندارد و تنها راه مقابله با این بیماریخطرناک و شایع، پیشگیری از طریق تغییر سبک زندگی و ورزش ...

انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور

www.irdiabet.ir/
با عنایت به اینکه ۷۰ درصد از مبتلایان به بیماری دیابت از بیماری خود خبر ندارند، طرح ملی ندای دیابت به منظور اطلاع رسانی و آموزش و غربالگری این بیماری خاموش با ...

همه چیـز در مورد بیماری دیابـت » سایت تفریحی سپهنا

www.sepahna.ir › پزشکی
دیابت یا بیماری قند، یک اختلال متابولیک (سوخت و سازی) در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و ...

بیماران دیابتی چه میوه‌هایی بخورند؟

www.entekhab.ir/fa/news/151756/بیماران-دیابتی-چه-میوه‌هایی-بخورند
وی افزود: دسته دوم میوه‌هایی مانند خیار، سیب، گلابی، زردآلو، انار ترش یا ملس، شاتوت، زرشک، ذغال‌اخته و آلبالو قند پایینی دارند و برای بیماران دیابتی مناسب هستند.

صباعلیرضایی - {درمورد بیماری دیابت بیشتر بدانیم}

wfh10.blogfa.com/author/wfh10
هیپوگلیسمی در بسیاری از افراد مبتلا به دیابت اتفاق می افتد و گاهی اوقات می تواند جدی باشد. خوشبختانه، اکثر موارد مربوط به انسولین قابل اجتناب می باشند، به ...

بیماری دیابت را با این معجون سبز از بین ببرید! - پرشین وی

www.persianv.com/khoraki/272642.php
۷ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - بیماری دیابت ، نشانه های بیماری دیابت ، درمان دیابت با مصرف اسفناج ، کاهش قند خون با این معجون ، کاهش وزن با معجون سبز ,بیماری دیابت را با این ...

بهار نیوز - قرص انسولین برای بیماری دیابت اختراع شد

baharnews.ir/news/76169/
دانشمندان توانستند قرص حاوی انسولین را برای بالابردن مقاومت بدن دربرابر بیماری قند (دیابت) ابداع کنند. این قرص علاوه بر کودکان مبتلا به دیابت برای ...

اطلاعات آماری مربوط به بیماری دیابت نوع دوم در کشور - پایگاه ...

www.ihrs.ir/...بیماری.../اطلاعات-آماری-مربوط-به-بیماری-دیابت-نوع-دوم-د...
تعريف بيماري پاتوژنز ديابت نوع دو پيچيده است و شامل تداخل عوامل ژنتيك و عوامل محيطي مي باشد. از عوامل محيطي كه در اين بيماري نقش دارند مي توان به دريا...

شناسایی علائم بیماری دیابت - ایلام

www.tabnakilam.ir/fa/news/229556/شناسایی-علائم-بیماری-دیابت
شناسایی علائم بیماری دیابت. مدتی بود که احساس خستگی مفرط و کسالت داشت و مدام آب می خورد، علاقه زیادی به نوشیدن آب پیدا کرده بود و علائمی چون تشنگی زیاد، ...

رابطه مستقیم خواب نیمروزی طولانی با بیماری دیابت - بولتن ...

www.bultannews.com › صفحه نخست › علمی
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - دویچه وله گزارش داد: تحقیقات علمی یک دانشمند ژاپنی نشان می دهد که رابطه ای میان خواب نیمروزی طولانی و بیماری دیابت وجود دارد.

عسل و بيماري ديابت - عسل هانيتا

www.honeyta.com/fa/index.php?Page=definition&UID=843
تحمل رژیم های غذایی محدود شده و فاقد شیرینی برای بیماران دیابتی بسیار دشوار و طاقت فرسا است. در صورتی که یک بیمار دیابتی جهت کسب انرژی روزانه و فعالیت ...

بيماري كليه در افراد مبتلا به بيماري ديابت

www.isn-iran.org/patientEduDetail.php?id=1
افرادي كه در دو نوبت قند ناشتاي آنها بالاي 126 ميلي گرم در دسي ليتر و غير ناشتا بالاي 200 ميلي گرم در دسي ليتر باشد، مبتلا به بيماري ديابت هستند. بيماران ...

غذاهای مضر برای دیابتی ها کدامند؟ رژیم افراد دیابت نوع دو - ...

www.majalesalamat.com › نوشته‌ها › تغذیه
 رتبه: ۳٫۶ - ‏۲۸ رأی
۲۷ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - مصرف غذاهایی با شاخص قندی پایین برای بیماران دیابتی، می‌تواند سطح قند خون این افراد را متعادل نگاه دارد. اما غذاهایی که به آن‌ها شکر افزوده می‌شود، ...

پایگاه جامع آموزش و فرهنگ‌سازی سلامت - اخبار > بیماری دیابت ...

www.salamat.gov.ir/news/بیماری+های+غدد+و.../بیماری+دیابت+نوع+1
دیابت بیماری است که در آن مقدار گلوکز خون بسیار افزایش یافته و معمولا برای همیشه با بیمار باقی می ماند. به همین دلیل به آن دیابت شیرین نیز می گویند.

راهکار درمانی جدید بیماری دیابت - فرارو

fararu.com/fa/news/257963/راهکار-درمانی-جدید-بیماری-دیابت
۱۵ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - محققان درمان جدید احتمالی بیماری دیابت را در آنتی بادی‌ای کشف کرده اند که از طریق آن هورمون موجود در بافت چربی را هدف قرار می دهند. به گزارش مهر، طبق ...

آشنایی مختصر با دیابت و پیش گیری از عوارض آن - انجمن ...

www.biochemiran.com/find.php?item=1.31.24.fa
انواع اصلی دیابت. دیابت نوع 1: این نوع دیابت در واقع نوعی بیماری خودایمنی است. بیماری خودایمنی هنگامی بروز می‌یابد که دستگاه ایمنی به اشتباه به بخشی از بدن ...

راهکارهای مناسب برای کنترل بیماری دیابت

www.gums.ac.ir/tab-66/index.aspx?mID=11668&NewsId=18920
۳۰ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - کاهش وزن، مصرف فیبر، ورزش کردن و مصرف دارو، راه هایی هستند که می تواند در بهبود کنترل دیابت نقش داشته باشد.

بیماری دیابت | دیابت | درمان دیابت | علائم دیابت - جراحی بینی

www.valqalam.ir/بیماری-دیابت/
۸ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بیماری دیابت ، دیابت ،درمان دیابت. بیماری دیابت یا همان بیماری قندی در واقع یک اختلال متابولیکی است، افراد مبتلا به این بیماری در سوخت و ساز ...

آشنایی با انوع دیابت و عوامل مستعد کننده | ایران ام دی - ایران ...

iranmd.ir/60/آشنایی-با-انوع-دیابت-و-عوامل-مستعد-کننده
۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دیابت یا مرض قند به گروهی از بیماری ها گفته می شود که در آنها تنظیم قند خون و انتقال گلوکز به سلول های بدن با مشکلاتی مواجه است. گلوکز برای ...

ایرنا - بی توجهی به بیماری دیابت بودجه درمان را می بلعد

www.irna.ir/hamedan/fa/News/82283615/
۳ ساعت پیش - همدان - ایرنا - رئیس انجمن دیابت کشور گفت: بی توجهی به بیماری دیابت و صرف هزینه های بالا در تامین داروهای خارجی بودجه درمان را می بلعد.

بیماری دیابت و رابطه آن با بیماری های دهان و دندان - - گروه ...

www.idealorthogroup.ir/بیماری-دیابت-رابطه-با-بیماری-های-ده/
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. - رابطه ی دیابت (بیماری قندخون) با مشکلات و بیماریهای دهان و دندان . پیشگیری از بروز مشکلات جدی تر و مراقبت و بهداشت دهان و دندان.

بیماری دیابت و درمان آن | | - دکتر زرین آذر

fa.zarinazar.com/?p=2689
۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - بیماری دیابت شامل مجموعه‌ای از اختلالات متابولیکی بدن است که بروز آن بصورت اختلال در سوخت و ساز کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها و در نتیجه بالا بودن ...

خانه فیلم ما – ديابت - بیماری های عفونی - دیابت

iahope.com/?page_id=293
دیابت می‌تواند منجر به کاهش قابلیت بدن دربرابر دفاع از عفونت‌ها شود. غلظت بالای قند خون منجر به سطوح بالای قند در بافتهای شما می‌گردد. وقتی این امر اتفاق بیافتد ...

تغییرات چشمی بیماری دیابت - دکتر محمد پاکروان

www.dr-pakravan.com › خانه › آموزش مردم › مطالب آموزشی
بیماری دیابت شایع‌ترین بیماری مزمن در جهان بوده که در همه نژادها دیده می شود. بروز و شيوع این بيماری در اکثر جوامع به‌خصوص کشورهای در حال توسعه، رو به افزايش است.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي تبريز - متن آموزشي ...

eazphcp.tbzmed.ac.ir/?PageID=2581
ديابت بيماري است كه در آن ميزان قند خون بالاتر از حد طبيعي است. در صورت عدم درمان به موقع و مناسب، بالا بودن ميزان قند خون باعث بروز اختلالاتي در ساير ارگانهاي ...